Reference

Zde jsou reference lidí, kteří s námi cestovali.

Jakub Dušek

Zakarpatská Ukrajina pod 24 let, říjen 2021, průvodkyně: Milča Mařáková

Líbil se mi rozsah poznání Ukrajiny - začali jsme v Koločavě a procházeli tamější hory, cestou jsme projeli velmi chudé oblasti a nakonec jsme skončili ve Lvově. Z celé výpravy bych vypíchnul jako dva největší highlighty hromadné koupání v čanu (nádoba s horkou vodou) po požití nejrůznějších místních tekutin a volby ve Lvově. Volby původně nebyly vůbec v plánu, ale bez velkého váhání jsme tam vyrazili. Za tuhle operativnost patří velký dík Milče a zbytku Expedition clubu. Koncept výpravy pod 24 let mi přijde velmi sympatický, většina z nás v tomto věku řeší obdobné problémy a výzvy, a tak to dovede skupinu velmi rychle stmelit. Milča, i když to byla její první výprava, vše zvládala skvěle a byla ochotná upravovat program. Je milá a přátelská.

Ověřit referenci

Martin Plaček

Makedonie a Kosovo, srpen 2021, průvodce: Standa Dadák

De Luxe! Vážně, se Standou dostanete All Inclusive výpravu co do zážitků, tak zábavy. Je to zábavný človíček, který je pro každou srandu a zároveň hodně chytrý, což člověk při rozpravách s ním pozná. Co se týká samotné výpravy, tak oceňuji jeho zkušenosti, orientační smysl a skvělou intuici. A to se vážně hodí. Výpravu si umí dobře zorganizovat, přestože nemá problém s trochou zdravého freestylu. Umí skvěle řešit věci operativně a dokáže povzbudit. Pro své ovečky udělá, co jim na očích vidí. A ani po příjezdu Standa nezahálí, byť jsme nad ránem unavení, on se ujme kytary a dokáže bavit do poslední chvíle. Standa je dobrý člověk a úžasný průvodce. Myslím si, že bez něho bychom si z výpravy odnesli jen polovinu zážitků, které máme.

Chválím určitě samotného ducha expedice, kdy si člověk nepřipadá jak na zájezdě, ale skutečně jako na výpravě s bandou kamarádů. Což tak v podstatě je. A tím pádem jako plnohodnotný člen expedice. Byla to má první expedice s Vámi a byl jsem nadšený! Líbí se mi zázemí EC před a po akci a celkový přístup EC, kdy nic není problém. Taky je super, že se jezdí jen v tak malých skupinách. Zbytek už dělá hodně průvodce a ten byl skvělý. Za mě pecka.

Ověřit referenci

Martin Grossmann

Dvoudenní výsadek, září 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Díky moc za to jak to děláte. S Expedition clubem jsme byl na Ukrajině a teď na Výsadku a určitě to není poslední výprava s vámi, už teď přemýšlím nad dalšími. Na obou výpravách jsem se naučil a zažil něco nového. Průvodce hodnotím velmi kladně. Bylo to strašně super. Zvládá pružně řešit všelijaké situace . Je s ním sranda a nechává prostor i našim nápadům. 

Ověřit referenci

Eva Adamová

Chorvatsko na seakajaku, říjen 2021, průvodkyně: Terka Cupáková

Terku hodnotím velmi pozitivně. Účastnila jsem se pravidelně pondělky pádlování na Brněnské přehradě, kde jsem měla možnost potkat i ostatní účastníky akce. Do Chorvatska jsme tedy odjížděli jako parta kamarádů, kteří se už měli možnost seznámit před akcí. Současně nám Terka vysvětlila techniku jízdy na kajaku a případnou záchranu. Na akci jsme tedy odjížděli už proškoleni a mohli jsme si užívat pádlování naplno. Akce probíhala ve velmi přátelské atmosféře. Terka dokonce vezla kytaru na kajaku, což zajistilo zábavu i na nějaké večery. Velmi pozitivně hodnotím také i výběr míst na stanování/přespání. Budu sledovat další akce, na kterých bude Terka jako průvodce a ráda se zase přihlásím! 

