Reference

Zuzka Vojteková

Jak na dlouhé treky?, průvodce: Pavlína Adam

Na kurzu jsme byli s Pájou a Kubou, kteří jsou naprosto super a uvolnění. Odpověděli na všechny dotazy, navodili příjemnou atmosféru – byla sranda a zároveň jsme se dozvěděli spoustu nových a užitečných informací.

Měli jsme dost času si odpočinout, uvařit jídlo a zrelaxovat. Tenhle přístup opravdu oceňuji. Moc jsem si to užila a těším se na další víkendovku/trip.

Ondřej Fujtík

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Průvodce hodnotím velmi pozitivně. Tomáš se o nás skvěle postaral a provedl nás krásnými místy Křivoklátska.

Nebyl jsem spokojen akorát s počasím. :D Dvakrát jsme pořádně zmokli. To bych si příště klidně odpustil. :)

Martin Pluhař

Kurz horského průvodce - zimní část, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Na kurzu bych pochválil:

1) Strukturu. Myslím, že teoretické základy pro pohyb v zimním terénu, lavinová prevence a záchrana byly jasné a dostatečné. Určitě jsem se toho dost naučil a samozřejmě následné výlety do okolí, praktické nácviky a šťourání ve sněhu spojily vrstvy všech informací do konzistentního celku.
2) Místo. Chata Liezener Hütte byla fakt dobrá volba. Pro potřeby kurzu splňovala všechny potřeby a okolí je ideální na půldenní/jednodenní výlety i házení lopatou poblíž chaty.
3) Toma s Víťou za přípravu a veškerou péči.
4) Účastníky za příjemný kolektiv a super spolupráci.
5) Bylo to pro mě fakt skvěle strávených 6 dní, kdy jsem se bavil, odpočinul a hlavně se něco nového naučil.
6) Základy na kterých se dá dál stavět. Určitě teď po kurzu vím, co chci dál studovat a kde se dá přidat/dohánět.

Pavel Pechman

Víkendovka - Horem Dolem Krušnými horami, průvodce: Bára Chaloupská

Před odjezdem se Bára aktivně zajímala, kdo a jak pojede. Zároveň taky upozornila na špatnou dopravu zpět k autu, takže jsme ho mohli nechat na lepším místě. Trasu naplánovala výborně - opravdu horem dolem po nádherných neznačených cestičkách. Ukázka toho, jak navodit pocit expedice při vycházce za humny. Dobrá práce s tempem skupiny, kdy jsme sice neušli celou plánovanou trasu, ale člověk si toho sotva všiml. 

 

Jan Pazourek

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Průvodce byl perfektní, skvělé předávání zkušeností, rady ohledně tréninku, stravování, závodů, techniky běhu, regenerace atd prostě skromný borec  Tomáš 👍👏

Kromě průvodce, chválím především výběr krásné trasy podél Berounky, opravdu skvělý trailovy terén, ubytování s možností sprchy. 👍

Skvělý víkend s fajn partou lidí, takže duševní Relax 💯%❤️👍

Klára Dohnalová

Jak na dlouhé treky?, průvodce: Standa Dadák

Standa je skvělý průvodce, který kromě bohatých zkušeností má i srdce na správném místě a zdravý zápal pro věc. Dokáže všechny informace podat naprosto srozumitelně, lidsky a zároveň profesionálně. Hned bych s ním jela na další výpravu – asi začnu víc trénovat!

Jan Feller

Dvoudenní kurz na skalách K2-03, průvodce: Filip Čapek

Filip byl naprosto excelentní průvodce (tady spíše instruktor). Naučil nás všechno, co si člověk představí pod základy a začátky lezení. Vše vysvětlil fantastickým způsobem - jasně, přehledně, zapamatovatelně, a po několika opakováních bezpečně na zemi nás vzal vyzkoušet si nabyté dovednosti na skalách. Po večerech byl skvělým parťákem na kus řeči se spoustou super příběhů a historek.

Moc díky za tuto příležitost.

Denisa Schafferová

Horský průvodce 25/26 | 1: Navigace, orientace, průvodce: Tom Cimr, Tomáš Kadlec

Nikdy nezapomenu na moment, kdy jsem z nemocnice na Lomboku psala Tomovi, že to letos kvůli zlomenině nedám. Hned mi volal a říká: „Tak my ti budem nosit batoh.“ V tu chvíli mi bylo jasný, že jsem přesně tam, kde mám být. Tenhle rok pro mě byl velká výzva a kurz horského průvodce mi dělal obrovskou radost. Od samého začátku jsem cítila osobní přístup, lidskost a zároveň profesionalitu. Společně s Tomem K. a Bořkem jste tvořili skvěle sehraný tým, ve kterém bylo radost se učit.

