David Hladík
Pochválil bych organizaci výstupu na horu, aklimatizační výšlapy, okořeněné setkáním s místníma pastevcema a podobně.
Dostatek rezervního času na výstup - který jsme nakonec využili a bez něj by to bylo velice náročné.
Peggy byla skvělá! Trhlá holka, se kterou je sranda, a přitom je schopná dělat důležitá rozhodnutí a stát si za svým názorem. Ideální průvodce do těžkých podmínek.
Jana Vaňková
Peggy je úplne neeeej pruvodce :) Skupinu sa snažila zblizovat, v horách i s tureckými průvodci super koordinace, vzdycky sme išli ako jeden veľký tým, nikto sa necítil i počas výstupu na Ararat nepríjemne, za mňa top 😍
Marek Netocny
Pochválil bych program! Skvělé místní průvodce, partu a samozřejmě i našeho průvodce.
Standa zcela splnil vše, co jsem od něj čekal. :) Dává cestě příjemný punkovy nádech, který u Expe vyhledávám. Na druhou stranu, když jsme byli s odvahou na místech, která nejsou pro nikoho :), tak jsem se na něj mohl zcela spolehnout a věřil jsem mu.
František Soudek
S Johnem jako průvodcem jsem spoko. Je to inteligentní mladík s bohatými zkušenostmi, které nám po celou dobu výpravy předával ať už prakticky nebo formou jeho cestovatelských příběhů. Horami nás provedl bezpečně až do cíle. Vždy byl ke všem ochotný a aktivně šířil týmového ducha. Ze své strany bych řekl, že jsme si s Johnem sedli a dokázali jsme spolu sdílet názory, hodnoty i smysl pro humor. Určitě s ním rád pojedu znovu!
Patrik Shebby Šebesta
Veľmi sa mi páčil pomer turistiky a poznávania krajiny. Pretnutie náročnej horskej turistiky s poznávanim historických mies a Tureckých miest samotných mi prišlo veľmi vhod. Následny relax v meste spojený s poznávanim kultury a jedla.
Honza to s našou skipinou nemal naozaj jednoduché. Boli sme v nej členovia s veľkým vekovým rozdielom medzi členmi, s rozdielom v skúsenostiach, názoroch, očakávaniach od výletu a aj v kvalite výbavy. Napriek tomu sa Honzovi podarilo dostať nás všetkých na vrch Agri Dagi ako jednu skupinu. Tam kde mal zastávať úlohu horského sprievodcu, tam ním bol. Keď bolo treba zlepšiť náladu po náročnom dni, bol skvelým zabávačom. Dal mi ako začiatočníkovi mnoho užitočných rád, pomohol mi s výbavou a poradil čo v nej vylepšiť. Dodatočné informácie k historickým budovám boli už len čerešnička na torte výborne odvedenej práce. V budúcnosti by som rád ešte podnikol výlet s EC a určite budem prioritne pozerať tie, kde bude Honza sprievodcom.
Hanka J.
Průvodce - mistr v pití Ayranu, pojídaní kebabů a přelamování (obřích) klád z ohně. Dobrý zdravotník, se specializací na rozbitá kolena. Originální humor - nesčetněkrát. Srdcař a velký týmový hráč :)
Top místo pro trek - hory, moře, dech beroucí výhledy. Šťavnaté pomeranče a citrony. Spaní pod širákem, stopování, jídlo, hammam, koupačky v moři - spousta nezapomenutelných zážitků, se super partou lidí. Děkuji :)
Nikča Mottlová
Uvědomila jsem si, že kromě hlavního programu - Araratu - pro mě bylo velice fajn a odpočinkové, že jsem nemusela přemýšlet, kam jít na oběd/večeři, jaký je program… a všechno co přicházelo, tak bylo fajn. No a Ararat… tak to je zážitek sám o sobě a kromě ponožek navíc bych nic neměnila:)
Průvodce Michal je skvělej! Po pár dnech má člověk dojem, že ho zná mnohem déle. V krizi mi dobře pomohl. Díky moc za všechno! :)
Lukáš Ferko
Na této akci se mi moc líbilo a hodně jsem ocenil to, že jsme měli nejdříve trek na Kačkaru, který nebyl úplně zadarmo, ale byl skvělej. Byla to skvělá příprava a aklimatizace na Ararat. Měli jsme dost času se poznat a měli jsme i daleko více zážitků. Kdyby jsme šli jen Ararat, tak by mě to asi moc nebavilo, bylo by to krátké a ne tak intenzivní jako celá tato akce.
Standa, kde začít no.. Standa mi sednul hned na první dobrou už na letišti. Hned s ním byla sranda a nějak jsem tušil, že to bude můj člověk. A také tak bylo. Chvilku mu trvalo než pochopil mé fungovaní, ale o to to pak bylo lepší. Každý den jsem se těšil až zažijeme opět nějakou srandu a že ji nebylo zrovna málo. Sednul mi jako člověk, jako kamarád a člověk, kterému se mohu svěřit. Standa miluje oheň jako já a hned ta akce měla jiné grády, když jsme měli skoro každý večer oheň a to i v C1 a C2 na Araratu. To bylo naprosto boží. Mimochodem jsem se přihlásil ke Standovi na další dvě akce. Jako průvodce byl úplně skvělej, každý problém dokázal vyřešit, vše s námi konzultoval, i když měl právo na poslední slovo. Lepšího průvodce a kamaráda jsem si nemohl přát.