Ověřit referenci

Tomáš Svoboda

Bulharsko - přechod Pirinu, září 2021, průvodce: Petr Tobolák

Pirin předčil moje očekávání, nádherný pohoří, trasa rozvržená pěkně, k tomu se sešla fajn parta lidí, bylo to relaxační.

Peťa je naprostej pohodář. Cokoliv se naskytlo za problém , hned aktivně vyřešil. Za mě spokojenost, doufám, že se s ním zas na nějaké akci potkám 

Věřím, že jsem nejel naposled, tak horám zdar!

Ověřit referenci

Jan Drábek

Bulharsko - přechod Pirinu, září 2021, průvodce: Petr Tobolák

Průvodce byl vynikající! Navodil parádní atmosféru hned od odjezdu, řízení bez problémů a bezpečně, velice ochotný  a nápomocný, ptal se, jestli je vše ok, šel napřed pro vodu, pomohl s batohem. Špica!

Cesta byla fakt dobrodružná, bez značení a skoro volným terénem. To beru jako plus. Celou dobu byla parádní atmosféra a chválím i místo na nohy v autě!


Ověřit referenci

Gábina Vítková

Hangar boulder camp - Magic wood, srpen 2021, průvodce: Jeník Jurečka

Poznala jsem fajn lidi a parádně jsem si zalezla na fakt krásném místě. Určitě budu zvažovat účast na nějakém dalším boulder campu.

Jeník byl super! Vždycky plný nadšení, všechno s náma diskutoval, co se nám chce dělat, kam chceme jít, pomáhal vybírat bouldery, hezky se staral o spokojenost celé skupiny. I když oblast sám předem neznal, vždycky si něco dopředu nastudoval, vzal nás na nějaké místo a pak s neutuchajícím elánem běhal s průvodcem po lese a hledal, kde by se nám mohlo něco líbit. Navíc s ním byla zábava, ráda jsem ho poznala.Ověřit referenci

Petra Kovalčíková

Makedonie a Kosovo, srpen 2021, průvodce: Standa Dadák

Primárně si člověk vybírá výpravu podle destinace, kam by se chtěl podívat nebo alespoň podle vhodného termínu. Ve finále je ale nakonec jedno, kde skončí a co tam bude dělat, zda bude itinerář splněn do puntíku nebo ne. Výsledný dojem z expedice bude vždy tvořit atmosféra, která na akci vznikla. A tohle se podle mě podařilo, s velkým přispěním průvodce i ostatních účastníků.

Standa je zkušený průvodce, se kterým bych si troufla jet snad kamkoliv. A pokud bude možnost, tak i ráda pojedu. Za všech okolností pohodář, který zachová úsměv, klid a chladnou hlavu a nedá na sobě nic znát, i kdyby ho třeba něco rozhodilo. O účastníky výpravy se stará, se všemi dokáže hravě vyjít, podpoří, když to člověk potřebuje, rád všem poradí, ale do ničeho nikoho netlačí. A i přesto, kolik toho má po cestě na starosti a je to vlastně jeho práce, si to dokáže společně s ostatními užít. Každý, kdo dělá svou práci tak rád, ji prostě dělá dobře.

Děkuju za skvělou akci, především Standovi za jeho podporu a vždy pozitivní a inspirativní přístup!


Ověřit referenci

Jana Kábrtová

Přeběh nejvyššího pohoří Ukrajiny, červen 2021, průvodce: Ondřej Švirák

Celkový koncept několikadenních přeběhů nalehko, jen s 15-ti litrovým batohem mě neuvěřitelně baví. Akce se navíc účastnili dobří běžci a tak to pro mě místy byl dost challenge. Mě ale baví překonávat se a když jsme po téměř 180ti kilometrech strávených na hřebenu Karpat proběhli do Koločavy, tak jsem z toho měla skvělý pocit.

