Reference

Tereza Houšťová

Kurz lezení 16. dubna 2023, průvodce: Jan Polášek

Honza byl naprosto perfektní, hlavně se mi líbilo, že to byl profík, hodně dbal na zásady bezpečnosti, navíc vždy to, co vykládal, propojil s praktickou ukázkou a ,,nutil" si nás to hned vyzkoušet, zároveň byl trpělivý, nebyl nepříjemný, když nám něco nešlo, motivoval, podporoval, prostě super, šla bych klidně na další, pokračovací kurz! :)

Denisa Schafferová

Horský průvodce 25/26 | 1: Navigace, orientace, průvodce: Tom Cimr, Tomáš Kadlec

Nikdy nezapomenu na moment, kdy jsem z nemocnice na Lomboku psala Tomovi, že to letos kvůli zlomenině nedám. Hned mi volal a říká: „Tak my ti budem nosit batoh.“ V tu chvíli mi bylo jasný, že jsem přesně tam, kde mám být. Tenhle rok pro mě byl velká výzva a kurz horského průvodce mi dělal obrovskou radost. Od samého začátku jsem cítila osobní přístup, lidskost a zároveň profesionalitu. Společně s Tomem K. a Bořkem jste tvořili skvěle sehraný tým, ve kterém bylo radost se učit.

Cením hlavně to, že to děláte s vyšším přesahem a snažíte se propojovat lidi i celé vzdělávání. Jedním z největších highlightů pro mě byla parta účastníků, která se tam sešla – napříč obory, ale lidsky jsme si krásně sedli.

Ivan Floreš

Bulharsko - přechod Pirinu, průvodce: Martin Ksandr

Martin je skvělý průvodce. Je to kamzík, který běhá po horách tam a zpět a hledá ideální trasu. Když je potřeba, zajistí support pro slabší členy výpravy. Libí se mně, že se snaží vždy využít maximální potenciál míst, ale zároveň nic neláme přes koleno, takže neprostupným či nebezpečným cestám se vyhýbá. V neposlední řadě je také zdrojem zábavy. :)

Vzhledem k náročnosti bylo fajn mít jeden den odpočinkový s možností menšího výletu na lehko. Také velmi oceňuji závěrečnou návštěvu termálních pramenů.

Lenka Janováčová

Hřebenovka Lužických a Jizerských hor, průvodce: Jakub Frank

Precizní organizace, průvodce o nás pečoval jako o vlastní děti, rozdělal pro nás za deště oheň a kdyby mohl, snese nám modré z nebe -) Moc jsem ocenila, že trasu přizpůsoboval našim silám (rozuměj prodloužil -) a počasí (v jedné restauraci jsme byli 3 hodiny -) A skvělá parta lidí!

Kubík byl neskutečný! Tak precizního a starostlivého kluka bych chtěla mít doma! Měl všechno pečlivě naplánované, starostlivě o nás pečoval a dbal na to, aby si s každým popovídal a dozvěděl se něco o něm. A když se mu u piva trochu rozvázal jazyk, žasla jsem, jak to má ve svých tuším 28 letech pěkně všechno srovnané! Thumbs up!

Bylo to moc prima a ráda pojedu s Kubíkem na Srí Lanku či do Nepálu!

Jan Pavlů

Dvoudenní kurz na skalách K2-04, průvodce: Michal Mazáček

Michal byl super. Komunikace s ním byla fajn jak na profesní, tak na osobní úrovni.
Věci uměl vysvětlit srozumitelně a za ty dva dny nám předal spoustu informací. 
Celou dobu jsem se cítil pod jeho dohledem bezpečně a nebýt mokré skály tak i komfortně :). 
Přestože počasí nebylo úplně ideální, tak Michal vybral lezitelné cesty.
Byl ochotný a dokonce mi půjčil i kalhoty po tom, co mi moje promokly první večer. :) 

Jan Feller

Lavinový kurz Jeseníky, průvodce: Tomáš Kadlec

Místo konání bylo moc fajn, útulná chata na prima místě, prostředí krásných Jeseníků, zajímavá náplň kurzu podaná snadno pochopitelným a zapamatovatelným způsobem, zábavná praktická část a super průvodce.

Tomáš je parťák se svérázným smyslem pro humor, který nenechá nikoho se mračit. I přes nepřízeň počasí (minimum sněhu) nám dokázal vytvořit lavinový kurz jak se patří a jeho večerní přednášky měly prostě šťávu.

Ania Rojko

Běžecký kemp Beskydy, průvodce: Tomáš Maceček

Tomáš je velká inspirace. Nejen tím, co má za sebou, ale hlavně svým lidským přístupem a lásce ke sportu. Na kempu byl skvělý vedoucí, ochotně vysvětloval, co, jak a proč v tréninku děláme a k čemu to ve výsledku bude, což je pro mě strašně důležité. No a samozřejmě byla spousta legrace, což je Toma i všech zúčastněných:)

Ondřej Fujtík

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Průvodce hodnotím velmi pozitivně. Tomáš se o nás skvěle postaral a provedl nás krásnými místy Křivoklátska.

