Reference

Martin Charvát

Omán za vůní kadidla, průvodce: Milča Mařáková

Milča je energická a usměvavá , během výpravy se pro vás snaží udělat absolutní maximum. Velice dobře reaguje na změny a dynamiku v týmu. Oceňuji její schopnost naslouchat a  otevřeně komunikovat případné konstruktivní připomínky a "kritiku", což není v českých areálech mnohdy úplně zvykem. (ještě když jste nejmladší na výpravě :) Zkráceně, je to inteligentní žena s velkým potenciálem, chutí objevovat a srdcem na správném místě.

Nikdy jsem moc takto organizovaně  necestoval (vždycky spíše na vlastní pěst), musím ale říci, že to bylo fakt super. 

Michal Bernát

Víkendovka: Nejvyšší hory Beneluxu na kole, průvodce: Honza Bořil

Cestování s Expedition Clubem mohu vřele doporučit. Určitě bych ocenil i perfektní webovky, které jsou ve srovnání s konkurencí podobných cestovatelských skupin, jasně nejpřehlednější.

Honzu jsem viděl poprvé až den před odjezdem a musím říct, že se jedná o přátelského a zkušeného průvodce, který ví co dělá.

Anna Paločková

Makedonie - přechod Šar Planiny, průvodce: Jirka Střípek

Krásný trek, hory, počasí, skvělá parta, neuvěřitelně dobrá nálada a věčně optimistický průvodce. Byl prostor na změny podle možností a požadavků zúčastněných a průvodce se vždy na názor ptal všech.

Celkově byl průvodce nejlepší, optimistický, skvěle naladěný, pomáhal a byl neuvěřitelně nápomocný a ochotný. Myslím, že dělal spoustu věcí, které nebyly v popisu jeho práce. Člověk se srdcem na pravém místě :)

Petr Honc

Za lezením na Balkán - Bosna, Chorvatsko, průvodce: Jan Haráč

Za mě to byla zatím nejlepší dovolená, na kterou jsem jel, nepřeháním. Možná to bude i tím, že to byla první lezecká dovolená. :)

Honza byl super, nemám co vytknout. Ocenil jsem konverzace o metodice, podnikání i ešusech :)

Jana Králová

Víkendovka - Krušné hory, průvodce: Zbyněk Král

Opravdu moc povedená víkendová akce v domácím prostředí průvodce. Takových způsobů, jak ukázat krásná místa, která máme přímo pod nosem si moc cením. Škoda, že to bylo jen na víkend. Takové putování bych si dokázala představit i na celý týden :)

Zbyněk je správně střelený sympaťák. Byla s ním pohoda i velká sranda :) Poradil si se všemi nástrahami okolí :D těším se na nějakou další akci s ním :)

 

Eva Černochová

Velikonoce v Jordánsku, průvodce: Milča Mařáková

Moje pátá akce s Expedition Club a bezkonkurenčně nejlepší (a to i ve srovnání se solo cestami, které mám za sebou), kombinace exotické destinace, suprové průvodkyně (Milí) a naprosto praštěné bandy byla prudce návyková a trvalo mi týden než se mi přestalo zdát o písku a vrátila jsem se do reality.

Terka Šimková

Outdoorový kurz první pomoci, průvodce: Ondřej Kovářík, Lektorský tým zdravokurzu

Celý tým odvedl opravdu skvělou práci. Moc si cením vaší přípravy i nadšení při realizaci celého kurzu! Skvěle vyvážená teorie a simulace – spousta různých scénářů v různém složení lidí. Nádherné místo.
Holky v kuchyni byly naprosto neuvěřitelné! :)
Opravdu moc děkuju – kurz předčil moje očekávání a cítím se mnohem víc připravená na situace, které (doufám) nikdy nezažiju. ❤️

Lucka

Rumunsko - Godeanu na sněžnicích, průvodce: Lukáš Mádr

Pochválila bych autenticitu, bezprostřednost, zas*** počasí, který nám přineslo spoustu zážitků, členy výpravy, průvodce, trasu, trasu B, trasu C i kyselé žížalky za odměnu. 

Lukáše hodnotím královsky. Většího průvodcovského ducha jsem snad ještě neviděla. Jestli Lukáše posíláte jako “nezkušeného” do party na výpravy pod 24, tak tam v tomto ohledu fakt nezapadne:D Cením zodpovědnost, starostlivost, bezvýhradnou péči o všechny členy… I když nás potkal celkem mordor a nevěděli jsme, co se bude dít, věděli jsme, že s Lukynem to bude v cajku;)

S odvahou do míst, která nejsou pro každého - tak už jsem na vlastní kůži pochopila, co tím myslíte. A je to dost návykový. :)

Ivana Lebedová

Sokotra –⁠ Jemen, průvodce: Vojta Lokša

Vojta je velmi schopný a zároveň trpělivý průvodce. Díky němu probíhala celá akce v pohodě a byla využitá každá chvíle, abychom viděli něco nového. Za mě plný počet hvězdiček.

