Barbora Koudelková
Adam je super průvodce, který ví o Sri Lance, místní kultuře, přírodě, lidech a surfování hrozně moc a umí o tom zajímavě vyprávět, to byla obrovská přidaná hodnota celé akce. Dokáže nadchnout úplně pro všechno a dohlíží na dodržování časů (odjezdu, odchodu na párty 🙂...), což je super!
Moje několikátá akce s Expe opět nezklamala. Bylo to zase něco jiného, než hory, na které jezdím spíš, ale o to lepší, spousta nových zážitků, super parta lidí, super průvodce, už přemýšlím, kam s vámi pojedu příště. Díky za všechny vaše akce!
Šárka M.
S Expe jsem byla poprvé, především jsem kvůli vlastní průvodcovské činnosti jsem chtěla pro srovnání vidět, jak to (nejen) organizačně chodí i jinde. Největší výhodou Expe je za mne určitě větší volnost v organizaci, která se díky malému počtu účastníků může přizpůsobit potřebám skupiny. Dále je super "netradiční" poznání dané země - nejezdí do turisticky profláknutých míst, ale spíše tam, kde moc turistů není a navíc se spí venku, což zážitky ještě prohloubí. :) Průvodci dávám 10 bodů z 10ti! Honza je super, lezeckou metodiku má v malíčku a navíc má hodně crazy historky. :D Za mě super akce a ráda někam s vámi pojedu znovu.
Alice Žertová
Odvezla jsem si mnoho exotických zážitků. Dostali jsme se až k jezeru Turkana, což považuji za vrchol celé výpravy. A i když pro mě byly některé situace zcela nové, cítila jsem se v rámci možností bezpečně. Výprava tak byla krásně vyvážená – dostatek exotiky a dobrodružství, ale zároveň s pocitem jistoty. Oceňuji také, že jsme program tvořili „online“ podle aktuálních okolností.
S Filipem jsem byla na výpravě poprvé, ale velmi rychle si získal mé sympatie. Vedl naši skupinu tak přirozeně a obratně, že jeho průvodcovskou roli člověk téměř nevnímal. Dokázal stmelit pestrý kolektiv lidí a já jsem se cítila spíše jako součást nové rodiny než jen jako účastník expedice se svým průvodcem. Jeho znalosti a zkušenosti s africkým kontinentem nám přinesly spoustu zajímavých momentů – a bez nich bychom některé situace vůbec nedokázali dobře zvládnout. Řadím ho mezi skutečnou špičku průvodců!
S Expedition clubem jsem se dostala do míst, které voněly exotikou, ojedinělostí, dobrodružstvím a opravdovostí. To je vzácné. Díky za to!
Eva Černochová
Moje pátá akce s Expedition Club a bezkonkurenčně nejlepší (a to i ve srovnání se solo cestami, které mám za sebou), kombinace exotické destinace, suprové průvodkyně (Milí) a naprosto praštěné bandy byla prudce návyková a trvalo mi týden než se mi přestalo zdát o písku a vrátila jsem se do reality.
Robert Líčeník
Honza byl naprosto úžasný (a moc mu to celou cestu slušelo :D) . Vážně, nedovedu si představit lepšího průvodce do země jako je Mexiko. Kromě průvodcování nám dělal taky překladatele a řidiče. To první zvládl díky své perfektní španělštině. To druhé zvládl nevím jak, protože řídit na Mexických silnicích ementálovitého typu v rozpadajícím se autě vyžaduje opravdu značnou dávku umění, ostražitosti a odvahy. Na horách nám méně zkušeným poskytoval cenné rady, dohlížel na bezpečnost a snažil se držet skupinu co nejvíce pohromadě. I díky tomuto přístupu skoro všichni vylezli co se dalo.
Kromě průvodce bych rád pochválil celkovou skladbu programu. Zažili jsme toho hodně a zároveň bylo dost času na regeneraci mezi jednotlivými náročnými výstupy. Ale ne zas tolik, abychom vyšli ze cviku. Taky byla super možnost jet na pár dní po konci akce na Yucatán, což by nás nenapadlo, kdyby to nebylo zmíněné v programu.
Díky moc za skvělou akci!
Terka Šimková
Celý tým odvedl opravdu skvělou práci. Moc si cením vaší přípravy i nadšení při realizaci celého kurzu! Skvěle vyvážená teorie a simulace – spousta různých scénářů v různém složení lidí. Nádherné místo.
Holky v kuchyni byly naprosto neuvěřitelné! :)
Opravdu moc děkuju – kurz předčil moje očekávání a cítím se mnohem víc připravená na situace, které (doufám) nikdy nezažiju. ❤️
Petr a Petra
Na výpravě bychom pochválili vzestupnou tendenci zážitků, kdy si každým dnem říkáte, že to je to nej, ale další den přijde ještě větší pecka. Neuvěřitelné gastronomické zážitky v polních podmínkách.
Průvodce Filip byl za nás jednoznačně perfektní, když bylo potřeba, byl vždy připraven podat pomocnou ruku a řešit okamžitě nastalé situace dle potřeby. Navíc s ním byla neuvěřitelná prdel.
