Domča
Program, resp. trasa je veľmi dobre zvolená. Za celý čas sme stretli len pár ľudí, čo se veľmi oceňuje. Náročnosť zodpovedala popisu. Bola som absolútne spokojná :-)
Citrus je pohoďák. Počas výpravy bol primerane nápomocný a vedel si poradiť v akejkoľvek situácii. Napriek tomu, že bol na tejto výprave prvý-krát, vôbec to nebolo poznať. Všetko klaplo bez problémov :-) Opäť sa stretla super partia, veľmi dobre som sa bavila, hoci to bolo pre mňa náročné. A tu mi práve Citrus pomohol, že mi požičal svoju huskynu Freyušku, ktorá bola do kopca veľký pomocník -)
Lenka Kristková
Velice se mi líbila různorodost této akce. Náročnost terénu byla proměnlivá a tak mohl člověk na chvíli i odložit hůlky a zablbnout si ve sněhu a pak si dát pořádně do těla. Jednodenní výlet na lehko v metrácích prašanu hezky proložil delší šlapání s krosnou v nekonečné mlze. Různorodost aktivit je určitě předností této expedice. Návštěva chrámu, wellnesska, tůra a pak i práce s lavinovkou. Takový malý workshop poskytl vhled do náročnosti práce s tímto vybavením, přišel mi hodně poučný, zajímavý a vlastně i zábavný. Mám z toho dobrý panický zážitek :D Zároveň byly skvělé i volnočasové aktivity a chápu, že je to už hodně i o účastnících a průvodci. Sešla se skvělá parta, která si užívala i hraní her, povídání si a rozjímání nad životem nebo třeba kopání záhrabu, což vyneslo celou expedici zase o úroveň výš.
Průvodce hodnotím jako velice optimistického člověka, co v potřebných momentech převezme odpovědnost za skupinu, zachová chladnou hlavu a najde nejvhodnější řešení vzniklé situace. Dokázal stmelit skupinu kuřáků i nekuřáků, pijanů i abstinentů a rozkecal i introverty :D Skvělá práce.
Co k tomu dodat. S nadšením už vyhlížím další expedici a těším se, jaké nové lidi poznám a co se ještě naučím. :)
Pavel Málek
Neskutečně nabitý program. Ideální kombinace horských výstupů, road tripu, poznávání a také lokální gastronomie. Při závěrečném posezení jsme měli skoro problém si vzpomenout, co všechno jsme prožili. Průvodce byl perfektní. Věděl co dělá, znal oblast, vytvářel pozitivní náladu, naslouchal každému a respektoval pomalejší tempo některých s nás. Hlavně moje. :-)
Děkuji Expe klubu a Ondrovi, že nebyl problém si výpravu i částečně přizpůsobit mému vlastnímu programu.
Tomáš Svoboda
Pirin předčil moje očekávání, nádherný pohoří, trasa rozvržená pěkně, k tomu se sešla fajn parta lidí, bylo to relaxační.
Peťa je naprostej pohodář. Cokoliv se naskytlo za problém , hned aktivně vyřešil. Za mě spokojenost, doufám, že se s ním zas na nějaké akci potkám
Věřím, že jsem nejel naposled, tak horám zdar!
Michal Bernát
S průvodcem jsem se před cestou vůbec neznal, o to víc hodnotím po všech stránkách velmi kladně :). Dany dokázal obstarat pro výpravu optimální průnik zábavy, předání zkušeností i pevného leadershipu.
Pochválil bych určitě počasí, dobrou bandu i krásné hory a hodně sněhu. Líbily se mi i zvolená ubytování i zainteresování do lavinové problematiky.
Milan Bajaja
Spokojenost po všech stránkách , člověk má pocit, že když cestuje s vámi ,tak je víc než zákazník , že je součástí skupiny lidí, co rádi objevují společně svět a zvyky místních obyvatel. Průvodce se o nás staral, jako o vlastní. :) Naprostá spokojenost po všech stránkách. Schopnost změny programu, dle potřeb skupiny a maximální podpora těch, co ji potřebovali. A v neposlední řadě, skvělí hudební zážitek.
Doufám, že se s vámi ještě podívám do dalších končin světa a poznám spoustu nových lidí . Ještě jednou díky, za super zážitek, ani se nám nechtělo vracet.
Sarah Kolářová
Filip byl moc super. Zvládl si poradit za každé situace a případné slabé chvilky na sobě nenechal jen tak zdát, aby nesnižoval naši morálku a zápal v náročných chvílích. Velké plus je jeho věcný optimismus!
Jedno velké děkuji, že jsem mohla být součástí této výpravy. Z tohoto zážitku budu dlouho těžit. Moc mě překvapila naše sestava a jak byl vlastně každý moc fajn.
Natália Gachallová
Super parta a průvodce. Líbilo se mi střídání dnů v horách s odpočinkovějšími dny na přesuny a památky/kulturu. Program byl nabitý, ale v případě potřeby i dost flexibilní na to, aby se všichni cítili v pohodě. Nemůžu vytknout zhola nic.
