Reference

Lenka Brlicová

Dvoudenní kurz na skalách (2025-02 | Lenka B), průvodce: Vojta Válka

Akce splnila má očekávání, v některých ohledech je dokonce i předčila. Vojta nám trpělivě vysvětloval všechny postupy, kurz postavil přímo na míru našim přáním a vždy poradil s čímkoli, s čím jsme potřebovaly pomoci. Jsem ráda, že kladl velký důraz na bezpečnost – vymýšlel různé varianty, abychom si vše mohly samy vyzkoušet, a zároveň nás měl celou dobu jištěné. Velmi mile mě překvapilo, kolik času jsme oba dva dny strávily na skalách – věnoval se nám opravdu od rána do večera.

Jiří Kiška

Vandr lodí, brodem a pěškem. Tátové s dětmi, průvodce: Filip Vítek

Super koncept, náramně jsem si to se synem užil. Byla paráda sledovat jak si děti spolu hrají, běhají po lese, spolupracují, nosí dřevo k ohni, atd. Plavba, slaňování, brodění a spaní na ostrově - to už byly třešničky na dortu. Filip je skvělý průvodce.

Michal Š.

Horský průvodce 1: Navigace, orientace, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Bylo super, že byl vždy efektivně využitý celý den. Také je skvělé, že jsme měli možnost si teorii mnohokrát vyzkoušet a to velmi zábavnou formou. Děláte to moc dobře. Všichni jsme se bavili a zároveň se naučili spoustu věcí.

Všichni průvodci byli velmi zkušení a plní energie. Dokázali jste zaujmout a výklad byl poutavý. Chtěl bych to někdy umět, tak jako vy 😁.

 

Martin Pluhař

Kurz horského průvodce - zimní část, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Na kurzu bych pochválil:

1) Strukturu. Myslím, že teoretické základy pro pohyb v zimním terénu, lavinová prevence a záchrana byly jasné a dostatečné. Určitě jsem se toho dost naučil a samozřejmě následné výlety do okolí, praktické nácviky a šťourání ve sněhu spojily vrstvy všech informací do konzistentního celku.
2) Místo. Chata Liezener Hütte byla fakt dobrá volba. Pro potřeby kurzu splňovala všechny potřeby a okolí je ideální na půldenní/jednodenní výlety i házení lopatou poblíž chaty.
3) Toma s Víťou za přípravu a veškerou péči.
4) Účastníky za příjemný kolektiv a super spolupráci.
5) Bylo to pro mě fakt skvěle strávených 6 dní, kdy jsem se bavil, odpočinul a hlavně se něco nového naučil.
6) Základy na kterých se dá dál stavět. Určitě teď po kurzu vím, co chci dál studovat a kde se dá přidat/dohánět.

Lenka Janováčová

Hřebenovka Lužických a Jizerských hor, průvodce: Jakub Frank

Precizní organizace, průvodce o nás pečoval jako o vlastní děti, rozdělal pro nás za deště oheň a kdyby mohl, snese nám modré z nebe -) Moc jsem ocenila, že trasu přizpůsoboval našim silám (rozuměj prodloužil -) a počasí (v jedné restauraci jsme byli 3 hodiny -) A skvělá parta lidí!

Kubík byl neskutečný! Tak precizního a starostlivého kluka bych chtěla mít doma! Měl všechno pečlivě naplánované, starostlivě o nás pečoval a dbal na to, aby si s každým popovídal a dozvěděl se něco o něm. A když se mu u piva trochu rozvázal jazyk, žasla jsem, jak to má ve svých tuším 28 letech pěkně všechno srovnané! Thumbs up!

Bylo to moc prima a ráda pojedu s Kubíkem na Srí Lanku či do Nepálu!

Ondra Buba

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Chválím připravenost průvodce, super ubytování i jídlo, skvělou trasu. Pro mě hlavně super příležitost socializace v kolektivu se stejnými zájmy. Tomáš byl jedním slovem skvělý. Vybral super trasu, součástí které byly super výhledy na Berounku a luxusní trailíky všude kolem :). Super bylo i doprovodné cvičení, které si Tom pro nás připravil. 

Tyhle víkendovky jsou super. Měl jsem docela obavu odjet hned na týdenní přeběh, ale po téhle zkušenosti se nemůžu dočkat na další dobrodružství s Trail Adventures. :)

Karel Cita

Víkendovka: Výzva jménem Lysá Hora, průvodce: Martin Ksandr

Martin byl super jako podpora i motivace na čtyř násobný vystup na Lysou.

Nápad čtyřikrát jít na jeden kopec aby většina z nás překonala své dosavadní rekordy zněl jako velká bláznivina. A spousta lidí z mého okolí říkalo proč to děláš, to mě jen utvrzovalo že to bude ve finále super. A taky bylo. 

Chtěl bych Martinovi poděkovat za super organizaci a nápad!

Denisa Schafferová

Horský průvodce 25/26 | 2: Záchrana, vedení skupiny, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr, Lukáš Mádr, Pavla Čípková

Instruktorský tým působil velmi sehraně, odborně a zároveň přirozeně. Byl z vás cítit respekt i nadhled ve správných chvílích. Ale musím vyzdvihnout hlavně Páju – její pohled na psychologii vedení skupiny pro mě byl jeden z nejsilnějších momentů celého kurzu a odnáším si ho nejen do hor, ale i do běžného života.

