Reference

Jan Klicpera

Víkendovka - rakouský Breithorn, průvodce: Michal Šťastný

Michal byl v roli průvodce naprosto perfektní, velký pohodář a symptaťák. Se zkušenostmi které již má nabrané z hor bych se rozhodně neobával s ním jet i do drsnějších podmínek. Hodně cením přeodjezdovou komunikaci. Kvůli zvratu počasí v Alpách bylo nutné přeplánovat destinaci, ale to Michal velmi rychle komunikoval a navrhl novou variantu do Tater, včetně zařízení ubytování a dopravy. Během samotné víkendovky pečlivě hlídal předpovědi počasí a přizpůsoboval podle toho zvolenou trasu. Zároveň to nebyla žádná totalita, všichni jsme měli možnost vyjádřit preference a podle toho trip přizpůsobit. Ukázalo se, že má skryté talenty i mimo horolezení, například má brutálně našprtanou pokerovou strategii, takže s ním určitě nikdy nehrajte o prachy, to si s ním radši zahrajte šipky ;).

Lukáš Urban

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Terka byla skvělá. V první řadě nám podrobně, názorně, trpělivě vysvětlila vše kolem seakajaků. Měla připravený supr program, který dokázala v průběhu doplnit i o naše přání. Starala se o nás jako o vlastní. Rozhodně bych chtěl pochválit Terku a její přístup. Nádherné lokace. Plný program bez hluchých míst. Přiměřenou náročnost a tempo. Půjčení všeho vybavení, které jsme potřebovali. Skvělou partu lidí. 

Seakajaky jsem dostal jako dárek. Sám bych si je nevybral. Jsem fakt rád, že mi kamarádi vybrali právě seakajaky s Terkou. Z akce jsem nadšený. Rozhodně to nebylo moje poslední seakajakové dobrodružství.

Anežka Pudilová

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

Eliška byla skvělá. Na úvod se zeptala na očekávání, zkušenosti s jógou a tomu, i aktuální náladě všech, přizpůsobovala program. Já sama se joze intenzivněji věnuji asi 2 roky, poznala jsem několik lektorů a nemám, co bych Elišce vytkla. Navíc dokázala perfektně vybrat místa s nejlepší předpovědí. Spojení jógy a treků je geniální a ráda se zase někdy přidám.

Tomáš Šetina

Skialpo-lavinový kurz Rauris, průvodce: Tom Cimr, Lukáš Klingora

Velmi se mi líbilo, že jsme většinu času trávili v horách. A velký důraz byl kladen na vnímání hor, podmínek, kontextu a principů. Toho si velmi vážím, neb to je pro mě důležité. Mohli jsme trávit teoretické hodiny a hodiny s dataprojektrem - jsem rád, že tomu tak nebylo, Díky!!

Denisa Schafferová

Horský průvodce 25/26 | 3: Zimní terén a laviny, průvodce: Tom Cimr, Standa Dadák, Lukáš Mádr

Tenhle blok mi dával obrovský smysl. Cítím velký posun – ve znalostech, sebevědomí i respektu k horám.

Celkově bych chtěla říct jedno – kurz horského průvodce byl mým úplně prvním kontaktem s Expedition Clubem a jsem pyšná, že jsem ho absolvovala právě s vámi. Každá další akce, které jsem se zúčastnila, mě v tom jen utvrzuje. Možnost vést vlastní víkendovou akci a projít si všechno od začátku do konce byla jedna z nejcennějších zkušeností.

Tvoříte krásnou komunitu. Je z vás cítit lidskost, vzájemná podpora i to, že si navzájem kryjete záda. Vytváříte prostředí, ve kterém je radost růst. Díky za to.

Zuzana Cani

Ötztalská haute route - Skialpový přechod, průvodce: Tom Cimr

Oba průvodci byli skvělí a ve skupině panovala dobrá nálada. Po celou dobu se starali o naši bezpečnost. Opravdu musím pochválit celou výpravu – povedla se a ještě dlouho na ni budu vzpomínat. Nejsem sice moc spisovatel, ale hodnotím vše na 1*.

Eva Adamová

Totes Gebirge na sněžnicích, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

S výpravou jsem byla maximálně spokojena a mám hezké vzpomínky. :)

Trochu adrenalinu v lavinovém terénu bylo, ale Peggy vše brala velmi zodpovědně a plně jsem jí důvěřovala. Průvodkyně byla skvělá! Kamarádská, vtipná a zodpovědná! Moc ráda Peggy potkám na dalších výpravách Expedičního klubu.

Jirka

Skialpo-lavinový kurz Rauris, průvodce: Tom Cimr, Lukáš Klingora

Skvělá zkušenost. Dík patří Tomášovi a Lukášovi za profesionální vedení, celkový přístup a entuziasmus.Schopnost reagovat na aktuální podmínky a vše srozumitelně vysvětlovat přímo v terénu.

Kurz fungoval přesně v duchu „learning by doing“ prakticky, smysluplně a s respektem.

