Reference

Michal Prokůpek

Poloniny a Vihorlat pod 24 let, průvodce: Lukáš Mádr

Lukáš je dobrý původce/parťák na cesty. Celou cestu se o nás staral. Nemám co vytknou. Klidně bych s ním vyrazil i na "náročnější" cestu.

Sešla se dobrá parta. Omezení věku je zajímavý nápad. Obecně právě to mne na akci nalákalo.  Až na poslední den cesta úplně bez turistů, super! 

Doufám že se podobné akce se budou opakovat a posune se trochu věková hranice (26?). Těším se na další akci!

Jakub Janík

Advent v Pobaltí, průvodce: Martina Podhůrská

Tohle byla odpočinková akce se spoustou alkoholu a výborného jídla. Hlavní města tří pobaltských států byla opravdu krásná a vánoční trhy kouzelné. Občas teda fakt mrzlo, ale dalo se to zvládnout i bez revoluční technologie "Omni-Heat". Perfektní zakončení bylo v zasněženém domečku uprostřed ničeho, kde jsme u zapáleného krbu hráli společenské a karetní hry a jeden z účastníků uvařil nejlepší guláš na světě!

S Martinou byla zábava od začátku do konce. Je milá a přátelská, má dobrý smysl pro humor a má spousty historek o které se ráda dělí s ostatníma :-)

Roman Vaněk

Poloniny a Vihorlat pod 24 let, průvodce: Lukáš Mádr

Lukáš byl super průvodce. Přestože na Poloninách nikdy nebyl, měl cestu nastudovanou, věděl kde nás čeká zdroj vody a kde to naopak bude suší. Když jsme na večer došli do tábořiště, zaběhl nám vždycky pro vodu a to se cení :)

Spojení expedice pod 24 let a cenové dostupnosti se mi velmi líbí a na podobnou výpravu pojedu rád znova.
Hlavní cestu jsme stihli o den dříve, takže poslední dny byli o to klidnější a zažili jsme toho více :)

 

Tom Drahorád

Bělorusko - PLNO, průvodce: Barča Podlipná

Já si myslím, že velmi často mizí rozdíl mezi průvodcem a kámošem, a tak by to mělo být... U většiny expedic se po cestě stávají účastníci přáteli, a to je na tom super...Za ty 3 roky, co jezdím s Expe, jsem poznal nejen svět, ale i plno skvělých přátel, takže tím výletem to většinou vše začíná. Průvodkyně Barča je pečlivá, usměvavá, vždy připravená s plánem co dělat - jsem rád, že někdo za mě řeší to okolo, nemusím přemýšlet, kdy vstát, kam je, atd., stačí si to jen užívat a vo tom to je.. Je jedno, kde jsi, záleží s kým, a tady se to povedlo na 100 %. Chválím skvělou partu, hamburger v 6 ráno kousek od ubytka, výlet na kole, dědka Mráze, skvělou vodku a gin, gulášovou večerní party, spaní na koberci, prodloužení cesty, nádherné holky v Bělorusku, Nanuka, který je o dost větší a celé to přežil... Jen mě naštvalo, že ty holky na té party v Minsku neuměli anglicky! -) Takže jsem místo toho musel tancovat celou noc a nějaké dlouhé diskuze neproběhly, člověk je pak druhý den hrozně unaven, jak kdybych celý den šlapal s batohem...

Ema Holubová

Poloniny a Vihorlat pod 24 let, průvodce: Lukáš Mádr

Krásná trasa a místa na spaní, výborná atmosféra i skupina, prostě všechno bylo jak má být:)

Lukáš byl výborný. Vše měl dobře naplánované a vymyšlené. Sháněl vodu, čekal na opozdilce, upravoval trasu podle našich potřeb. Zároveň se ale nestavěl do vedoucí pozice, čímž vznikala příjemná a uvolněná atmosféra. 
Celkově mu, myslím, nebylo co vytknout:))

Michal Kolčárek

Bělorusko - PLNO, průvodce: Martin Ksandr

Martin je prostě profík. Všechno zařídí, krize vyřeší, ale stále si udržuje kamarádský přístup a člověk má silný pocit, že ho to opravdu baví a není tam proto, že to je jeho práce. Hodně oceňuji, že zajistil víza, protože to ušetřilo hodně starostí.

Co se mi na téhle výpravě líbilo? Zajímavý program v ne až tak zajímavé zemi :-) Zajímavé ubytování - skvělý byt ve Vilniusu, perníková chaloupka v Bělověžském pralese, východně-luxusní byt v Minsku a klasický panelák mezi tím. Jízda vlakem byla taky super. Mnohem zajímavější muzea, než bych v Bělorusku čekal - muzeum Velké Vlastenecké Války a Muzeum železnic v Brestu. Jako vášnivého cyklistu mě hodně bavila jízda na kole po Bělověžském pralese, to byla pěkná vsuvka.

Katka

Bělorusko - PLNO, průvodce: Martin Ksandr

Martin je pohotový, schopen vyřešit všechny nečekané situace. Rozhodně chválím klidnou hlavu průvodce při řešení šílených událostí na hranicích -D Taky ubytování - naprosto stylové - od folk house po luxusní byt v Minsku. Oproti Ukrajině méně času stráveného v autě. Krásná místa, od kulturních památek po krásnou přírodu. Nepřekonatelný Vilnius (to byl top! Škoda, že na něj zbylo jen pár hodin.) A že vystoupám na nejvyšší horu jakékoli země, by mě ani ve snu nenapadlo!!! A to byly dokonce dvě! -D Chci další ne moc fyzicky náročnou expedici! -D Jezdíme s vámi moc rádi!

Martina Opavová

Poloniny a Vihorlat pod 24 let, průvodce: Lukáš Mádr

Lukáš byl skvělý průvodce! Trasu měl skvěle naplánovanou, byla s ním sranda, vždy čekal na poslední členy výpravy, často kontroloval počasí (a kdyžtak podle toho přizpůsobil trasu), hlídal, aby všichni měli dostatek vody a popřípadě se ji snažil ihned sehnat. Uměl na naší výpravě udělat skvělou atmosféru, byl velice ohleduplný a nápomocný.  Vše, co by měl podle mě ideální průvodce splňovat, to splňoval i Lukáš, děkuji za tak skvělého průvodce!

Líbila se mi super parta, krásné výhledy, příroda, koupání v řece, večeře při západu slunce, celkově celá expedice. :)