Jaromír Vrobel
Profesionálové – zkušení jak ve vedení týmu, tak v oblasti první pomoci. Obrovské nasazení průvodců při snaze, aby situace působily co nejvěrohodněji, skvělá schopnost improvizace s ohledem na počasí a podmínky. Zatím nejlepší ubytování, úžasné kuchařské umění holek v kuchyni a celkově vytvořená domácí pohoda.
Eliška Pluskalová
Chci poděkovat průvodcům kurzu za profesionální a citlivý přístup. Každý z našich průvodců má svůj styl a nebojí se ho použít v tom nejlepším slova smyslu. Ne nadarmo se říká, že nejlepším způsobem, jak vést, je jít příkladem. Na kurzu jsem mohla načerpat cenné zkušenosti z výprav a zároveň z psychologie. Kurz považuji za přínosný nejen pro profesi průvodce, ale vnímám, že jeho přínos mohu využít i v každodenním životě. Děkuji.
Jan Pazourek
Průvodce byl perfektní, skvělé předávání zkušeností, rady ohledně tréninku, stravování, závodů, techniky běhu, regenerace atd prostě skromný borec Tomáš 👍👏
Kromě průvodce, chválím především výběr krásné trasy podél Berounky, opravdu skvělý trailovy terén, ubytování s možností sprchy. 👍
Skvělý víkend s fajn partou lidí, takže duševní Relax 💯%❤️👍
Pavel Pechman
Před odjezdem se Bára aktivně zajímala, kdo a jak pojede. Zároveň taky upozornila na špatnou dopravu zpět k autu, takže jsme ho mohli nechat na lepším místě. Trasu naplánovala výborně - opravdu horem dolem po nádherných neznačených cestičkách. Ukázka toho, jak navodit pocit expedice při vycházce za humny. Dobrá práce s tempem skupiny, kdy jsme sice neušli celou plánovanou trasu, ale člověk si toho sotva všiml.
Terka Šimková
Celý tým odvedl opravdu skvělou práci. Moc si cením vaší přípravy i nadšení při realizaci celého kurzu! Skvěle vyvážená teorie a simulace – spousta různých scénářů v různém složení lidí. Nádherné místo.
Holky v kuchyni byly naprosto neuvěřitelné! :)
Opravdu moc děkuju – kurz předčil moje očekávání a cítím se mnohem víc připravená na situace, které (doufám) nikdy nezažiju. ❤️
Lukáš Ferko
Barča je sympatická, mladá a krásná, takže si myslím, že bude mít i nadále úspěch. Organizace a vedení akce bylo super a naprosto bez jakékoliv námitky. Bez váhání bych s ní vyrazil znovu.
Věra Štěpánská
Bylo to celé fajn, líbila se mi ta odlehlá místa pro stanování, to jsem chtěla zažít a stále se k nim v duchu vracím. Na druhou stranu sprcha v Losinkách nebyla k zahození a kdybych měla stejnou akci zopakovat, tak bych ji znovu zařadila. Pěkná byla i trasa mimo turisticky značené cesty.
Vzhledem k tomu, že jsem byla před akcí zdravotně indisponovaná, věkově nejstarší, byla jsem průvodci vděčná za laskavé pošťouchnutí a podporu, abych akci nevzdala. Pomohlo mi, že zde byl i respekt k tomu, že jsem si dvě počáteční trasy zkrátila a postupně tak mohlo moje tělo naskočit. Jinak celkově bych hodnotila vedení akce jako jisté, přirozené, nenásilné, ale rozhodné - takže perfect -)
Denisa Schafferová
Atmosféra byla skvělá a uvolněná – bezpečný prostor, kde jsme se nebáli zkoušet, ptát se ani dělat chyby. Teorie a praxe byly vyvážené a spoustu věcí jsme si mohli sami osahat. Největší přidanou hodnotou byly reálné historky z výprav.
