Ondřej Fux
Peggy jsem doteď znal jen z vyprávění. Jaká ale ve skutečnosti je si musí každý zjistit sám. Za mě odvážná, zkušená, veselá, chytrá a stále usměvavá. Nezkazí žádnou srandu, není namyšlená, do výprav vnáší vkus sebe, svých zkušeností a to je super. Když je ale potřeba, tak umí být tvrdá, stát si za svým a říct - Jdeme! Myslím, že do výprav dává kus sebe a je to znát. dávám 10/10.
Michal Švorčík
Evka byla úžasná. Brala vše velmi odpovědně. Měli jsme včas všechny informace. Snažila se i v mezičase shánět tipy na dobrý jídlo, zábavu. Navíc s ní byla sranda.
Super destinace, jídlo, péče o nás. Duševní i materiální 😀
Byla to pecka už teď přemýšlím kam s váma zas pofrčím!
Dada Slavkovská
Bol to zážitok na celý život. Pochválila by som, že expedice splnila (dokonca sem tam prekonala) očakávaný level zimy, diskomfortu, bolesti nôh a potom zaslúženej odmeny vo forme jedla, lázní a baklavy. Za mňa 11/10, absolútna spokojnosť, bolo to to pravé dobrodružstvo! ❤️
Peggy bola ako průvodce výborná. Trpezlivá, správne akčná a hlavne extrémne starostlivá. Vždy sa zaujímala, či máme čo jesť/piť, či niekomu nie je zima alebo zle. Plus dokáže zjesť dvojité porce kebabu a let’s be real, to je najdôležitejšie. :)
Jan Feller
Honza byl fantastický. Vždycky měl aktuální informace a taxiky na další den domluvil dřívě než jsme došli na hotelu na pokoj a dali si batoh na zem. Netuším, kde stíhal zjišťovat počasí, vymýšlet plány na večeři či další den a k tomu se ještě "postarat" o sebe. Každou hloupou otázku zodpověděl, kdykoliv byl ochoten poradit. Byla s ním sranda, měl veliký geopolitický přehled a věděl toho spoustu o situaci v regionu. Na horách to byl parťák na kterého se dalo spolehnout a nikoho nenechal ve štychu. Hodně se zasadil o to, že jsme všichni vystoupali na Vrchol Cilo Resco Dagi i přes exponovanějsí hřebínek, který spolu se zkušenějšími účastníky připravil i pro nás "poseroutky".
Pak taky jeho vůdcovská autorita a rychlá rozhodovací schopnost na Araratu způsobila, že jsme měli fantastické vrcholové počasí i za cenu náročnějšího treku a většího diskomfortu, byli jsme však díky Honzovi odhodlaní a připravení.
Alena Paldusová
Peggy byla super, moje krevní skupina, akční ženská s úsměvem na tváři. Moc oceňuji její přístup k místní komunitě. A neměla problém s tím, že potřebuju výstup pojmout trošku ve vyšším tempíčku ;). Na organizované skupinové výpravy normálně nejezdím, ale mile mě to překvapilo, sešla se navíc super parta. Nebylo nic s čím bych byla nespokojená. :)
Petr Šubrt
Až budeš po lopatky v průseru, budeš chtít aby tam byl Standa. S klidnou hlavou ti odlehčí od všech problémů a buď si jistý že zážitky budou intenzivní. Osobně bych s ním letěl i na odvrácenou stranu měsíce protože i tak to bude záruka kvalitní zábavy až budou praskat bránice. Vždycky je to výzva i jízda!
Na expedici bych pochválil všechno, nebyla chvilka kdy bych se nudil. Našlapaný program, který jsme si podle situace sami měnili aby se toho vešlo ještě víc. Neskutečná podpora od místních! Zážitky za několik let namačkané do pár dní. Nejlepší akce co mám za sebou. Sešla se skvělá skupina lidí!
Děkuji, že existujete. Těším se na další dobrodružství. Jak někdo na akci podotknul S Expedičním klubem i do míst, která nejsou pro nikoho!
František Soudek
S Johnem jako průvodcem jsem spoko. Je to inteligentní mladík s bohatými zkušenostmi, které nám po celou dobu výpravy předával ať už prakticky nebo formou jeho cestovatelských příběhů. Horami nás provedl bezpečně až do cíle. Vždy byl ke všem ochotný a aktivně šířil týmového ducha. Ze své strany bych řekl, že jsme si s Johnem sedli a dokázali jsme spolu sdílet názory, hodnoty i smysl pro humor. Určitě s ním rád pojedu znovu!
Martin Žejšek
Byl to pro mě první výlet s expe, takže to byl trochu krok do neznáma, obvykle jezdíme s přáteli po vlastní ose. Ale vše vyšlo na jedničku, parta 10 lidí se sešla skvělá a určitě to nebyla moje poslední dovolená s vámi.
Průvodce Michal byl super, organizačně i lidsky mi sedl perfektně a až budu přemýšlet nad další dovolenou s expe, tak určitě budu nejdříve koukat, co jede on :)
Hanka J.