Majda

Ötztalská haute route - Skialpový přechod, průvodce: Tom Cimr

Byla to super akce. Líbila se mi komunikace před akcí i během. I upřímnost, když se věci kvůli špatnému počasí a sněhu museli změnit. Člověk měl dostatečné informace o všem, co potřeboval a o programu každého dne s předstihem. Tom vytvořil velmi přátelské a bezpečné prostředí. 

Patrik

Venediger Hohenweg - hřebenovka východního Tyrolska, průvodce: Andrej Tkačuk

O Brněnském Expedičním klubu jsem se dozvěděl přibližně před rokem, kdy jsem se přihlásil na výpravu do Nepálu na trek Mardi Himal. Ten však bohužel kvůli nešvaru s rozšiřující se chřipkou padl. Pro cestovatele nastala doba temna a každý z nás určitě hledal nějaké východisko alespoň na pár dní. V průběhu času jsem pokukoval na akce, které je klub v momentální situaci schopen zrealizovat a zaujala mě hřebenovka ve východním Tyrolsku. Moc dlouho jsem se nerozhodoval, jelikož jsem letos kvůli zaměstnání a šaškárně s kašlem nemohl čerpat moc dovolené a využíval jsem hlavně prodloužené víkendy. Konec letošních prázdniny se stejně jako jejich začátek pro mě tedy nesl v duchu hor.

Průvodce hodnotím 1* - Komunikativní a věčně vysmátý pohodář, od kterého se můžete naučit spoustu užitečných věcí. Například nezapomenout si sebou vzít něco dobrého na zahřátí nebo se nebát uvařit si v teple domova .

Lenka

Skialpo-lavinový kurz Rauris (skup. Honza Hanák), průvodce: Tom Cimr, Ondra Tůma

Oba průvodci, Tom i Ondra byli naprosto perfektní. Málokterý průvodce vám nabídne, že s vámi bude probírat lavinovou problematiku a hrabat se ve sněhu klidně do půlnoci, protože je tam pro vaši skupinu. Na kurz kde se nebojíš zeptat na jakoukoli otázku a víš, že na ni dostaneš kvalitní odpověď a k tomu dávku zkušeností, chceš prostě jet. Kluci jsou profíci a krom toho srší humorem a zážitkama.

Celkové pojetí kurzu a to od organizačního zajištění až po obsahovou stránku, která byla pochopitelná, bez ohledu na to, jestli máte základní zkušenosti nebo jste v lavinové problematice úplní nováčci. Díky parádní lokalitě jsme měli možnost trénovat ve skutečných podmínkách a vidět spoustu věcí naživo. Tím, že byl kurz hodně zaměřený na praktickou stránku, jsme si díky zážitkům z terénu odnesli opravdové zkušenosti.

Díky za možnost vytvořit a naplnit kurz soukromou skupinou kamarádů. Tento koncept naší partě přinesl to, že víme jakým vzděláním jsme si prošli, co teď od sebe můžeme v horách čekat a díky tomu se jeden na druhého spolehnout.

 

Klára

Totes Gebirge na sněžnicích, průvodce: Lukáš Mádr

Lukáš byl super! Výpravy měl naplánované tak, abychom to všichni se svými schopnostmi zvládli, a kdykoliv jsem měla pocit, že mi něco nejde nebo nestíhám, tak mi vždy ochotně pomohl. 

Pavel Pospíšil

Víkendovka - po stopách zlaté horečky na Jesenicku, průvodce: Jarek Vrobel

Vandr „Po stopách zlaté horečky“ byl pro nás nezapomenutelný zážitek! 🏕️ Syn byl naprosto unešený a akce v něm probudila velký zájem o kempování. Celý víkend jsme se pohybovali v krásné přírodě Jesenicka a díky skvělému průvodci jsme se podívali na místa, kam se běžně nedostanete. Dozvěděli jsme se spoustu fascinujících informací o historii rýžování zlata i o zdejší přírodě.

Večery u ohně, historky, vůně dřeva a zvuk kytary vytvořily naprosto kouzelnou atmosféru. Spali jsme pod stanem na opravdu krásných místech – u řeky a na zřícenině hradu – a vyzkoušeli si i rýžování zlata a další dobrodružné aktivity.

Byl to perfektně připravený výlet, který spojil dobrodružství, historii a přírodu v jeden výjimečný zážitek. Moc děkujeme "Jarouškovy" a rozhodně doporučujeme všem, kdo chtějí zažít něco jiného než běžnou turistiku🌞 

Martin

Víkendovka - rakouský Breithorn, průvodce: Michal Šťastný

Michal byl super, pravý profesionál. Poskytl řadu cenných rad uplatnitelných i do budoucna (meteo aplikace/weby, atd.). Neustále zvažoval možnosti s ohledem na počasí, srozumitelně je vysvětloval skupině, ale zároveň zůstal i velice kamarádský. Expedice, tak nebyla jen o každodenní cestě z bodu A do bodu B, ale o celkově skvělé stravené 3 dny se zajímavou partou lidí. 

Katka

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

Spojení chůze po horských cestách a jógy bylo jednoznačně úžasné. Cvičit s výhledem na překrásné Alpy vám žádná tělocvična nenahradí. 

Eliška je skvělá , organizačně schopná, kamarádská, výborná lektorka jógy.