Roman Bartuněk
Líbil se mi zejména trek z Dany do Petry. Byl poskládaný tak, že každý den byl trošku jiný a vůbec by mi nevadilo, kdyby byl o trochu delší.
Pája je super holka, která je pro každou špatnost v dobrém slova smyslu. Celou akci měla perfektně naplánovanou, což muselo dát spoustu práce. Když se vyskytl nějaký problém, hned ho vyřešila. Rád s Pájou pojedu na nějakou další akci.
Tomáš
Kazachstán předčil moje očekávání. Akci jsem si vybral na základě zajímavého programu v kombinaci s dobrým termínem, ale to, co jsme viděli, vydalo pocitově na 3 týdny. Hory, jezera, ledovce, pouště, duny, ale i města. Program byl vymyšlený famózně. Kazachstán jsme viděli v podstatě celý, a to to byla jen 13 denní výprava.
Dan je super. Všechno bylo úplně v pořádku. Vyzdvihl bych nadstandardní a naprosto skvělou komunikaci před začátkem akce. Na Facebooku i ve whatsapp skupině Dan reagoval vždy rychle.
Už se těším na další expe výpravu :)
Kateřina Gazdová
Expedice na Sokotru byla perfektní. Bezva průvodkyně, skvělá parta a super tým, co se o nás staral. Spaní ve stanu na matracích bylo neskutečně pohodlné a díky bezkonkurenčnímu kuchaři to byl slušný gastro zájezd. Sokotra je přenádherná. Každý kout ostrova nabízí neskutečné přírodní krásy - tyrkysové moře, neuvěřitelné dračince, úchvatné šnorchlování, rozkvetlé lahvovníky, bělostné duny, krásné hory a vádí. Dlouho budu vstřebávat všechny zážitky. Třeba noční výlet na pozorování hvězd na dunách. Od Sokotry jsem měla velké očekávání a trochu jsem se bála, abych nebyla zklamaná. Obavy byly zbytečné.
Jan Blaschke
Nepál byl mým životním zážitkem. Když jsem odlétal, měl jsem slzy v očích. Nejsem schopen cokoliv vypíchnout. Bylo toho tolik ...
A průvodce Standa? Skvělý. Moje krevní skupina :-)
Zažil jsem to, co jsem ještě v mé krátké historii cestování nikdy nezažil. Díky Expe a Standovi
Martin
Vítek byl skvělý – všechno trpělivě vysvětlil a celý kurz s ním byla zábava. Nalákal mě i na opakování skialpu na Amberger Hütte, které plánuje příští rok. Doufám, že se znovu potkáme! :)
Martin Jirman
Lukáš to měl od počátku z mého pohledu neuvěřitelně těžké - zhoršující se počasí, postupně prohlubující se zdravotní indispozice jednoho člena výpravy atd. Neznám veškeré faktory hrající roli při rozhodování se o dobrodružné ústupové cestě z hřebene třetí den a proto si toto rozhodnutí ani netroufám hodnotit. Co si dovolím hodnotit je charakter Lukáše - přátelský, ochotný vždy odpovědět na doplňující otázky např. k lavinové problematice. Libílo se mi, že se Lukáš neomezil jen na nějakou obecnou "přednášku" k lavinové problematice, kterou by si téma odškrtl z "to do listu". Průběžně nám v praxi představoval např. jaký svah má jaký sklon, kde jsou převěje, nutnost bezpečných rozestupů atd. Postupně se v rámci výpravy musel logicky více zaměřit na indisponovaného člena výpravy, ale i přes to neopomínal z mého pohledu sledovat a hlavně se i ptát na kondici ostatních. Pomáhal všem členům výpravy s výběrem a následnou přípravou kempovacího místa, nabízel čaj, půjčil vlastní hůlku za tu zlomenou atd. Jeho práci v průběhu výpravy tedy hodnotím určitě kladně a rád se vydám na případnou další výpravu právě s Lukášem.
