Reference

Katka

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

Spojení chůze po horských cestách a jógy bylo jednoznačně úžasné. Cvičit s výhledem na překrásné Alpy vám žádná tělocvična nenahradí. 

Eliška je skvělá , organizačně schopná, kamarádská, výborná lektorka jógy. 

Martin Pluhař

Kurz horského průvodce - zimní část, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Na kurzu bych pochválil:

1) Strukturu. Myslím, že teoretické základy pro pohyb v zimním terénu, lavinová prevence a záchrana byly jasné a dostatečné. Určitě jsem se toho dost naučil a samozřejmě následné výlety do okolí, praktické nácviky a šťourání ve sněhu spojily vrstvy všech informací do konzistentního celku.
2) Místo. Chata Liezener Hütte byla fakt dobrá volba. Pro potřeby kurzu splňovala všechny potřeby a okolí je ideální na půldenní/jednodenní výlety i házení lopatou poblíž chaty.
3) Toma s Víťou za přípravu a veškerou péči.
4) Účastníky za příjemný kolektiv a super spolupráci.
5) Bylo to pro mě fakt skvěle strávených 6 dní, kdy jsem se bavil, odpočinul a hlavně se něco nového naučil.
6) Základy na kterých se dá dál stavět. Určitě teď po kurzu vím, co chci dál studovat a kde se dá přidat/dohánět.

Dan Šácha

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

 Příjemně zvolený program a náplň jednotlivých dnů. Oproti delším expedicím to byl fajn relax. Eva byla jako průvodce a parťák na výpravu skvělá. Má zkušenosti, dokáže vše vysvětlit a po celou dobu držela ve skupině dobrou náladu. Neváhal bych vyrazit znovu!

Lucy

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

Po osobnostní stránce je Eva hodně na pohodu, a z hlediska průvodcování je opravdu profesionálka. Těším se, že spolu jedeme i na Ararat :) 

Dále bych na této akci chtěla pochválit:

  • Itinerář. Byl poskládaný logicky, dobře jsme si zapádlovali a protáhli jsme i nohy. 
  • Kayaky. Pádlování je skvělá aktivita, a ještě v takovém krásném prostředí.
  • Dobrý výběr kempů.
  • Čekání na nejpomalejšího člena, ať na vodě nebo na kopci. 

Mám pocit, že z těch 4 dnů jsme využili každou sekundu. Pro člověka nezvyklého pádlovat jsou 3 dny na kayaku trochu výzva, ale rozhodně se to dá zvládnout. Není kam spěchat a příroda rakouských Alp je nádherná. Byl to úžasný zážitek, někdy si to musím zopakovat :)

Natálie Tužová

Ledovcový kurz Pitztal, průvodce: Tom Cimr

Líbil se mi program (rozložení všech tří dnů i přes lehkou komplikaci s počasím). První den lehká metodika a přesunu na chatu, druhý den spíš rest-day a metodika a poslední den aplikování některé metodiky, kterou jsme se naučili a jiné vychytávky :))

Vedoucího kurzu hodnotím 10/10; Byla jsem celkově spokojená. Tom je velmi zkušený, společenský a i přes to, že některé situace nebyly nijak značně nebezpečné, bezpečnost byla na prvním místě.

Těším se na další expedici! Ještě teď na to ráda vzpomínám :))

Anežka Pudilová

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

Eliška byla skvělá. Na úvod se zeptala na očekávání, zkušenosti s jógou a tomu, i aktuální náladě všech, přizpůsobovala program. Já sama se joze intenzivněji věnuji asi 2 roky, poznala jsem několik lektorů a nemám, co bych Elišce vytkla. Navíc dokázala perfektně vybrat místa s nejlepší předpovědí. Spojení jógy a treků je geniální a ráda se zase někdy přidám.

Martin

Víkendovka - rakouský Breithorn, průvodce: Michal Šťastný

Michal byl super, pravý profesionál. Poskytl řadu cenných rad uplatnitelných i do budoucna (meteo aplikace/weby, atd.). Neustále zvažoval možnosti s ohledem na počasí, srozumitelně je vysvětloval skupině, ale zároveň zůstal i velice kamarádský. Expedice, tak nebyla jen o každodenní cestě z bodu A do bodu B, ale o celkově skvělé stravené 3 dny se zajímavou partou lidí. 