Bylo to intenzivní a inspirativní, krásný začátek něčeho nového. Díky, že jsem se cítila jako součást skupiny, i s ortézou, a odvezla jsem si spoustu motivace do dalších kroků.
Šárka Francová
Super kurz, nečekala jsem tak komplexní zasvěcení do práce horského průvodce, byla jsem fakt hodně mile překvapená profesionalitu a příjemným přístupem všech organizátorů. Nastartovali můj zájem a motivaci vzdělávat se v tomto směru mnohem víc. Zajímají mě teď i témata, která mi dřív připadala celkem okrajová a nudná (ano, taková meteorologie zní na první poslech fakt otřesně) ale najednou to dává smysl, když si to člověk propojí s tím, co se kde může stát atd. Atd. Za mě fakt super akce.
Lenka Brlicová
Akce splnila má očekávání, v některých ohledech je dokonce i předčila. Vojta nám trpělivě vysvětloval všechny postupy, kurz postavil přímo na míru našim přáním a vždy poradil s čímkoli, s čím jsme potřebovaly pomoci. Jsem ráda, že kladl velký důraz na bezpečnost – vymýšlel různé varianty, abychom si vše mohly samy vyzkoušet, a zároveň nás měl celou dobu jištěné. Velmi mile mě překvapilo, kolik času jsme oba dva dny strávily na skalách – věnoval se nám opravdu od rána do večera.
Filip Fedor
Krásná chata, výborná parta lidí, co si nádherně sedla. Možnost vyzkoušet si různé značky lavinového vybavení. Vím že tohle průvodci neovlivní, ale byl jsem i rád za to, že jsme zažili velmi rozmanité počasí, alespoň se dalo všechno názorně pozorovat.
Oba jsou mega hustí borci. Během simulací a tréninků lavinovky dávali hezky zpětnou vazbu, tak že jsem si některé věci fakt dobře zapamatoval.
Koukám, že moje recenze je psaná v samých superlativech. Ale ono to ani nejde jinak. Ani během kurzu ani po mě nenapadá něco, co by bych mu vytkl. Moc rád bych si za rok zopakoval, třeba jenom na prodloužený víkend.
Ania Rojko
Tomáš je velká inspirace. Nejen tím, co má za sebou, ale hlavně svým lidským přístupem a lásce ke sportu. Na kempu byl skvělý vedoucí, ochotně vysvětloval, co, jak a proč v tréninku děláme a k čemu to ve výsledku bude, což je pro mě strašně důležité. No a samozřejmě byla spousta legrace, což je Toma i všech zúčastněných:)
Kata Melicharova
Tomáš byl supr, měl všechno skvěle připravené, parádní trasy, krasný ubytko, byl na všechny moc milej, podporoval nás, radil a ukazoval zajímavé věci. Pro mě zase velká běžecká inspirace. :)
Celkově se na expedici všechno povedlo. Kromě deště bylo všechno boží, vlastně i ten déšť. :)
Ivan Floreš
Martin je skvělý průvodce. Je to kamzík, který běhá po horách tam a zpět a hledá ideální trasu. Když je potřeba, zajistí support pro slabší členy výpravy. Libí se mně, že se snaží vždy využít maximální potenciál míst, ale zároveň nic neláme přes koleno, takže neprostupným či nebezpečným cestám se vyhýbá. V neposlední řadě je také zdrojem zábavy. :)
Vzhledem k náročnosti bylo fajn mít jeden den odpočinkový s možností menšího výletu na lehko. Také velmi oceňuji závěrečnou návštěvu termálních pramenů.
Karel Cita
Martin byl super jako podpora i motivace na čtyř násobný vystup na Lysou.
Nápad čtyřikrát jít na jeden kopec aby většina z nás překonala své dosavadní rekordy zněl jako velká bláznivina. A spousta lidí z mého okolí říkalo proč to děláš, to mě jen utvrzovalo že to bude ve finále super. A taky bylo.
Chtěl bych Martinovi poděkovat za super organizaci a nápad!