Reference

Nina Mocova

Grónsko, průvodce: Tom Cimr
Grónsko, červen 2017, průvodce: Tom Cimr

Tom je pan PAN - prostě Náčelník každým coulem! Pracuje se skupinou! S jejími limity! Přizpůsobí vlastní modus! Užívá si to! Předává pozitivní energii a když ze skupiny vyprchává optimismus, nenechává se vyvést z míry! Pana Míru zná :-)! Klobouk dolů před jeho funkčností (chci ze své pozice, mno jo no starší osoby, musím... v jeho věku! Více takových průvodců, co umí číst skupinu!!!!! S Tomem pojedu i na kraj světa! :-)

Krom náčelníka a jeho empatie chválím i výběr destinace, inuitský humor a posledního komára, co se rozhodl, že nebodne! :-)

Svému srdci můžeš vždycky věřit. A proto v rámci propojení orgánů věřím, ze jazyk se srdeční zástavou v jedné rovině jest :-) V této výpravě není nic, co bych v rámci zástavy měla řici! Srdce naplněno jest! :-)

Adam Podroužek

Polární Grónsko - PLNO, průvodce: Ondřej Švirák

Dle Špicberské tradice jsme zase vychytali ideální podmínky a ani jsme příliš nemrzli. Nicméně o polární zážitky jsme ochuzeni nebyli (jednou silný vítr a hlavně polární záře). S Ondrou jezdím rád, určitě budu vyhlížet akce, které zas povede on. :)

Kamil Jirka

Grónsko, průvodce: Tom Cimr
Grónsko, červen 2017, průvodce: Tom Cimr

Tom je velkej pohodář. Když jsem četl, že je to nejzodpovědnější průvodce, tak jsem tomu moc nevěřil. Je to pravda. Příprava byla parádní.

Chválím opačný směr tracku, než je běžné. Bylo to zajímavé i výhodné.

Nespokojený jsem byl s nedostatkem alkoholu. Doporučuji další expedice informovat, že v Grónsku nelze v sobotu a v neděli žádný alkohol koupit, protože se prodává jen v týdnu.

Veronika

Polární Grónsko, průvodce: Dany Pacholík

Dany je zkušený průvodce, který ví co dělá a je s ním sranda :) Celkové hodnocení je určitě pozitivní. Plus je velkou inspirací na další cestovní zážitky (to už byl snad všude? :D). A odnesla jsem si i pár tipů na vaření na výpravách ad. vychytávek :)

Pochválila bych info, které jsme k akci dostávali - ať už jde o info k polárním expedicím, které máte na webu nebo info, které jsme dostávali od Danyho na fb skupině, super byl i společný call před akcí. Pro mě to byla první polární výprava, takže dostat info, abych se mohla řádně připravit bylo pro mě zásadní.