Lenka
Oba průvodci, Tom i Ondra byli naprosto perfektní. Málokterý průvodce vám nabídne, že s vámi bude probírat lavinovou problematiku a hrabat se ve sněhu klidně do půlnoci, protože je tam pro vaši skupinu. Na kurz kde se nebojíš zeptat na jakoukoli otázku a víš, že na ni dostaneš kvalitní odpověď a k tomu dávku zkušeností, chceš prostě jet. Kluci jsou profíci a krom toho srší humorem a zážitkama.
Celkové pojetí kurzu a to od organizačního zajištění až po obsahovou stránku, která byla pochopitelná, bez ohledu na to, jestli máte základní zkušenosti nebo jste v lavinové problematice úplní nováčci. Díky parádní lokalitě jsme měli možnost trénovat ve skutečných podmínkách a vidět spoustu věcí naživo. Tím, že byl kurz hodně zaměřený na praktickou stránku, jsme si díky zážitkům z terénu odnesli opravdové zkušenosti.
Díky za možnost vytvořit a naplnit kurz soukromou skupinou kamarádů. Tento koncept naší partě přinesl to, že víme jakým vzděláním jsme si prošli, co teď od sebe můžeme v horách čekat a díky tomu se jeden na druhého spolehnout.
Majda
Byla to super akce. Líbila se mi komunikace před akcí i během. I upřímnost, když se věci kvůli špatnému počasí a sněhu museli změnit. Člověk měl dostatečné informace o všem, co potřeboval a o programu každého dne s předstihem. Tom vytvořil velmi přátelské a bezpečné prostředí.
Zuzana Tomkuliakova
Terku hodnotim ako spravneho cloveka na spravnom mieste. Nie len ze je profik na kajaku ale vie to aj s ludmi. Neustale dobre naladena, zorganizovana a verim, ze aj keby musela improvizivat kvoli nepriaznivemu pocasiu, tak si to vsetci uzijeme. Vyborne naplanovany program, jazera sme mali len pre seba a skvele boli aj volnocasove aktivity, ktore sme sa uzivali opekanim, hranim hier, prechadzkami ci pozeranim hokeja 😃 Nie je nic s cim by som nebola spokojna.
Martin Zavadil
Tahle výprava byla naprostá pohodička. Vyzkoušet si seakayak na klidné hladině rakouských jezer je skvělý úvod do pádlování na seakayaku pro začátečníka. Jednodenní výlet do hor byl také příjemným zpestřením. Potkal jsem nové zajímavé lidi a naučil se něco nového.
Eva je skvělá a velmi zkušená průvodkyně. Ještě na souši nám vysvětlila techniku pádlování a věnovala se našim dotazům i na vodě. Vyhověla všem přáním účastníků a rád s ní pojedu někdy na další výpravu.
Gabriela Vitásková
Zpočátku jsem měla obavu, zda budou moje síly stačit na tuto výpravu, přeci jen jsem typická kancelářská myš, která se na hory dostane tak více méně sporadicky a to vesměs jen na víkend. S Expedition club jsem byla zatím jen podruhé, ale opětně nezklamal. Sešla se dobrá parta lidí, kteří jsou normální - nejsou to zhýčkaní lidé, kteří se budou ofrňovat nad tvrdou matrací, špatným počasím, nefungujícím internetem apod. nepodstatnými věcmi, ale užívají si čistě krásu hor a společnost stejně laděných lidí. Průvodce Andreje jako průvodce hodnotím jen a jen kladně. Je to velký pohodář, stále s dobrou náladou. Snažil se svoji pozornost rovnoměrně věnovat všem zúčastněným.Pokud někdo váhá.... tak mohu jen doporučit, určitě tato expedice stojí za to.
Adam Pinkas
Určitě bych pochválil celkovou organizaci, přístup lektora a také výběr lokality. Na kurz jsem vyrazil jako úplný začátečník, který se jen tak tak udrží na lyžích a na skialpech nikdy nestál. Teď, po kurzu, bych klidně vyrazil na skialpy i do středně náročného terénu.
Tom je opravdu skvělý průvodce, který s kamarádským přístupem předává informace i své zkušenosti. Rozhodně to není ten typ, co si drží odstup a tváří se přechytrale. Díky jeho přístupu si člověk z kurzu odnese maximum znalostí, dovedností i dobrých pocitů.
Nikola
S naprostým nadšením doporučuji našeho horského vůdce, který nám připravil nezapomenutelný zážitek. Od prvního kontaktu až do konce naší akce se projevoval jako profesionál s lidským přístupem. Líbilo se mi, jak si postupně naciťoval celou naši skupinu a akci přizpůsoboval jejím potřebám. Detailně si všímal drobných nedokonalostí v technice jednotlivců a věřím, že svými radami zlepšoval celkový zážitek každého z nás. U Toma je hlavně vidět, že je to člověk na svém místě, který svou práci dělá s vášní a srdcem.