Cením hlavně to, že to děláte s vyšším přesahem a snažíte se propojovat lidi i celé vzdělávání. Jedním z největších highlightů pro mě byla parta účastníků, která se tam sešla – napříč obory, ale lidsky jsme si krásně sedli.

Lenka Brlicová

Dvoudenní kurz na skalách (2025-02 | Lenka B), průvodce: Vojta Válka

Akce splnila má očekávání, v některých ohledech je dokonce i předčila. Vojta nám trpělivě vysvětloval všechny postupy, kurz postavil přímo na míru našim přáním a vždy poradil s čímkoli, s čím jsme potřebovaly pomoci. Jsem ráda, že kladl velký důraz na bezpečnost – vymýšlel různé varianty, abychom si vše mohly samy vyzkoušet, a zároveň nás měl celou dobu jištěné. Velmi mile mě překvapilo, kolik času jsme oba dva dny strávily na skalách – věnoval se nám opravdu od rána do večera.

Jakub Janík

Babí léto na jižní Moravě, průvodce: Tomáš Brablc

Příjemná víkendovka na krásné jižní Moravě. Sešli jsme se perfekrní parta lidí. I přes špatné počasí jsme si dokázali užít příjemné jednodenní výšlapy zakončené skvělým jídlem a večerní posezení u pivka a výborného vína.

S Tomem se znám od střední školy, takže výprava s ním pro mě byla jistota kvalitní zábavy. Musím ho pochválit jak za super program, tak za perfektní organizaci všeho ostatního. (A za suprovej kotlíkovej guláš) :-)

Markéta

Víkendovka - Horem Dolem Krušnými horami, průvodce: Bára Chaloupská

Barča měla výlet pěkně připravený včetně netradičních úseků jako průchod štolou nebo bažinou :D celá akce se nesla v příjemné atmosféře.

Díky za super víkend!

Jan Pavlů

Dvoudenní kurz na skalách K2-04, průvodce: Michal Mazáček

Michal byl super. Komunikace s ním byla fajn jak na profesní, tak na osobní úrovni.
Věci uměl vysvětlit srozumitelně a za ty dva dny nám předal spoustu informací. 
Celou dobu jsem se cítil pod jeho dohledem bezpečně a nebýt mokré skály tak i komfortně :). 
Přestože počasí nebylo úplně ideální, tak Michal vybral lezitelné cesty.
Byl ochotný a dokonce mi půjčil i kalhoty po tom, co mi moje promokly první večer. :) 

Eliška Pluskalová

Horský průvodce 25/26 | 2: Záchrana, vedení skupiny, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr, Lukáš Mádr, Pavla Čípková

Chci poděkovat průvodcům kurzu za profesionální a citlivý přístup. Každý z našich průvodců má svůj styl a nebojí se ho použít v tom nejlepším slova smyslu. Ne nadarmo se říká, že nejlepším způsobem, jak vést, je jít příkladem. Na kurzu jsem mohla načerpat cenné zkušenosti z výprav a zároveň z psychologie. Kurz považuji za přínosný nejen pro profesi průvodce, ale vnímám, že jeho přínos mohu využít i v každodenním životě. Děkuji.

Ania Rojko

Běžecký kemp Beskydy, průvodce: Tomáš Maceček

Tomáš je velká inspirace. Nejen tím, co má za sebou, ale hlavně svým lidským přístupem a lásce ke sportu. Na kempu byl skvělý vedoucí, ochotně vysvětloval, co, jak a proč v tréninku děláme a k čemu to ve výsledku bude, což je pro mě strašně důležité. No a samozřejmě byla spousta legrace, což je Toma i všech zúčastněných:)

Ondra Buba

Běžecká víkendovka Křivoklátsko, průvodce: Tomáš Maceček

Chválím připravenost průvodce, super ubytování i jídlo, skvělou trasu. Pro mě hlavně super příležitost socializace v kolektivu se stejnými zájmy. Tomáš byl jedním slovem skvělý. Vybral super trasu, součástí které byly super výhledy na Berounku a luxusní trailíky všude kolem :). Super bylo i doprovodné cvičení, které si Tom pro nás připravil. 

Tyhle víkendovky jsou super. Měl jsem docela obavu odjet hned na týdenní přeběh, ale po téhle zkušenosti se nemůžu dočkat na další dobrodružství s Trail Adventures. :)