Reference

Dada

Omán za vůní kadidla, průvodce: Jan Žert

S Honzom som bola po ctvrte, co uz asi samo o sebe o niecom vypoveda:) Uz som ho chvalila velakrat, teraz by som vypichla hlavne jeho neskutocne znalosti geografie i historie. Kdekolvek je, urcite vam o tej oblasti bude vediet povedat vela zaujimavosti.

Super ako vzdy❤️

Jana Švubová

Omán za vůní kadidla, průvodce: Milča Mařáková

Výprava byla dobře naplánovaná, velmi pestrá. Stihli jsme toho opravdu hodně, od měst, koupaní ve wadi či v moři, po turistiku, nákupy na trzích i nocování v poušti.

Milča je skvělá průvodkyně, velmi empatická a inteligentní. S každou situací si věděla rady. Vždy byla milá a nikdy ji neopouštěla dobrá nálada. Snažila se nám vyjít vstříc a všechny vyslechnout, prostě abychom si dovolenou užili na maximum. I díky ní byl Omán nezapomenutelný. S Milčou bych jela kdykoliv znovu, můžu ji jen doporučit:)

Tomáš Javůrek

Omán za vůní kadidla - Poslední místo, průvodce: Adam Stejskal

Adam je skvělý člověk. Každý den v dobré náladě se smyslem pro humor, připraven zodpovědět jakýkoliv dotaz o destinaci. Vždy jsme měli dostatek informací, jaký bude plán, případně dokázal Adam reagovat na operativní požadavky. Dokázal vyřešit i nestandardní situaci. Navzdory jeho zálibě v nekonečné smyčce Britney Spears dávám šest hvězdiček z pěti. :)

Omán je úžasná země s krásnou přírodou. Výpravu ale dělají i její členové, proto bych chtěl všem poděkovat. Pochválit musím i celou filosofii Expedition Clubu. Expedice mi opět pozitivně posunula horizont... Třeba že i záchodová sprcha, je sprcha...

Tomáš Gábor

Silvestr v Ománu, průvodce: Petr Uhmann

Pochválil bych program - kombinace pláži, prozkoumávání měst a treků v horách. Taky se mi líbilo uvolněné tempo celé akce, nikam jsme nemuseli pospíchat.

Petr byl skvělý, vzorně se staral o celou skupinu, plánoval, zařizoval a sháněl ryby na gril.


Martin Charvát

Omán za vůní kadidla, průvodce: Milča Mařáková

Milča je energická a usměvavá , během výpravy se pro vás snaží udělat absolutní maximum. Velice dobře reaguje na změny a dynamiku v týmu. Oceňuji její schopnost naslouchat a  otevřeně komunikovat případné konstruktivní připomínky a "kritiku", což není v českých areálech mnohdy úplně zvykem. (ještě když jste nejmladší na výpravě :) Zkráceně, je to inteligentní žena s velkým potenciálem, chutí objevovat a srdcem na správném místě.

Nikdy jsem moc takto organizovaně  necestoval (vždycky spíše na vlastní pěst), musím ale říci, že to bylo fakt super. 

Roman

Omán za vůní kadidla, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Sofi byla vždy nápomocná, podávala dostatečné množství informací, vždy bylo dopředu vše sděleno. Napomáhala k udržení výborné atmosféry ve skupině. Jsem rád, že moje první expedice byla právě s ní. 

Jakub Šlapák

Omán za vůní kadidla - PLNO, průvodce: Milča Mařáková

Milča byla skvěla. Pohodová celou výpravu, všechno skvěle zvládala. Celkově bych pochválil zejména flexibilitu, na to jak byla parta různorodá, tak se všichni v pohodě domluvili.

Eva Adamová

Omán za vůní kadidla - Poslední místo, průvodce: Adam Stejskal

Adam před odjezdem na výpravu zasílal dostatečné informace, abychom si stihli vše zařídit a nebylo toho málo pro vstup do Ománu (víza, pojištění, příjezdový formulář atd.). Přílet a vstup do Ománu tedy proběhl bez problémů. Adama hodnotím jako velmi přátelského, vtipného a spolehlivého průvodce. Dokáže vyhodnotit neočekávané/problémové situace, které nastaly během výpravy a současně efektivně tyhle situace vyřešit. Velmi dobře reaguje na neočekávané změny. Díky tomuhle přístupu výprava proběhla z mého pohledu velmi dobře. Adama jsem v průběhu výpravy nevnímala jako průvodce, ale jako člena výpravy a celkově jsem měla dojem z akce, že jsme na výpravu vyrazili jako parta přátel. Moc ráda vyrazím na další akce Expedičního klubu a ráda Adama potkám jako průvodce na dalších akcích.

Na akci chválím - Program výpravy - Informace během výpravy - Průběh celé výpravy - Navštívená místa - Možnost setkat se místními lidmi, které průvodce zná, a možnost popovídat si s nimi, poznání místní kultury.

Byla jsem spokojena se vším :)

 

Pája

Silvestr v Ománu - PLNO, průvodce: Vojta Lokša

Pochválila bych úplně všechno, byla to moje první expedice a byla úžasná. Krásná destinace a ještě lepší parta lidí.

