Reference

Petra Fránková

Trekking v Jordánsku, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Celkově se mi plán akce moc líbil. Chválím to, že první část výpravy byla náročná a ke konci jsme měli možnost více odpočívat. Opačně by to pro mě bylo méně příjemné. Jordan trail je super zážitek a to se vším všudy, Petra nezklamala a Wadi Rum je prostě top. Oceňuji, že Sofi neměla problém přizpůsobit denní plán aktuální situaci a to, že nám dávala dostatek osobní volnosti, když to bylo možné. Navíc množstvím vykouřené šíši jsme byli považováni v podstatě za místňáky, což bylo moc fajn! :))

Průvodkyni hodnotím na jedničku podtrženou s hvězdičkou. Moje první výprava s holčičím průvodcem a velké nadšení. Sofi si poradí se vším, udržuje dobrou náladu, má smysl pro humor, do kopce jede jak mašina (Sofí pětiminutovku při které jdeš 10 min do kopce prostě musíš zažít :-) ) a hlavně je fakt pohodářka, což cením!

 

Assem

Trekking v Jordánsku, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Chválím skvělý program, skvělou partu lidí a samozřejmě Sofi jako průvodkyni.

Už čtvrtý rok jezdím s Expedition Clubem a nikdy jsem zklamaný nebyl. Program, průvodce i lidi vždy předčí mé očekávání. :)

 

Zuzana Procházková

Jordánsko a Izrael - Wadi Rum - PLNO, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Sofi byla skvělá, nic jí nerozházelo a jela bych s ní znovu. Tohle byla moje první akce s Expedition Clubem a rozhodně toho nelituju. Líbilo se mi, že jsem nemusela nic zásadního zařizovat nebo plánovat. A v každém případě to nebyl zájezd jako s cestovkou, a to myslím v dobrém slova smyslu. Celá akce byl zážitek od začátku do konce. Sešla se fajn parta lidí a myslím, že jsme si to užili všichni. Izrael a Jordánsko jsou krásné destinace a můžu jen doporučit.

Tomáš Krejzlík

Velikonoce v Jordánsku, průvodce: Milča Mařáková

Milča je dobrosrdečný člověk s notnou dávkou entuziasmu. Má výborné organizační schopnosti, stejně tak komunikační dovednosti. Věčně pozitivně naladěná s úsměvem na tváři. Parťačka, která je vítanou společností na cestách.

Přátelská atmosféra, na které si zakládala vedoucí výpravy, vedla k úspěchu celé akce, během které jsem nezaznamenal žádný problém, až na pár puchýřů ostatních dobrodruhů.

Petr Valeček

Trekking v Jordánsku, průvodce: Pavlína Adam

Skvěle zvolená trasa z Dany do Petry, kdy každý ze 4 dní na trailu byl trochu jiný a cesta tak byla zajímavější a ubíhala rychleji.

Průvodkyni hodnotím 10/10. Super sympatická holka. Umí usmlouvat nejlepší ceny minimálně na jordánském trhu.

 

Tomáš Píč

Trekking v Jordánsku, průvodce: Pavlína Adam

Skvěle vybraná destinace a trasa. Člověk neví co dříve fotit. Skupina se kterou jsem jel byla naprosto perfektní, přišlo mi, že jsme si všichni dost sedli, nikdo nebyl protivný, naopak bylo spousta zábavy.

Průvodkyně Pája je skvělá. Všímal jsem si, že měla s domlouváním plno starostí (občas mi přišlo, že si ani neodpočne :D), ale všechno zvládla skvěle. Nemám žádné výhrady.

Petra Sojková

Trekking v Jordánsku, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Sofi je holka co ví. Super kámoška a člověk, kterého chceš vidět v životě víckrát než jednou. Věděla co dělá a je to profesionál. Trošku jsem se bála jet do takové země s něžnou dívkou, ale ruské ženy jsou stejně silné jako ty české. :D Musím uznat, že je pro mě legendární Sofi motivační pětiminutovka alias je to jen pět minut a už tam budeme, ale z toho je deset minut do kopce. :D Mám tu holku prostě ráda :)

Bylo to super od začátku do konce. Tolik zážitku během takové chvíle jen tak nezažiješ. Ubytování mimo přírodu bylo moc hezké a na úrovní. V přírodě nám zase Sofi udělala booking také na moc hezká místa. Děkuji za skvělou dobrodružnou dovolenou.

Eva Černochová

Velikonoce v Jordánsku, průvodce: Milča Mařáková

Moje pátá akce s Expedition Club a bezkonkurenčně nejlepší (a to i ve srovnání se solo cestami, které mám za sebou), kombinace exotické destinace, suprové průvodkyně (Milí) a naprosto praštěné bandy byla prudce návyková a trvalo mi týden než se mi přestalo zdát o písku a vrátila jsem se do reality.

Roman Bartuněk

Trekking v Jordánsku, průvodce: Pavlína Adam

Líbil se mi zejména trek z Dany do Petry. Byl poskládaný tak, že každý den byl trošku jiný a vůbec by mi nevadilo, kdyby byl o trochu delší.

