Reference

Zde jsou reference lidí, kteří s námi cestovali.

David Podroužek

Výprava do neznáma - letecky, duben 2022, průvodce: Adam Stejskal

Adam byl super průvodce, který nás dokázal sblížit hned na začátku. V kontextu akce dokázal udržet tajemství co se bude dít další dny. Naučil mě spoustu nových věcí a hlavně jsem si užil vyprávění z jeho cest po světě.

Na akci bych pochválil nevědomost z toho co se bude dít další dny, prozkoumání celého Jordánska, super partu lidí a úžasný třídenní trek přes wadi až po nejvyšší vrcholy.

Ověřit referenci

Lenka Strbkova

Výprava do neznáma - letecky, duben 2022, průvodce: Adam Stejskal

Sprievodca hodnotím 10/10. Je vidno ze Adam ma rad ludi, atmosfera bola cely cas super. Program tiez perfektne pripraveny, nemam co dodat. :)

Ověřit referenci

Aneta Jansová

Silvestr na Srí Lance, leden 2022, průvodce: Adam Stejskal

Jestli tě někdo dokáže nadchnout pro danou věc je to Adam. Jeho pozitivní vibrace jsou opravdu nakážlivé, jeho průvodcovský medailonek nelže. :D Zároveň umí ocenit a podpořit tě, když se kousneš a podstoupiš něco, do čeho se ti ze začátku úplně nechce. Má výborný přehled o historii dané lokality a jeho cestovatelské historky nás často bavili u společné večeře.

Chválím samotnou lokalitu, partu lidí, výbornou kuchyni, západy slunce na pláži, skvěle poskládaný program..... Mám pocit, že Adam vybral opravdu to nejlepší, co jsme mohli na Srí Lance vidět. Líbila se mi rozmanitost kulturních zážitků, činností ale i jednotlivých oblastí. Jako srdcař všech zvířat byl pro mě největším zážitkem sloní útulek a šnorchlování s karetami.

Děkuji expe byla to super jízda, jako vždy! :)

Ověřit referenci

Kateřina Woznicová

Srí Lanka - cestování a surf, listopad 2021, průvodce: Adam Stejskal

Adam byl úplně skvělý průvodce. Poskytnul nám spoustu informací. Bavil nás po celou dobu naší výpravy. Se vším, co jsme potřebovali, nám pomohl, zařídil. Program měl perfektně naplánovaný. Navíc je hrozně pozitivní člověk a umí to přenést na lidi kolem sebe!

Chválím průvodce, protože Adam je super! Program, který byl perfektní, od návštěvy chrámů, přes čajové plantáže, zahradu s kořením, cooking class, sloní útulek...skvělé lekce surfování.

Všechno bylo skvělé, jediná výtka je, že nám Adam nepředvedl jak surfuje. :D

Ověřit referenci

Jaroslav Hrubý

Srí Lanka - cestování a surf, listopad 2021, průvodce: Adam Stejskal

Krásně jsem si odpočinul v tropech u oceánu. Parádní rozdíl oproti podzimu v ČR. Surfování bylo těžší než jsem si myslel, ale asi jsem kopyto. I tak jsem si ty pokusy postavit se na surf užil, ke konci už to trochu šlo. Líbila se mi návště va starého přístavu/pevnosti Gale. Pozitivní energii jsme načerpali při neobvyklé lekci jógy s místním učitelem. Zajímavá zkušenost byla kuchařská lekce vaření typického místního jídla rice and curry . Taktéž továrna na zpracování čaje byla zajímavá. Pozitivem pro mě byla rozmanitost, kterou Srí Lanka nabízí surf, vaření, čaj, koření, banány, rýžová pole, budhistické chrámy, super milí lidé a podnebí, díky kterému jsem se zbavil rýmy. Vozili jsme se tuk-tuky případně busy, jedl jsem na ulici místní street food, ani na chvíli jsem se nenudil. Vydal bych se na Srí Lanku klidně znovu.