Na výpravě bych celkově pochválil pohodu, přátelskost, udržení dobré nálady v rámci celé skupiny a to i přes obtížné podmínky . Jednalo se o moji první výpravu v rámci Expedition clubu a potvrdil jsem si tedy jen to, že se nejedná o další "cestovku". Budu se těšit na další výpravu :).
Bára Kolaříková
Program byl parádní a nabitý zážitky - kromě lezení jsme se vydali do pouště i do trochu zapomenutých a o to kouzelnějších hor. Možnost okouknout zblízka prváč, bylo takovou třešničkou. :)
Rozmanitost průvodcova oslovování se pěkně odráží v jeho osobnosti :) Profesionální tulák a právník v jednom, neskutečný kliďas a srdcař vždycky ochotný s čímkoliv pomoc.
Akce neměla chybu a neskutečně mě namotivovala k posouvání dalších lezeckých cílů ❤️
Jarek Vrobel
Celý kurz byl velmi dobře připravený. Každý lektor dal do své části maximum, co mohl, a v daném čase i prostoru dokázal z každého účastníka dostat to nejlepší.
Přitom zde stále zůstávala svoboda a možnost se některé aktivity neúčastnit nebo ji vynechat. A hlavně — každý lektor byl vždy nápomocný radou i podporou ve chvíli, kdy už člověk fyzicky nebo psychicky nemohl.
Byli vybráni lidé, kteří tohle všechno umí a mají co předat. Podle mého názoru se v celém kurzu krásně snoubila odbornost s nadšením pro věc. Všichni směřovali k jednomu cíli: aby byl člověk připravený na vlastní výpravu a dokázal své lidi dovést zpět živé, zdravé, ale hlavně nadšené a spokojené.
Dalibor Kuchař
Organizace a přístup Expedition Clubu se od mé první zkušenosti v roce 2019 výrazně posunuly. Dnes bych řekl, že z hlediska zajištění všech náležitostí – víz, letenek, pojištění a podobně – patří Expe ke špičce na trhu.
Samotná expedice byla skvělým africkým mixem zážitků. Zvlášť bych chtěl vyzdvihnout čtyřdenní trek v pohoří Rwenzori v Ugandě. Afrika si většina lidí nespojuje s vysokými horami, a přitom právě Rwenzori nabídlo vše – od deštného pralesa přes vřesovou zónu až po chladné a deštivé horské pasáže.
Velkým zážitkem byla i návštěva Demokratické republiky Kongo, kde vedoucí Filip věnoval maximální pozornost bezpečí a souhlasu všech účastníků.
Rwanda pro mě osobně představovala kulturní šok – v tom nejlepším slova smyslu. Na africké poměry výborná infrastruktura, minimum korupce, bezpečnost, radary na každém kroku… člověk měl chvílemi pocit, že přestal být bělochem v Africe a že jsme tam byli prostě všichni „černí“. 😊
Jiří Kiška
Michal je skvělý průvodce – skupině dával dostatek volnosti, ale když bylo potřeba, dokázal převzít roli jasného lídra. Výborně zvolil strategii, zejména rest day v Campu 2, díky kterému se 6 ze 7 členů týmu podařilo vystoupit na vrchol. Uměl nás namotivovat i uklidnit ve vypjatějších chvílích a po celou dobu udržoval skvělou náladu.
Velkým přínosem bylo i prodloužení výpravy o dva dny, které se jednoznačně vyplatilo. Noc po příletu v Mendoze a dvě noci po aklimatizaci poskytly dostatek času na regeneraci a přípravu. Příjemným překvapením bylo také krásné údolí Vallecitos. Celý koncept Aconcagua 360 byl skvěle vymyšlený a rozhodně stál za to.
Po Araratu (5137m) úspěšně na Aconcagua (6962m) jedině s Expedition Clubem!
Adéla Štiťáková
Honzík měl profesionální přístup ke všem situacím, které nastaly. Vím, že někdy to nebylo s naší skupinou jednoduché :), ale ke všemu se postavil s naprosto chladnou hlavou.
