Kateřina Gazdová
Expedice na Sokotru byla perfektní. Bezva průvodkyně, skvělá parta a super tým, co se o nás staral. Spaní ve stanu na matracích bylo neskutečně pohodlné a díky bezkonkurenčnímu kuchaři to byl slušný gastro zájezd. Sokotra je přenádherná. Každý kout ostrova nabízí neskutečné přírodní krásy - tyrkysové moře, neuvěřitelné dračince, úchvatné šnorchlování, rozkvetlé lahvovníky, bělostné duny, krásné hory a vádí. Dlouho budu vstřebávat všechny zážitky. Třeba noční výlet na pozorování hvězd na dunách. Od Sokotry jsem měla velké očekávání a trochu jsem se bála, abych nebyla zklamaná. Obavy byly zbytečné.
Roman Bartuněk
Líbil se mi zejména trek z Dany do Petry. Byl poskládaný tak, že každý den byl trošku jiný a vůbec by mi nevadilo, kdyby byl o trochu delší.
Pája je super holka, která je pro každou špatnost v dobrém slova smyslu. Celou akci měla perfektně naplánovanou, což muselo dát spoustu práce. Když se vyskytl nějaký problém, hned ho vyřešila. Rád s Pájou pojedu na nějakou další akci.
Ivana Lebedová
Vojta je velmi schopný a zároveň trpělivý průvodce. Díky němu probíhala celá akce v pohodě a byla využitá každá chvíle, abychom viděli něco nového. Za mě plný počet hvězdiček.
Cesta byla výborně připravená se snahou plně využít čas. Zároveň byl program bez problémů přizpůsobován aktuální situaci. Na dárečky, které jsme si vzájemně předávali, nikdy nezapomenu. Jak jsem již říkala Vojtovi, byla to nejkrásnější cesta mého života. Moc děkuju.
Markéta Pavlíková
Chválím celkovou koncepci kurzu. Harmonogram dává smysl, je dost prostoru pro procvičení nových skills a zároveň i čas na večerní pokec. Hrozně moc mě bavilo zajišťování skalnatýho hřebínku fixními lany (jenom škoda, že práce s lanem není v kompetenci horskýho průvodce, žejo...) a plánování výsadku pro jinou skupinu. Povídací bloky byly taky výborně uchopený. Obdivuju kluky, že pro nás sepsali skripta (kdyby takhle fungovali všichni učitelé u nás na VŠ, to by byla paráda :D).
Tom s Víťou jsou lidi na svým místě prostě :-) Mega mě to s nima a s celou naší skupinkou bavilo!
Barbora Kučerová
Honza je průvodce, který se snaží každému splnit jeho přání – a to včetně objednání počasí. Pod jeho vedením jsme se během chvilky proměnili v partu puberťáků na školním výletě a celý týden byl plný smíchu, dobrodružství i bezstarostného pobíhání po Islandu. A vlastně si myslím, že bychom si to stejně užili i na Měsíci – nebylo to jen o místě, ale hlavně o lidech.
Díky Honzově empatii a zkušenostem měl zájezd ideální rovnováhu mezi demokracií a jasným vedením, mezi plánem a improvizací, mezi akčními výlety a odpočinkem v horkých pramenech. Velký podíl na tom měla i naše skupina – devět lidí různého věku i názorů, kteří si dokázali vyjít vstříc a užít si to společně.
Island je nádherná, ale drsná země. A i když jsem tu nebyla poprvé a jistě ani naposledy, od letoška pro mě zůstane zemí, kterou prozářil smích – ten, který dokáže roztrhat i tu nejhustší mlhu. Díky!
Eva Černochová
Moje pátá akce s Expedition Club a bezkonkurenčně nejlepší (a to i ve srovnání se solo cestami, které mám za sebou), kombinace exotické destinace, suprové průvodkyně (Milí) a naprosto praštěné bandy byla prudce návyková a trvalo mi týden než se mi přestalo zdát o písku a vrátila jsem se do reality.
Jakub
Tohle byl můj druhý výsadek a hrozně jsem si to užil. Opět jsem zjistil, že na světě existují úžasní, pohostinní a nápomocní lidé. Je skvělé nechat věci plynout a nic neplánovat.
Jana Králová
Vítek je veselý sympaťák, se kterým se člověk zasměje, ale také se dozví spoustu užitečných informací. Určitě jsem si přišla 100% v dobrých rukou. Celkově chválím pohodovou atmosféru. Všechno plynulo bez zádrhelů nebo nějakého stresu a tlaku a přesto jsme viděli mnoho krásných míst.
