Reference

Petr Schreier

Týdenní Bosna - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Týdenní Bosna, září 2022, průvodce: Petr Tobolák

Upřímně jsem vůbec nevěděl, co od takové dovolené čekat. Expedice pod vedením průvodce, země, ve které jsem nikdy nebyl, přechod na těžko (byť krátký), který jsem do té doby absolvoval pouze jednou a 9 lidí, které jsem nikdy v životě neviděl. To vše ve mně nejprve vyvolávalo poměrně velký pocit nejistoty a mohu říci, že i proto jsem se na dovolenou nijak zvlášť netěšil...to vše se ale změnilo hned od prvního dne, kdy průvodce navodil přátelskou atmosféru a během cesty na místo jsme se společně začali poznávat. Celá expedice byla skvělá, průvodce úžasný a po téhle zkušenosti s Expeditionem Clubem to určitě nebyla moje poslední akce! Peťo, ještě jednou díky za nádhernou dovolenou. :)

Bohdan Boblach

Silvestr v srdci Balkánu - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Silvestr v srdci Balkánu, leden 2022, průvodce: Petr Tobolák

Petr byl skvěle připraven a výkladem z historie Bosny se skvěle blýsknul a připravil nám defakto rekonstrukci atentátu, kde byl zavražděn Ferdinand. V duchu stopařské expe filozofie dokonce stopnul popelářskou káru a neustále hýřil vtipem, vymýšlel hry i soutěže. Je to kámoš. V horách působil profesionálně a zkušeně.

Se vším jsem byl spokojen!


Tomáš Lovas

Bosna - PLNO, průvodce: Daniel Bokiš
Těším se na další akci :-) Jen se mi opakovaně potvrzuje, že na tento typ akci nejezdí žádní pitomci a vždy je super nálada. A pak se mi nechce ani domů :-D

Průvodce Danek byl skvělý, byl dobře připraven, i když jel na první větší akci. Znal dobře místní poměry a historii, o které povídal. Byla s ním sranda. Značka ideál. Co se týče výpravy - chválím dobrý poměr město a příroda a výběr lokalit. 

Josef Vašata

Silvestr pod sněhem v Bosně - Sutjeska - PLNO, průvodce: Petr Uhmann

Silvestr pod sněhem v Bosně - Sutjeska, prosinec 2019, průvodce: Petr Uhmann

Průvodce Petra hodnotím celkově velmi pozitivně. Je to komunikativní sympaťák, který dokáže řešit jakékoliv situace a dokáže se o nich pobavit a dává prostor i ostatním. Byl to člověk, který měl naší důvěru a nebyl žádný problém po celou dobu naší expedice. Dále mám velké plus k tomu, jak dokáže rychle přijmout změny nebo vymyslet i náhradní plán v případě nečekané situace.

Líbila se mi celková uvolněnost a pohodovost, nic není přesně dané a nemusí se hnát za nějakým plánem. Samozřejmě i výběr místa Sutjeska a celkově Bosna je super nápad. Příroda x počasí x výběr lokality - tohle byla prostě bomba, nikdy jsem se nějak nestresoval. Průvodce nás vzal jak na zajímavá místa k vidění, tak i do restaurací, kde to bylo levné a jídlo perfektní. Hodně se mi líbil první apartmán.

Poprvé jsem jel někam s Expedičním klubem. Zážitek to byl opravdu intenzivní :-), i když jsem si říkal, že příště chci do tepla, tohle mě prostě bavilo. Není to opravdu pro každého, jelikož se tam o vás nikdo nepostará, a tak to prostě má být. Ano, pomáhali jsme si, ale nikdo tě nebude vodit za ručičku, přeci jen je to expedice. Díky tomuto člověk pozná nejenom jiné kraje, ale i další zóny uvnitř své hlavy, kam by se sám třeba ani nevydal. Celkově to hodnotím velmi pozitivně. Díky.

Pája Tefelnerová

Černá Hora - Sutjeska, Bioč a Durmitor - PLNO, průvodce: Martin Ksandr

Martin je profík každým coulem a je to znát od začátku do konce - komunikace s námi, příprava akce, její samotný průběh. Celkově je mi velmi sympatická filozofie výprav, za kterou stojí. Bylo prima poznat jejího nositele.

