David Hladík
Pochválil bych organizaci výstupu na horu, aklimatizační výšlapy, okořeněné setkáním s místníma pastevcema a podobně.
Dostatek rezervního času na výstup - který jsme nakonec využili a bez něj by to bylo velice náročné.
Peggy byla skvělá! Trhlá holka, se kterou je sranda, a přitom je schopná dělat důležitá rozhodnutí a stát si za svým názorem. Ideální průvodce do těžkých podmínek.
Lucia Hudecová
Vyvážená kombinace výkonů v přírodě a památek. Dostatečná aklimatizace (před odjezdem jsem se trochu bála, jestli není postup moc rychlý, ale bylo to OK). Na kopec jsme všichni úspěšně vyšli, nikdo neměl výškovou nemoc, vyšlo nám počasí a dostali jsme zkušeného lokálního průvodce, takže dobré :)
Evka je kvalitní průvodkyně, má hodně zkušeností, a dá se na ni spolehnout, když se objeví nějaká komplikace. Snaží se využít čas na maximum, což je super :)
Nikča Mottlová
Uvědomila jsem si, že kromě hlavního programu - Araratu - pro mě bylo velice fajn a odpočinkové, že jsem nemusela přemýšlet, kam jít na oběd/večeři, jaký je program… a všechno co přicházelo, tak bylo fajn. No a Ararat… tak to je zážitek sám o sobě a kromě ponožek navíc bych nic neměnila:)
Průvodce Michal je skvělej! Po pár dnech má člověk dojem, že ho zná mnohem déle. V krizi mi dobře pomohl. Díky moc za všechno! :)
František Soudek
S Johnem jako průvodcem jsem spoko. Je to inteligentní mladík s bohatými zkušenostmi, které nám po celou dobu výpravy předával ať už prakticky nebo formou jeho cestovatelských příběhů. Horami nás provedl bezpečně až do cíle. Vždy byl ke všem ochotný a aktivně šířil týmového ducha. Ze své strany bych řekl, že jsme si s Johnem sedli a dokázali jsme spolu sdílet názory, hodnoty i smysl pro humor. Určitě s ním rád pojedu znovu!
Martin Hořický
Peggy byla jako vždy super, skvěle organizující, podporující, však ji všichni známe.
Expedice byla super, bylo to krásné projít prázdné hory a trefit přesný termín, kdy jsou hory jenom pro nás. Už se těším na další!
Jan Novák
Eva je úžasný člověk. Velmi vlídná a upřímná osoba s velkých pochopením a schopností motivovat. Pod jejím vedením jsem se cítil bezpečně. Umí zavelet a i dělat legraci, což je velmi důležité.
Úžasně vyvážená poznávačka kultury a makačka na kopci. Vřele doporučuji a těším se na další!
Josef Černý
Bylo to boží. Šílený dobrodružství. Skvělá parta, skvělá průvodkyně. Vše výborně zorganizované.
Velké díky Peggy, že mě dotáhla na vrchol i přes nepříznivé počasí...bylo to náročné, ale o to je to lepší zážitek. Výstup mě tak uchvátil, že už přemýšlím, kam pojedu příště.
Zbyněk Jaroš
Líbila se mi pestrost výpravy - mix treku, zážitků a jednodenních zajímavostí z Turecka (antické památky, hamman, paraglide).
Průvodce David je borec, má velký přehled, je komunikativní, flexibilní a strašně v pohodě. Velká spokojenost.
Pavel Pechman
Pája našla skvělý balanc mezi průvodcováním a volností cestování s partou kamarádů. Na organizovaný zájezd s cestovní kanceláří si člověk vzpomněl jen tehdy, když něco potřeboval – a tehdy byla podpora stoprocentní.
jan wolgemuth
Trasa byla dobře naplánována a v průběhu se přizpůsobovala okolnostem pobytu na místě. Celou dobu akce byla uvolněná atmosféra a kolektiv byl úžasný. Chtěl bych vyzdvihnout a poděkovat za skvělou práci a vedení Pavlíny Adam. Pavlína je skvělý člověk s obrovskými cestovatelskými zkušenostmi, navíc je výborná vedoucí osoba s životním nadhledem. Je velkou posilou celého expe teamu.