Ověřit referenci

Lenka Hlaváčová

Omán za vůní kadidla, říjen 2021, průvodce: Adam Stejskal

Líbila se mi variabilita programu. Moře, poušť, vádí, hory, pevnosti. Zažili jsme si Omán snad ze všech úhlů. Nádherné byly noci na pláži. Takovou romantiku jsem dlouho nezažila. :) Tu snad mohla předčit jen ještě působivější noc v poušti :D Taky bylo super, jak nás Adam postupně uváděl do celkového situace v Ománu a skrz starší i nedávnou historii nám umožnil aspoň v rámci mezí pochopit, proč je Omán tam, kde je teď. V tomhle ohledu byla skvělá i možnost strávit čas s místními lidmi.

Průvodce Adam byl skvělý. Omán s ním byl jedna velká jízda. Myslím, že málokdo se může pochlubit takovými zážitky, které nám Adam díky svým kontaktům a znalostem místa zprostředkoval. Bylo vidět, že má tuhle zemi hodně rád a hodně o ní ví. Jeho nadšení bylo nakažlivé. Zároveň, když bylo něco potřeba, tak uměl vše zařídit. A nenechal nás v poušti! :D

Ověřit referenci

PaveLL

Maroko - Sahara a Antiatlas, listopad 2020, průvodce: Adam Stejskal

Průvodce hodnotím nejlépe jak to jen jde. Pochválil bych skvělou přípravu před akcí. Vzhledem k složitému stavu Covid. Bylo to vyčerpávající. Spojení zkušenosti, veselé nálady průvodce a přitom trochu přísnosti. např. vykopání účastníků výpravy na východy slunce, nekompromisní časový plán na přejezdy, ...

Bylo skvělé, že mohl jen můj 12 letý syn. Myslím, že to bylo nejen skvělé pro něj, ale i EXPE si vyzkoušela, jaké to jet dospívajícím klukem.

Ověřit referenci

Martina Podhůrská

Maroko - Sahara a Antiatlas, listopad 2020, průvodce: Adam Stejskal

Průvodce - Všechny krizovky řešeny s klidem, nejede podle natvrdo daného itineráře, ale je čas pro improvizaci, vždycky vysmátý a v pohodě, se zásobou hádanek a společenských her k ukrácení cesty. Dokázal namotivovat celou skupinu i k včasným příchodům i vstávání na prakticky každý východ slunce a člověk se opravdu ani na minutu nestihl nudit. :)

Od faktu že jsme během nastalé situace vůbec zvládli odjet, přes organizaci, bleskurychlé a skvěle zvládnuté řešení problémů s odletem, až po skvělý program jako perfektní kombo hor, pouště a surfů, kdy jsme skutečně i přes dvoudenní časovou sekeru zvládli vše plánované, přidali spoustu zážitků navíc, sešla se skvělá parta lidí, co víc si přát.

Obzvlášť díky za to, že mě tahle výprava, jako člověka, který fakt nemá rád hlavu pod vodou, dovedla k oblibě sportu jako je surf.

Ověřit referenci

Lukáš Oberreiter

Zugspitze a Grauspitz - nejvyšší vrcholy Německa a Lichtenštejnska, září 2020, průvodce: Adam Stejskal

Pochválil bych informovanost o výšlapech. Bylo to jak pro dobro průvodce, tak pro naše dobro, abychom nešli slepě za ním. Takhle si každý mohl do jisté míry volit i vlastní tempo. Především chválím i brutální improvizační změnu a reakci na covidovou situaci ve Slovinsku. Super.

Průvodce Adam byl skvěle připravený a nenechával stěžejní věci náhodě. Časový nátlak se ukázal jako velmi důležitý, jinak by se asi nedaly vylézt dva nejvyšší vrcholy za tak krátkou dobu. A taky je to hecař, což je pro mě osobně asi nejdůležitější -D.

Jsem naštvanej, že jsem žádný takový trip nepodnikl mnohem dřív. Zároveň jsem ale rád, že jsem tohle mohl okusit skrze vás ). Byla to famózní zkušenost, takže snad příště někde jinde! )

Ověřit referenci

Klára Macháčková

Survival v ČR, červen 2020, průvodce: Adam Stejskal

Byla to drsná zkušenost, ale užila jsem si to. Oceňuji hezky zvolenou trasu (checkpointy) a celkový koncept akce. Adam byl super! Byla s ním zábava a zároveň byl spolehlivý a ochotný pomoct. Tahle akce mě motivovala s vámi vyrazit i příště

Ověřit referenci

Bára

Uruguay, leden 2020, průvodce: Adam Stejskal

Pochválila bych všechno! Celkově se sešla na akci prima parta. Zpočátku jsem se bála, protože jsem se před akcí dozvěděla, že jsem jediná holka, ale s klukama to bylo na pohodu. Nebylo to nijak fyzicky náročné, byla to hodně odpočinková akce, kde jsme jedli steaky a pili víno.

