Reference

Barbora Koudelková

Finsko - přechod jezera Inari, průvodce: Dany Pacholík

Akce, na kterou budu dlouho vzpomínat, hlavně kvůli super partě lidí. Určitě se s Expedition clubem ještě někam vydám. Průvodce byl super, zodpovědný, schopný přizpůsobit program podmínkám... Hned bych s ním jela znova.

Jiří Kiška

Finsko - Urho Kekkosen na lyžích, průvodce: Standa Dadák

Při přihlášení na akci jsem měl tři přání:

1) Zažít pohodový týden na běžkách v Laponsku

2) Okusit pravou finskou saunu

3) Vidět polární záři

A vše se splnilo...prostě úplná pecka. A jako bonus jsme se sešli skvělá parta, viděli soby i lišku. Standa je super průvodce, je s ním zábava, má smysl pro humor, ale taky umí skupinu dobře namotivovat, když je potřeba. 

Tomáš Šetina

Seakayaky na Ålandech - 2 místa, průvodce: Tereza Cupáková

Mé vnímání je takové, že Terka průvodcuje a seakayakuje s radostí, dokáže nadchnout a inspirovat. Líbí se mi také balanc profesionality na straně jedné a empatie na straně druhé. Výprava šlapala jako hodinky, ale neměl jsem ani chvilku pocit, že mě někdo diriguje, přikazuje, zakazuje.

Ať se daří, děláte to dobře!

Michaela Šolcová

Finsko - přechod jezera Inari, průvodce: Dany Pacholík

Na akci bych pochválila všechno - destinaci, organizaci, schopnost průvodců improvizovat, společný večeře!, pohodovou atmosféru, spaní ve srubech...Průvodce hodnotím jako nejlepší, nejmilejší, nejhodnější, nejkrásnější -),... Ale vážně, nesmírně si jich vážím a i za tak krátkou dobu jsem si je nesmírně, nesmírně oblíbila! Dík za akci, ze který budu žít ještě nesmírně dlouho. Dík za otevření nových cestovních obzorů a nasbírání dalších zkušeností. Dík za to co děláte!

Petr Trojáček

Finsko - Přechod jezera Inari, průvodce: Honza Švábenský

Průvodce Johny se vedl moc dobře. Před odjezdem nápomocný a aktivní, co se předání informací týče. Na místě se o vše postaral. Postaral se i o neplánované komplikace. Přizpůsoboval plán možnostem a prosbám skupiny. Konkrétně u mě se zajímal o zdravotní stav, když jsem byl marod. I poté samozřejmě.

Na akci jako takové nemám co vytknout. Snad mi bude ale příště přát více zdraví. :)

Eva Adamová

Seakayaky na Ålandech - 2 místa, průvodce: Tereza Cupáková

V tomhle případě napřed vyhledám v seznamu akcí Expedičního klubu jméno průvodce - tedy Terku a vyberu její výpravu, na které jsem ještě nebyla. Jelikož vím, že to bude vždy super! Takže je jedno, kam jedeme. Ale Alandy byly jedny z nejhezčích akcí, na kterých jsem byla. A to je v Expedičním klubu opravdu velká konkurence. Týden sluníčka, které nezapadlo za obzor. Krásné ostrůvky rozeseté v moři. Na většině ostrůvků není ani chatka a kempování na takových ostrůvcích byl nezapomenutelný zážitek. A jak bývá u Terky tradicí, tak i kytara putovala s námi na kajaku celý týden, abychom měli i program na opravdu dlouhé slunečné večery. Už se těším na novou sea kajakářskou základnu na Prýglu a další společné tréninky, abychom mohli vyrazit opět na podobnou akci!