Reference

Kamil Jirka

Grónsko, průvodce: Tom Cimr

Tom je velkej pohodář. Když jsem četl, že je to nejzodpovědnější průvodce, tak jsem tomu moc nevěřil. Je to pravda. Příprava byla parádní.

Chválím opačný směr tracku, než je běžné. Bylo to zajímavé i výhodné.

Nespokojený jsem byl s nedostatkem alkoholu. Doporučuji další expedice informovat, že v Grónsku nelze v sobotu a v neděli žádný alkohol koupit, protože se prodává jen v týdnu.

Nina Mocova

Grónsko, průvodce: Tom Cimr

Tom je pan PAN - prostě Náčelník každým coulem! Pracuje se skupinou! S jejími limity! Přizpůsobí vlastní modus! Užívá si to! Předává pozitivní energii a když ze skupiny vyprchává optimismus, nenechává se vyvést z míry! Pana Míru zná :-)! Klobouk dolů před jeho funkčností (chci ze své pozice, mno jo no starší osoby, musím... v jeho věku! Více takových průvodců, co umí číst skupinu!!!!! S Tomem pojedu i na kraj světa! :-)

Krom náčelníka a jeho empatie chválím i výběr destinace, inuitský humor a posledního komára, co se rozhodl, že nebodne! :-)

Svému srdci můžeš vždycky věřit. A proto v rámci propojení orgánů věřím, ze jazyk se srdeční zástavou v jedné rovině jest :-) V této výpravě není nic, co bych v rámci zástavy měla řici! Srdce naplněno jest! :-)

Kateřina Mašková

Polární Grónsko, průvodce: Jakub Frank

Kuba byl naprosto nejlepší průvodce, jakého jsme si na tenhle typ akce mohli přát. Vše bral s humorem, pokaždé měl připraveno několik variant, kdyby se náhodou něco nepovedlo a staral se perfektně o blaho celé skupiny. 

Celá akce byla perfektně zorganizovaná - nákup letenek, koordinace 3 skupin které se potkaly až na letišti až po samotné putování Grónskem. Kuba byl fantastický průvodce, parta lidí se sešla naprosto neuvěřitelná a měli jsme velké štěstí na počasí. Grónsko je nádherná země a myslím, že jsme měli velké štěstí že jsme si mohli kousek projít a poznat místní kulturu.

 

Adam Podroužek

Polární Grónsko - PLNO, průvodce: Ondřej Švirák

Dle Špicberské tradice jsme zase vychytali ideální podmínky a ani jsme příliš nemrzli. Nicméně o polární zážitky jsme ochuzeni nebyli (jednou silný vítr a hlavně polární záře). S Ondrou jezdím rád, určitě budu vyhlížet akce, které zas povede on. :)

Jana Kaděrová

Grónsko - Kapisillit Nuuk trek, průvodce: Standa Dadák

Nejlepší bylo Grónsko samotné. Tisíc odstínů zelené, od takové skoro úplně bílé, přes žlutozelenou, hnědozelenou, do oranžova, červena, razící zelená, až po modrozelenou a černozelenou. Nádhera. A do toho skály. A všude voda. Ať si člověk sedne kamkoli, nádherná čistá voda je někde kolem do 50 metrů. Trasa byla perfektní, skoro nikoho jsme nepotkali, jen pár sobíků. Žádné zvuky civilizace. Koupačka mezi ledovými krami. Počasí (až trochu moc vedro). Moc se mi líbilo, jak nám Standa hledal cestu tou divočinou – nepřišlo mi to místy moc snadné, ale on to zvládal bravurně. Viděli jsme nádherné věci. . Pochválila bych taky výborně načasovanou vichřici – myslela jsem si, že poslední noc putování u Nuuku už bude jen chlast a nuda, ale to jsem si myslela úplně špatně! Takovou zážitkovou noc jsem už dlouho neměla. Následné 3 dny přežírání za cizí výdaje daly celé té výpravě úplně nový rozměr – zbožňuju kontrasty!

