Reference

Petr a Petra

Sokotra - Jemen, průvodce: Filip Vítek

Na výpravě bychom pochválili vzestupnou tendenci zážitků, kdy si každým dnem říkáte, že to je to nej, ale další den přijde ještě větší pecka. Neuvěřitelné gastronomické zážitky v polních podmínkách.

Průvodce Filip byl za nás jednoznačně perfektní, když bylo potřeba, byl vždy připraven podat pomocnou ruku a řešit okamžitě nastalé situace dle potřeby. Navíc s ním byla neuvěřitelná prdel.

Byla to naše první zkušenost s Expe a s ohledem na zkušenosti určitě nebyla poslední.

Ivana Lebedová

Sokotra –⁠ Jemen - PLNO, průvodce: Vojta Lokša

Vojta je velmi schopný a zároveň trpělivý průvodce. Díky němu probíhala celá akce v pohodě a byla využitá každá chvíle, abychom viděli něco nového. Za mě plný počet hvězdiček.

Cesta byla výborně připravená se snahou plně využít čas. Zároveň byl program bez problémů přizpůsobován aktuální situaci. Na dárečky, které jsme si vzájemně předávali, nikdy nezapomenu. Jak jsem již říkala Vojtovi, byla to nejkrásnější cesta mého života. Moc děkuju.

 

Zindulka Vojtěch

Sokotra –⁠ Jemen - PLNO, průvodce: Vojta Lokša

Vojta je super průvodce, snaží se vše zajistit a vyřešit, ke spokojenosti všech, nebo alespoň většiny :-) už jsem s ním absolvoval několik cest a vždy super zážitky. Nikoho neomezuje ani nenutí. A když je potřeba vždy vymyslí nějakou jinou alternativu, jelikož také fotím, tak máme někdy i podobné nápady. :D Jinak neskutečné schopný zajisti téměř nemožné, třeba dva týdny, když na ostrov se v drtivé většině létá jen na týden!

Pochválil bych samotnou celkovou organizaci, s tím, jak nebylo jednoduché zjistiti všechny informace (Arabové) a neustále se upravoval plán cesty, ze dne na den se měnily plány i s ohledem na počasí. Jelikož jsem, klasicky nestudoval plán cesty, tak mi to nijak zásadní nepřišlo. Hlavně bych vyzdvihl to, že jsme tam mohli být dvakrát déle než běžní turisti, nikam jsme nemuseli spěchat a mohli jsme si užít ostrov co to jen šlo. To byly neskutečné organizační schopnosti Vojty. :D

Zatím jedna z nejdražších akcí, co jsem absolvoval a současně nejvíce zážitků a zkušeností ze všech současných akcí. Byla to opravdu výjimečná akce ze všech stran, pozitivně myšleno :-) . Akce která přesně zapadá do expe -vydej se s odvahou do míst, která nejsou pro každého!

Hanka Mahdalová

Sokotra - Jemen, průvodce: Jan Žert

Tak na Honzu jsem byla zvědavá, protože pověst, která ho předcházela byla fakt ohromující. A nelhala !!!!

Lucie Šolcová

Sokotra - Jemen, průvodce: Filip Vítek

Můžu jet prosím znovu s Filipem? Já chci jen Filipa =D Filip i Sokotra ve mně zanechali spoustu skvělých vzpomínek aneb bláznům patří svět =)
Filip je pro mě živá ukázka toho, jak si představuji opravdového průvodce (nadčasový, vyřeší nevyřešitelné, neskutečný nadhled, skvělý smysl pro humor, úžasné vedení lidí, ale hlavně srdce na správném místě) a taky mi předvedl, že existuje člověk na světě, který ztrácí věci ještě rychleji než já a přesto se ve světě neztratí =D díky Filipe =) 

Kateřina Gazdová

Sokotra - Jemen, průvodce: Martina Podhůrská

Expedice na Sokotru byla perfektní. Bezva průvodkyně, skvělá parta a super tým, co se o nás staral. Spaní ve stanu na matracích bylo neskutečně pohodlné a díky bezkonkurenčnímu kuchaři to byl slušný gastro zájezd. Sokotra je přenádherná. Každý kout ostrova nabízí neskutečné přírodní krásy - tyrkysové moře, neuvěřitelné dračince, úchvatné šnorchlování, rozkvetlé lahvovníky, bělostné duny, krásné hory a vádí. Dlouho budu vstřebávat všechny zážitky. Třeba noční výlet na pozorování hvězd na dunách.  Od Sokotry jsem měla velké očekávání a trochu jsem se bála, abych nebyla zklamaná. Obavy byly zbytečné.

Alice Žertová

Sokotra - Jemen, průvodce: Jan Žert

Byla to moje první expedice a tak jsem byla nadšená úplně ze všeho. Od spaní ve stanech přes skvělý servis hostitelské agentury a služby sokoterského průvodce. Nejúžasnější ale byly přechody a výlety do hor a neuvěřitelná škála modré barvy moře.

Honzu jsem poznala nejprve jako svého vzdáleného příbuzného a tak jsem měla malinko obavy, jak celá akce bude probíhat. Bez ohledu na naše příbuzenské vazby jsem byla Honzou jako průvodcem nadšená. Na první pohled to vypadá, jako když Honza do ničeho nezasahuje, ale díky jeho velmi diplomatickému jednání vládl po celou dobu výpravu optimistický duch a jednota. Jeho profesionalita nám ale hlavně otevírala dveře různých dobrodružství.

Byla to PECKA!

 

Nela Šťastná

Sokotra - Jemen, průvodce: Filip Vítek

Vše jak bylo avizováno, tak splněno. Plán dodržen, vyvážený itinerář, zázemí výborné, adekvátní k dané zemi a cíli výpravy. Dobré vedení průvodce. 

Filip je typický lev. Jako krále zvířat je o něm všude hned slyšet a zejména na každé fotce někoho jiného vidět, má rád své pohodlí a klid, ale když jde do tuhého, tak se o svoji smečku dokáže úctyhodně rvát i za cenu svého velkého nepohodlí (viz. bouřky a povodně ve stanu, kdy Filip bez debat vyměnit svůj suchý stan za nejméně pohodlné pidi místo v autě). Takže přesně člověk na svém místě, který se hodí do konceptu Expedition clubu i do správné party.

Jan Štekr

Sokotra - Jemen, průvodce: Filip Vítek

Líbila se mi různorodost akce - pěkně namíchaná všechochuť treků, pláží, dun, jeskyní, výlet lodí na delfíny - přesto, že je Sokotra malý ostrov, každý den byl nějakým způsobem jiný a zajímavý. Filipa hodnotím kladně - profesionální, zkušený, znalý poměrů v zemích podobných Jemenu. Nebál bych se s ním jet ani do dalších míst, kam nikdo nechce :-D