Reference

Lukáš Urban

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Terka byla skvělá. V první řadě nám podrobně, názorně, trpělivě vysvětlila vše kolem seakajaků. Měla připravený supr program, který dokázala v průběhu doplnit i o naše přání. Starala se o nás jako o vlastní. Rozhodně bych chtěl pochválit Terku a její přístup. Nádherné lokace. Plný program bez hluchých míst. Přiměřenou náročnost a tempo. Půjčení všeho vybavení, které jsme potřebovali. Skvělou partu lidí. 

Seakajaky jsem dostal jako dárek. Sám bych si je nevybral. Jsem fakt rád, že mi kamarádi vybrali právě seakajaky s Terkou. Z akce jsem nadšený. Rozhodně to nebylo moje poslední seakajakové dobrodružství.

Jakub

Stubaiské Alpy - přechod nalehko - PLNO, průvodce: Andrej Tkačuk

Skvělá parta. Navzdory rozličnosti (i výkonové) jsme byli schopni se vždy domluvit a dorazit do cíle. Ubytování bylo vždy zajištěno/domluveno a o celou skupinu skvěle postaráno.

Andrej s každou expedicí posouvá dále své vůdcovské dovednosti. Popisek rozhodně nelže v tom, že je největší tanečník. Ještě by stálo za to přidat, že je milovníkem vody a koupačka je tak zaručena (ať už je teplota vody jakákoliv -) ) Ovládá umění navazování vztahů a vytváření a udržování přátelské a uvolněné atmosféry. Nezapomíná ani na průběžnou motivaci skupiny, a tím udržování morálky. Nad skupinou neusátle bdí a utužuje tak pouto, které mezi skupinou vzniká. Budu se těšit na další společnou výpravu.

Zuzka Mevaldová

Lyžařský kemp - Solden - PLNO, průvodce: Jeník Jurečka

Chválím výběr lyžařského střediska, dopravu, ubytování i náplň celého kurzu. Průvodce Jeník je naprosto skvělý! Sympaťák, pohodář, je s ním legrace, báječný lyžař, který umí své dovednosti předat dál.

Skvělá akce, ráda s vámi pojedu lyžovat znovu!

Lucy

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

Po osobnostní stránce je Eva hodně na pohodu, a z hlediska průvodcování je opravdu profesionálka. Těším se, že spolu jedeme i na Ararat :) 

Dále bych na této akci chtěla pochválit:

  • Itinerář. Byl poskládaný logicky, dobře jsme si zapádlovali a protáhli jsme i nohy. 
  • Kayaky. Pádlování je skvělá aktivita, a ještě v takovém krásném prostředí.
  • Dobrý výběr kempů.
  • Čekání na nejpomalejšího člena, ať na vodě nebo na kopci. 

Mám pocit, že z těch 4 dnů jsme využili každou sekundu. Pro člověka nezvyklého pádlovat jsou 3 dny na kayaku trochu výzva, ale rozhodně se to dá zvládnout. Není kam spěchat a příroda rakouských Alp je nádherná. Byl to úžasný zážitek, někdy si to musím zopakovat :)

Filip Fedor

Kurz horského průvodce - zimní část, průvodce: Vít Dubec, Tom Cimr

Krásná chata, výborná parta lidí, co si nádherně sedla. Možnost vyzkoušet si různé značky lavinového vybavení. Vím že tohle průvodci neovlivní, ale byl jsem i rád za to, že jsme zažili velmi rozmanité počasí, alespoň se dalo všechno názorně pozorovat.

Oba jsou mega hustí borci. Během simulací a tréninků lavinovky dávali hezky zpětnou vazbu, tak že jsem si některé věci fakt dobře zapamatoval.

Koukám, že moje recenze je psaná v samých superlativech. Ale ono to ani nejde jinak. Ani během kurzu ani po mě nenapadá něco, co by bych mu vytkl. Moc rád bych si za rok zopakoval, třeba jenom na prodloužený víkend.

Kateřina Bouzková

Hochschwab - zimní přechod - poslední 2 místa, průvodce: Ondřej Kovářík

Ondra je ostatně jako všichni, s kterými jsem na akci byla, zodpovědný, kdokoliv měl problém s čímkoliv, pomohl, poradil.. Fyzicky dobře vybavený a zdatný :-) A je to člověk veselé mysli, což mám ráda. Jen tak dál :-)

Líbilo se mi spaní ve winterraumu, seznámení se s lavinovou výbavou, východ slunce na vrcholu Hochschwabu. A co se mi nelíbilo? Tání sněhu v lednu v Alpách v 2000 m n. m.! (Za což samozřejmě Expe nemůže :-D)

Erika Macháčková

Lyžařský kemp - Solden - PLNO, průvodce: Jeník Jurečka

Jeník byl moc fajn. Program přizpůsobil přání skupiny. Zvládl se věnovat všem, i když jsme nebyly všichni na stejné úrovni. Ač kurz trval vlastně jen tři dny, všichni jsme se shodli, že nám pomohl zdokonalit styl. Ač jsme všichni nějak lyžovat uměli, Jeník vždy zanalyzoval oblouk, přesně věděl, co kdo dělá špatně a proč. Taky pomohlo to, že nás natáčel a my pak viděli chyby na videu. Resp. na konci kurzu jsme viděli, jak už nám to krásně jde. :))

Zuzana Tomkuliakova

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Terku hodnotim ako spravneho cloveka na spravnom mieste. Nie len ze je profik na kajaku ale vie to aj s ludmi. Neustale dobre naladena, zorganizovana a verim, ze aj keby musela improvizivat kvoli nepriaznivemu pocasiu, tak si to vsetci uzijeme. Vyborne naplanovany program, jazera sme mali len pre seba a skvele boli aj volnocasove aktivity, ktore sme sa uzivali opekanim, hranim hier, prechadzkami ci pozeranim hokeja ? Nie je nic s cim by som nebola spokojna.