Vlastík

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Úplně všechno bylo super. Chválím perfektně naplánovanou organizaci, plutí proložené jednodenní turistikou, střídání jezer, nádhernou přírodu, přístup průvodkyně. Lodě a technika byly v super stavu a taky se sešla skvělá parta lidí.

Průvodkyně Terka je skvělá. Ukázala nám správnou techniku plutí a jak kajaky používat. Naučila mě jezdit na seakajacích. Je zábavná a výborná organizátorka. Vše klapalo, tak jak mělo. Děkuji.

Těším se na další podobné akce.

Jan Blaschke

Výstup na Grossglockner (Jan Blaschke), průvodce: Tom Cimr

S lezením v těchto výškách jsem začátečníkem. Tom se o mě vzorně postaral, za což mu tímto ještě jednou děkuju. Cítil jsem se s ním opravdu bezpečně. Top zážitek 😀

Marian

Ötztalská haute route - Skialpový přechod, průvodce: Tom Cimr

Expedice byla super naplánovaná, ale počasí bylo proti, ale i přesto průvodci našli jinou trasu či program tak, aby všichni účastníci byli maximálně spokojení. Přístup obou guidů byl úplně na jiném levelu než jsem doposud zažil a za to jim patří obrovský dík.

Oba průvodci jsou totální profíci a skvělí lidé. Nic nebylo problém, ke každému přistupovali individuálně a v každém okamžiku jistili naši bezpečnost a snažili se udělat výpravu maximálně zajímavou.

TOP výprava, určitě bych si to rád dal ještě jednou a celé

Martin Palát

Horský průvodce 25/26 | 3: Zimní terén a laviny, průvodce: Tom Cimr, Standa Dadák, Lukáš Mádr

Celý blok přípravných kurzů pro HP byl postaven na reálných základech praxe a působil velmi autenticky. Oceňuji vysokou profesionalitu lektorů a jasné propojení teorie s reálnými situacemi v terénu.

Majda

Ötztalská haute route - Skialpový přechod, průvodce: Tom Cimr

Byla to super akce. Líbila se mi komunikace před akcí i během. I upřímnost, když se věci kvůli špatnému počasí a sněhu museli změnit. Člověk měl dostatečné informace o všem, co potřeboval a o programu každého dne s předstihem. Tom vytvořil velmi přátelské a bezpečné prostředí. 

Jakub Dušek

Víkendovka - Jóga a treky v Rakousku, průvodce: Eliška Morysková

Bylo to skvělé – jóga a treky k sobě opravdu moc hezky pasují. Na jógu s výhledem na vzdálené vrcholky Alp budu dlouho vzpomínat, a v ten moment mi to vykouzlilo pořádný úsměv na tváři… samozřejmě i díky kávě v termosce, pst.

První dva dny jsme si užívali nádherné výhledy na vzdálené kopce, třetí den jsme prolézali idylický alpský les s horskými potůčky. Každý den jsme zakončili saunou v all-inclusive horské chatě a zchladili se v rybníčku se pstruhem. Nebudu lhát – mít takovou chatu sice možná nebylo úplně expediční, ale bylo to fakt příjemné. Asi právě proto většina z nás na tuto víkendovku jela – prostě si odpočinout.

Ještě bylo super, že jsme si jako parta každý večer společně uvařili. Rozhodně se v budoucnu k Elišce ráda přidám na další výlet tohoto typu.

Eva Adamová

Totes Gebirge na sněžnicích, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

S výpravou jsem byla maximálně spokojena a mám hezké vzpomínky. :)

Trochu adrenalinu v lavinovém terénu bylo, ale Peggy vše brala velmi zodpovědně a plně jsem jí důvěřovala. Průvodkyně byla skvělá! Kamarádská, vtipná a zodpovědná! Moc ráda Peggy potkám na dalších výpravách Expedičního klubu.

Klára

Totes Gebirge na sněžnicích, průvodce: Lukáš Mádr

Lukáš byl super! Výpravy měl naplánované tak, abychom to všichni se svými schopnostmi zvládli, a kdykoliv jsem měla pocit, že mi něco nejde nebo nestíhám, tak mi vždy ochotně pomohl.