Denisa Zemanová
Byla to moje první výprava s Expe a určitě ne poslední! Bezvadný itinerář, úžasnej styl celé výpravy, celé mi to prostě skvěle sedlo :) Hodně mě taky bavilo, že se člověk dostane i víc mezi místní a kam by se třeba úplně sám neodvážil, např. čaj s pastevci. Sešli jsme se skvělá parta lidí a věřím, že všichni jsme si to užili fakt naplno! Průvodkyně Peggy je skvělá a je s ní prdel! :D
Patrik Gloger
Evka byla boží! :)
Permanentně se starala o to, abychom se měli dobře, na výšlapu chodila poslední a kontrolovala všechny zda jsou spoko, je jim teplo a tak. Organizačně to zvládla na jedničku. Nebyl snad okamžik, kdy by nebyla pozitivně naladěná, a zároveň byla dost družná, což ne každý zvládá a možná někomu nemusí vyhovovat, ale je dost zajímavý člověk takže za mě plus. :) Pochvala, že donutila i našeho guida aby snesl odpadky z C2.
Kamila Širůčková Lónová
Honza jako průvodce za mě úplně parádní. Skupinu si hlídal, ale při tom měl každý dostatek prostoru se nějak "realizovat" jak mu samotnému to vyhovovalo (částečně program, výběr občerstvovacích míst...). Tempo bylo nastavené naprosto pohodově (nehnali jsme, v tábořišti jsme nebyli nikdy zbytečně brzo ani pozdě) a celkově byla akce v takovém odpočinkovém módu, i co se nálady týče. Zároveň jsem ale ani jednou neměla pocit, že by Honza přesně nevěděl, co dělá, nebo že by si v případě potřeby neuměl operativně poradit.. Naopak řešil i individuální situace účastníků a upřímně se zajímal a hledal řešení (puchýře, letní spacáky, individuální program). Takže za mě kluk do nepohody, který dokáže nabídnout několik alternativ, které ale vždy vedou ke kýženému cíli. A hlavně neznám nikoho jiného, kdo dokáže sehnat marshmallow uprostřed skal ;)
Výprava byla super, co se lokací i celkového programu týče. Upřímně jsem byla trošku překvapená, jak i fyzicky byla celá cesta vlastně v pohodě. Což bylo určitě dáno i rozvržením denního programu průvodcem a možnostmi celé skupiny. Za pochvalu stojí i výběr ubytování pod střechou.
Tomáš Krejčí
Určitě chválím lidi, co se o to všechno starali - Tom, lidi v Expe, Anežka v Dogubajazid, Rašíd, Osman. Tom Cimr je super týpek. Zkušenej, vyklidněnej. Dodával celé akci takovou uklidněnou a jistou atmosféru. Je parádní profík a supr kámoš. S ním kdykoli znovu kamkoli.
Celkově se sešla dobrá parta. Hezkej kopec. Netradiční pohled na Turecko. Užívej, jak to jde a jak to máš rád. Život máme jen jeden a druhá šance nebude. Ahóój!
Petr Šubrt
Až budeš po lopatky v průseru, budeš chtít aby tam byl Standa. S klidnou hlavou ti odlehčí od všech problémů a buď si jistý že zážitky budou intenzivní. Osobně bych s ním letěl i na odvrácenou stranu měsíce protože i tak to bude záruka kvalitní zábavy až budou praskat bránice. Vždycky je to výzva i jízda!
Na expedici bych pochválil všechno, nebyla chvilka kdy bych se nudil. Našlapaný program, který jsme si podle situace sami měnili aby se toho vešlo ještě víc. Neskutečná podpora od místních! Zážitky za několik let namačkané do pár dní. Nejlepší akce co mám za sebou. Sešla se skvělá skupina lidí!
Děkuji, že existujete. Těším se na další dobrodružství. Jak někdo na akci podotknul S Expedičním klubem i do míst, která nejsou pro nikoho!
Martin Žejšek
Byl to pro mě první výlet s expe, takže to byl trochu krok do neznáma, obvykle jezdíme s přáteli po vlastní ose. Ale vše vyšlo na jedničku, parta 10 lidí se sešla skvělá a určitě to nebyla moje poslední dovolená s vámi.
Průvodce Michal byl super, organizačně i lidsky mi sedl perfektně a až budu přemýšlet nad další dovolenou s expe, tak určitě budu nejdříve koukat, co jede on :)
Alena Paldusová
Peggy byla super, moje krevní skupina, akční ženská s úsměvem na tváři. Moc oceňuji její přístup k místní komunitě. A neměla problém s tím, že potřebuju výstup pojmout trošku ve vyšším tempíčku ;). Na organizované skupinové výpravy normálně nejezdím, ale mile mě to překvapilo, sešla se navíc super parta. Nebylo nic s čím bych byla nespokojená. :)