Reference

Adam Lysák

Nový Zéland, průvodce: Eva Mariánková

Nový Zéland je jedna z destinací, kterou jsem chtěl vždy navštívit a možnost se naskytla právě s Expedition Clubem. Je to velmi krásná země s rozmanitou přírodou, což dává tušit, že zážitek to byl velmi neobvyklý.

Evča, jako průvodkyně, expedici a zážitek z ní posunula ještě o další úroveň výše. Bylo vidět, že Evča skoro doslova zná Nový Zéland jako své boty. Připravila nám velmi intenzivní program na celé tři týdny. Jak se to stává, tak i ty tři týdny uběhly opravdu velmi rychle. :)
Musím vyzdvihnout úsilí Evči jako průvodkyně a také i její věčně pozitivní náladu. 

Pro mě je Nový Zeland životním zážitkem, který budu ještě dlouho vstřebávat. 
Kdybych měl možnost se na NZ vrátit s Evčou jako průvodkyní, tak bych moc neváhal!

Eliška

Nový Zéland, průvodce: Eva Mariánková

Nový Zéland je pro mě splněný sen. Krajina je neskutečně krásná a rozmanitá. Během tří týdnů jsme toho viděli a prožili tolik, že dojmy budu ještě dlouho vstřebávat. Chválím hlavně celkovou skladbu programu, který mi svým zaměřením výborně sedl a nabídl bohatou škálu zážitků: od treku, který vedl rovnou horským potokem, přes pozorování delfínů v ikonickém fjordu až po pohodové brunche v kavárnách na pláži.

Eva je skvělá a zkušená průvodkyně! Nový Zéland zná jako své boty a ukázala nám z něj to nejlepší. Myslím, že s jiným průvodcem ani nemá cenu na Zéland jezdit. Přestože na třítýdenní expedici s takhle nabitým programem Eva odvedla obrovský kus práce, zůstávaly jí nevyčerpatelné zásoby elánu a dobré nálady, kterou šířila kolem sebe. Starala se o to, abychom se stmelili jako skupina, ale ze zřetele neztrácela ani jednotlivé účastníky – program uměla přizpůsobit tak, aby vyhovoval všem. 

Ještě jednou díky!