Jan Klicpera
Michal byl v roli průvodce naprosto perfektní, velký pohodář a symptaťák. Se zkušenostmi které již má nabrané z hor bych se rozhodně neobával s ním jet i do drsnějších podmínek. Hodně cením přeodjezdovou komunikaci. Kvůli zvratu počasí v Alpách bylo nutné přeplánovat destinaci, ale to Michal velmi rychle komunikoval a navrhl novou variantu do Tater, včetně zařízení ubytování a dopravy. Během samotné víkendovky pečlivě hlídal předpovědi počasí a přizpůsoboval podle toho zvolenou trasu. Zároveň to nebyla žádná totalita, všichni jsme měli možnost vyjádřit preference a podle toho trip přizpůsobit. Ukázalo se, že má skryté talenty i mimo horolezení, například má brutálně našprtanou pokerovou strategii, takže s ním určitě nikdy nehrajte o prachy, to si s ním radši zahrajte šipky ;).
JIŘÍ KONUPKA
Oba průvodci byli profíci. Během celé akce prokazovali připravenost a ochotu kdykoliv pomoci i slabším účastníkům. Vysoká výkonnost.
My, jako hobíci, jsme hltali informace – hodně nás naučili o pohybu v terénu i o tom, jak se chovat v krizových situacích.
Za mě – oba jsou hotoví vůdci. Nejen po stránce výkonnosti, ale i po stránce charakteru – neskuteční profíci. BRAVO, CHLAPI!
Dan Šácha
Příjemně zvolený program a náplň jednotlivých dnů. Oproti delším expedicím to byl fajn relax. Eva byla jako průvodce a parťák na výpravu skvělá. Má zkušenosti, dokáže vše vysvětlit a po celou dobu držela ve skupině dobrou náladu. Neváhal bych vyrazit znovu!
Filip Fedor
Krásná chata, výborná parta lidí, co si nádherně sedla. Možnost vyzkoušet si různé značky lavinového vybavení. Vím že tohle průvodci neovlivní, ale byl jsem i rád za to, že jsme zažili velmi rozmanité počasí, alespoň se dalo všechno názorně pozorovat.
Oba jsou mega hustí borci. Během simulací a tréninků lavinovky dávali hezky zpětnou vazbu, tak že jsem si některé věci fakt dobře zapamatoval.
Koukám, že moje recenze je psaná v samých superlativech. Ale ono to ani nejde jinak. Ani během kurzu ani po mě nenapadá něco, co by bych mu vytkl. Moc rád bych si za rok zopakoval, třeba jenom na prodloužený víkend.
Zuzka Mevaldová
Chválím výběr lyžařského střediska, dopravu, ubytování i náplň celého kurzu. Průvodce Jeník je naprosto skvělý! Sympaťák, pohodář, je s ním legrace, báječný lyžař, který umí své dovednosti předat dál.
Skvělá akce, ráda s vámi pojedu lyžovat znovu!
Jakub
Skvělá parta. Navzdory rozličnosti (i výkonové) jsme byli schopni se vždy domluvit a dorazit do cíle. Ubytování bylo vždy zajištěno/domluveno a o celou skupinu skvěle postaráno.
Andrej s každou expedicí posouvá dále své vůdcovské dovednosti. Popisek rozhodně nelže v tom, že je největší tanečník. Ještě by stálo za to přidat, že je milovníkem vody a koupačka je tak zaručena (ať už je teplota vody jakákoliv -) ) Ovládá umění navazování vztahů a vytváření a udržování přátelské a uvolněné atmosféry. Nezapomíná ani na průběžnou motivaci skupiny, a tím udržování morálky. Nad skupinou neusátle bdí a utužuje tak pouto, které mezi skupinou vzniká. Budu se těšit na další společnou výpravu.
Eva Adamová
S výpravou jsem byla maximálně spokojena a mám hezké vzpomínky. :)
Trochu adrenalinu v lavinovém terénu bylo, ale Peggy vše brala velmi zodpovědně a plně jsem jí důvěřovala. Průvodkyně byla skvělá! Kamarádská, vtipná a zodpovědná! Moc ráda Peggy potkám na dalších výpravách Expedičního klubu.
Erik Pokorný
Peggy byla úžasná. Vtipná, rázná, energická, skvěle vyřešila všechny problémy s noblesou. Jel bych s ní až na konec světa. :)
Top akce, díky moc!