Reference

Hana Zelíková

Bolívie - džunglí na voru, průvodce: Jan Žert

Celkově se mi líbil ten netradiční nápad cesty na voru, pobyt na něm, jako takovém nebyl nijak zvlášť náročný spíše neustálé útoky komárů. Vyhovovalo mi tempo celé expedice, program byl ideálně zaplněn. Ve finále byla pro mě byla nejvíce zajímavá džungle, plantáže, Pampas, solné jezero, návštěva teplých pramenů a pohled na hvězdy.

Honza přesně ví, jak se v Latinské Americe pohybovat, je tam jak ryba ve vodě.  :)

 

Ladislav Macho

Bolívie a Peru - PLNO, průvodce: Jan Žert

Tak Honza bol uplny TOP sprievodca. Cokolvek sme sa spytali, tak hned vedel odpovedat. Vtipny, mily, usmievavy a hlavne je vidiet, ze Juznu Ameriku pozna ako keby sa tam narodil. Neustale nam aj daval informacie ako sa spravat, spominal nam aj ake triky pouzivaju zlodeji a dokonca sme tie jeho informacie pouzili, ked sme stretli zlodejov v autobuse, do bodky robili to, co nam Honzo povedal. Udrzoval neustalu dobru naladu v kolektive roznymi vtipnymi historkami a neustale sme sa smali. Proste ja ho hodnotim uplne nadpiemerne. 10/10 a keby som mohol, dam viac :-)

Pochvalil by som to, ze Honzo sa snazil, aby sme splynuli s davom a neposobili ako turisti. Ziadne turisticke restauracie, vzdy sa snazil najst nieco, kam chodia domaci, preto sme ochutnali ak vela skvelych jedal za bezkonkurencnu cenu.

TOP zazitok na cely zivot, keby som mohol, zostanem v Bolivii/Peru aj dlhsie. Za cely cas som sa nenudil ani sekundu. Vynikajuci program, striedanie adrenalinovych veci s kulturnym programom bolo dokonale.

Lucie Jašková

Bolívie a Peru - PLNO, průvodce: Jan Žert

Lepšího průvodce jsme si přát nemohli. :) S Honzou je sranda, nebyl den, který by byl fádní. Program jsme měli dokonale vymyšlený + byly věci, které jsme viděli a vidět nemuseli. Snažil se nám ukázat maximum, za což jsme vděční.

Za oceán jsme se s Markem moc těšili. Teď, když vzpomínáme, hned bychom se vrátili zpět a to jsme doma sotva 14 dní. Všechna ta krásná místa jako byla Amazonie, která v nás zanechala nepopsatelné vzpomínky, Isla de Sol - ostrov slunce, největší solná pláň světa v Bolívii, pocit stát na nejvyšší sjezdovce světa Chacaltaya v 5 421 m.n.m., samozřejmě pohled Machu Picchu, kde se nám poštěstilo díky peruánské stávce pořídit fotku téhle historické nádhery bez jediného člověka :)... vůbec došlapat si to po vlastních až nahoru byl silný zážitek. Lima, jakožto hlavní město Peru, nás mile překvapila svou čistotou, krásou, množstvím zeleně, odpočinkových parků a takovou kompaktností, co se dopravní infrastruktury týče. Nevím, co bych vypíchla jako TOP. Celý ten měsíc byl jedno velké wow. A že nám někdo říká, že je to poměrně dlouhá doba? Uteklo nám to díky skvělému programu jako lusknutím prstu. Ano, bylo to občas dost nadupané a náročné, ale o to víc jsme díky ušetřenému času mohli vidět :) Bolívii i Peru doporučujeme všema deseti!

Jana Kašparová

Bolívie a Peru - PLNO, průvodce: Jan Žert

Honza je nejlepší průvodce ever ❤️ dokáže zařídit a vyjednat snad úplně všechno, včetně dobrého počasí a státních stávek tak, aby nám hrály do karet (a díky tomu jsme viděli třeba Machu Picchu s minimem turistů).

Na expedici bych pochválila všechno. Jsem fakt nadšená, jak vše probíhalo a že to vůbec po všech odkladech spojených s aktuální covidovou situací nakonec vyšlo.