Byla to naše první zkušenost s Expe a s ohledem na zkušenosti určitě nebyla poslední.
Anna Paločková
Krásný trek, hory, počasí, skvělá parta, neuvěřitelně dobrá nálada a věčně optimistický průvodce. Byl prostor na změny podle možností a požadavků zúčastněných a průvodce se vždy na názor ptal všech.
Celkově byl průvodce nejlepší, optimistický, skvěle naladěný, pomáhal a byl neuvěřitelně nápomocný a ochotný. Myslím, že dělal spoustu věcí, které nebyly v popisu jeho práce. Člověk se srdcem na pravém místě :)
Zuzana Cani
Oba průvodci byli skvělí a ve skupině panovala dobrá nálada. Po celou dobu se starali o naši bezpečnost. Opravdu musím pochválit celou výpravu – povedla se a ještě dlouho na ni budu vzpomínat. Nejsem sice moc spisovatel, ale hodnotím vše na 1*.
Honza Klicpera
Pochválil bych všechno! Boží program, boží lezení, boží parta lidí, boží atmosféra. Bez nadsázky to byl pro mě nejlépe strávený týden za uplynulé roky, na tuhle výpravu budu ještě dlouho vzpomínat. Lokality vybrané pro lezení jsou všechny nádherné, ale chtěl bych vypíchnout oblast Rebro v Bosně. Jak řekl jednou básník - naprosté lezecké porno! Atmosféra na výpravě byla neskutečná, smích a dobrá nálada zde byla na denním pořádku. Speciální díky i za možnost přespat den před výpravou v klubovně!
Jsem moc rád, že Martin nešel dělat kariéru v právech, ale místo toho svou energii soustředil do Expedition clubu, protože se pro to prostě narodil! Mimo to, že se stará o chod Expe, tak je i špičkovým průvodcem, obdivuji tuhle všestrannost. Martin umí skvěle balancovat mezi pankáčem a zodpovědným průvodcem, takže se s ním člověk nenudí, ale zároveň nemá strach o své bezpečí. Všem se na výpravě velmi aktivně věnoval, pokládal otázky aby nás lépe poznal. Také chci vyzdvihnout Marťasovu schopnost motivovat, pomohl mi překonat strachy z lead climbingu a za pouhý týden jsem se posunul mílovými kroky. V neposlední řadě mi sednul i Martinův smysl pro humor (někteří členové výpravy by možná nesouhlasili, ale oni to prostě jenom nechápou :D). Díky moc Marťas, budu se moc těšit na další výpravu!
Marianna
Sprievodca Kuba je jednoducho slniečko – plný energie a dobrej nálady. Je milovníkom nielen prírody, ale aj ľudí a vždy sa snaží vytvoriť priestor na to, aby sa každý cítil prijatý, v pohode a plne spokojný.
Ďakujem, že ste a že dávate ľuďom možnosť spoznávať sa na rôznych zážitkových výpravách v krásnych destináciách. Prajem vám veľa úspešných výprav a pohodových účastníkov 💛
Lucka
Pochválila bych autenticitu, bezprostřednost, zas*** počasí, který nám přineslo spoustu zážitků, členy výpravy, průvodce, trasu, trasu B, trasu C i kyselé žížalky za odměnu.
Lukáše hodnotím královsky. Většího průvodcovského ducha jsem snad ještě neviděla. Jestli Lukáše posíláte jako “nezkušeného” do party na výpravy pod 24, tak tam v tomto ohledu fakt nezapadne:D Cením zodpovědnost, starostlivost, bezvýhradnou péči o všechny členy… I když nás potkal celkem mordor a nevěděli jsme, co se bude dít, věděli jsme, že s Lukynem to bude v cajku;)
S odvahou do míst, která nejsou pro každého - tak už jsem na vlastní kůži pochopila, co tím myslíte. A je to dost návykový. :)
Jana Králová
Opravdu moc povedená víkendová akce v domácím prostředí průvodce. Takových způsobů, jak ukázat krásná místa, která máme přímo pod nosem si moc cením. Škoda, že to bylo jen na víkend. Takové putování bych si dokázala představit i na celý týden :)
Zbyněk je správně střelený sympaťák. Byla s ním pohoda i velká sranda :) Poradil si se všemi nástrahami okolí :D těším se na nějakou další akci s ním :)
Petr Kadanka
Ukočírovat smečku 8 individuí není lehké ale Pája to zvládla výtečně. Největší respekt má však za řízení mikrobusu v Ciudad de Mexico. Mluvit o tom že v horách je jako doma a improvizovat umí tak, že si toho ani nevšimnete, by bylo nošením dříví do lesa.
Bára Kolaříková
Program byl parádní a nabitý zážitky - kromě lezení jsme se vydali do pouště i do trochu zapomenutých a o to kouzelnějších hor. Možnost okouknout zblízka prváč, bylo takovou třešničkou. :)
Rozmanitost průvodcova oslovování se pěkně odráží v jeho osobnosti :) Profesionální tulák a právník v jednom, neskutečný kliďas a srdcař vždycky ochotný s čímkoliv pomoc.
Akce neměla chybu a neskutečně mě namotivovala k posouvání dalších lezeckých cílů ❤️