Tahle výprava s Expe pro mě byla cennou zkušeností. Dodala mi odvahu k dalšímu cestování a vlastně ještě více rozdmýchala chuť poznávat svět a vlastní hranice. Moc za to děkuji a doufám v mnoho dalších zážitku s Expe! :)
Jana Králová
Opravdu moc povedená víkendová akce v domácím prostředí průvodce. Takových způsobů, jak ukázat krásná místa, která máme přímo pod nosem si moc cením. Škoda, že to bylo jen na víkend. Takové putování bych si dokázala představit i na celý týden :)
Zbyněk je správně střelený sympaťák. Byla s ním pohoda i velká sranda :) Poradil si se všemi nástrahami okolí :D těším se na nějakou další akci s ním :)
Jana Sramkova
Jedna z nejlepších dovolených co jsem zažila. Nevěděla jsem co očekávat - neznámí lidi, průvodce (běžné jezdíme po vlastní ose). Ale vše absolutně předčilo mé očekávání. Kazachstán je neuvěřitelně rozmanitá země, s nádhernou přírodou. Tím, že nebyl striktně naplánován program jsme každý den zažili nečekané dobrodružství. Vichřice ve 4000, alternativní šplhání po fixed laně v kanonu, nečekaná pozvánka na nomádskou hostinu v poušti, “výšlap” na až bolestivě větrnou zpívající písečnou dunu, “sprcha” pod improvizovaným teplým radonovým pramenem, vino se skvělými lidmi u jezera pod padajícími hvězdami… zážitky by vydaly na roman, tak takhle radši stačí :))
Pochválila bych všechno:) destinace byla úžasná, superni naplánovány program, hezky napůl trek a zároveň poznávání. Každý den ultra plný zážitku, nádherné přírody, super jídla… i parta byla skvělá!
Dan byl super, cítila jsem se jako na treku/výletu s kámošem. Měl přehled, super nápady, nic nevnucoval, nechával prostor pro spontánní rozhodnutí a zajímal se co zajíma nás. Absolutně nemam co vytknout :)
Pavel Málek
Mám za sebou mnoho expedic a zájezdů s různými cestovkami, agenturami nebo i po vlastní ose. Díky průvodci, skvělé partě i místním ugandským kontaktům se celá akce zařadila na nejvyšší příčky těch nezapomenutelných zážitků. Ještě stále zpracovávám, co všechno jsme viděli a prožili. Bomba.
Jan Blaschke
Nepál byl mým životním zážitkem. Když jsem odlétal, měl jsem slzy v očích. Nejsem schopen cokoliv vypíchnout. Bylo toho tolik ...
A průvodce Standa? Skvělý. Moje krevní skupina :-)
Zažil jsem to, co jsem ještě v mé krátké historii cestování nikdy nezažil. Díky Expe a Standovi
Petr Kadanka
Ukočírovat smečku 8 individuí není lehké ale Pája to zvládla výtečně. Největší respekt má však za řízení mikrobusu v Ciudad de Mexico. Mluvit o tom že v horách je jako doma a improvizovat umí tak, že si toho ani nevšimnete, by bylo nošením dříví do lesa.
Dada Slavkovská
Bol to zážitok na celý život. Pochválila by som, že expedice splnila (dokonca sem tam prekonala) očakávaný level zimy, diskomfortu, bolesti nôh a potom zaslúženej odmeny vo forme jedla, lázní a baklavy. Za mňa 11/10, absolútna spokojnosť, bolo to to pravé dobrodružstvo! ❤️
Peggy bola ako průvodce výborná. Trpezlivá, správne akčná a hlavne extrémne starostlivá. Vždy sa zaujímala, či máme čo jesť/piť, či niekomu nie je zima alebo zle. Plus dokáže zjesť dvojité porce kebabu a let’s be real, to je najdôležitejšie. :)
Lukáš Križan
Sprievodcovia boli skvelí – všetko vysvetľovali jasne a keď bolo treba, ochotne a trpezlivo pomohli. Najviac oceňujem ich schopnosť improvizovať, čo sa ukázalo najmä pri nepriaznivom počasí. Zároveň s nimi bol výborný pokec, ktorý celý kurz spríjemnil.
-
Profesionálni a priateľskí sprievodcovia
-
Možnosť vyskúšať si záchranu v „reálnych“ podmienkach
-
Výborné jedlo na chate a milý personál