Průvodce Adam je super kluk, je vidět, že pro svojí práci žije a že ho to opravdu baví. Celou dobu byl moc hodný a ochotný, se vším pomohl a měl pořád dobrou náladu. Celou akci měl skvěle naplánovanou a vybral moc hezké ubytování. O všem měl načtené informace a dělal nám výklady.

Ověřit referenci

Monika

Srí Lanka, listopad 2019, průvodce: Adam Stejskal

Průvodce? 10 z 10 - Adam je boží :-) Celkově chválím i program - cestování, informace, zajímavá místa (místňácké specialitky) a pak i pohoda na baráčku a u oceánu. Ještě jednou díky za možnost zúčastnit se skvělé akce s fajn partou a parádním velitelem posádky :-)

Ověřit referenci

Martin Brávek

Babí léto na poloninách, říjen 2019, průvodce: Adam Stejskal

Přesně takto jsem si expedici představoval. Příjemný mix pobytu v horách a kulturních zážitků. Adam byl vynikající, příjemně spontánní člověk. Pěkná ukázka toho, že i s rámcově dodržovaným plánem, se lze držet hlavního tématu výpravy. Adam je také perfektně faktograficky vybaven! A vždy má v rukávu trumf. Pokud jsou všechny akce takto boží, tak jste nejlepší!


Ověřit referenci

Eva Kopečná

Babí léto na poloninách, říjen 2019, průvodce: Adam Stejskal

Pochválila bych všechno. Expedice naprosto naplnila má očekávání, možná v některých bodech i předčila. Cesta byla více než pohodová, ubytování super, výšlap se spaním venku dokonalý, jídlo top a počasí úchvatné. K tomu skvělý průvodce a báječní spolu-expedičáci. Konkrétně průvodce byl naprostý pohodář, který má přehled o historii, umí nadchnout i pobavit. I na Ukrajinských cestách se s ním člověk v autě cítil bezpečně, přestože zatáčky nemilosrdně řezal D. Šlo vidět, že má vše zmáknuté, nemá rád zbytečné zdržování a umí nenásilně ukočírovat 8 lidí. Tudíž se nikde nečekalo, nezdržovalo a vše jelo jako po másle )

Když člověka něco baví, jde to na něm jednoduše vidět. Myslím si, že Expedition Club, je unikátní cestovka , která nabízí něco víc, než jen klasickou dovolenou. Jsem opravdu ráda, že jsem náhodou objevila Váš podcast - expe talk a dozvěděla se tak o Vašem clubu. Rozhodně jsem s Vámi nejela naposled )

Ověřit referenci

Tomáš Berka

Írán - Damávand a nejvyšší vrcholy, září 2019, průvodce: Adam Stejskal

Intenzivní program vměstnaný do dvou týdnů, zvládnutý z lehkostí a beze spěchu, v pohodě. Ačkoliv jsme se všichni vzájemně téměř neznali, tak to byla super parta. Adam měl itinerář dobře vymyšlený a byl na vše připraven, i na záchranu iránských výletníků na Damavandu. Kde jsme potkali i výpravu z konkurenční cestovní kanceláře, jejichž průvodce byl ve srovnání s Adamem naprosto nepřipraven.

Ověřit referenci

Petra Cimflová

Írán - Damávand a nejvyšší vrcholy, září 2019, průvodce: Adam Stejskal

Nabitý vysokohorský program, který je opravdovou výzvou pro fajnšmekry, ale který se dá s trochou tréninku a špetkou silné vůle zvládnout a užít. Průvodce zaslouží 1*. Adam měl perfektně připravený itinerář, který odpovídal tomu, co jsme schopni zvládnout, takže jsme se nenudili ani nepadsali únavou. Věděl, co, jak a kde zařídit, nikdy jsme se nedostali do situace, že by nevěděl, jak ji řešit. A že jsme ho vyzkoušeli pořádně i co se týká zdravotní péče ) Byl nám skvělým průvodcem, spolucestovatelem i mentorem a dokázal nás dobře připravit na výšky, které nás čekaly. Tímto mu budiž odpuštěn íránský styl řízení, na který se adaptoval až moc rychle -D