Průvodce - mistr v pití Ayranu, pojídaní kebabů a přelamování (obřích) klád z ohně. Dobrý zdravotník, se specializací na rozbitá kolena. Originální humor - nesčetněkrát. Srdcař a velký týmový hráč :)
Top místo pro trek - hory, moře, dech beroucí výhledy. Šťavnaté pomeranče a citrony. Spaní pod širákem, stopování, jídlo, hammam, koupačky v moři - spousta nezapomenutelných zážitků, se super partou lidí. Děkuji :)
David Hladík
Pochválil bych organizaci výstupu na horu, aklimatizační výšlapy, okořeněné setkáním s místníma pastevcema a podobně.
Dostatek rezervního času na výstup - který jsme nakonec využili a bez něj by to bylo velice náročné.
Peggy byla skvělá! Trhlá holka, se kterou je sranda, a přitom je schopná dělat důležitá rozhodnutí a stát si za svým názorem. Ideální průvodce do těžkých podmínek.
Pavel Pechman
Pája našla skvělý balanc mezi průvodcováním a volností cestování s partou kamarádů. Na organizovaný zájezd s cestovní kanceláří si člověk vzpomněl jen tehdy, když něco potřeboval – a tehdy byla podpora stoprocentní.
Patrik Shebby Šebesta
Veľmi sa mi páčil pomer turistiky a poznávania krajiny. Pretnutie náročnej horskej turistiky s poznávanim historických mies a Tureckých miest samotných mi prišlo veľmi vhod. Následny relax v meste spojený s poznávanim kultury a jedla.
Honza to s našou skipinou nemal naozaj jednoduché. Boli sme v nej členovia s veľkým vekovým rozdielom medzi členmi, s rozdielom v skúsenostiach, názoroch, očakávaniach od výletu a aj v kvalite výbavy. Napriek tomu sa Honzovi podarilo dostať nás všetkých na vrch Agri Dagi ako jednu skupinu. Tam kde mal zastávať úlohu horského sprievodcu, tam ním bol. Keď bolo treba zlepšiť náladu po náročnom dni, bol skvelým zabávačom. Dal mi ako začiatočníkovi mnoho užitočných rád, pomohol mi s výbavou a poradil čo v nej vylepšiť. Dodatočné informácie k historickým budovám boli už len čerešnička na torte výborne odvedenej práce. V budúcnosti by som rád ešte podnikol výlet s EC a určite budem prioritne pozerať tie, kde bude Honza sprievodcom.
Jan Novák
Eva je úžasný člověk. Velmi vlídná a upřímná osoba s velkých pochopením a schopností motivovat. Pod jejím vedením jsem se cítil bezpečně. Umí zavelet a i dělat legraci, což je velmi důležité.
Úžasně vyvážená poznávačka kultury a makačka na kopci. Vřele doporučuji a těším se na další!
Lukáš Ferko
Na této akci se mi moc líbilo a hodně jsem ocenil to, že jsme měli nejdříve trek na Kačkaru, který nebyl úplně zadarmo, ale byl skvělej. Byla to skvělá příprava a aklimatizace na Ararat. Měli jsme dost času se poznat a měli jsme i daleko více zážitků. Kdyby jsme šli jen Ararat, tak by mě to asi moc nebavilo, bylo by to krátké a ne tak intenzivní jako celá tato akce.
Standa, kde začít no.. Standa mi sednul hned na první dobrou už na letišti. Hned s ním byla sranda a nějak jsem tušil, že to bude můj člověk. A také tak bylo. Chvilku mu trvalo než pochopil mé fungovaní, ale o to to pak bylo lepší. Každý den jsem se těšil až zažijeme opět nějakou srandu a že ji nebylo zrovna málo. Sednul mi jako člověk, jako kamarád a člověk, kterému se mohu svěřit. Standa miluje oheň jako já a hned ta akce měla jiné grády, když jsme měli skoro každý večer oheň a to i v C1 a C2 na Araratu. To bylo naprosto boží. Mimochodem jsem se přihlásil ke Standovi na další dvě akce. Jako průvodce byl úplně skvělej, každý problém dokázal vyřešit, vše s námi konzultoval, i když měl právo na poslední slovo. Lepšího průvodce a kamaráda jsem si nemohl přát.
Tereza Blažková
Standa je úžasný parťák do pohody i katastrofy. Od začátku se snažil celou skupinu stmelit, rozpovídat účastníky svými otázkami. Jde z něho klid a vnitřní síla, takže se člověk může spolehnout, že se o všechno postará. Je velmi ochotný, starostlivý, pozorný. Vždy byl na blízku těm, kteří šlapali poslední a dodával jim potřebnou energii k dosažení cíle. Nezkazí žádnou zábavu a co bylo nejlepší, že rozdělá oheň i tam kde není naprosto nic a ještě k tomu zahraje na kytaru a zazpívá. Srdcař!!!!!!
Jedna z nezapomenutelných akcí. Určitě jsem nebyla s Expe naposledy.