Michal Kolcarek
Měli jsme jet do Norska, které nám 2 týdny před odjezdem zavřelo hranice a Barča rychle vymyslela podobně úžasnou akci ve vedlejší zemi! Kvůli Covidu jsme tedy nakonec vyrazili do Švédska. A toho si cením na průvodkyni asi nejvíc. Podařilo se jí nadchnout všechny účastníky, takže skupina jela v původní podobě. Celá akce byla příjemně pohodová, probírali jsme program a hodně se to řídilo rozhodnutím skupiny. Nejsem si jistý, že se to dá uvést jako relevantní plus průvodkyně, ale to, že s sebou vzala svého přítele, který danou oblast zná jako své boty bylo taky super. Osobně jsem si moc užil i prohlídku Stockholmu, na kterou Barča poskytla zajímavé kulturní info. Vzít psy nemuselo vyhovovat každému, ale za mě super!
Krásně vyvážena akce. První den ve Švédsku ve znamení dlouhé cesty byl proložen parádními zastávkami. Prohlídka Helsinborgu v 6 ráno byla parádní. Pak pěkný trek na tři dny. Plutí na lodích byla taková třešnička na dortu, něco, co tuhle akci udělalo speciální. Druhá půlka akce byla víc kulturní. Vypustili jsme těžký trek, což hodnotím kladně, protože podmínky nebyly ideální. Nahradili jsme to, ale návštěvou krásné Uppsaly a prodlouženou návštěvou Stockholmu, takže za me paráda.
Karin
Rozhodne oceňujem flexibilitu a možnosť prispôsobiť si denný program vlastnému tempu a energii. Pre mňa to bol prvý väčší bežkársky zájazd a nebola som si istá, či budem stíhať zvyšku skupiny. To sa však vôbec neukázalo ako problém – vždy som mala pri sebe vysielačku, vďaka ktorej sme boli v kontakte v prípade potreby, a zároveň som mala priestor ísť si vlastným tempom, tak ako mi to vyhovovalo. Program sme spolu priebežne konzultovali a prispôsobovali tak, aby bol každý spokojný a mal priestor na to, na čo mal chuť. Pre mňa bol jednoznačným highlightom silvestrovský večer, keď sme spolu sedeli, rozprávali sa, popíjali a o polnoci spoločne oslávili príchod nového roka 🙂
Sprievodca Adam bol veľmi priateľský, energický a vždy pripravený na akúkoľvek srandu. Trávil s nami veľa času, čo bolo skvelé, a často sa s nami delil o svoje skúsenosti z rôznych expedícií a výprav, ktoré boli vždy veľmi zaujímavé. Výborne stmelil skupinu a stal sa jej prirodzenou súčasťou. A ako čerešnička na torte sa nám každý večer postaral o občerstvenie a drinky 😊
Anna Kutíková
Pavla byla skvělá průvodkyně! Velmi empatická, trpělivá a zároveň uměla hecovat tím správným způsobem. Myslím, že díky ní většina výpravy zvládla mnohem víc, než si na začátku myslela. Skvělá kombinace motivace a pohody – výborně odhadla tempo i náladu skupiny. Určitě s ní chci jet někam zas!
Darina
Chtěla bych pochválit pestrost v možnostech běžkování - luxusně upravené stopy i křupavá divočina. Pestrost v místech pro spaní. Velikost skupiny. Kombinace tam letadlem, nazpět autem. Krásný začátek nového roku.
Matěj mi sedl maximálně. Jsem zvyklá cestovat sama nebo s kamarády a do pořádané akce jsem se nechala přemluvit kamarádkou, a tak jsem se vlastně osoby průvodce bála ) skupinové dynamiky ) Jsem vděčná, že jsem díky Matějovi mohla překonat stereotypy, který jsem o hecujích borcích průvodcích měla, aniž bych si to uvědomovala. Bylo mi příjemný, že Matěj vlastně naší oblast neznal, a tak mohl být uchvacován spolu s námi. Měla jsem v něj velkou důvěru, v jeho cit pro skupinu a užila jsem si prostor, který dával pro společné plánování a rozhodování. Bylo mi s ním dobře, ať už na mrazu nebo u kávových či auto- dýchánků.
Díky za vaší práci, tuplem v době covidu!!
Veronika Tichá
Adam je inspirativní člověk, ze kterého sršela energie, dobrá nálada i zkušenosti – a jeho oblíbené slovo „boží“ mluvilo za vše. Velmi mi vyhovovala vyvážená míra organizace vs. volnosti, obojího přesně tolik, kolik člověk potřebuje. Oceňovala jsem také, že průvodce vždy s dostatečným předstihem informoval o programu i časech odchodů. Celkově v partě panovala příjemná, přátelská a slušná atmosféra.
Lenka
Adam byl naprosto perfektní průvodce. Vždy měl dobrou náladu, dokázal skvěle stmelit celou skupinu a účastnit se jeho výpravy byla radost. Dávala se cítit jeho schopnost najít rovnováhu mezi volností a vedením – nechával nám dostatek prostoru přizpůsobit si program podle vlastních představ, zároveň nám ale vždy poskytl všechny potřebné informace. Byl plný zajímavostí o navštívené zemi a čas nám příjemně krátil svými cestovatelskými historkami.