Cesta byla výborně připravená se snahou plně využít čas. Zároveň byl program bez problémů přizpůsobován aktuální situaci. Na dárečky, které jsme si vzájemně předávali, nikdy nezapomenu. Jak jsem již říkala Vojtovi, byla to nejkrásnější cesta mého života. Moc děkuju.

 

Olda Novak

Dračí hory - JAR, průvodce: Honza Bořil

Za mě úžasná výprava do končin kde nikdo moc nejezdí. Divokost a odlehlost bylo to co mě lákalo a naprosto splnilo moje očekávání. Doprovodný program s návštěvou Krueger parku a Svazijska byl takovou třešničkou na dortu. Náročnost byla taky optimální.

Bořek byl naprosto pohodový průvodce a zároveň perfektně připravený profesionál. Hlavně díky němu výprava dopadla výborně. 

Už se těším na další výpravy s Expe :-)

Kateřina Gazdová

Sokotra - Jemen, průvodce: Martina Podhůrská

Expedice na Sokotru byla perfektní. Bezva průvodkyně, skvělá parta a super tým, co se o nás staral. Spaní ve stanu na matracích bylo neskutečně pohodlné a díky bezkonkurenčnímu kuchaři to byl slušný gastro zájezd. Sokotra je přenádherná. Každý kout ostrova nabízí neskutečné přírodní krásy - tyrkysové moře, neuvěřitelné dračince, úchvatné šnorchlování, rozkvetlé lahvovníky, bělostné duny, krásné hory a vádí. Dlouho budu vstřebávat všechny zážitky. Třeba noční výlet na pozorování hvězd na dunách.  Od Sokotry jsem měla velké očekávání a trochu jsem se bála, abych nebyla zklamaná. Obavy byly zbytečné.

Petr Kadanka

Mexiko - sopky, průvodce: Pavlína Adam

Ukočírovat smečku 8 individuí není lehké ale Pája to zvládla výtečně. Největší respekt má však za řízení mikrobusu v Ciudad de Mexico. Mluvit o tom že v horách je jako doma a improvizovat umí tak, že si toho ani nevšimnete, by bylo nošením dříví do lesa.

Dalibor Kuchař

Cesta kolem Afriky, UGANDA, RWANDA, BURUNDI, průvodce: Filip Vítek

Organizace a přístup Expedition Clubu se od mé první zkušenosti v roce 2019 výrazně posunuly. Dnes bych řekl, že z hlediska zajištění všech náležitostí – víz, letenek, pojištění a podobně – patří Expe ke špičce na trhu.

Samotná expedice byla skvělým africkým mixem zážitků. Zvlášť bych chtěl vyzdvihnout čtyřdenní trek v pohoří Rwenzori v Ugandě. Afrika si většina lidí nespojuje s vysokými horami, a přitom právě Rwenzori nabídlo vše – od deštného pralesa přes vřesovou zónu až po chladné a deštivé horské pasáže.

Velkým zážitkem byla i návštěva Demokratické republiky Kongo, kde vedoucí Filip věnoval maximální pozornost bezpečí a souhlasu všech účastníků.

Rwanda pro mě osobně představovala kulturní šok – v tom nejlepším slova smyslu. Na africké poměry výborná infrastruktura, minimum korupce, bezpečnost, radary na každém kroku… člověk měl chvílemi pocit, že přestal být bělochem v Africe a že jsme tam byli prostě všichni „černí“. 😊

Šárka M.

Za lezením na Balkán - Bosna, Chorvatsko, průvodce: Jan Haráč

S Expe jsem byla poprvé, především jsem kvůli vlastní průvodcovské činnosti jsem chtěla pro srovnání vidět, jak to (nejen) organizačně chodí i jinde. Největší výhodou Expe je za mne určitě větší volnost v organizaci, která se díky malému počtu účastníků může přizpůsobit potřebám skupiny. Dále je super "netradiční" poznání dané země - nejezdí do turisticky profláknutých míst, ale spíše tam, kde moc turistů není a navíc se spí venku, což zážitky ještě prohloubí. :) Průvodci dávám 10 bodů z 10ti! Honza je super, lezeckou metodiku má v malíčku a navíc má hodně crazy historky. :D Za mě super akce a ráda někam s vámi pojedu znovu. 

Bára Kolaříková

Maroko - lezení v Todře, průvodce: Jan Polášek

Program byl parádní a nabitý zážitky - kromě lezení jsme se vydali do pouště i do trochu zapomenutých a o to kouzelnějších hor. Možnost okouknout zblízka prváč, bylo takovou třešničkou. :)

Rozmanitost průvodcova oslovování se pěkně odráží v jeho osobnosti :) Profesionální tulák a právník v jednom, neskutečný kliďas a srdcař vždycky ochotný s čímkoliv pomoc. 

Akce neměla chybu a neskutečně mě namotivovala k posouvání dalších lezeckých cílů ❤️