Jan Pazourek
Průvodce byl perfektní, skvělé předávání zkušeností, rady ohledně tréninku, stravování, závodů, techniky běhu, regenerace atd prostě skromný borec Tomáš 👍👏
Kromě průvodce, chválím především výběr krásné trasy podél Berounky, opravdu skvělý trailovy terén, ubytování s možností sprchy. 👍
Skvělý víkend s fajn partou lidí, takže duševní Relax 💯%❤️👍
Lukáš Ferko
Barča je sympatická, mladá a krásná, takže si myslím, že bude mít i nadále úspěch. Organizace a vedení akce bylo super a naprosto bez jakékoliv námitky. Bez váhání bych s ní vyrazil znovu.
Petra
Kluci byli skvělí a vytvořili skvělou atmosféru. Měli všechno skvěle připravené, mohli jsme si vyzkoušet různé typy vybavení a ke všemu nám dali info, na co si při pořízení dát pozor. Super místo - ferraty byly krátké, takže se dalo odpočívat a zkusit si to několikrát. Dozvěděla jsem se i na co se připravit, když budu plánovat ferratovou výpravu po vlastní ose.
Tereza Houšťová
Honza byl naprosto perfektní, hlavně se mi líbilo, že to byl profík, hodně dbal na zásady bezpečnosti, navíc vždy to, co vykládal, propojil s praktickou ukázkou a ,,nutil" si nás to hned vyzkoušet, zároveň byl trpělivý, nebyl nepříjemný, když nám něco nešlo, motivoval, podporoval, prostě super, šla bych klidně na další, pokračovací kurz! :)
Martin Kissler
Pochválil bych pohostinnost průvodce když nás ubytoval ve vlastní chatě. Přípravu trasy, která krásně ukázala to nejkrásnější z Beskyd. Podařenou partu lidí, kde všichni byli pozitivně naladěni a s chutí společně dosáhnout cíle. Martin je super pohodář a celou akci má vždy pod kontrolou a udržuje dobrou náladu v partě. Má krásnýho psa, který tomu přidává to pravé kouzlo.
Sabina Vodáková
Akce je fakt dobře sestavená, co se týče dní a míst, které jsou v plánu. Průvodce Tom byl fakt super. Několikrát se mě ptal, jestli nechci odlehčit batoh i když on ho měl určitě taky těžký. Obdivuji ho, s jakou lehkostí vyběhl na Kraličák a v podstatě na všechny kopce, co jsme cestou potkali D. A velká poklona a dík za to, že se vydal pro auto i když bylo asi 50 km daleko, jen aby nás zachránil před nekonečným deštěm.
Petra
Průvodce Martin bol skvelý, všetko mal naplánované, prípadne sme plán mierne upravili podľa aktuálnej situácie a počasia. Vybral moc krásne trasy a Sheila sa vždy postarala o dennú dávku roztomilosti. Za mňa veľká spokojnosť a už sa teším na ďalšiu výpravu -)
Lucie Řehořková
Malý počet klientů = více prostoru pro individuální přístup, ucelené info k problematice lezení, dostatek času a prostoru na vlastní lezení, bezva lokalita = byli jsme tam sami. Jak Víťa, tak Tom - oba velmi příjemní, pohodáři, co opravdu lezení rozumí. Obzvlášť oceňuju Tomovu trpělivost a podporu ve zdolávání pro mě obtížného místa v komínu .
Jiří Kiška
Super koncept, náramně jsem si to se synem užil. Byla paráda sledovat jak si děti spolu hrají, běhají po lese, spolupracují, nosí dřevo k ohni, atd. Plavba, slaňování, brodění a spaní na ostrově - to už byly třešničky na dortu. Filip je skvělý průvodce.
Jan Pavlů
Michal byl super. Komunikace s ním byla fajn jak na profesní, tak na osobní úrovni.
Věci uměl vysvětlit srozumitelně a za ty dva dny nám předal spoustu informací.
Celou dobu jsem se cítil pod jeho dohledem bezpečně a nebýt mokré skály tak i komfortně :).
Přestože počasí nebylo úplně ideální, tak Michal vybral lezitelné cesty.
Byl ochotný a dokonce mi půjčil i kalhoty po tom, co mi moje promokly první večer. :)
Věra Štěpánská
Bylo to celé fajn, líbila se mi ta odlehlá místa pro stanování, to jsem chtěla zažít a stále se k nim v duchu vracím. Na druhou stranu sprcha v Losinkách nebyla k zahození a kdybych měla stejnou akci zopakovat, tak bych ji znovu zařadila. Pěkná byla i trasa mimo turisticky značené cesty.
Vzhledem k tomu, že jsem byla před akcí zdravotně indisponovaná, věkově nejstarší, byla jsem průvodci vděčná za laskavé pošťouchnutí a podporu, abych akci nevzdala. Pomohlo mi, že zde byl i respekt k tomu, že jsem si dvě počáteční trasy zkrátila a postupně tak mohlo moje tělo naskočit. Jinak celkově bych hodnotila vedení akce jako jisté, přirozené, nenásilné, ale rozhodné - takže perfect -)
Bára Zýková
Průvodce byl vynikající! Profík a srdcař -) Akorát jsme ho asi občas zklamali, když jsme nevyrazili na úplně všechny naplánované tisícovky -)
Moc děkuji za dalši skvělou akci! Bylo to jako vždy skvělé (ač tentokrát o něco pohodovější než ostatní výpravy na kterých jsem byla - ale to taky není k zahození -)). Už začínám číhat, kam s Expe vyrazím na Silvestra.
Roman
Na výpravu jsem jel s cílem poznat Beskydy, kde jsem nikdy předtím nebyl, a prověřit svoji fyzičku. Obojí se mi splnilo na 100 %. Akce byla náročná a to se mi právě líbilo. Sešla parta super lidí, ostatně jako na všech akci Expedition Clubu. Martin měl výpravu pečlivě naplánovanou, ať už se jedná o dopravu, výběr tras nebo míst pro přespání.
Martin Pluhař
Na kurzu bych pochválil:
1) Strukturu. Myslím, že teoretické základy pro pohyb v zimním terénu, lavinová prevence a záchrana byly jasné a dostatečné. Určitě jsem se toho dost naučil a samozřejmě následné výlety do okolí, praktické nácviky a šťourání ve sněhu spojily vrstvy všech informací do konzistentního celku.
2) Místo. Chata Liezener Hütte byla fakt dobrá volba. Pro potřeby kurzu splňovala všechny potřeby a okolí je ideální na půldenní/jednodenní výlety i házení lopatou poblíž chaty.
3) Toma s Víťou za přípravu a veškerou péči.
4) Účastníky za příjemný kolektiv a super spolupráci.
5) Bylo to pro mě fakt skvěle strávených 6 dní, kdy jsem se bavil, odpočinul a hlavně se něco nového naučil.
6) Základy na kterých se dá dál stavět. Určitě teď po kurzu vím, co chci dál studovat a kde se dá přidat/dohánět.
Ivan Floreš
Martin je skvělý průvodce. Je to kamzík, který běhá po horách tam a zpět a hledá ideální trasu. Když je potřeba, zajistí support pro slabší členy výpravy. Libí se mně, že se snaží vždy využít maximální potenciál míst, ale zároveň nic neláme přes koleno, takže neprostupným či nebezpečným cestám se vyhýbá. V neposlední řadě je také zdrojem zábavy. :)
Vzhledem k náročnosti bylo fajn mít jeden den odpočinkový s možností menšího výletu na lehko. Také velmi oceňuji závěrečnou návštěvu termálních pramenů.