Ověřit referenci

Kristyna Matoulkova

Arménie, srpen 2019, průvodce: Adam Stejskal

Moc díky za super akci. Byla to zatím jedna z nejlepších dovolených, co jsem měla. Už přemýšlím, kam s vámi pojedu příště :-)

Adam Stejskal byl vážně super průvodce. Pořád bylo co dělat, žádná krize, všechno, co bylo třeba, vysvětlil. Taky se mi líbilo, jak nám sem tam vyprávěl, za to bych mu dala 6/5. Doufám, že budu mít ještě šanci někam se s ním podívat.

Ověřit referenci

Michaela

Skandinávie - nejvyšší vrcholy a Lofoty, červen 2018, průvodce: Adam Stejskal

Skandinávie byla moje první zkušenost, co se týče spaní ve stanu a lezení s krosnou po horách. Byl to pro mě tedy opravdu velký zážitek a určitě ne poslední :-) Byla jsem nadšená úplně z celé akce. Bylo například fajn při náročnějším výstupu, že ti, co už byli unavení, mohli počkat v táboře nebo kdekoliv jinde. Každý se tak mohl rozhodnout. Taky se mi líbilo, že jsme se úplně fixně nedrželi plánu a když počasí nepřálo, zvolili jsme si jiný program. 

Adam uměl vše dobře zorganizovat a přizpůsobit se počasí, bral ohled na ostatní a se vším, když bylo potřeba, pomohl.

Ověřit referenci

Adel

Omán, listopad 2016, Adam Stejskal

The best!!!! Skvěle naplánovaná akce, vše přesně promyšlené, skvělý časový rozvržení každýho dne. Program byl sestavený tak, že jsme se ani minutu nešťourali v nose... A Adam je fakt Pan průvodce! O všem něco věděl, i vypjatý chvilky zvládl úplně v pohodě. Skvělý řidič. Nechrápe. A je velkej fešák. Super bylo večerní grilování i hotel v Dubaji.

Ověřit referenci

Laďka

Omán, listopad 2016, Adam Stejskal

Adam je živel, pohodář, sluníčko, autorita, nakažlivý provokatér, despota s dobrým srdcem a smyslem pro humor, improvizátor, sečtělec, maximalista na zážitky a vůdce smečky - v každém případě člověk na svém místě.

Co se mi líbilo na výpravě do Ománu? Moře. Ryby. Karety. Poušť. Teplé noci. Vstřícní Ománci. Toyoty Corolly, které to s námi v těžkém terénu kupodivu přežily. Až na jeden hodně legrační šrám na prázdném parkovišti. Ale džíp, džíp, ten by se hodil... 

Děkuju EC a Adamovi za umožnění mé první návštěvy arabského světa a prožití jeho atmosféry a vůní. Omán byl dobrá volba.

Ověřit referenci

Petr Tešnar

Srí Lanka, listopad 2016, Adam Stejskal

To, co děláte, je super!!! :-)

Adam je pohodář a o Srí Lance věděl všechno, na co jsme se ho zeptali - to bylo super. Plán cestování měl vymyšlený tak, že byl dost našlapaný, ale mně se to tak líbilo, jelo to všechno v jednom sletu a nebyly slepý místa, že bysme někde jen tak postávali a na něco vyloženě půl dne čekali.

Ověřit referenci

Tereza Mudráková

Srí Lanka, březen 2017, průvodce: Adam Stejskal

Komunikativní, informovaný, klidný a rozhodný Adam. Během akce vše navazovalo, nebylo lichých chvilek :-) Líbí se mi, že mi Expediční klub pomáhá k proměně z turisty v cestovatele...

Ověřit referenci

Eva Dejdarová

Srí Lanka, březen 2017, průvodce: Adam Stejskal

Jak hodnotím průvodce? Ráda sním půjdu na pivo, až přijede do Prahy :-) Neustálý úsměv na tváři, ukázal nám toho opravdu hodně ...no má za A.

Jsem ráda, že vůbec takový způsob zájezdu existuje. Ať žije Expedition club!