Ondra je skvělý průvodce. Jako vždy měl vše super připraveno a naplánováno. Navíc je velmi ochotný a odpovědný. V extrémnějších podmínkách, které byly např. druhý den, dokáže vést skupinu tak, aby byli všichni v bezpečí. Tohle byla moje třetí akce, kterou vedl Ondra a moc ráda s ním pojedu zas.

Ověřit referenci

Amálie Chocholová

Podkarpatská Rus pod 24 let, květen 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Nápad vymyslet akci pod 24 let je super - opravdu děkuju za tu možnost jet na tuto akci a také za to, že se uskutečnila přes všechny koronavirové povinnosti! Bylo to skvělé, s lidmi okolo jsme si sedli a ti jsou jedni z nejdůležitějších článků jakékoliv expedice -). Zároveň to byla pro mě fajn možnost okoštovat, jak expediční klub funguje a jestli bych chtěla jet na nějakou budoucí akci, možná někam dál, a jaká je filosofie expedition klubu.

Matěje hodnotím rozhodně pozitivně. Podporoval nás ve chvílích, kdy jsme to potřebovali, jeho jistota a klid a to, že nás tak všechny udržel pospolu i v náročnějších situacích. Ke všem a všemu byl otevřený, milý, komunikativní, řekl nám, jak se věci mají, nehrál si na nikoho důležitějšího, nebo na nějakou autoritu. Taky bylo moc fajn, že jsme si byli na akci všichni i s průvodcem věkově blízko, což si myslím, že nás hodně seskupilo dohromady. Hodně si cením toho, že jsme byli všichni na stejné úrovni - tzn. že jsme se na všem dohodli společně, nebylo to tak, že by nás průvodce nutil k určitému harmonogramu, nebo programu, což je pro mě velké plus -). Jako to je vždycky, nevyšlo všechno podle plánu a myslím si, že se průvodce postaral o veškeré bezpečí a nutný komfort na akci. Zároveň se mi líbilo, že jsme nebyli nuceni držet se plánu, a Matěj nám vždycky předložil různé možnosti řešení a potom společně jsme se dohodli co a jak uděláme.

Rozhodně nejedu s expedition klubem naposledy!

Ověřit referenci

Martina

Výprava do neznáma - letecky, květen 2021, průvodce: Honza Žert

Všechno bylo skvělé. :) Sešla se super parta, prakticky jen v doprovodu místních jsme si projeli destinaci, kterou bych jindy asi ani nezvažovala navštívit, program nikdy nebyl problém přizpůsobit tak, aby byl zábavný pro celou skupinu, všechny zádrhely řešeny s úsměvem, z minimálních plánů a očekávání kopec skvělých zážitků

Průvodci dávám 10 z 10. Milý, sympatický, zábavný, obětavý, nabitý nevídanými historickými a kulturními znalostmi a se zásobou kvalitních historek k vyprávění na požádání, s drobnými komplikacemi nekonečně trpělivý a především, především skromný! )

Ověřit referenci

Martin Grossmann

Podkarpatská Rus pod 24 let, květen 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Skvělá destinace a celkový průběh expedice . Sice sem tam cesty byly krkolomné ale v tom to bylo super a byl to zážitek, na který se jen tak nezapomene . Za mě prostě super akce , i když asi něco nevyšlo podle plánu, ale i tak to všechno do sebe krásně zapadlo . A myslím si, že to tak hezky vyšlo bylo průvodcem, ale i skupinkou, kde jsme se byli schopni rozhodovat všichni jako jeden.

Matěj byl super, dalo se sním dobře pokecat a byl pro každou srandu . Líbilo se mi jak nás nechával o cestě a plánech rozhodovat všechny a nevedl to tvrdohlavě sám . Prostě supr parťák a průvodce .

Strašně moc mě tato akce nadchla. Byl to můj první trek v zahraničí a bylo to super, taky to byla moje první akce s EC a určitě ne poslední už teď přemýšlím na jakou další bych se přihlásil . Je super jakým způsobem to v EC děláte a organizujete podobné akce . A určitě EC doporučím mým kamarádům . Byl jsem moc rád za to že mě skupinka vzala tak suprově, i když jsem byl nejmladší. Děkuji za další super zážitek.


