Marianna
Sprievodca Kuba je jednoducho slniečko – plný energie a dobrej nálady. Je milovníkom nielen prírody, ale aj ľudí a vždy sa snaží vytvoriť priestor na to, aby sa každý cítil prijatý, v pohode a plne spokojný.
Ďakujem, že ste a že dávate ľuďom možnosť spoznávať sa na rôznych zážitkových výpravách v krásnych destináciách. Prajem vám veľa úspešných výprav a pohodových účastníkov 💛
Terka Šimková
Celý tým odvedl opravdu skvělou práci. Moc si cením vaší přípravy i nadšení při realizaci celého kurzu! Skvěle vyvážená teorie a simulace – spousta různých scénářů v různém složení lidí. Nádherné místo.
Holky v kuchyni byly naprosto neuvěřitelné! :)
Opravdu moc děkuju – kurz předčil moje očekávání a cítím se mnohem víc připravená na situace, které (doufám) nikdy nezažiju. ❤️
Petr Honc
Za mě to byla zatím nejlepší dovolená, na kterou jsem jel, nepřeháním. Možná to bude i tím, že to byla první lezecká dovolená. :)
Honza byl super, nemám co vytknout. Ocenil jsem konverzace o metodice, podnikání i ešusech :)
Lenka
Adam byl naprosto perfektní průvodce. Vždy měl dobrou náladu, dokázal skvěle stmelit celou skupinu a účastnit se jeho výpravy byla radost. Dávala se cítit jeho schopnost najít rovnováhu mezi volností a vedením – nechával nám dostatek prostoru přizpůsobit si program podle vlastních představ, zároveň nám ale vždy poskytl všechny potřebné informace. Byl plný zajímavostí o navštívené zemi a čas nám příjemně krátil svými cestovatelskými historkami.
Celá výprava vyšla na výbornou – od průvodce, přes lokalitu až po ubytování. To bylo ideální pro naše potřeby: malý útulný srub s krbem, bez zbytečného luxusu, ale s dokonalou atmosférou. Skvělá byla i samotná lokalita s množstvím běžkařských tras v okolí. Velkým zpestřením byl také začátek výpravy, kdy jsme přespali v útulně nedaleko nejvyššího vodopádu ve Švédsku, což dodalo celé akci jedinečný zážitek.
Tomáš Křížek
Maximální spokojenost. Tom je profesionál v lezení, skvělý instruktor a lektor, umí zaujmout a pobavit. Umí přečíst lidi nejen po fyzické, ale i psychické stránce a tím přizpůsobit tempo výpravy. Velké pozitivum je, že dává prostor k diskuzi a přáním všech ve skupině. Organizaci výpravy, tak přizpůsobuje nejen danému itineráři.
I přesto, že jsem EXPE sledoval už 3 roky, až letos jsem našel čas a správnou aktivitu k účasti. Věřte nebo ne, věděl jsem dopředu, že to bude pro mě osobně něco přelomového a že samotná výprava mě nezklame. Tak se stalo! Od A do Z jsem si to užil. Ve spojením s Tomem a ostatními ve skupině jsem svůj život neskutečně obohatil. Osobně jsem nesmírně rád, že jsem mohl poznat filozofii EXPE. Těším se na další výpravy!
Michal Bernát
Cestování s Expedition Clubem mohu vřele doporučit. Určitě bych ocenil i perfektní webovky, které jsou ve srovnání s konkurencí podobných cestovatelských skupin, jasně nejpřehlednější.
Honzu jsem viděl poprvé až den před odjezdem a musím říct, že se jedná o přátelského a zkušeného průvodce, který ví co dělá.
Antonín Hráček
Milča byla totálně skvělá. Se vším si poradila, celou cestu odřídila, odnavigovala a když my jsme odpočívali nebo jedli, tak už domlouvala nebo se připravovala na další destinaci. Nemůžu jí vytknout vůbec nic, dokonce ani nechrápe, jak říkala. :) 10 hvězdiček z deseti
Itinerář byl super, někdy jsme improvizovali, ale všechno v pohodě, vždy jsme se domluvili. Za mě ideálně vyváženo zážitky i odpočinkem, žádné stresy, prostoje ani mrtvá místa. Když někdo chtěl jít jinam, tak jsme se rozdělili a nebyl problém. Veliké překvápko u rybáře Nassera. Čekal jsem bambusovou chýši na břehu moře, kde není ani elektřina, ale vila s bazénem...bomba. Na pozorování želv jsem se těšil nejvíc a byl jsem nadmíru spokojen, že jsme viděli i kladení vajec i už vylíhlé želvičky. TOP zážitek.
Určitě s vámi pojedu na další expedici. Bylo to super!
Zuzana Cani
Oba průvodci byli skvělí a ve skupině panovala dobrá nálada. Po celou dobu se starali o naši bezpečnost. Opravdu musím pochválit celou výpravu – povedla se a ještě dlouho na ni budu vzpomínat. Nejsem sice moc spisovatel, ale hodnotím vše na 1*.
David Křivanec
Honza byl naprosto perfektní průvodce! Od momentu, kdy jsme začali cestu plánovat, byl k dispozici, na telefonu, domlouvali jsme, co si s sebou zabalit, přesně nám popsal plán celé výpravy a my věděli, co si vzít s sebou.
