Lada Matyášová
Jsem moc vděčná, že jsem mohla jet, i když jsem byla snad patá nad plán původní velikosti výpravy, a navíc jsem se hlásila ani ne den před odjezdem. Sofi mě podpořila a dovolila mi jet. V tu chvíli mi to hrozně pomohlo a jsem za to děsně moc ráda. ))) Líbila se mi vyváženost fyzické části s psychickou, tedy čtyřdenní trek a k tomu kulturní poznávání a objevování. Nebyla to tedy jen velká dřina, ani neustálé přejíždění po památkách. Moc se mi líbilo, že hlavním mottem bylo si to společně užít a za to jsem moc ráda! :)
Průvodkyně si vedla úžasně. Na to, jakým výzvám akce čelila, pandemie a měnící se podmínky pobytu v Turecku i návratu do ČR, vše zvládala s přehledem a k našemu nejlepšímu prospěchu. Jsem z ní nadšená a hlavně se mi hrozně líbí její úvodní fotka na Expe webu - ta lucerna je dokonalá! Kdybych mohla, jedu s ní znovu.
Sofinka byla skvělá, účastníci také a vůbec jsem z celé akce děsně nadšená. Takže jsem se samozřejmě již přihlásila na další expedici a přemluvila k tomu i přítele. Protože dobré věci se mají šířit. :D
Hanka J.
Průvodce - mistr v pití Ayranu, pojídaní kebabů a přelamování (obřích) klád z ohně. Dobrý zdravotník, se specializací na rozbitá kolena. Originální humor - nesčetněkrát. Srdcař a velký týmový hráč :)
Top místo pro trek - hory, moře, dech beroucí výhledy. Šťavnaté pomeranče a citrony. Spaní pod širákem, stopování, jídlo, hammam, koupačky v moři - spousta nezapomenutelných zážitků, se super partou lidí. Děkuji :)
Patrik Letovanec
Michal byl perfektně připraven!!! Jak organizačně, tak vědomostně! Termín výstupu jsme si posunuli kvůli počasí a místo toho podnikli jiný výlet z programu, řešili jsme věci za pochodu... A když se nám ztratil kolega z výpravy, vše domluvil, zařídil... Dokonce nám dělal průvodce na vykopávkách v Ani, za kterého bychom jinak platili :-) prostě paráda !
Děkuji Expe a Michalovi za jedinečný a nezapomenutelný zážitek. Budu se těšit na další putování s Vámi :-)
Martin Žejšek
Byl to pro mě první výlet s expe, takže to byl trochu krok do neznáma, obvykle jezdíme s přáteli po vlastní ose. Ale vše vyšlo na jedničku, parta 10 lidí se sešla skvělá a určitě to nebyla moje poslední dovolená s vámi.
Průvodce Michal byl super, organizačně i lidsky mi sedl perfektně a až budu přemýšlet nad další dovolenou s expe, tak určitě budu nejdříve koukat, co jede on :)
Patrik Shebby Šebesta
Veľmi sa mi páčil pomer turistiky a poznávania krajiny. Pretnutie náročnej horskej turistiky s poznávanim historických mies a Tureckých miest samotných mi prišlo veľmi vhod. Následny relax v meste spojený s poznávanim kultury a jedla.
Honza to s našou skipinou nemal naozaj jednoduché. Boli sme v nej členovia s veľkým vekovým rozdielom medzi členmi, s rozdielom v skúsenostiach, názoroch, očakávaniach od výletu a aj v kvalite výbavy. Napriek tomu sa Honzovi podarilo dostať nás všetkých na vrch Agri Dagi ako jednu skupinu. Tam kde mal zastávať úlohu horského sprievodcu, tam ním bol. Keď bolo treba zlepšiť náladu po náročnom dni, bol skvelým zabávačom. Dal mi ako začiatočníkovi mnoho užitočných rád, pomohol mi s výbavou a poradil čo v nej vylepšiť. Dodatočné informácie k historickým budovám boli už len čerešnička na torte výborne odvedenej práce. V budúcnosti by som rád ešte podnikol výlet s EC a určite budem prioritne pozerať tie, kde bude Honza sprievodcom.
Jan Novák
Eva je úžasný člověk. Velmi vlídná a upřímná osoba s velkých pochopením a schopností motivovat. Pod jejím vedením jsem se cítil bezpečně. Umí zavelet a i dělat legraci, což je velmi důležité.
Úžasně vyvážená poznávačka kultury a makačka na kopci. Vřele doporučuji a těším se na další!
Patrik Gloger
Evka byla boží! :)
Permanentně se starala o to, abychom se měli dobře, na výšlapu chodila poslední a kontrolovala všechny zda jsou spoko, je jim teplo a tak. Organizačně to zvládla na jedničku. Nebyl snad okamžik, kdy by nebyla pozitivně naladěná, a zároveň byla dost družná, což ne každý zvládá a možná někomu nemusí vyhovovat, ale je dost zajímavý člověk takže za mě plus. :) Pochvala, že donutila i našeho guida aby snesl odpadky z C2.
