Kateřina Gazdová
Expedice na Sokotru byla perfektní. Bezva průvodkyně, skvělá parta a super tým, co se o nás staral. Spaní ve stanu na matracích bylo neskutečně pohodlné a díky bezkonkurenčnímu kuchaři to byl slušný gastro zájezd. Sokotra je přenádherná. Každý kout ostrova nabízí neskutečné přírodní krásy - tyrkysové moře, neuvěřitelné dračince, úchvatné šnorchlování, rozkvetlé lahvovníky, bělostné duny, krásné hory a vádí. Dlouho budu vstřebávat všechny zážitky. Třeba noční výlet na pozorování hvězd na dunách. Od Sokotry jsem měla velké očekávání a trochu jsem se bála, abych nebyla zklamaná. Obavy byly zbytečné.
Jana Králová
Opravdu moc povedená víkendová akce v domácím prostředí průvodce. Takových způsobů, jak ukázat krásná místa, která máme přímo pod nosem si moc cením. Škoda, že to bylo jen na víkend. Takové putování bych si dokázala představit i na celý týden :)
Zbyněk je správně střelený sympaťák. Byla s ním pohoda i velká sranda :) Poradil si se všemi nástrahami okolí :D těším se na nějakou další akci s ním :)
Barbora Koudelková
Adam je super průvodce, který ví o Sri Lance, místní kultuře, přírodě, lidech a surfování hrozně moc a umí o tom zajímavě vyprávět, to byla obrovská přidaná hodnota celé akce. Dokáže nadchnout úplně pro všechno a dohlíží na dodržování časů (odjezdu, odchodu na párty 🙂...), což je super!
Moje několikátá akce s Expe opět nezklamala. Bylo to zase něco jiného, než hory, na které jezdím spíš, ale o to lepší, spousta nových zážitků, super parta lidí, super průvodce, už přemýšlím, kam s vámi pojedu příště. Díky za všechny vaše akce!
Petr Honc
Za mě to byla zatím nejlepší dovolená, na kterou jsem jel, nepřeháním. Možná to bude i tím, že to byla první lezecká dovolená. :)
Honza byl super, nemám co vytknout. Ocenil jsem konverzace o metodice, podnikání i ešusech :)
Jan Blaschke
Nepál byl mým životním zážitkem. Když jsem odlétal, měl jsem slzy v očích. Nejsem schopen cokoliv vypíchnout. Bylo toho tolik ...
A průvodce Standa? Skvělý. Moje krevní skupina :-)
Zažil jsem to, co jsem ještě v mé krátké historii cestování nikdy nezažil. Díky Expe a Standovi
Lenka
Adam byl naprosto perfektní průvodce. Vždy měl dobrou náladu, dokázal skvěle stmelit celou skupinu a účastnit se jeho výpravy byla radost. Dávala se cítit jeho schopnost najít rovnováhu mezi volností a vedením – nechával nám dostatek prostoru přizpůsobit si program podle vlastních představ, zároveň nám ale vždy poskytl všechny potřebné informace. Byl plný zajímavostí o navštívené zemi a čas nám příjemně krátil svými cestovatelskými historkami.
Celá výprava vyšla na výbornou – od průvodce, přes lokalitu až po ubytování. To bylo ideální pro naše potřeby: malý útulný srub s krbem, bez zbytečného luxusu, ale s dokonalou atmosférou. Skvělá byla i samotná lokalita s množstvím běžkařských tras v okolí. Velkým zpestřením byl také začátek výpravy, kdy jsme přespali v útulně nedaleko nejvyššího vodopádu ve Švédsku, což dodalo celé akci jedinečný zážitek.
Jan Novák
Brňák co je zvyklý na zimu v říjnu, byl překvapený 30 stupňovým vedrem v Řeckých horách. Bylo to ale příjemné. Olymp je pro mě místem plným tajemstvím a pozitivní energie. Nejen dosažením vrcholu Mytikas, ale i samotná cesta pro mě byla zážitek a splněným snem. Mám chuť zase vyrazit.
Průvodce Honza je běžící ďábel, který za sebou táhne svět. Profesionální přístup a přátelské vystupování. Dokáže namotivovat, ale taky velet. Všechny vlastnosti vůdce. Až těsně pod vrcholem Olympu jsem pochopil, že je i velmi starostlivý. Svoje ovečky nepouští z očí. Co mu chybí na věku, to dohání důvtipem. Ať leze co nejvýš, ale ať nezapomíná, že blízko slunce je opravdu horko.
Jana Králová
Vítek je veselý sympaťák, se kterým se člověk zasměje, ale také se dozví spoustu užitečných informací. Určitě jsem si přišla 100% v dobrých rukou. Celkově chválím pohodovou atmosféru. Všechno plynulo bez zádrhelů nebo nějakého stresu a tlaku a přesto jsme viděli mnoho krásných míst.
Tahle výprava s Expe pro mě byla cennou zkušeností. Dodala mi odvahu k dalšímu cestování a vlastně ještě více rozdmýchala chuť poznávat svět a vlastní hranice. Moc za to děkuji a doufám v mnoho dalších zážitku s Expe! :)
Ivana Lebedová
Vojta je velmi schopný a zároveň trpělivý průvodce. Díky němu probíhala celá akce v pohodě a byla využitá každá chvíle, abychom viděli něco nového. Za mě plný počet hvězdiček.