Celá výprava vyšla na výbornou – od průvodce, přes lokalitu až po ubytování. To bylo ideální pro naše potřeby: malý útulný srub s krbem, bez zbytečného luxusu, ale s dokonalou atmosférou. Skvělá byla i samotná lokalita s množstvím běžkařských tras v okolí. Velkým zpestřením byl také začátek výpravy, kdy jsme přespali v útulně nedaleko nejvyššího vodopádu ve Švédsku, což dodalo celé akci jedinečný zážitek.
Tereza Dubová
Jeník nám byl úžasným průvodcem. Měl jasně daný plán, ale zároveň nám nechával prostor pro naše nápady. Vždy si udržoval pozitivní nadhled i v deštivých situacích a dokázal celou skupinu propojit. Bez něj by tahle výprava nebyla tak jedinečná.
Jsem vděčná, že jsem se odvážila jet. Nemůžu si to vynachválit – tolik silných zážitků a úžasných lidí člověk nepotká jen tak někde.
Markéta
10/10. Pája měla všechno krásně připravené a byla velmi vnímavá k náladě, energii a potřebám skupiny. Výlety měly různě náročné alternativy. I díky ní bylo naladění skupiny pohodové a přátelské.
Bára Zýková
Evka byla super! Moc dobře jsem si s ní rozuměla, jak v chalupě, tak ve stopě 😁 Je také skálopevná řidička na jakémkoli povrchu, což se na této výpravě opravdu hodilo. Celou akci provázela skvělá atmosféra, parádní počasí, moc pěkné ubytování a ve vyšších polohách i dostatek sněhu. Co víc si přát 🤩 Moc ráda se s ní zase na nějaké akci potkám!
Hanka Pevná
Líbila se mi vyváženost expedice. Prošli jsme místa, která jsou zajímavá z hlediska přírody, ale i města a kulturně-historická místa. Největší dojem ve mně zanechalo přespávání na nejsevernějším bodu Evropy a na pláži Kvalvika. Jsou to zážitky, které mi zůstanou na celý život.
Matěj je výborný průvodce. Dokázal si poradit v nejrůznějších situacích. Je vidět, že sám hodně cestuje. Uměl mě podpořit a rozesmát, i když mi do smíchu třeba nebylo. Rozhodně bych s ním jela znovu. :)
Martina Dvořáková
Za prvé, Markét je hustá, že se ujala výpravy bez přípravy, ze dne na den. Vůbec to nebylo na ničem poznat. Velmi dobře řídila a po celou dobu se k nám všem chovala velmi hezky. Jen tak ji něco nerozhodilo. Ona to možná bere jako samozřejmost, ale není to samozřejmost. :-)
Dále bych mohla vyjmenovat spoustu situací, kdy se projevilo její nastavení „já řeším věci, já se starám“. Opět, Markét to možná bere jako samozřejmost (v Expe je to možná samozřejmost), ale já z toho byla popravdě příjemně překvapená.
Závěrem, jsem ráda, že tam s námi byl někdo jako Markét! :-)
Marianna
Sprievodca Kuba je jednoducho slniečko – plný energie a dobrej nálady. Je milovníkom nielen prírody, ale aj ľudí a vždy sa snaží vytvoriť priestor na to, aby sa každý cítil prijatý, v pohode a plne spokojný.
Ďakujem, že ste a že dávate ľuďom možnosť spoznávať sa na rôznych zážitkových výpravách v krásnych destináciách. Prajem vám veľa úspešných výprav a pohodových účastníkov 💛
Anežka Pudilová
Bylo mi jasné, že výlet s Pájou bude skvělý, ale i tak předčila má očekávání. Každý den měla podle počasí a stavu skupiny i jednotlivců několik variant tras, případně nápady na jiný program. Celkově udržovala super náladu ve skupině. Kromě výše uvedeného bych pochválila pěkné společné prostory v ubytování a skvělou lokalitu. Doufám, že se běžkařské výpravy budou vypisovat dál 🙂
Martin
Celkově nápad jet na běžky do Norska byl super. Člověk by se tak daleko kvůli běžkám třeba nevypravil, ale rozhodně se to vyplatilo, byl to zážitek a jel bych zas. Dobrá volba chaty i lokality kde bylo množství upravených tras.
Evka je velmi zkušená průvodkyně kterou jen tak něco nerozhodí, je vždy připravená a přemýšlí dopředu o všech detailech. Při tom ale umí improvizovat na místě a sama si akci užít jako by byla sama účastník. Rozhodně se s ní nebudete nudit.
Díky!!
Anna Ohnisková
Markéta je skvělá průvodkyně. V rámci průvodcovství jsem jí plně důvěřovala a zároveň mi přišla jako moc fajn člověk – veškerý náš kontakt probíhal hladce a příjemně. Skvělé bylo, že si každý mohl pochod přizpůsobit svým potřebám – někdo trasu prodloužil, někdo zkrátil, a přesto jsme se vždycky sešli.
-
skvělá organizace
-
nádherná trasa
-
hezké ubytování na konci výletu
-
malá, super skupina
Trek v Norsku byl můj první s Expedition Clubem a doufám, že ne poslední. Už teď se dívám, kam bych s Expe mohla vyrazit příště – lákavých možností je spousta! Oceňuji kombinaci méně turistických míst, perfektního organizačního servisu, malých skupin a pocitu volnosti, kdy si mohu výlet částečně přizpůsobit, i když cestuji s cestovkou.