Ověřit referenci

Gabriela Vitásková

Velikonoce v Turecku - Lýkijská stezka, duben 2021, průvodce: Sofia Arsentyeva Gothard

Chválím volbu výchozího místa - zázemí v apartmánu i trasa byla velice hezky zvolená, byla náročná, tak akorát pro úplně každého. Po cestě jsou podchycené možnosti. Je možné doplnit si vodu i zásobu potravin.

Sofya působí velice dobře na všechny lidi ve svém okolí. Je velice milá, příjemná, působí podstatně vyspělejším dojmem než jak je podle občanky stará :) Vždy byla nápomocná a snažila se vyjít vstříc pokud možno většině skupiny pomocí hlasování apod.

Byla jsem s Expe již potřetí a opětně mě nezklamal, opravdu se mi zde moc líbilo. Sice na první pohled to vypadá, že je Expe se svými akcemi určeno primárně pro mladší generaci, ale i ti dříve narození se nemusí bát, fakt se vždy sešla skupina velice rozdílná díky věku, ale vždy vše fungovalo naprosto bravurně. Už mám zálusk na další akce pořádané Expedition clubem. Hodně zdaru, ať Vám to šlape tak dobře jako dosud. Díky za vše!!!

Ověřit referenci

Vašek

Kungsleden - Královská cesta severním Laponskem, březen 2021, průvodce: Honza Švábenský

Průvodce hodnotím na jedničku. Honza byl super jak před výpravou, kdy byl schopný dát dobré info i přes to, že situace s covidem, vládními opatřeními a krachujícími ČSA vůbec přehledná nebyla, tak i při výpravě, která se i díky němu za mě skvěle vydařila.

Chválím volbu destinace, Honzovu trpělivost a přístup, povahu a smysl pro humor ostatních členů výpravy, literární okénka, sauny, kochací scenérie, moment kdy se ukázala polární záře, švédské chaty.. dost toho bylo.

Ověřit referenci

Dita Mikulenková

Sarek - poslední divočina Evropy, duben 2021, průvodce: Ondřej Švirák

Chválím skvělou organizaci a řešení problémů od Ondry v každé situaci - Super partu lidí, která se dala do kupy se kterýma těch 12 dnů bylo pořád málo - Možnost dostat se na místo kam bych se sama nevypravila - Vystoupení ze své komfortní zóny a získání zážitků na celý život.

Již před akcí jsem slyšela na Ondru samé skvělé recenze, ale akce v Sareku ve Švédsku mi ukázala, jak moc pravda to je. Nejen, že je skvělý parťák, se kterým je sranda a pomůže v každé situaci (například kdy jsem byla vyřízená a vzal mi věci abych se doplazila do finální destinace a ještě mě podporoval), ale především jak profesionální přístup má a je schopný si zachovat chladnou hlavu a poradit si v různých situacích stále s usměvem na rtech. Takže pokud vyrazím na další výpravu, tak bych určitě zase moc ráda jela s ním! 

Ráda bych tedy poděkovala Ondrovi a pak taky všem ostatním ve skupině. Donutili jste mě překonat se v mnohých ohledech, dali mi možnost užít si naprosto skvělých 12 dnů v divočině bez lidí a postarali se o mě když jsem to nejvíc potřebovala!  Bylo to BOŽÍ!! a určitě ještě někam s Váma vyrazím! :)

Ověřit referenci

Theo Lejsek

Kungsleden - Královská cesta severním Laponskem, březen 2021, průvodce: Jan Švábenský

Skvěle naplánováno, skvěle postaráno, skvěle informováno, výprava předčila má očekávání. 

Šílená doba si ještě před samým odjezdem žádala veliké organizační a komunikační úsilí. Honza vše zvládl na jedničku aby jsme mohli bezpečně odjet a v pořádku se dle plánu vrátit. Během výletu byl nám všem oporou a vlídným slovem pomáhal v těžších chvílkách. Jeho zkušenosti, jistota a fyzický fond mě uklidňovaly v blizardech a věřím, že je ocenil i Švédský správce horské chaty, kterému John pomáhal při záchraně nezodpovědných Dánů a jejich psího spřežení... Věřím, že se s Johnym uvidím na dalších akcích Expe.