Vojta byl super! Expedice byla super a Vojta vždy informoval, vždy se ptal i na náš názor což bylo fajn. Hodně se mi líbilo jak vždy našel spoustu informací o místě, na kterém jsme se nacházeli. Ráda bych s ním jela na další expedici!

Bylo to skvělý. Děkuju moc! :)

 

Tereza Novotná

Silvestr v Ománu, průvodce: Pavlína Adam

Líbilo se mi, jak různorodný program jsme měli. Od pláže, po hory, po wadi, po nakupování na trzích, koukání po delfínech, krmení koz na horách, spaní na poušti, grilování česrtvých ryb na pláži a celkově partu, která se sešla - bylo to super!

Pája je profík, který si už něco odcestoval. Měla jasný plán toho, co chceme navštívit, ale přitom byla flexibilní k potřebám celé skupiny. Pozitivní osobnost, který bere ohled na všechny členy výpravy, předá cenné rady a zkušenosti a nikdy neřekne ne dalšímu dobrodružství. Doporučila bych ji mým kamarádům 10/10.

Díky moc za parádní akci! Neměla jsem moc žádné očekávání a i tak to všechny očekávání předčilo. Moje poprvé na arabském poloostrově. Trochu jsem netušila, jak fajnové mají hory či jaká zima může být v poušti. Musím pochválit za výběr auta, já jezdila v tom červeném. A díky moc Páje za průvodcovství, má na to talent :)

Petr Zítek

Omán za vůní kadidla, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Průvodkyně byla jednoznačně skvělá. Kamarádský přístup, veškeré zařizování a organizace probíhala hladce a v klidu. 

Lenka Hlaváčová

Omán za vůní kadidla - Poslední místo, průvodce: Adam Stejskal

Líbila se mi variabilita programu. Moře, poušť, vádí, hory, pevnosti. Zažili jsme si Omán snad ze všech úhlů. Nádherné byly noci na pláži. Takovou romantiku jsem dlouho nezažila. :) Tu snad mohla předčit jen ještě působivější noc v poušti :D Taky bylo super, jak nás Adam postupně uváděl do celkového situace v Ománu a skrz starší i nedávnou historii nám umožnil aspoň v rámci mezí pochopit, proč je Omán tam, kde je teď. V tomhle ohledu byla skvělá i možnost strávit čas s místními lidmi.

Průvodce Adam byl skvělý. Omán s ním byl jedna velká jízda. Myslím, že málokdo se může pochlubit takovými zážitky, které nám Adam díky svým kontaktům a znalostem místa zprostředkoval. Bylo vidět, že má tuhle zemi hodně rád a hodně o ní ví. Jeho nadšení bylo nakažlivé. Zároveň, když bylo něco potřeba, tak uměl vše zařídit. A nenechal nás v poušti! :D

Antonín Hráček

Omán za vůní kadidla - PLNO, průvodce: Milča Mařáková

Milča byla totálně skvělá. Se vším si poradila, celou cestu odřídila, odnavigovala a když my jsme odpočívali nebo jedli, tak už domlouvala nebo se připravovala na další destinaci. Nemůžu jí vytknout vůbec nic, dokonce ani nechrápe, jak říkala. :) 10 hvězdiček z deseti

Itinerář byl super, někdy jsme improvizovali, ale všechno v pohodě, vždy jsme se domluvili. Za mě ideálně vyváženo zážitky i odpočinkem, žádné stresy, prostoje ani mrtvá místa. Když někdo chtěl jít jinam, tak jsme se rozdělili a nebyl problém. Veliké překvápko u rybáře Nassera. Čekal jsem bambusovou chýši na břehu moře, kde není ani elektřina, ale vila s bazénem...bomba. Na pozorování želv jsem se těšil nejvíc a byl jsem nadmíru spokojen, že jsme viděli i kladení vajec i už vylíhlé želvičky. TOP zážitek.

Určitě s vámi pojedu na další expedici. Bylo to super!

Jakub Neubauer

Omán za vůní kadidla - Poslední místo, průvodce: Honza Švábenský

Byl to road trip jak se sluší a patří. Od pláže přes hrabaní v písku pouště k horským cestičkám a nakonec zpátky na pláž. Cestou proběhla záchrana želvy a cizinek v poušti a mnoho dalších zážitků. :D Když k tomu připočtu skvělou partu lidí, tak to byla dokonalá jízda od začátku až do konce. :)

S Honzou jsem byl už na podzim v Transylvánii a není nic co bych mu vytknul. Naopak výpravu vede velmi dobře a je s nim prima pokec.

Martin Zavadil

Omán za vůní kadidla - Poslední místo, průvodce: Honza Švábenský

Byla to pohodová jízda v dobré společnosti. Wádí Tiwi za mě jednoznačně jedno z nejhezčích míst.

Negativně bych hodnotil jen stařenu, která po mě hodila šutrem, když jsem fotil její kozy. :D (poznámka Expedition clubu: opravdu se jednalo o zvířata :D)

Průvodce Honza je pohodář, kliďas a je s ním sranda. Snažil se vyhovět všem požadavkům skupiny a poradil si s klidem a rozvážností i ve chvílích když něco nevyšlo.