Tereza
Super výprava i pro někoho, kdo začíná s vysokými horami. Pro mě to byl zatím nejvyšší výstup a jsem ráda, že jsem si ho mohla zažít právě na Araratu. Vyšlo nádherné počasí, sešla se super banda a celkový vibe Turecka, i přes jeho mírnou nesystematičnost, dal celému tripu takový fajn pohodový chill nádech. Můžu jen doporučit!
Peggy je úžasně energická a dokázala nás na kopec dotáhnout všechny. Cítila jsem se s ní na výpravě dobře, bezpečně, a i přes některé chaotické momenty všechno zvládla výborně.
Jan Novák
Eva je úžasný člověk. Velmi vlídná a upřímná osoba s velkých pochopením a schopností motivovat. Pod jejím vedením jsem se cítil bezpečně. Umí zavelet a i dělat legraci, což je velmi důležité.
Úžasně vyvážená poznávačka kultury a makačka na kopci. Vřele doporučuji a těším se na další!
Gabriela Vitásková
Chválím volbu výchozího místa - zázemí v apartmánu i trasa byla velice hezky zvolená, byla náročná, tak akorát pro úplně každého. Po cestě jsou podchycené možnosti. Je možné doplnit si vodu i zásobu potravin.
Sofya působí velice dobře na všechny lidi ve svém okolí. Je velice milá, příjemná, působí podstatně vyspělejším dojmem než jak je podle občanky stará :) Vždy byla nápomocná a snažila se vyjít vstříc pokud možno většině skupiny pomocí hlasování apod.
Byla jsem s Expe již potřetí a opětně mě nezklamal, opravdu se mi zde moc líbilo. Sice na první pohled to vypadá, že je Expe se svými akcemi určeno primárně pro mladší generaci, ale i ti dříve narození se nemusí bát, fakt se vždy sešla skupina velice rozdílná díky věku, ale vždy vše fungovalo naprosto bravurně. Už mám zálusk na další akce pořádané Expedition clubem. Hodně zdaru, ať Vám to šlape tak dobře jako dosud. Díky za vše!!!
Martin Hořický
Peggy byla jako vždy super, skvěle organizující, podporující, však ji všichni známe.
Expedice byla super, bylo to krásné projít prázdné hory a trefit přesný termín, kdy jsou hory jenom pro nás. Už se těším na další!
Eva Zajícová a Josef Zajíc
Sešla se prima parta na krásném místě a myslím, že to byla jízda. Pro nás poprvé s neznámou skupinou lidí na stejné vlně, se kterou jsme se dost nasmáli, takže jsem si prodloužili život pozitivní energií a ještě si odvezli milé vzpomínky a zážitky. Líbila se mi rozmanitost skupiny a povah, které se sešli, také otevřenost a upřímnost lidí cestujících pospolu, to je asi to TOP, co bych chtěla vypíchnout. Moci se spolehnout na průvodce je v horách to nejdůležitější a tam jsem měla pocit i z velmi časté Standovi improvizace, jeho klidu a stálého úsměvu, že se nemusím bát deště ani medvěda, takže paráda! Díky moc, já jsem spokojená a Josef prý nemá v povaze být nespokojený, takže za nás deset hvězd z deseti.
David
Sešla se bezva parta lidí se společnými zájmy, kteří si užili výstup i doprovodné akce. Zajištění celé výpravy bylo bezchybné. A když se něco zadrhlo, průvodkyně to hned vyřešila ke spokojenosti všech. Peggy byla výborný parťák do hor i při společných akcích ve městě a turistických poznávačkách.
Jarmila Štěpánková
Zažila jsem už spoustu průvodců a upřímně musím říci, že s takovou osobností, jako je Peggy jsem se nesetkala. Že bude profík jsem čekala, protože jde o výstup, kde by se neprofesionalita mohla neblaze projevit. Oproti mým zkušenostem s jinými průvodci má však Peggy neuvěřitelně navrch. Její pokora a opravdovost je pro vedení lidí, co jdou do neznáma naprosto zásadní. Nekrmí lidi svými schopnosti, i když je fyzicky extrémně dobře připravená a tím pádem má stále dost energie sanovat úbytky energie ostatních. Lidsky skvělá povaha, neuvěřitelně obětavá, rozhodná a mírná zároveň, umí vyhodnotit podmínky a přizpůsobit plány, umí povzbudit, je nesobecká a nesmírně inspirativní. Za mne naprosto skvělá průvodkyně.
Určitě ráda pojedu s vámi zase a mohu jen doporučit
František Soudek
S Johnem jako průvodcem jsem spoko. Je to inteligentní mladík s bohatými zkušenostmi, které nám po celou dobu výpravy předával ať už prakticky nebo formou jeho cestovatelských příběhů. Horami nás provedl bezpečně až do cíle. Vždy byl ke všem ochotný a aktivně šířil týmového ducha. Ze své strany bych řekl, že jsme si s Johnem sedli a dokázali jsme spolu sdílet názory, hodnoty i smysl pro humor. Určitě s ním rád pojedu znovu!
Markéta
Nicolette je moc fajn průvodkyně, která měla vše hezky připravené a na nové situace dokázala rychle reagovat. Trpělivě odpovídala na opakující se otázky ohledně programu a všichni jsme si společně užili spoustu srandy. Za mě průvodkyně na jedničku!