Pája je super holka, která je pro každou špatnost v dobrém slova smyslu. Celou akci měla perfektně naplánovanou, což muselo dát spoustu práce. Když se vyskytl nějaký problém, hned ho vyřešila. Rád s Pájou pojedu na nějakou další akci.

Pepa

Trekking v Jordánsku, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Pochválil bych Sophie, Jordánsko, ostatní lidi ze skupiny, místní lidi, dopravu, jídlo, trek, památky, poušť, spaní, přehled o treku, hlavní město, nehlavní město, malá Petra, Petra, jinak obecně - den první, den druhý, den třetí, den čtvrtý, den pátý, den šestý den sedmý, den osmý, den devátý, den desátý, den jedenáctý, den dvanáctý, snad jsem na nic nezapomněl.

Sophie byla úžasná, milá, veselá, vtipná, vždy nápomocná a skvělá parťačka.

Martin Pilný

Trekking v Jordánsku, průvodce: Petr Tobolák

Petr meloun Tobolák je prostě BOREC! Jen málo lidí má vzácný dar vytvořit a udržet takovou pohodu ve skupině individuálních jedinců, jako má Petr. Vždy empatický, pozorný k jednotlivci i ke skupině. Vždy perfektně připravený, rozhodný, nápomocný, zábavný, ... prostě parťák a šéf , jak má být! Bylo pro mě velkým potěšením toho kluka poznat i vidět v akci. Má můj velký obdiv a doufám, že se ještě potkáme na nějaké další akci.

Bez přehánění jedna z nejpříjemnější akcí, které jsem v životě zažil. Nějakým zázrakem se sešla skupina úžasných lidí, které vedl naprostý pohodář. Za sebe bych neměnil ani minutu. Naopak, rád bych něco podobného, někde jinde a někdy příště ještě zažil. Trek Dana - Petra je velká pecka! Mysteriózní Wadi Rum potom pověstná třešnička na dortu. Takže všem v EXPE - velké díky a jen tak dál!

 

Pavel Kuka

Velikonoce v Jordánsku, průvodce: Milča Mařáková

Pochválil bych průvodce, program, partu, pochody, pohledy, povídání, pokrmy a počasí! 
V každém případě byla výprava rozmanitá - zažili jsme chladnější hory, kamenité vyprahlé pouště, vysušená koryta i wadi zelené jako oázy, písčité duny, hektické městské noci po skončení denního půstu během Ramadánu, beduínský pouštní klid, vyprávění místních i uprchlíků, muslimskou kulturu, křesťanské památky i stopy po neabrahámovských náboženstvích.

Milča byla highlight celé výpravy a i s kratším odstupem jednoznačně zaslouží vyzdvihnout. Od rána do večera úsměv na tváři, veškeré situace řešila proaktivně, s klidem a odhodláním. Dokázala neustále udržovat křehkou rovnováhu mezi demokratickou volbou a efektivním direktivním rozhodováním. Od začátku do konce propojovala každého účastníka se zbytkem skupiny a dělala vše pro to, aby byla celá výprava od rána do večera spokojená.
Jordánsko a program expedice byl zážitek sám o sobě, ale Mili byla tím skvělým pozitivním kořením, které výpravu a vzpomínky na ni posunulo o další úroveň výš.
Určitě bych vyzdvihl "chladnokrevné" :) řešení napjatější situace s dětmi v Al Junaynah, skvělý leadership při překonávání nečekaných vodních překážek ve Wadi Ghwayr a jakoukoliv vyjednávací situaci, kde se nenechala ničím rozhodit (jen se musí naučit ještě o trochu víc podsekávat startovací ceny pro vyjednávání, je strašně poctivá! :D ) 
Hýčkejte si ji! 

 

Petra Zelenáková

Trekking v Jordánsku, průvodce: Petr Tobolák

Jednoznačne pestrý program - zahrnal kupanie, turistiku, pamiatky, púšť..Myslím, že je to fajn vymyslená akcia, každý si tam príde na svoje. Krajina je krásna.

Peťa som pred akcí nepoznala a hodnotím ho jednoducho je skvelý! Ako skupinka sme si všetci moc sadli. Je to moc príjemný človek, dokáže racionálne vyhodnotiť situáciu, v prípade potreby zmeniť plán tak, aby všetko prebehlo bezpečne. :) Dbá na prianie skupinky, nerobí mu problém prisposobit program. Je ochotný pomocť - či už pri prechode ťažším terénom alebo s odnosom vecí/batohu. Určite s ním rada pojdem ešte aj na inú akciu. Veď nám niesol v batohu na treku 17 km melón na večer! boží :D

 

Petr Giecek

Velikonoce v Jordánsku, průvodce: Milča Mařáková

Skvěle poskládaný itinerář. Dostatek času na vše, nikdy žádná nuda. Viděl jsem z Jordánska i to, co běžný turista neuvidí a mohl jsem poznat i běžný život jordánců. Průvodkyně Milča  byla vždy ochotná a usměvavá. Dokázala perfektně zorganizovat celý program zájezdu, ihned reagovat na případné změny. Vždycky věděla, kam jít a co dělat. Dokázala řešit i neočekávané situace s klidem a profesionalitou. Díky ní jsme se cítili  komfortně a nemuseli jsme se o nic starat. Už se těším, že se přidám na další výpravu s Vámi.