Celkově to pro mě byl asi nejnáročnější blok. Hlava se chtěla učit, ale tělo občas zapomínalo, že jsou to „jen“ simulace, takže stres byl dost reálný. O to víc jsem ocenila práci s emocemi po akcích i sociomapy – celkově jsem se cítila, že je o mě postaráno. Díky za to.

Pavel

Víkendovka - Krušné hory, průvodce: Zbyněk Král

Zbyněk je skvělý průvodce. Nejen že věděl, kam jdeme, kde se nacházíme a co je kolem nás - o čemž uměl dobře mluvit, byl zároveň i členem skupiny a jedním z nás. Jeho historky z aktivních záloh byly dalším zpestřením už tak zajímavého vyprávění. První noc jako zkušený zálesák vybral místo na spaní v lese, postavil přístřešek z plachty, kam jsem se mohl v případě deště schovat a taky mi půjčil svůj žďárák. Druhý den nás pohostil na své chalupě, poskytl gril a provedl po vesnici. Zároveň dbal na to, abychom jako skupina všichni v pořádku dorazili do cíle. Rád s ním na pojedu zase, klidně i na delší cestu.

Vše jsem si moc užil, děkuju za organizaci!

Pavel Pechman

Víkendovka - Horem Dolem Krušnými horami, průvodce: Bára Chaloupská

Před odjezdem se Bára aktivně zajímala, kdo a jak pojede. Zároveň taky upozornila na špatnou dopravu zpět k autu, takže jsme ho mohli nechat na lepším místě. Trasu naplánovala výborně - opravdu horem dolem po nádherných neznačených cestičkách. Ukázka toho, jak navodit pocit expedice při vycházce za humny. Dobrá práce s tempem skupiny, kdy jsme sice neušli celou plánovanou trasu, ale člověk si toho sotva všiml. 

 

Michaela Kováčiková

Kurz lezení 16. dubna 2023, průvodce: Jan Polášek

Honza byl super, milý a sympatický. Jsem moc ráda, že jsem poprvé zkusila lezení právě s někým, kdo měl pohodový přístup a motivoval nás a byl trpělivý, i když jsme lezly docela pomalu. :D

 Určitě v lezení budu pokračovat, díky moc za super zážitek!

Lenka

Víkendovka - Brdy 1. část, průvodce: Ondra Peč

Celý víkend byl moc fajn, sešla se skvělá parta lidí. Ondra měl všechno suprově zorganizované, dokázal v případě potřeby vymyslet alternativní možnosti, měl dostatečnou výbavu pro případ nouze. Zkrátka byl na vše ready. 😃 Jedním slovem díky! 

Denisa Schafferová

Horský průvodce 25/26 | 1: Navigace, orientace, průvodce: Tom Cimr, Tomáš Kadlec

Atmosféra byla skvělá a uvolněná – bezpečný prostor, kde jsme se nebáli zkoušet, ptát se ani dělat chyby. Teorie a praxe byly vyvážené a spoustu věcí jsme si mohli sami osahat. Největší přidanou hodnotou byly reálné historky z výprav.

Bylo to intenzivní a inspirativní, krásný začátek něčeho nového. Díky, že jsem se cítila jako součást skupiny, i s ortézou, a odvezla jsem si spoustu motivace do dalších kroků.

Denisa Schafferová

Horský průvodce 25/26 | 1: Navigace, orientace, průvodce: Tom Cimr, Tomáš Kadlec

Nikdy nezapomenu na moment, kdy jsem z nemocnice na Lomboku psala Tomovi, že to letos kvůli zlomenině nedám. Hned mi volal a říká: „Tak my ti budem nosit batoh.“ V tu chvíli mi bylo jasný, že jsem přesně tam, kde mám být. Tenhle rok pro mě byl velká výzva a kurz horského průvodce mi dělal obrovskou radost. Od samého začátku jsem cítila osobní přístup, lidskost a zároveň profesionalitu. Společně s Tomem K. a Bořkem jste tvořili skvěle sehraný tým, ve kterém bylo radost se učit.

Cením hlavně to, že to děláte s vyšším přesahem a snažíte se propojovat lidi i celé vzdělávání. Jedním z největších highlightů pro mě byla parta účastníků, která se tam sešla – napříč obory, ale lidsky jsme si krásně sedli.

Jakub Janík

Babí léto na jižní Moravě, průvodce: Tomáš Brablc

Příjemná víkendovka na krásné jižní Moravě. Sešli jsme se perfekrní parta lidí. I přes špatné počasí jsme si dokázali užít příjemné jednodenní výšlapy zakončené skvělým jídlem a večerní posezení u pivka a výborného vína.

S Tomem se znám od střední školy, takže výprava s ním pro mě byla jistota kvalitní zábavy. Musím ho pochválit jak za super program, tak za perfektní organizaci všeho ostatního. (A za suprovej kotlíkovej guláš) :-)