Reference

Zuzana Tomkuliakova

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Terku hodnotim ako spravneho cloveka na spravnom mieste. Nie len ze je profik na kajaku ale vie to aj s ludmi. Neustale dobre naladena, zorganizovana a verim, ze aj keby musela improvizivat kvoli nepriaznivemu pocasiu, tak si to vsetci uzijeme. Vyborne naplanovany program, jazera sme mali len pre seba a skvele boli aj volnocasove aktivity, ktore sme sa uzivali opekanim, hranim hier, prechadzkami ci pozeranim hokeja 😃 Nie je nic s cim by som nebola spokojna.

Marian

Ötztalská haute route - Skialpový přechod, průvodce: Tom Cimr

Expedice byla super naplánovaná, ale počasí bylo proti, ale i přesto průvodci našli jinou trasu či program tak, aby všichni účastníci byli maximálně spokojení. Přístup obou guidů byl úplně na jiném levelu než jsem doposud zažil a za to jim patří obrovský dík.

Oba průvodci jsou totální profíci a skvělí lidé. Nic nebylo problém, ke každému přistupovali individuálně a v každém okamžiku jistili naši bezpečnost a snažili se udělat výpravu maximálně zajímavou.

TOP výprava, určitě bych si to rád dal ještě jednou a celé

Eva Adamová

Totes Gebirge na sněžnicích, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

S výpravou jsem byla maximálně spokojena a mám hezké vzpomínky. :)

Trochu adrenalinu v lavinovém terénu bylo, ale Peggy vše brala velmi zodpovědně a plně jsem jí důvěřovala. Průvodkyně byla skvělá! Kamarádská, vtipná a zodpovědná! Moc ráda Peggy potkám na dalších výpravách Expedičního klubu.

Kateřina Bouzková

Hochschwab - zimní přechod, průvodce: Ondřej Kovářík

Ondra je ostatně jako všichni, s kterými jsem na akci byla, zodpovědný, kdokoliv měl problém s čímkoliv, pomohl, poradil.. Fyzicky dobře vybavený a zdatný :-) A je to člověk veselé mysli, což mám ráda. Jen tak dál :-)

Líbilo se mi spaní ve winterraumu, seznámení se s lavinovou výbavou, východ slunce na vrcholu Hochschwabu. A co se mi nelíbilo? Tání sněhu v lednu v Alpách v 2000 m n. m.! (Za což samozřejmě Expe nemůže :-D)

Tomáš Binka

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Super organizace od odjezdu z Brna až po návrat. Vedení bylo pohodové, ale zároveň dost strukturované – vždy jsme věděli, co a jak budeme dělat. Náhlé změny zvládnuté klidně a bez stresu. Skvělá parta lidí, kteří přijeli něco naučit a užít si výhledy.

Terka byla skvělá – klidná, usměvavá a ať se přihodilo cokoli, hlavně prudké změny počasí, vyzařovala humor, stabilitu a klidnou energii. Organizačně všechno zvládnuto na jedničku. Doufám, že se potkáme na další expedici.

A mimochodem – nikdy jsem neviděl někoho tak fanaticky milovat čokočíno z benzínky (s dvojitou porcí posypky). Doporučuji ji ho někdy nečekaně přinést do kanceláře – bude vám vděčná!

Gabriela Vitásková

Venediger Hohenweg - hřebenovka východního Tyrolska, průvodce: Andrej Tkačuk

Zpočátku jsem měla obavu, zda budou moje síly stačit na tuto výpravu, přeci jen jsem typická kancelářská myš, která se na hory dostane tak více méně sporadicky a to vesměs jen na víkend. S Expedition club jsem byla zatím jen podruhé, ale opětně nezklamal. Sešla se dobrá parta lidí, kteří jsou normální - nejsou to zhýčkaní lidé, kteří se budou ofrňovat nad tvrdou matrací, špatným počasím, nefungujícím internetem apod. nepodstatnými věcmi, ale užívají si čistě krásu hor a společnost stejně laděných lidí. Průvodce Andreje jako průvodce hodnotím jen a jen kladně. Je to velký pohodář, stále s dobrou náladou. Snažil se svoji pozornost rovnoměrně věnovat všem zúčastněným.Pokud někdo váhá.... tak mohu jen doporučit, určitě tato expedice stojí za to.

Lukáš Urban

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Terka byla skvělá. V první řadě nám podrobně, názorně, trpělivě vysvětlila vše kolem seakajaků. Měla připravený supr program, který dokázala v průběhu doplnit i o naše přání. Starala se o nás jako o vlastní. Rozhodně bych chtěl pochválit Terku a její přístup. Nádherné lokace. Plný program bez hluchých míst. Přiměřenou náročnost a tempo. Půjčení všeho vybavení, které jsme potřebovali. Skvělou partu lidí. 