Markéta
Nicolette je moc fajn průvodkyně, která měla vše hezky připravené a na nové situace dokázala rychle reagovat. Trpělivě odpovídala na opakující se otázky ohledně programu a všichni jsme si společně užili spoustu srandy. Za mě průvodkyně na jedničku!
Moc děkuji za skvělou výpravu do krásné oblasti. Nerada cestuji ve větší skupině, proto raději jezdím sama, což vyžaduje hodně času na přípravy. Díky možnosti připojit se k malé skupině podobně smýšlejících dobrodruhů jsem ušetřila čas i nervy s plánováním. Jen tak dál – ráda s vámi vyrazím znovu!
Ondřej Fux
Peggy jsem doteď znal jen z vyprávění. Jaká ale ve skutečnosti je si musí každý zjistit sám. Za mě odvážná, zkušená, veselá, chytrá a stále usměvavá. Nezkazí žádnou srandu, není namyšlená, do výprav vnáší vkus sebe, svých zkušeností a to je super. Když je ale potřeba, tak umí být tvrdá, stát si za svým a říct - Jdeme! Myslím, že do výprav dává kus sebe a je to znát. dávám 10/10.
Petr Šubrt
Až budeš po lopatky v průseru, budeš chtít aby tam byl Standa. S klidnou hlavou ti odlehčí od všech problémů a buď si jistý že zážitky budou intenzivní. Osobně bych s ním letěl i na odvrácenou stranu měsíce protože i tak to bude záruka kvalitní zábavy až budou praskat bránice. Vždycky je to výzva i jízda!
Na expedici bych pochválil všechno, nebyla chvilka kdy bych se nudil. Našlapaný program, který jsme si podle situace sami měnili aby se toho vešlo ještě víc. Neskutečná podpora od místních! Zážitky za několik let namačkané do pár dní. Nejlepší akce co mám za sebou. Sešla se skvělá skupina lidí!
Děkuji, že existujete. Těším se na další dobrodružství. Jak někdo na akci podotknul S Expedičním klubem i do míst, která nejsou pro nikoho!
Eva Zajícová a Josef Zajíc
Sešla se prima parta na krásném místě a myslím, že to byla jízda. Pro nás poprvé s neznámou skupinou lidí na stejné vlně, se kterou jsme se dost nasmáli, takže jsem si prodloužili život pozitivní energií a ještě si odvezli milé vzpomínky a zážitky. Líbila se mi rozmanitost skupiny a povah, které se sešli, také otevřenost a upřímnost lidí cestujících pospolu, to je asi to TOP, co bych chtěla vypíchnout. Moci se spolehnout na průvodce je v horách to nejdůležitější a tam jsem měla pocit i z velmi časté Standovi improvizace, jeho klidu a stálého úsměvu, že se nemusím bát deště ani medvěda, takže paráda! Díky moc, já jsem spokojená a Josef prý nemá v povaze být nespokojený, takže za nás deset hvězd z deseti.
Patrik Horák
Honza je super, pozitivní člověk. Aji před výpravou mi dost pomáhal s informacemi, jelikož to byla pro mě první výprava a i během výpravy se zajímal, jestli je vše v pořádku apod. S Honzou je sranda, prostě pohodový "týpek":). Vše potřebné dokázal na místě vykomunikovat, zařídit, apod. Měl velmi dobrý přehled o situaci na místě atd. V průběhu tripu dával průběžné informace, co se bude následovat apod. Předával své zkušenosti. Hodnocení za mě TOP! :)
Z mého pohledu super aktivně strávená dovolená se skvělou partou lidí, až se mi nechtělo ani odjíždět domu a klidně bych si výlet prodloužil o další výstupy na okolní vrcholky :))
Alena Paldusová
Peggy byla super, moje krevní skupina, akční ženská s úsměvem na tváři. Moc oceňuji její přístup k místní komunitě. A neměla problém s tím, že potřebuju výstup pojmout trošku ve vyšším tempíčku ;). Na organizované skupinové výpravy normálně nejezdím, ale mile mě to překvapilo, sešla se navíc super parta. Nebylo nic s čím bych byla nespokojená. :)
Pavel Stöhr
Celá expedice předčila mé očekávání.Například NP Kačkar byl famózní. Ararat už jen třešničkou na dortu.( Pro mě hodně těžkou ,ale zvládl jsem) 😅
Průvodce Standa je skvělý parťák. Nic pro něho není problém. Každý večer v přírodě rozdělá oheň . Sežene dřevo i tam, kde by člověk nečekal 😊
Zahraje na kytaru,( "zazpívá " 😅) a vytvoří tu pravou pohodu.
Prostě velký pohodář a týpek 👌👌👌
Jana Vaňková
Peggy je úplne neeeej pruvodce :) Skupinu sa snažila zblizovat, v horách i s tureckými průvodci super koordinace, vzdycky sme išli ako jeden veľký tým, nikto sa necítil i počas výstupu na Ararat nepríjemne, za mňa top 😍