Od příjezdu do Sarajeva nám vyprávěl o místní kultuře, zajímavých místech, olympijské vesnici i Bosenské válce. Když jsme se vydali na trek, byl všem nápomocný, sdílel s námi své zkušenosti a různé horské rady a tipy. S Honzou jsme vytvořili skvěle fungující tým, kdy jsme společně zdolávali zasněžené vrcholy. Po celou dobu v horách byl profesionální a my věděli, že jsme v dobrých rukou. Silvestrovský mejdan už si mohl taky užít, když věděl, že horskou část máme za sebou a skvěle jsme to společně oslavili! Díky Honzo!
Kromě samotného instruktora jsme měli naprosto úžasnou partu, což je samozřejmě něco, co člověk / Expedition Club neovlivní. Samotné rozvržení expedice bylo skvělé - nejdřív kulturní/historická část, pak si máknout a promrznout v horách a za odměnu společně oslavit Silvestr. Při této délce expedice je to dokonalé rozvržení.
Na expedici jsem odjížděl s lehkou nervozitou, co tam bude za lidi - nikoho jsem tam neznal - protože pokud si tam člověk s nikým nesedne, výpravu si asi taky neužije. Ale naštěstí už z Prahy jsem vezl další tři účastníky, se kterými jsme si hned sedli a se zbytkem hned po nástupu do auta. Jsem moc rád, že jsem se na tuto výpravu vydal, poznal jsem tak mnoho skvělých lidí (už teď plánujeme, kam se vydáme znovu). Všem bych Expedition Club doporučil a přestože tohle byla moje první expedice, určitě nebude poslední! Díky Expe týme!
Kateřina Gazdová
Expedice na Sokotru byla perfektní. Bezva průvodkyně, skvělá parta a super tým, co se o nás staral. Spaní ve stanu na matracích bylo neskutečně pohodlné a díky bezkonkurenčnímu kuchaři to byl slušný gastro zájezd. Sokotra je přenádherná. Každý kout ostrova nabízí neskutečné přírodní krásy - tyrkysové moře, neuvěřitelné dračince, úchvatné šnorchlování, rozkvetlé lahvovníky, bělostné duny, krásné hory a vádí. Dlouho budu vstřebávat všechny zážitky. Třeba noční výlet na pozorování hvězd na dunách. Od Sokotry jsem měla velké očekávání a trochu jsem se bála, abych nebyla zklamaná. Obavy byly zbytečné.
Pavel Málek
Mám za sebou mnoho expedic a zájezdů s různými cestovkami, agenturami nebo i po vlastní ose. Díky průvodci, skvělé partě i místním ugandským kontaktům se celá akce zařadila na nejvyšší příčky těch nezapomenutelných zážitků. Ještě stále zpracovávám, co všechno jsme viděli a prožili. Bomba.
Denisa Schafferová
Tenhle blok mi dával obrovský smysl. Cítím velký posun – ve znalostech, sebevědomí i respektu k horám.
Celkově bych chtěla říct jedno – kurz horského průvodce byl mým úplně prvním kontaktem s Expedition Clubem a jsem pyšná, že jsem ho absolvovala právě s vámi. Každá další akce, které jsem se zúčastnila, mě v tom jen utvrzuje. Možnost vést vlastní víkendovou akci a projít si všechno od začátku do konce byla jedna z nejcennějších zkušeností.
Tvoříte krásnou komunitu. Je z vás cítit lidskost, vzájemná podpora i to, že si navzájem kryjete záda. Vytváříte prostředí, ve kterém je radost růst. Díky za to.
Šárka M.
S Expe jsem byla poprvé, především jsem kvůli vlastní průvodcovské činnosti jsem chtěla pro srovnání vidět, jak to (nejen) organizačně chodí i jinde. Největší výhodou Expe je za mne určitě větší volnost v organizaci, která se díky malému počtu účastníků může přizpůsobit potřebám skupiny. Dále je super "netradiční" poznání dané země - nejezdí do turisticky profláknutých míst, ale spíše tam, kde moc turistů není a navíc se spí venku, což zážitky ještě prohloubí. :) Průvodci dávám 10 bodů z 10ti! Honza je super, lezeckou metodiku má v malíčku a navíc má hodně crazy historky. :D Za mě super akce a ráda někam s vámi pojedu znovu.
Marie Klímová
Pája byla skvělá. Nejen, že nás bezvadně provedla celým Retezatem, ona nás zvládla i podpořit a rozesmát kdykoliv bylo třeba. Byla jedním z mála lidí, u kterých mi vůbec nevadilo dát mapu z ruky a nechat se jen vést, protože jsem věděla, že s ní se neztratíme a zvládne eventuelně všechny problémy vyřešit.
Helena
Na ománskou výpravu jsem se přihlásila na poslední chvíli a rozhodně jsem nelitovala. Pája je neskutečně milá, pohodová, empatická a zachovává si pozitivní myšlení i v mezních situacích, které někdy cestování přináší a zároveň se snaží, aby všichni byli v pohodě :) Smysl pro dobrodružství, pocit svobody navzdory cestování ve skupině, ale zároveň nějaký řád tak, aby vše šlapalo, rozhodně ale žádná zkostnatělost či průvodce s paraplíčkem :)
Expedice byla svým programem pestrá s řadou zážitků, které už si v sobě člověk ponese na celý život. Výborně naplánovaný program, který se přizpůsobil na míru přání účastníků dle situace. Náhoda tomu chtěla a sešli se skvělí lidé, co jsou v pohodě a entuziastická průvodkyně. Musím konstatovat, že jsem se už dlouho na dovolené takhle nezasmála, přidalo mi to rozhodně pár let života navíc a po dlouhé době se mi podařilo vypnout. Skvělá práce, jen tak dál!