Nebyl jsem spokojen akorát s počasím. :D Dvakrát jsme pořádně zmokli. To bych si příště klidně odpustil. :)

Klára Dohnalová

Jak na dlouhé treky?, průvodce: Standa Dadák

Standa je skvělý průvodce, který kromě bohatých zkušeností má i srdce na správném místě a zdravý zápal pro věc. Dokáže všechny informace podat naprosto srozumitelně, lidsky a zároveň profesionálně. Hned bych s ním jela na další výpravu – asi začnu víc trénovat!

Jan Klicpera

Dvoudenní kurz na skalách K2-07, průvodce: Jeník Jurečka

Honzík je naprosto perfektní instruktor. Před kurzem mi zavolal aby pozjistil mé dosavadní zkušenosti, odkud jsem, atd. a podle toho vybral lokalitu na lezení. Místo vybral opravdu nádherné, cesty byly hezky odjištěné a zároveň krásné. Co se týkalo samotného obsahu kurzu, tak jsem maximálně spokojen - prošli jsme vše potřebné k tomu, abych se cítil na skále sebevědomě a relativně bezpečně. Když viděl že tápeme tak nám pomohl tak, aby vše proběhlo v bezpečí, ale zároveň nám nechal míru samostatnosti a zodpovědnosti, když viděl že už se chytáme. Obecně se mi moc líbil jeho milý a lidský přístup k vedení kurzu. Velmi cením, že Honzík měl připravený i odpočinkový program po prvním dni lezení :). Večer jsem za odměnu dostal pivko a zahráli jsme si pirátskou karetní hru (ve které nás Honzík rozdrtil). Takže když to shrnu, tak nejenže jsem se naučil a procvičil si spoustu lezecké techniky, ale zároveň jsem si užil super lezení a dvoudenní výlet s moc fajn lidmi. Díky!

Michaela Kováčiková

Kurz lezení 16. dubna 2023, průvodce: Jan Polášek

Honza byl super, milý a sympatický. Jsem moc ráda, že jsem poprvé zkusila lezení právě s někým, kdo měl pohodový přístup a motivoval nás a byl trpělivý, i když jsme lezly docela pomalu. :D

 Určitě v lezení budu pokračovat, díky moc za super zážitek!

Anežka Pudilová

Víkendovka - Brdy 2. část, průvodce: Ondra Peč

Účastnila jsem se obou Ondrových vikendovek v Brdech a zvládl je nejlépe, jak vzhledem k počasí mohl. Měl skvělý přehled o různých variantách trasy, které přizpůsoboval počasí i kondici všech. Fakt si cením toho, když průvodce dokáže upustit od původního plánu, pokud je zřejmé, že s ohledem na déšť a bouřky nemá smysl. Navíc jsme měli druhý den super náhradní výlet v Praze. Ondra je zkrátka fajn, empaticky průvodce, se kterým ráda vyrazím zase 🙂

Denisa Schafferová

Horský průvodce 25/26 | 2: Záchrana, vedení skupiny, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr, Lukáš Mádr, Pavla Čípková

Instruktorský tým působil velmi sehraně, odborně a zároveň přirozeně. Byl z vás cítit respekt i nadhled ve správných chvílích. Ale musím vyzdvihnout hlavně Páju – její pohled na psychologii vedení skupiny pro mě byl jeden z nejsilnějších momentů celého kurzu a odnáším si ho nejen do hor, ale i do běžného života.

Celkově to pro mě byl asi nejnáročnější blok. Hlava se chtěla učit, ale tělo občas zapomínalo, že jsou to „jen“ simulace, takže stres byl dost reálný. O to víc jsem ocenila práci s emocemi po akcích i sociomapy – celkově jsem se cítila, že je o mě postaráno. Díky za to.

Lenka Brlicová

Dvoudenní kurz na skalách (2025-02 | Lenka B), průvodce: Vojta Válka

Akce splnila má očekávání, v některých ohledech je dokonce i předčila. Vojta nám trpělivě vysvětloval všechny postupy, kurz postavil přímo na míru našim přáním a vždy poradil s čímkoli, s čím jsme potřebovaly pomoci. Jsem ráda, že kladl velký důraz na bezpečnost – vymýšlel různé varianty, abychom si vše mohly samy vyzkoušet, a zároveň nás měl celou dobu jištěné. Velmi mile mě překvapilo, kolik času jsme oba dva dny strávily na skalách – věnoval se nám opravdu od rána do večera.

Martina

Bushcraftový víkend s Adventure menu, průvodce: Zbyněk Král

Víkend jsem si skvěle užila. Setkala jsem se s příjemnými lidmi a dozvěděla se spoustu užitečných vychytávek. Náš průvodce byl skvělý – na vše, co nás zajímalo, dokázal odpovědět. Děkuji také za ochutnávku jídel, předtím jsem s nimi neměla zkušenosti a opravdu mi chutnala. Celkově šlo o vydařený a příjemně prožitý volný čas. Doufám, že si to brzy zopakuji!