Petr Šubrt
Až budeš po lopatky v průseru, budeš chtít aby tam byl Standa. S klidnou hlavou ti odlehčí od všech problémů a buď si jistý že zážitky budou intenzivní. Osobně bych s ním letěl i na odvrácenou stranu měsíce protože i tak to bude záruka kvalitní zábavy až budou praskat bránice. Vždycky je to výzva i jízda!
Na expedici bych pochválil všechno, nebyla chvilka kdy bych se nudil. Našlapaný program, který jsme si podle situace sami měnili aby se toho vešlo ještě víc. Neskutečná podpora od místních! Zážitky za několik let namačkané do pár dní. Nejlepší akce co mám za sebou. Sešla se skvělá skupina lidí!
Děkuji, že existujete. Těším se na další dobrodružství. Jak někdo na akci podotknul S Expedičním klubem i do míst, která nejsou pro nikoho!
Matúš Gúčik
Akcia je veľmi dobre premyslená, záložný deň na výstup je dobrá možnosť a vzhľadom na to, že naša skupina je musela využiť, tak pre mňa je to veľké plus! Nie vždy sa dá pružne prispôsobiť program ale tu je to vítaná možnosť. Sprievodca - Peggy Marvanová je skvelá! Úžasná žena, osobnosť a veľký dobrák!
Naozaj som si akciu užil. Splnil som si sen a prežil som aj chvíle, ktoré som si myslel, že nezažijem. Všetko bolo presne tak, ako to malo byť. Myslím si, že nikto z nás, čo sme to prežili si nemôže sťažovať. Zážitky sú parádne a teším sa, keď vyrazím s Expe na ďalšiu akciu!
Ondřej Fux
Peggy jsem doteď znal jen z vyprávění. Jaká ale ve skutečnosti je si musí každý zjistit sám. Za mě odvážná, zkušená, veselá, chytrá a stále usměvavá. Nezkazí žádnou srandu, není namyšlená, do výprav vnáší vkus sebe, svých zkušeností a to je super. Když je ale potřeba, tak umí být tvrdá, stát si za svým a říct - Jdeme! Myslím, že do výprav dává kus sebe a je to znát. dávám 10/10.
Gabriela Vitásková
Chválím volbu výchozího místa - zázemí v apartmánu i trasa byla velice hezky zvolená, byla náročná, tak akorát pro úplně každého. Po cestě jsou podchycené možnosti. Je možné doplnit si vodu i zásobu potravin.
Sofya působí velice dobře na všechny lidi ve svém okolí. Je velice milá, příjemná, působí podstatně vyspělejším dojmem než jak je podle občanky stará :) Vždy byla nápomocná a snažila se vyjít vstříc pokud možno většině skupiny pomocí hlasování apod.
Byla jsem s Expe již potřetí a opětně mě nezklamal, opravdu se mi zde moc líbilo. Sice na první pohled to vypadá, že je Expe se svými akcemi určeno primárně pro mladší generaci, ale i ti dříve narození se nemusí bát, fakt se vždy sešla skupina velice rozdílná díky věku, ale vždy vše fungovalo naprosto bravurně. Už mám zálusk na další akce pořádané Expedition clubem. Hodně zdaru, ať Vám to šlape tak dobře jako dosud. Díky za vše!!!
Patrik Gloger
Evka byla boží! :)
Permanentně se starala o to, abychom se měli dobře, na výšlapu chodila poslední a kontrolovala všechny zda jsou spoko, je jim teplo a tak. Organizačně to zvládla na jedničku. Nebyl snad okamžik, kdy by nebyla pozitivně naladěná, a zároveň byla dost družná, což ne každý zvládá a možná někomu nemusí vyhovovat, ale je dost zajímavý člověk takže za mě plus. :) Pochvala, že donutila i našeho guida aby snesl odpadky z C2.