Díky za fajn seznámení s Černou Horou, a zase někdy na viděnou na Vašich výpravách! :)

Karel Pešata

Silvestr pod sněhem v Bosně - Prenj - PLNO, průvodce: Standa Dadák

Čekal jsem, že to bude stát za to a výprava opět předčila mé očekávání. Vlastně by mě ještě před pár dny nenapadlo, že se v zimě dobrovolně vydám do hor mimo udržované sjezdovky a upravené běžkařské tratě … a najednou jsem měl možnost poznat jak vypadá fakt hnusné počasí uprostřed hor, užít si tůry na sněžnicích nebo se vykoupat v zamrzajícím jezeře. Díky skvělé partě lidí jsem si tento Silvestr opravdu užil!

Před odjezdem do Bosny mi Standa slíbil, že mě nenechá nikde umřít a to splnil. Takže za mě maximální spokojenost ) Standa je borec, kterého to prostě baví a udělal by vše, aby si výpravu s ním užil úplně každý. A daří se mu to. Obdivuji jeho nadšení pomáhat druhým v posouvání svých psychických i fyzických hranic. Velké díky za to! Těším se na další akce s ním.

Marie Daňková

Týdenní Bosna - PLNO, průvodce: Martina Podhůrská

Pochválila bych celou naši partičku. I když jsem byla ve skupině nejstarší, cítila jsem se s nimi moc dobře. Velká podpora a ochota pomoci a poradit. Moc se mi také líbil program, který byl pro nás připraven.

Martina byla skvělá. Uměla všechny podpořit, podržet a rozesmát ve správnou chvíli.Byla trpělivá ,společenská, stále v dobré náladě. Velice ochotná kdykoliv poradit a starostlivá. Uměla bezvadně propojit kolektiv. Měla neuvěřitelnou zásobu veselých historek. Velice ji děkuji za úžasnou podporu při výstupu na Maglič a pak samozřejmě i na cestě dolů. 

Lukáš ŠIDLO

Silvestr v srdci Balkánu - PLNO, průvodce: Michal Just

Nejsem příliš velký cestovatel. Pokud někam v minulosti cestoval, tak spíše s cestovní kanceláří, do hotelu atd... Takže pro mě byla celá tato akce jedno velké dobrodružství, na které budu dlouho vzpomínat. A k tomu přispěla i velice dobrá skladba lidí, se kterými jsem měl možnost expedici zrealizovat. Prostě si to všechno sedlo. Vážně to byla sranda.

Průvodce hodnotím jako velice spolehlivého, zábavného a všeobecně věcného . Líbily se mi všeobecné informace, které nám mohl poskytnou - ohledně cestování, jeho zkušeností s různými pobyty atd. Za sebe můžu říct, že jsem rád, že našim průvodcem byl právě Michal. Na tuto práci se určitě hodí.

Ondřej Strnad

Silvestr v srdci Balkánu - PLNO, průvodce: Michal Just

Michal je člověk na svém místě, zábavný, pohodář co nezkazí srandu, perfektně naplánovaný program, super povídání z jeho cest. Navíc má rád The Offspring <3. Tímto bych se mu chtěl také omluvit za mou nechápavost při hraní Krycích jmen. 

Líbil se mi vyvážený mix kultury (historická část Sarajeva a pozůstatky olympijských staveb kolem něj) a turistiky po hřebenech ve Visočických horách s nádhernými výhledy. A taky super počasí! :)

 

Petra Macháčková

Zimní Bosna - na sněžnicích - na lehko, průvodce: Tom Cimr
Zimní Bosna na sněžnicích, březen 2017, průvodce: Tom Cimr

Tom byl super :-) Klidnej kluk, kterej neměl ztřeštěný nápady...teda vlastně občas jo :-), ale nikomu se při tom nic vážnějšího nestalo. Co se mi líbilo - když některá z nás vypadala zmrzle, tak nám nabídl svou vrstvu, při výstupu jsme dělali přestávky a počkali na ostatní. Když jsme se o trochu zpozdili s odjezdem, tak mu to sice vadilo, ale nedal to moc znát :-)

Možná to bude tím, že to byla moje první výprava a to bývá člověk vždycky hodně nadšený...líbil se mi koncept, že parta lidí podobnýho ražení vyrazí do hor, skamarádí se, zažije spoustu věcí, který by sami asi nikdy nepodnikli. Těch devět lidí je akorát. Taky se mi líbí, že není pevně daný, co budeme dělat...a taky pohodová atmosféra.