Seakajaky jsem dostal jako dárek. Sám bych si je nevybral. Jsem fakt rád, že mi kamarádi vybrali právě seakajaky s Terkou. Z akce jsem nadšený. Rozhodně to nebylo moje poslední seakajakové dobrodružství.

Katka

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

Spojení chůze po horských cestách a jógy bylo jednoznačně úžasné. Cvičit s výhledem na překrásné Alpy vám žádná tělocvična nenahradí. 

Eliška je skvělá , organizačně schopná, kamarádská, výborná lektorka jógy. 

Michaela

Seakayaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

Eva je skvělá a najde si řeč s každou osobností ve skupině. I když mě potkaly zdravotní problémy, které mě nakonec přivedly ke spaní mimo kemp, tak Eva neměla naprosto problém s tím, že se na noc oddělím od skupiny a pohodově jsme se pak domlouvaly přes mobil, kde se druhý den sejdeme. 

Jsem ráda, že jsem konečně ulovila místo a mohla s Expe vyrazit a poznat skvělé lidi. Těším se na další zážitky!

Lukáš Križan

Ledovcový kurz, průvodce: Ondra Tůma

Sprievodcovia boli skvelí – všetko vysvetľovali jasne a keď bolo treba, ochotne a trpezlivo pomohli. Najviac oceňujem ich schopnosť improvizovať, čo sa ukázalo najmä pri nepriaznivom počasí. Zároveň s nimi bol výborný pokec, ktorý celý kurz spríjemnil.

  • Profesionálni a priateľskí sprievodcovia

  • Možnosť vyskúšať si záchranu v „reálnych“ podmienkach

  • Výborné jedlo na chate a milý personál

Adam Pinkas

Skialpo-lavinový kurz Rauris, průvodce: Tom Cimr

Určitě bych pochválil celkovou organizaci, přístup lektora a také výběr lokality. Na kurz jsem vyrazil jako úplný začátečník, který se jen tak tak udrží na lyžích a na skialpech nikdy nestál. Teď, po kurzu, bych klidně vyrazil na skialpy i do středně náročného terénu.

Tom je opravdu skvělý průvodce, který s kamarádským přístupem předává informace i své zkušenosti. Rozhodně to není ten typ, co si drží odstup a tváří se přechytrale. Díky jeho přístupu si člověk z kurzu odnese maximum znalostí, dovedností i dobrých pocitů.

Jan Klicpera

Víkendovka - rakouský Breithorn, průvodce: Michal Šťastný

Michal byl v roli průvodce naprosto perfektní, velký pohodář a symptaťák. Se zkušenostmi které již má nabrané z hor bych se rozhodně neobával s ním jet i do drsnějších podmínek. Hodně cením přeodjezdovou komunikaci. Kvůli zvratu počasí v Alpách bylo nutné přeplánovat destinaci, ale to Michal velmi rychle komunikoval a navrhl novou variantu do Tater, včetně zařízení ubytování a dopravy. Během samotné víkendovky pečlivě hlídal předpovědi počasí a přizpůsoboval podle toho zvolenou trasu. Zároveň to nebyla žádná totalita, všichni jsme měli možnost vyjádřit preference a podle toho trip přizpůsobit. Ukázalo se, že má skryté talenty i mimo horolezení, například má brutálně našprtanou pokerovou strategii, takže s ním určitě nikdy nehrajte o prachy, to si s ním radši zahrajte šipky ;).

Jan Blaschke

Výstup na Grossglockner (Jan Blaschke), průvodce: Tom Cimr

S lezením v těchto výškách jsem začátečníkem. Tom se o mě vzorně postaral, za což mu tímto ještě jednou děkuju. Cítil jsem se s ním opravdu bezpečně. Top zážitek 😀

Zuzana Cani

Ötztalská haute route - Skialpový přechod, průvodce: Tom Cimr

Oba průvodci byli skvělí a ve skupině panovala dobrá nálada. Po celou dobu se starali o naši bezpečnost. Opravdu musím pochválit celou výpravu – povedla se a ještě dlouho na ni budu vzpomínat. Nejsem sice moc spisovatel, ale hodnotím vše na 1*.

Filip Fedor

Kurz horského průvodce - zimní část, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Krásná chata, výborná parta lidí, co si nádherně sedla. Možnost vyzkoušet si různé značky lavinového vybavení. Vím že tohle průvodci neovlivní, ale byl jsem i rád za to, že jsme zažili velmi rozmanité počasí, alespoň se dalo všechno názorně pozorovat.

Oba jsou mega hustí borci. Během simulací a tréninků lavinovky dávali hezky zpětnou vazbu, tak že jsem si některé věci fakt dobře zapamatoval.

Koukám, že moje recenze je psaná v samých superlativech. Ale ono to ani nejde jinak. Ani během kurzu ani po mě nenapadá něco, co by bych mu vytkl. Moc rád bych si za rok zopakoval, třeba jenom na prodloužený víkend.