Reference

Lenka Kudrnová

Island - běžecký kemp, průvodce: Honza Bořil

Průvodce byl neskutečně organizačně šikovný. Nebyl pro něj problém cokoliv zařídit a vykomunikovat. Opravdu perfektní mladý kluk se zápalem pro tuto práci. Milý k lidem, klidný v každé situaci.

Na výpravě se mi líbila volnost, krásné lokace míst a kromě výběhů také návštěvy dalších zajímavostí ostrova. Dobrý nápad střídat stany a hostely.

Adéla Štiťáková

Island - běžecký kemp, průvodce: Honza Bořil

Honzík měl profesionální přístup ke všem situacím, které nastaly. Vím, že někdy to nebylo s naší skupinou jednoduché :), ale ke všemu se postavil s naprosto chladnou hlavou.

Zažila jsem už několik běžeckých kempů, ale toto předčilo veškerá má očekávání. Rozhodně tato výprava není pro žádné "princezny", protože se člověk ocitne v nádherné, surové přírodě, která je svým počasím nekompromisní, drsná, ale neskutečně nádherná. Když se k tomu sejde dobrá parta lidí, vznikne nezapomenutelný zážitek, ke kterému vlastně není co dodat. To se musí zažít.

Katka Melicharová

Expedice na Jan Mayen - Poslední místo, průvodce: Martin Ksandr

Expedice na Jan Mayen, červenec 2022, průvodce: Martin Ksandr

Pochválila bych všechno, skvělá parta lidí, parádní akce, která mi navždycky zůstane hluboko v srdci.

Martin je bezva kluk, skvělý průvodce a parťák. Moc mi sedl a těším se na další společné akce. Stala se z nás na lodi taková jedna velká rodina :) Např. při výstupu na nejvyšší horu Islandu jsme plánovali za pochodu, všechno klapalo a vycházelo. Martin se o nás krásně staral. A při výstupech jsem měla pocit, že jsem skutečně v dobrých rukách a cítila jsem se dobře a bezpečně.

Robert Vančura

Za polární září na Island - 2 místa, průvodce: David Spáčil

Chválím způsob komunikace programu, nic není dogma , o všem se možno bavit a přizpůsobit situaci, Havran téměř vždy měl variantu reagující na počasí, měnící se podmínky...

Průvodce tedy hodnotím jen kladně. Nejsem zájezdový typ a s cestováním organizovaným cestovní kanceláří moc nemám - mám rád volnost a mít možnost ( alespoň do určité míry) si sám rozhodovat o tom co budu dělat. Je velkou výhodou, že jsme si rozuměli i s ostatními účastníky zájezdu a samozřejmě Havranem. Moc děkuji.

Bohdan Boblach

Expedice na Jan Mayen - Poslední místo, průvodce: Martin Ksandr

Expedice na Jan Mayen, červenec 2022, průvodce: Martin Ksandr

Parta super. Podle mě tahle výprava patřila mezi psychicky náročnější a všichni byli k sobě super což je základ tolik dní na tak malém prostoru v takových stísněných podmínkách.

Je těžké Martina hodnotit když už ho člověk bere spíš jako bráchu než průvodce..... Jako vždy vše pod kontrolou, vše řešil s klidem a nadhledem. Ochotný všem s čímkoliv pomoci a nakloněný každé zábavě. V zásadních situacích při vyjednávání výstupu diplomat i psycholog. Prostě Marťas. Jeden z nejlepších lidí co znám..

Děkuji za všechno, Expedition club je moje druhá rodina!