Cesta byla výborně připravená se snahou plně využít čas. Zároveň byl program bez problémů přizpůsobován aktuální situaci. Na dárečky, které jsme si vzájemně předávali, nikdy nezapomenu. Jak jsem již říkala Vojtovi, byla to nejkrásnější cesta mého života. Moc děkuju.
Ctirad Macháček
Mám rád nové věci, ale nejsem moc velký dobrodruh, byla to moje první cesta mimo Evropu. Většina akcí, které Expe pořádá jde trochu víc na dřeň, než jsem zvyklý, ale tahle akce pro táty s dětmi byla přesně podle mého gusta. Dobrodružství, ale tak nějak na pohodu. Věřím, že syn na to bude mít super vzpomínky a bude z něj třeba trochu větší dobrodruh, než jsem já. :) Surfování mě vždycky lákalo a tohle byl splněný sen. Výborné ubytko, které bych doporučil každému! Týden nabitý novými zážitky.
Průvodce Filipa znám už delší dobu, párkrát jsme spolu byli na takových lehce alternativních pobytech s dětským plaváním. Tady jako zkušený vůdce věděl vždy co a jak, ze všeho vytěžil maximum a všude hledal dobrodružství. Sníst si jídlo ze supermarketu na ubytku? Tak to ne, jdeme na tržiště, kde snídají místňáci... Nebylo to ale žádné slepě po hlavě, všude nám říkal na co si dát pozor a kde se nenechat natáhnout. Pohodový parťák. Víťa je super týpek, který s námi byl na surfech (hlavně s dětma) a občas se večer zastavil, měl na starost ještě další skupinu a brzo ráno vyrážel surfovat, takže jsme se bohužel poznali trochu méně. Ale i za tu chvilku jsme fajn pokecali.
Matúš Gúčik
Akcia je veľmi dobre premyslená, záložný deň na výstup je dobrá možnosť a vzhľadom na to, že naša skupina je musela využiť, tak pre mňa je to veľké plus! Nie vždy sa dá pružne prispôsobiť program ale tu je to vítaná možnosť. Sprievodca - Peggy Marvanová je skvelá! Úžasná žena, osobnosť a veľký dobrák!
Naozaj som si akciu užil. Splnil som si sen a prežil som aj chvíle, ktoré som si myslel, že nezažijem. Všetko bolo presne tak, ako to malo byť. Myslím si, že nikto z nás, čo sme to prežili si nemôže sťažovať. Zážitky sú parádne a teším sa, keď vyrazím s Expe na ďalšiu akciu!
Terka Šimková
Celý tým odvedl opravdu skvělou práci. Moc si cením vaší přípravy i nadšení při realizaci celého kurzu! Skvěle vyvážená teorie a simulace – spousta různých scénářů v různém složení lidí. Nádherné místo.
Holky v kuchyni byly naprosto neuvěřitelné! :)
Opravdu moc děkuju – kurz předčil moje očekávání a cítím se mnohem víc připravená na situace, které (doufám) nikdy nezažiju. ❤️
Eva Černochová
Moje pátá akce s Expedition Club a bezkonkurenčně nejlepší (a to i ve srovnání se solo cestami, které mám za sebou), kombinace exotické destinace, suprové průvodkyně (Milí) a naprosto praštěné bandy byla prudce návyková a trvalo mi týden než se mi přestalo zdát o písku a vrátila jsem se do reality.
Adéla Štiťáková
Honzík měl profesionální přístup ke všem situacím, které nastaly. Vím, že někdy to nebylo s naší skupinou jednoduché :), ale ke všemu se postavil s naprosto chladnou hlavou.
Zažila jsem už několik běžeckých kempů, ale toto předčilo veškerá má očekávání. Rozhodně tato výprava není pro žádné "princezny", protože se člověk ocitne v nádherné, surové přírodě, která je svým počasím nekompromisní, drsná, ale neskutečně nádherná. Když se k tomu sejde dobrá parta lidí, vznikne nezapomenutelný zážitek, ke kterému vlastně není co dodat. To se musí zažít.
Barbora Kučerová
Honza je průvodce, který se snaží každému splnit jeho přání – a to včetně objednání počasí. Pod jeho vedením jsme se během chvilky proměnili v partu puberťáků na školním výletě a celý týden byl plný smíchu, dobrodružství i bezstarostného pobíhání po Islandu. A vlastně si myslím, že bychom si to stejně užili i na Měsíci – nebylo to jen o místě, ale hlavně o lidech.
Díky Honzově empatii a zkušenostem měl zájezd ideální rovnováhu mezi demokracií a jasným vedením, mezi plánem a improvizací, mezi akčními výlety a odpočinkem v horkých pramenech. Velký podíl na tom měla i naše skupina – devět lidí různého věku i názorů, kteří si dokázali vyjít vstříc a užít si to společně.
Island je nádherná, ale drsná země. A i když jsem tu nebyla poprvé a jistě ani naposledy, od letoška pro mě zůstane zemí, kterou prozářil smích – ten, který dokáže roztrhat i tu nejhustší mlhu. Díky!