Ověřit referenci

Michaela Martanová

Borneo, duben 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam je pohodář a měl vše pod kontrolou. Čas byl do poslední minuty využit na maximum. Navíc je s ním sranda a dokáže perfektně stmelit tým.

Určitě chválím perfektní partu. Konkrétně pak trek v džungli, kde jsme prověřili naši psychickou a fyzickou zdatnost a spolupráci celého týmu.

To, co jako Expedition Club děláte, má smysl. Děkuji za lidi jako vy a doufám, že se naše cesty v budoucnu opět spojí.

Ověřit referenci

Tomáš Drahorád

Borneo, duben 2017, průvodce: Adam Stejskal

Vlastně musím pochválit koncept Expedition Club - proto s vámi již podruhé (a né naposled) vyrážím. Libí se mi, že expedice jsou přesně ta hranice mezi tím jet sám/jet s cestovkou - program, který se mění během expedice podle místních podmínek, mi vyhovuje - těším se ale vlastně nevím na co :-)

Ověřit referenci

Bohdan Boblach

Skandinávie, květen 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam je naprosto úžasný kluk. Férový, vtipný, schopný, inteligentní, vstřícný a kamarádský....prostě démon v tom nejlepším slova smyslu a rád s ním zase odpálím kamkoliv do světa..

Určitě chválím itinerář....za 16 dní toho vidět tolik je naprosto ojedinělé. Není co vytknout a těším se na další akce...

Ověřit referenci

Roman Pavlík

Černobyl, září 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam je super člověk s velkým přehledem, znalostmi a smyslem pro humor. Doufám, že se ještě uvidíme. Ať už na nějaké další expedici, nebo jen někde u pivka nebo vodky :-)

Byla to moje první expedice. Úplně jsem nevěděl, co očekávat a takové to všudypřítomné šimrání v břiše mě doprovázelo až do té doby, než jsme usedli do Borůvky a Adam se zeptal, zda je mezi námi nějaký abstinent :-) Od té doby jsem byl v klidu. Myslím, že expedice splnila přesně to, co jsem chtěl a proč jsem si Expedition Club vybral. Menší skupinka lidí, z kterých se stala dobrá parta, super průvodce a destinace, kam se člověk s obyčejnou cestovkou asi nepodívá.

Už se těším na další expedice. V plánu jich máme hned několik. Sakra, nemůžete mi zařídit, abych měl v práci více dovolené?!? :-)

Ověřit referenci

Jaromíra Jindrová

Černobyl, září 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam se ukázal jako skvělý a hlavně pohodový průvodce. Jeho schopnost zachovávat klid, nadhled a dobrou náladu je vskutku obdivuhodná. Držel skupinu tak nějak pohromadě navzdory její velké různorodosti. Možná bych ještě vypíchla, že stejně jako Expedition Club tak ani jeho průvodci nejsou pro každého. Ale kdo umí, umí.

Rozhodně bych pochválila pestrost celé akce a taky množství míst, která jsme stihli navštívit. Vměstnat tak rozmanitý program do jednoho týdne je vskutku umění. To, že jsem si na akci báječně oddychla, už považuji jen za bonus. Pro mne osobně byla první a určitě ne poslední výprava s Expedition Clubem cestou v mnoha směrech i duchovní. 

Ověřit referenci

Honza

Survival, listopad 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam je skvělej organizátor, má přehled o celé oblasti, dokáže navrhnout vhodnou trasu, všechno na jeho výpravách klape, je zodpovědnej, rozvážnej a je s ním sranda :-) 

Survival byl opravdu náročný (to je dobře) a bylo to dobře zorganizované. Skvěle vymyšlené úkoly i trasy. Díky za skvělou akci!