Evka byla naprosto skvělý průvodce, na kterého byl spoleh, vše klapalo skvěle, každý problém vyřešila s grácií a nepokazila žádnou srandu. Organizace na jedničku a i lidsky jsme si, myslím, dost sedli.
Díky moc, Evi! Bylo to super!
Pavel Pechman
Eva byla naprosto super - připravená na všechno, domluva (na cokoliv) úplně v pohodě, hora trpělivosti a hlavně spíš parťák a kamarád.
Ač bych jindy preferoval víc punk, hodně se mi líbila připravenost ohledně vytipovaných míst na spaní. Nemuset v počasí, které jsme měli (vedro), jezdit dvě hodiny po okolí a hledat rozumné místo, ale naopak se místo toho pořádně najíst nebo vykoupat, bylo super. Byl jsem spokojený snad se vším kromě vlastní fyzičky a nevyhnutelného návratu domů.
Markéta
Pana Filipa hodnotím velice kladně. Nejenže je to velice pohledný muž a rubat za ním do kopců tak byl vyloženě estetický zážitek, ale zejména jeho zkušenosti a hlavně neuvěřitelná ZODPOVĚDNOST dodaly této akci ten pravý punc solidnosti.
Vše bylo jako vždy přesně podle plánu. Procházky krásnou přírodou okořeněné místní gastronomií a ubytování v těch nejluxusnějších chatách, které byly v nabídce. Speciálně bych vyzdvihla chatu Leskova a původně nerovný souboj se Zákožkou svrabovou, který jsme jak doufám nakonec vyhráli...jinak je z pana Filipa bezdomovec. Rovněž oceňuji přátelskou povahu místních a jejich usměvavé tváře kdykoliv nás spatřili okounět na svých zápražích...Celá akce byla naprosto magická a tímto děkuji všem, kteří se jí zúčastnili...Snad se za rok setkáme na tom slibovaném pokračování...cibuli jsem dala do mrazáku...
Markéta D.
Celá akce byla skvělá i díky průvodci, který fungoval absolutně skvěle v tom kde dával skupině prostor a jak věci byly předávány a organizovány, na všem se dalo jasně a předem domluvit, naprosto výlet doporučuju všem co rádi chodí po horách, a nebojí se i větší zátěže (což je individuální), ale vesměs se jedná o pohodový přechod a jakmile jste na hřebenech, tak si užíváte krajinu, a doufáte že počasí vydrží, což bylo naše štěstí.
Ferdinand Jagelka
Naozaj skvelý sprievodca! Spolu s priateľom sme mali trochu pomalšie tempo, Andrej to vždy skvelo vymyslel a nakoniec sme to vždy v pohode zvládli.
Ďakujem mockrát za skvelú expedíciu. Bola to moja prvá viacdňová turistika s prespávaním na horských chatách, verím však, že nie posledná. Je skvelé, že sa človek nemusí starať o ubytovanie a cestu, odpadá tak dosť starostí. Samotná turistika bola síce chvíľami náročná, ale príroda okolo a výhľady stáli za to!
Jan Drábek
Průvodce byl vynikající! Navodil parádní atmosféru hned od odjezdu, řízení bez problémů a bezpečně, velice ochotný a nápomocný, ptal se, jestli je vše ok, šel napřed pro vodu, pomohl s batohem. Špica!
Cesta byla fakt dobrodružná, bez značení a skoro volným terénem. To beru jako plus. Celou dobu byla parádní atmosféra a chválím i místo na nohy v autě!
Adam Vojtíšek
Pochválil bych určitě tu peckovní kombinaci horského treku s dobrým pivkem na okolních chatách. A pokaždé jiné večerní zakončení s příjemným chatařem s dobrou večeří vykuchtěnou stream přímo z jeho rukou. Vždy v trochu jiné atmošce na trochu jiném místě a v jiném prostředí, a s jinou partou ostatních turistů.
Průvodce Andrej má charisma přirozené autority. Dokáže se skvěle postarat o skupinu, zastat zodpovědnost kde je třeba. Při řízení i na treku. V náročném terénu či výstupku dokáže pomoci či zvážit řešení v pravý okamžik. Andrej hýří pozitivní energií a upřímným zájmem, to vše Tě nabijí že chceš jít dál i když jsi třeba už dost unavený.
Jakub Janík
Velmi se mi líbil celý přechod Staré planiny, hory bez lidí jen pro Nás, nádherná příroda, ostré hřebeny i dlouhé rozkvetlé pláně.
Úžasná bulharská kuchyně.
Nádherná hvězdná obloha i ostré horské sluníčko.
Skvělá parta lidí se kterou jsme dokázali i obtížnější situace ustát s úsměvem a smíchem.
Průvodce Filip má obrovský dar řeči, je s ním sranda a dá se s ním bavit snad o všem. Je to rozhodně jeden z nejzodpovědnějších lidí které jsem kdy poznal. Je to Hrdina!
Pro mě opravdu silný zážitek, který bych si bez Expe rozhodně takhle moc sám neužil!