Zažila jsem už několik běžeckých kempů, ale toto předčilo veškerá má očekávání. Rozhodně tato výprava není pro žádné "princezny", protože se člověk ocitne v nádherné, surové přírodě, která je svým počasím nekompromisní, drsná, ale neskutečně nádherná. Když se k tomu sejde dobrá parta lidí, vznikne nezapomenutelný zážitek, ke kterému vlastně není co dodat. To se musí zažít.
Honza Klicpera
Pochválil bych všechno! Boží program, boží lezení, boží parta lidí, boží atmosféra. Bez nadsázky to byl pro mě nejlépe strávený týden za uplynulé roky, na tuhle výpravu budu ještě dlouho vzpomínat. Lokality vybrané pro lezení jsou všechny nádherné, ale chtěl bych vypíchnout oblast Rebro v Bosně. Jak řekl jednou básník - naprosté lezecké porno! Atmosféra na výpravě byla neskutečná, smích a dobrá nálada zde byla na denním pořádku. Speciální díky i za možnost přespat den před výpravou v klubovně!
Jsem moc rád, že Martin nešel dělat kariéru v právech, ale místo toho svou energii soustředil do Expedition clubu, protože se pro to prostě narodil! Mimo to, že se stará o chod Expe, tak je i špičkovým průvodcem, obdivuji tuhle všestrannost. Martin umí skvěle balancovat mezi pankáčem a zodpovědným průvodcem, takže se s ním člověk nenudí, ale zároveň nemá strach o své bezpečí. Všem se na výpravě velmi aktivně věnoval, pokládal otázky aby nás lépe poznal. Také chci vyzdvihnout Marťasovu schopnost motivovat, pomohl mi překonat strachy z lead climbingu a za pouhý týden jsem se posunul mílovými kroky. V neposlední řadě mi sednul i Martinův smysl pro humor (někteří členové výpravy by možná nesouhlasili, ale oni to prostě jenom nechápou :D). Díky moc Marťas, budu se moc těšit na další výpravu!
Tomáš Křížek
Maximální spokojenost. Tom je profesionál v lezení, skvělý instruktor a lektor, umí zaujmout a pobavit. Umí přečíst lidi nejen po fyzické, ale i psychické stránce a tím přizpůsobit tempo výpravy. Velké pozitivum je, že dává prostor k diskuzi a přáním všech ve skupině. Organizaci výpravy, tak přizpůsobuje nejen danému itineráři.
I přesto, že jsem EXPE sledoval už 3 roky, až letos jsem našel čas a správnou aktivitu k účasti. Věřte nebo ne, věděl jsem dopředu, že to bude pro mě osobně něco přelomového a že samotná výprava mě nezklame. Tak se stalo! Od A do Z jsem si to užil. Ve spojením s Tomem a ostatními ve skupině jsem svůj život neskutečně obohatil. Osobně jsem nesmírně rád, že jsem mohl poznat filozofii EXPE. Těším se na další výpravy!
Michal Bernát
Cestování s Expedition Clubem mohu vřele doporučit. Určitě bych ocenil i perfektní webovky, které jsou ve srovnání s konkurencí podobných cestovatelských skupin, jasně nejpřehlednější.
Honzu jsem viděl poprvé až den před odjezdem a musím říct, že se jedná o přátelského a zkušeného průvodce, který ví co dělá.
Olda Novak
Za mě úžasná výprava do končin kde nikdo moc nejezdí. Divokost a odlehlost bylo to co mě lákalo a naprosto splnilo moje očekávání. Doprovodný program s návštěvou Krueger parku a Svazijska byl takovou třešničkou na dortu. Náročnost byla taky optimální.
Bořek byl naprosto pohodový průvodce a zároveň perfektně připravený profesionál. Hlavně díky němu výprava dopadla výborně.
Už se těším na další výpravy s Expe :-)