Alžběta Davidová

Silvestr v srdci Balkánu - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Silvestr v srdci Balkánu, leden 2022, průvodce: Petr Tobolák

Extrémně vydařená akce, která předčila očekávání. Oslava nového roku v rytmu balkánské hudby se senzačními lidmi - 2 výpravy (18 lidí), které si během 2 dní náramně pohodově sedly a vznikla nová přátelství. Hudba, karaoke, čaj 19, sněžnice, výhledy, azurové počasí, místní lahůdky, historie Sarajeva, deskovky, hluboké diskuze i odlehčené vtípky... nic nechybělo :)

Petra hodnotím na jedničku a zasloužil by si zlatého bludišťáka za výdrž a pozitivní náladu, kterou ve skupině rozhodně udržoval. Díky Petře a Evi za nejlepší Silvestrovskou akci. Petr měl vždy připravený plán, uměl si poradit s autem a postaral se o všechny členy, bez rozdílu. Díky moc!


Eliška Sýkorová

Týdenní Bosna - PLNO, průvodce: Martina Podhůrská

Byla to pro mě první akce expedition clubu, takže nemůžu porovnávat. Ale moc se mi líbil program a konkrétní poskládání aktivit.

Průvodkyně byla jedním slovem skvělá. Podporující a motivující, že jsem dokonce i já vylezla na Maglič a pak ještě na těžko došla k autu.

Byla to super akce!

Veronika Clausová

Silvestr v srdci Balkánu - PLNO, průvodce: Michal Just

Michal byl fakt super, udržoval v partě dobrou náladu a vždy byl otevřenej našim nápadům. Do programu přidal přespání v bivaku v horách a to bylo skvělý. V horách dával na všechny pozor, pomáhal méně zkušeným. Akorát musí trochu potrénovat Krycí jména. :D Dávám pět hvězdiček z pěti!

Na výpravě se mi líbilo všechno - super parta lidí, program a nezapomenutelné zážitky. Výpravy s Expe prostě stojí za to! Chudáci lidi kolem mě pak musí ještě dlouho poslouchat, co všechno jsem zažila.

Díky za to, co děláte! Jste boží! :)

Kateřina Škaldová

Týdenní Bosna - PLNO, průvodce: Petr Tobolák

Týdenní Bosna, září 2022, průvodce: Petr Tobolák

Pochválit bych chtěla hned několik věcí. Logicky a smysluplně poskládaný program. Příjemné ubytovaní ve všech destinacích, zejména však u bratrů v horách, kde jsme strávili dvě noci. A moc si vážím taky odpočinkového odpoledne, které jsme strávili v Sarajevu v termálech.

Průvodce (pro nás interně označován jako trenér) znám již nějaký ten pátek, proto nebudu ve svém hodnocení zřejmě zcela objektivní. Nicméně Peťu hodnotím velice kladně. Věděl, co a jak, dokázal poradit, nasměrovat, vykomunikovat a když nevěděl, vše vygooglil. Krásně nás provedl celou expedicí, ale zároveň jsme měli volnost a možnost prozkoumávat Bosnu každý po svém. Vždy když bylo třeba rozhodnout o dalším průběhu akce, zeptal se na naše preference a přání, což považuju za opravdu dobrý tah. Nedá se zavděčit všem, ale většina v závěru stačí. Když už jsme mleli z posledního dokázal nás vyhecovat a odměnou nám byla malá překvapení typu vafle s nutellou a banánem na nejvyšší hoře Bosny a Hercegoviny. Sečteno a podtrženo byl Peťa nejlepší trenér, kterého jsme si mohli přát. Jela bych s ním hned někam znovu, cítila jsem z něj jistotu a cítila jsem se po celou dobu trvání akce v bezpečí.

Zuzana Kubalová

Nejvyšší balkánské vrcholy - PLNO, průvodce: Jan Žert

Akce měla výborně rozvržený plán. Průvodce (Honzík) je pohodář, bavič a hlavně na svém místě . Profesionální přístup, vzniklé mini zádrhely zvládl rychle, s úsměvem a klidnou hlavou vyřešit. Klobouk dolů za řízení auta během celé akce a ještě do toho vše organizovat. Velké plus za informovanost ohledně míst, které jsme navštívili (a nebylo jich málo za těch 12 dní), ať už historická tak i aktuální fakta. Byla jsem s vámi na 2 akcích a prozatím jsem nadšená, takže jen tak dál. :)