Reference

Vladislav Majer

Trekking v Kazachstánu - PLNO, průvodce: Jan Žert

Byla to má první akce s Expedition Clubem a musím říct, že realita byla nad mé očekávání. Bylo mi ctí poznat průvodce Honzu - je to jeden z nejpříjemnějších lidí, jaké jsem kdy potkal. Jeho znalosti, organizace akce, ohleduplnost, připravenost každému pomoci v jakékoliv situaci, neustále nakažlivá veselá nálada plná optimismu a plno dalších detailů jeho osobnosti udělalo tento výlet mou nejhezčí dovolenou v životě!! Děkuji

Dominika Smrzova

Čtyřtisícovky v Kazachstánu - poslední místo, průvodce: Dan Born

Děkuji za skvělý zážitek! Jsem moc ráda, že jsem si vybrala právě Expedition club! Určitě budu dál sledovat vypsané akce a ráda se opět zase do nějaké zapojím :-)

Dan byl skvělý průvodce! Vždycky nás podrobně seznámil s programem daného dne a trpělivě odpovídal na otázky “a jak je to daleko” a podobně :-) Ve skupině tvořil příjemnou uvolněnou atmosféru, ale vždycky když bylo třeba, přepnul do “seriózního módu” a dokázal úžasně podpořit - fyzicky, psychicky - když docházel moral nebo síly! Moc mu za to děkuju a obdivuju!

 

Jana Sramkova

Trekking v Kazachstánu, průvodce: Daniel Bokiš

Jedna z nejlepších dovolených co jsem zažila. Nevěděla jsem co očekávat - neznámí lidi, průvodce (běžné jezdíme po vlastní ose). Ale vše absolutně předčilo mé očekávání. Kazachstán je neuvěřitelně rozmanitá země, s nádhernou přírodou. Tím, že nebyl striktně naplánován program jsme každý den zažili nečekané dobrodružství. Vichřice ve 4000, alternativní šplhání po fixed laně v kanonu, nečekaná pozvánka na nomádskou hostinu v poušti, “výšlap” na až bolestivě větrnou zpívající písečnou dunu, “sprcha” pod improvizovaným teplým radonovým pramenem, vino se skvělými lidmi u jezera pod padajícími hvězdami… zážitky by vydaly na roman, tak takhle radši stačí :))

Pochválila bych všechno:) destinace byla úžasná, superni naplánovány program, hezky napůl trek a zároveň poznávání. Každý den ultra plný zážitku, nádherné přírody, super jídla… i parta byla skvělá!

Dan byl super, cítila jsem se jako na treku/výletu s kámošem. Měl přehled, super nápady, nic nevnucoval, nechával prostor pro spontánní rozhodnutí a zajímal se co zajíma nás. Absolutně nemam co vytknout :)

Klára Matasová

Čtyřtisícovky v Kazachstánu - poslední místo, průvodce: Dan Born

Má druhá zkušenost s vaší akcí a opět velké nadšení z průvodce. Dan byl skvělý, nejen jako průvodce, ale i jako osobnost, byla s ním zábava, měla jsem s ním pocit, že ví co dělá a že není důvod mít jakékoliv obavy.

Skvěle sestavený program, zvládnutá organizace, báječný průvodce, není co nepochválit -)

Barbora Bútorová

Čtyřtisícovky v Kazachstánu - poslední místo, průvodce: Dan Born

Dan bol skvelý. V priebehu cesty k štvortisícovkám nás niektorých prekvapilo, ako bola táto cesta popsaná na webe a aká je realita.. no, zhodli sme sa, že to nie je až taká pohodovka, ako sa z popisu akcie dalo čakať, ale poriadne sme si mákli. A práve preto hodnotím Dana ako výborného leadera výpravy, veľmi nám pomáhal, uvedomoval si tiež, že je to pre nás náročnejšie, bol so mnou, keď mi traverzy skalných morén nerobili moc dobre, mal prehľad a bol tam pre nás a s nami.

Videli sme to, čo sa z Kazachstanu za tak krátky čas vidieť dá a okúsili sme aj niečo z kultúry mesta (a hlavne miestnej kuchyne). Odbehli sme si do divočiny, roadtrip do pustiny a púšte ma totálne dostal, úžasné :-)

Ešte raz díky Danovi! A teším sa na ďalšiu výpravu )

Tomáš Kohutek

Čtyřtisícovky v Kazachstánu - poslední místo, průvodce: Dan Born

Průvodce Dana Borna musím pochválit ve všech směrech. Přátelský kluk se smyslem pro humor, kterému nechybí zodpovědnost a rozum pro řešení případných problému během výpravy. Rád se s ním znovu potkám třeba na další výpravě.

Tomáš

Trekking v Kazachstánu, průvodce: Daniel Bokiš

Kazachstán předčil moje očekávání. Akci jsem si vybral na základě zajímavého programu v kombinaci s dobrým termínem, ale to, co jsme viděli, vydalo pocitově na 3 týdny. Hory, jezera, ledovce, pouště, duny, ale i města. Program byl vymyšlený famózně. Kazachstán jsme viděli v podstatě celý, a to to byla jen 13 denní výprava.

Dan je super. Všechno bylo úplně v pořádku. Vyzdvihl bych nadstandardní a naprosto skvělou komunikaci před začátkem akce. Na Facebooku i ve whatsapp skupině Dan reagoval vždy rychle.

Už se těším na další expe výpravu :)

 

Michal Libič

Trekking v Kazachstánu, průvodce: Daniel Bokiš

Pochvalil by som kombinaciu mesto+trek+road trip. To bolo uplne skvele. Osobne mi na mesta zvycajne staci den-dva. Presne tak to bolo. Potom trek, a ked ma uz clovek pocit, ze to konci, tak este stale sme mali pred sebou road trip. S autami je logistika vzdy jednoduchsia, rychla a flexibilna, takze to bolo super. Takato kombinacia mi velmi vyhovuje a ocenil by som ju aj na dalsich expediciach s klubom.  

Dan bol na pohodu, jeho pristup mi velmi vyhovoval. Vsetky organizacne veci boli zariadene. Atmosfera, ktoru udrzoval bola prijemna. Takze celkovo hodnotim velmi pozitivne.

Weronika Kuta

Trekking v Kazachstánu, průvodce: Jirka Střípek

Trasa v horách byla skvělá, roadtrip super! Obrovským plusem bylo složení skupiny. Myslím si, že jsme se nemohli sejít lépe. 

Jirka byl neustále pozitivní na 150%. Všechny plány s námi probíral a ten obrovský batoh co táhl na zádech??? Nepochopitelné! Je fakt skvělý průvodce!

Marie Fedrová

Kazachstán: Ťan-šan - PLNO, průvodce: Petr Uhmann

Průvodce hodnotím kladně. Držel se plánu výpravy, nenadále situace vždy vyřešil. Bral ohled na potřeby skupiny i její názor. Za mě dobrý =)

Celkově to byla super expedice, jen tak dál v plánování dalších podobných expedic a doufám že toto nebyla moje první výprava s Vámi, a že brzo se s Vámi opět někam podívám. Tento koncept, jaký tu máte nastavený, se mi moc líbí. Je to všechno v přátelské duchu a atmosféře. Taková rodinná dovolená =)