Ověřit referenci

Dan

Survival, listopad 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam je super průvodce, zaprvé o Zakarpatské Ukrajině ví fakt všechno a pořád nám mohl vyprávět, zadruhé si lajznul takovou organizačně náročnou akci, jako je Survival, a podle mě ji měl zvládnutou velmi dobře :-)

Akce dostála svého slibu, že si sáhneme na dno, to se povedlo snad u všech (u nás teda určitě).. Takový výsadek na třetí, kde se z relativně pohodového přesouvání stopem stává reálný boj o čas a rychle ubývající světlo.. Člověk se tak mnohem víc musel spolehnout na svoje nohy a orientaci a o to tady taky šlo.. Taky za ten čas na cestě to už člověka fakt donutí se spolehnout i na místní a nějaký ostych jde stranou. Tak aspoň zjistíte, jak hodní lidi existujou.. :-) No a závěrečná euforie z úspěšného zvládnutí, kdy posledních několik hodin už jde člověk úplně na automat, tak to se nedá ani popsat :-)

Dík za super akci :-)

Ověřit referenci

Luděk

Austrálie kolem dokola, prosinec 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam je skvělý. Spokojen jsem s ním byl už minule. Proto jsem s ním jel i tentokrát. Vše má promyšlené celkem do detailů a dobrý i je i v krizových situacích. Osobně bych se s ním nebál jet i do pekla. Jestli tam pojedete, tak se hlásím jako první :-)

Ověřit referenci

Leona

Austrálie kolem dokola, prosinec 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam má všechno perfektně nastudovaný a připravený - a pokud něco nevyjde, vždycky si ví rady a z fleku vymyslí ještě bombastičtější akci, než byste si dokázali představit (i v tom nejdivočejším snu). Nic vám nedá zadarmo, ale v tom tkví podstata celé expedice - poznáte, že vaše limity jsou mnohem dál, než byste kdy čekali. Díky za to - nejlepší trip EVER! A to z velké části díky Adamovi! Musíte ho zbožňovat. A to i ve chvíli, kdy na něj ječíte, že je naprostej kretén :-) V klidu si hodí loket z vokna a jede bomby.

Rozhodně chválím průvodce, organizaci, super náladu, pozitivní přístup, žádný drama. Jen ti komáři byli někdy fakt otravní a neviděla jsem žádnýho žraloka :-)

Ověřit referenci

Jan Bartoň

Austrálie kolem dokola, prosinec 2017, průvodce: Adam Stejskal

Bylo skvělé, že jsme jezdili do odlehlejších pseudokempů. To jsem si opravdu užíval. Podařila se nám poskládat super parta. Nic vážného se nikomu nestalo. Skvěle strávený měsíc. The best... Jel bych tam hned znova :-D

Ověřit referenci

MIrka

Srí Lanka, únor 2018, průvodce: Adam Stejskal

Adam byl moc prima, vstřícný, ochotný, stále usměvavý. Jeho znalost Srí Lanky a vstřícný přístup z této výpravy udělaly fakt skvělý zážitek. Líbila se mi vyváženost - především v tom druhém týdnu, kdy byly naplánovány kromě surfování a užívání si moře další výlety. Výprava byla jednoduše skvělá - nádherný ostrov, krásná příroda, výborný program, skvělý průvodce!

Ověřit referenci

Martina

Srí Lanka, únor 2018, průvodce: Adam Stejskal

Adam je rozený průvodce a tmelič skupiny. Byl s námi ve spojení před akcí a doprovázel nás celou cestou. Vždy předem vysvětlil, co se bude dít, přidal fakta a nějaké ty historické informace. Nechal nás vyzkoušet si vlastní síly, takže jsme se cítili jako parťáci a ne jako školka na výletě. SUPER. Večer jsme hráli hry, když se nám chtělo, stejně tak ve vlaku, když byla dlouhá cesta. Vše vysvětlil, poradil, a když jsme chtěli něco speciálního, vše nám zařídil. Cesta byla podařená i díky Adamovi, proto mohu podle jedné hry, kterou jsme společně na cestě hráli, napsat: díky NÁŠ NEJLEPŠÍ ADAME! Pokud to půjde, ráda pojedu s clubem znovu.

Ověřit referenci

Jitka

Srí Lanka, únor 2018, průvodce: Adam Stejskal

Adam nás vzal na místa, která měl dopředu prověřená a zážitek byl zaručen. Má super znalosti místních zvyklostí a historie ostrova. Líbila se mi přímá interakce s místními, dovolenkové provedení, ve kterém si každý našel to své - válení u moře, pohyb, výlety, výborná kuchyně, zážitky (hadi, čaje, surf, jízda přecpaným vlakem...). Budu dlouho vzpomínat - zážitky byly silné...!!!

Ověřit referenci