Standa je pěkný kluk. No a pak bych o něm napsala ještě nějaké nepodstatné banality typu Neustále kolem sebe naprosto bezdůvodně vytváří dobrou náladu, furt se směje a poslouchá ostatní lidi Sebezničujícím způsobem obětuje vlastní pohodlí, aby mohli někteří účastníci projít celou trasu Uprostřed mechů a skal dokáže vykouzlit oheň, u kterého si všichni vyservisujou boty do sucha Schválně si vyrobí bílou moskytiéru z vnitřku stanu, jen aby ho ostatní mohli oslovovat „nevěsto“ a zlepšovat jim tak náladu Ze stejného důvodu je ochoten za jakéhokoli počasí obstarat alkohol aby odháněl otravný hmyz od lidí kolem sebe, kouří jedno cigáro za druhým, i když ví, že to pro něj není vůbec zdravé Nechá si naložit do své krosny 10+ kilo cizích věcí, jen abychom ho stíhali a on nám s těma dlouhýma nohama neutekl Umí dělat skvělé palačinky Téměř vůbec jsem se s ním nebála v autě a hlavně Vůbec nemluví sprostě a perfektně si pamatuje jména účastníků.

Takže moc díky, v osmdesáti o tom budu vypravovat všem svým vnoučatům (a/nebo milencům). <3

Dan Šácha

Grónsko - Kapisillit Nuuk trek, průvodce: Standa Dadák

Nikdy jsem neměl Grónsko na seznamu zemí, které bych nutně potřeboval navštívit, ale miluju sever a když jsem si všiml výpravy v nabídce expe, ta možnost mě začala hrozně lákat. A rozhodně jsem se nezklamal. Trek nás provedl všemi možnými terény - častokrát mě bavily, někdy štvaly a místy to bylo i úmorné, ale adrenalin a nadšení vždy zvítězily. A na ty nádherné výhledy do krajiny, kterých byly desítky, budu hodně dlouho vzpomínat. Cesta Kapisilit-Nuuk není pro každého a fyzička i zkušenost s trochu delšími výpravami jsou podle mě nutné, jestli ale obojí máte, výpravu si maximálně užijete. Občas to bolí (fyzicky i psychicky), myslím ale, že to k tomu patří. A pokud expedici opět povede Standa, bude to jednou tak velký zážitek. Kdybych to vzal čistě prakticky, trasa je moc pěkně připravená a myslím, že zacházka k ledovci rozhodně stojí za to. Délka odpovídá počtu dnů a nevyžaduje zběsilé tempo, takže si člověk cestou dostatečně užije okolí a vše, co Grónsko nabízí - zpestření zacházkou k hospodě v Qooqqutu určitě nakoplo morálku do druhé půlky. Pro mě, jakožto někoho, kdo je vlivem práce závislý na připojení k internetu, to byl navíc skvělý detox a možnost, jak se odpojit od světa a dva týdny strávit jen ve vlastních myšlenkách a povídáním se stejně naladěnými spolucestovateli. Naše parta byla vážně výborná.

Popis na webu rozhodně nelže. Standa je přesně ten typ průvodce, kterého na cestě chcete mít. Umí výborně vést a poradit, ale zároveň dává každému dostatek volnosti. Baví mě jeho přístup k životu a humor a oceňuju přehled, který má. Odvezl jsem si domů spoustu myšlenek i trefných poznámek. Dokázal nás dobře motivovat, když šla morálka lehce dolů. Užil jsem si společný pokec a myslím, že večerní posezení u ohně by se měly stát standardem každé výpravy. Ty společné dva týdny byly prostě skvělý zážitek. Vážně se těším na další expe! Díky za vše.

 

Veronika

Polární Grónsko, průvodce: Dany Pacholík

Dany je zkušený průvodce, který ví co dělá a je s ním sranda :) Celkové hodnocení je určitě pozitivní. Plus je velkou inspirací na další cestovní zážitky (to už byl snad všude? :D). A odnesla jsem si i pár tipů na vaření na výpravách ad. vychytávek :)

Pochválila bych info, které jsme k akci dostávali - ať už jde o info k polárním expedicím, které máte na webu nebo info, které jsme dostávali od Danyho na fb skupině, super byl i společný call před akcí. Pro mě to byla první polární výprava, takže dostat info, abych se mohla řádně připravit bylo pro mě zásadní.