Vlastík

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Tereza Cupáková

Úplně všechno bylo super. Chválím perfektně naplánovanou organizaci, plutí proložené jednodenní turistikou, střídání jezer, nádhernou přírodu, přístup průvodkyně. Lodě a technika byly v super stavu a taky se sešla skvělá parta lidí.

Průvodkyně Terka je skvělá. Ukázala nám správnou techniku plutí a jak kajaky používat. Naučila mě jezdit na seakajacích. Je zábavná a výborná organizátorka. Vše klapalo, tak jak mělo. Děkuji.

Těším se na další podobné akce.

Martin Zavadil

Seakayaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

Tahle výprava byla naprostá pohodička. Vyzkoušet si seakayak na klidné hladině rakouských jezer je skvělý úvod do pádlování na seakayaku pro začátečníka. Jednodenní výlet do hor byl také příjemným zpestřením. Potkal jsem nové zajímavé lidi a naučil se něco nového. 

Eva je skvělá a velmi zkušená průvodkyně. Ještě na souši nám vysvětlila techniku pádlování a věnovala se našim dotazům i na vodě. Vyhověla všem přáním účastníků  a rád s ní pojedu někdy na další výpravu. 

Jiří Stojan

Hangar boulder camp - Zillertal, průvodce: Hangár Tým, Jeník Jurečka

Honza byl perfektní. Myslím, že si sedl s celou skupinou a bylo to s ním moc fajn. Celkově tato akce proběhla ve velice uvolněném duchu. Vše bylo na domluvě celé party a myslím, že jsme si to všichni moc užili. Já konkrétně jsem byl nadšený. Každý večer jsem se těšil na další den, co mne zase čeká. Průvodce i lidé, kteří se akce zúčastnili byli moc fajn a hodně jsme se nasmáli. Celkově boulder camp - Zillertal překonal má očekávání a doporučil bych ho jak lezcům s méně zkušenostmi, tak pokročilým.

 

Gabriela Vitásková

Venediger Hohenweg - hřebenovka východního Tyrolska - PLNO, průvodce: Andrej Tkačuk

Zpočátku jsem měla obavu, zda budou moje síly stačit na tuto výpravu, přeci jen jsem typická kancelářská myš, která se na hory dostane tak více méně sporadicky a to vesměs jen na víkend. S Expedition club jsem byla zatím jen podruhé, ale opětně nezklamal. Sešla se dobrá parta lidí, kteří jsou normální - nejsou to zhýčkaní lidé, kteří se budou ofrňovat nad tvrdou matrací, špatným počasím, nefungujícím internetem apod. nepodstatnými věcmi, ale užívají si čistě krásu hor a společnost stejně laděných lidí. Průvodce Andreje jako průvodce hodnotím jen a jen kladně. Je to velký pohodář, stále s dobrou náladou. Snažil se svoji pozornost rovnoměrně věnovat všem zúčastněným.Pokud někdo váhá.... tak mohu jen doporučit, určitě tato expedice stojí za to.

Dan Šácha

Seakajaky na rakouských jezerech, průvodce: Eva Mariánková

 Příjemně zvolený program a náplň jednotlivých dnů. Oproti delším expedicím to byl fajn relax. Eva byla jako průvodce a parťák na výpravu skvělá. Má zkušenosti, dokáže vše vysvětlit a po celou dobu držela ve skupině dobrou náladu. Neváhal bych vyrazit znovu!

Erik Pokorný

Totes Gebirge na sněžnicích - PLNO, průvodce: Markéta Peggy Marvanová

Peggy byla úžasná. Vtipná, rázná, energická, skvěle vyřešila všechny problémy s noblesou. Jel bych s ní až na konec světa. :)

Top akce, díky moc!

Patrik

Venediger Hohenweg - hřebenovka východního Tyrolska - PLNO, průvodce: Andrej Tkačuk

O Brněnském Expedičním klubu jsem se dozvěděl přibližně před rokem, kdy jsem se přihlásil na výpravu do Nepálu na trek Mardi Himal. Ten však bohužel kvůli nešvaru s rozšiřující se chřipkou padl. Pro cestovatele nastala doba temna a každý z nás určitě hledal nějaké východisko alespoň na pár dní. V průběhu času jsem pokukoval na akce, které je klub v momentální situaci schopen zrealizovat a zaujala mě hřebenovka ve východním Tyrolsku. Moc dlouho jsem se nerozhodoval, jelikož jsem letos kvůli zaměstnání a šaškárně s kašlem nemohl čerpat moc dovolené a využíval jsem hlavně prodloužené víkendy. Konec letošních prázdniny se stejně jako jejich začátek pro mě tedy nesl v duchu hor.

Průvodce hodnotím 1* - Komunikativní a věčně vysmátý pohodář, od kterého se můžete naučit spoustu užitečných věcí. Například nezapomenout si sebou vzít něco dobrého na zahřátí nebo se nebát uvařit si v teple domova .