Moc děkuji za skvělou výpravu do krásné oblasti. Nerada cestuji ve větší skupině, proto raději jezdím sama, což vyžaduje hodně času na přípravy. Díky možnosti připojit se k malé skupině podobně smýšlejících dobrodruhů jsem ušetřila čas i nervy s plánováním. Jen tak dál – ráda s vámi vyrazím znovu!
Jan Feller
Honza byl fantastický. Vždycky měl aktuální informace a taxiky na další den domluvil dřívě než jsme došli na hotelu na pokoj a dali si batoh na zem. Netuším, kde stíhal zjišťovat počasí, vymýšlet plány na večeři či další den a k tomu se ještě "postarat" o sebe. Každou hloupou otázku zodpověděl, kdykoliv byl ochoten poradit. Byla s ním sranda, měl veliký geopolitický přehled a věděl toho spoustu o situaci v regionu. Na horách to byl parťák na kterého se dalo spolehnout a nikoho nenechal ve štychu. Hodně se zasadil o to, že jsme všichni vystoupali na Vrchol Cilo Resco Dagi i přes exponovanějsí hřebínek, který spolu se zkušenějšími účastníky připravil i pro nás "poseroutky".
Pak taky jeho vůdcovská autorita a rychlá rozhodovací schopnost na Araratu způsobila, že jsme měli fantastické vrcholové počasí i za cenu náročnějšího treku a většího diskomfortu, byli jsme však díky Honzovi odhodlaní a připravení.
Ondřej Fux
Peggy jsem doteď znal jen z vyprávění. Jaká ale ve skutečnosti je si musí každý zjistit sám. Za mě odvážná, zkušená, veselá, chytrá a stále usměvavá. Nezkazí žádnou srandu, není namyšlená, do výprav vnáší vkus sebe, svých zkušeností a to je super. Když je ale potřeba, tak umí být tvrdá, stát si za svým a říct - Jdeme! Myslím, že do výprav dává kus sebe a je to znát. dávám 10/10.
jan wolgemuth
Trasa byla dobře naplánována a v průběhu se přizpůsobovala okolnostem pobytu na místě. Celou dobu akce byla uvolněná atmosféra a kolektiv byl úžasný. Chtěl bych vyzdvihnout a poděkovat za skvělou práci a vedení Pavlíny Adam. Pavlína je skvělý člověk s obrovskými cestovatelskými zkušenostmi, navíc je výborná vedoucí osoba s životním nadhledem. Je velkou posilou celého expe teamu.
Lucie
Standa je borec! Kliďas a rozvážný muž! Celou dobu se staral o celou skupinu i přes to, že řešil osobní nepříjemnosti. Standa nám taky vařil, a vždycky to bylo výborné. Když bylo něco mimo plán, vždy našel alternativu, dokonce se stále omlouval, ...i když pro nás to bylo vždycky super, i přes změny, naopak spousta změn vedla k hezčím a autentičtějším zážitkům. Podporoval všechny členy skupiny a každému vyhověl, pokud potřeboval někde více času anebo naopak ho s důvěrou poslal napřed, takže každý podle svého tempa a vždy bylo určeno místo setkání. Standa taky perfektně objednal počasí. Je to super parťák a určitě bych s ním jela na akci znova! :)
Ještě nikdy mě akce s Expe nezklamala a vždycky je to prostě nezapomenutelné! Jsou to ty nejlepší cestovatelské zážitky, které si pamatuju a vracím se k nim na fotkách i v myšlenkách. Nejraději bych na expedice jezdila každý měsíc!
Martin Žejšek
Byl to pro mě první výlet s expe, takže to byl trochu krok do neznáma, obvykle jezdíme s přáteli po vlastní ose. Ale vše vyšlo na jedničku, parta 10 lidí se sešla skvělá a určitě to nebyla moje poslední dovolená s vámi.
Průvodce Michal byl super, organizačně i lidsky mi sedl perfektně a až budu přemýšlet nad další dovolenou s expe, tak určitě budu nejdříve koukat, co jede on :)
Lukáš Ferko
Na této akci se mi moc líbilo a hodně jsem ocenil to, že jsme měli nejdříve trek na Kačkaru, který nebyl úplně zadarmo, ale byl skvělej. Byla to skvělá příprava a aklimatizace na Ararat. Měli jsme dost času se poznat a měli jsme i daleko více zážitků. Kdyby jsme šli jen Ararat, tak by mě to asi moc nebavilo, bylo by to krátké a ne tak intenzivní jako celá tato akce.
Standa, kde začít no.. Standa mi sednul hned na první dobrou už na letišti. Hned s ním byla sranda a nějak jsem tušil, že to bude můj člověk. A také tak bylo. Chvilku mu trvalo než pochopil mé fungovaní, ale o to to pak bylo lepší. Každý den jsem se těšil až zažijeme opět nějakou srandu a že ji nebylo zrovna málo. Sednul mi jako člověk, jako kamarád a člověk, kterému se mohu svěřit. Standa miluje oheň jako já a hned ta akce měla jiné grády, když jsme měli skoro každý večer oheň a to i v C1 a C2 na Araratu. To bylo naprosto boží. Mimochodem jsem se přihlásil ke Standovi na další dvě akce. Jako průvodce byl úplně skvělej, každý problém dokázal vyřešit, vše s námi konzultoval, i když měl právo na poslední slovo. Lepšího průvodce a kamaráda jsem si nemohl přát.