Byla to moje první vlastní zkušenost s Expe a hned takhle parádní, když jsem odjížděl měl jsem přání spatřit polární záři, po návratu je přání tisíc třeba hned příště s Expe na Aljašku....

Ověřit referenci

Radek Pilař

Španělsko - běžecký kemp, únor 2021, průvodce: Ondřej Švirák

Chválím krásnou lokalitu pro výběhy, dobrou partu lidí, klidné ubytování a většinu dní hezké počasí. Ondra je pohodový týpek, který má vše dopředu parádně připravené a dokáže rychle reagovat na nečekané situace, určitě jsem se na jeho kemp, výpravu nevydal naposledy. Už se moc těším až se budu moct s vámi opět někam vydat, byl to nevšední zážitek a nejlepší možná,,relaxace přitom co se kolem nás poslední rok děje.

Ověřit referenci

Darina

Švédsko na běžkách, leden 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Chtěla bych pochválit pestrost v možnostech běžkování - luxusně upravené stopy i křupavá divočina. Pestrost v místech pro spaní. Velikost skupiny. Kombinace tam letadlem, nazpět autem. Krásný začátek nového roku.

Matěj mi sedl maximálně. Jsem zvyklá cestovat sama nebo s kamarády a do pořádané akce jsem se nechala přemluvit kamarádkou, a tak jsem se vlastně osoby průvodce bála ) skupinové dynamiky ) Jsem vděčná, že jsem díky Matějovi mohla překonat stereotypy, který jsem o hecujích borcích průvodcích měla, aniž bych si to uvědomovala. Bylo mi příjemný, že Matěj vlastně naší oblast neznal, a tak mohl být uchvacován spolu s námi. Měla jsem v něj velkou důvěru, v jeho cit pro skupinu a užila jsem si prostor, který dával pro společné plánování a rozhodování. Bylo mi s ním dobře, ať už na mrazu nebo u kávových či auto- dýchánků.

Díky za vaší práci, tuplem v době covidu!!

Ověřit referenci

Lucie Savková

Švédsko na běžkách, leden 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Průvodce byl perfektní! Milý, společenský, pohotový. Nebojí se improvizovat a změnit program dle aktuálních potřeb a chutí skupinky. V každé situaci srší humorem, povzbuzuje skupinku a dokáže vyhecovat i toho nejlenivějšího člena výpravy. Přitom zodpovědný a připravený na každou situaci, při problémech v záloze jedno, dvě řešení. A vše s úsměvem a humorem jemu vlastním.

Ověřit referenci

Pavla Lengalova

Švédsko na běžkách, leden 2021, průvodce: Matěj Štrunc

Pochválila bych způsob organizace, všechny informace byly dostupné včas, žádné zmatky, cesta tam s zpět proběhla úplně hladce. Ubytování v Särna bylo přesně šité na tento typ akce. Neměnila bych vůbec nic, vše do sebe zapadalo a tak jaksi patřilo k sobě.

Průvodce byl bez chyby! Nestresuje, nabízí možnosti a nechá skupinu společně rozhodnout. Poradí, když vidí, že to někdo potřebuje. A má v zásobě spousty triků, jak výpravu udělat zajímavou.

Díky! Těším se na další cesty!

Ověřit referenci

Lada Matyášová

Turecko - Lýkijská stezka, leden 2021, průvodkyně: Sofya Arsentyeva Gothard

Jsem moc vděčná, že jsem mohla jet, i když jsem byla snad patá nad plán původní velikosti výpravy, a navíc jsem se hlásila ani ne den před odjezdem. Sofi mě podpořila a dovolila mi jet. V tu chvíli mi to hrozně pomohlo a jsem za to děsně moc ráda. ))) Líbila se mi vyváženost fyzické části s psychickou, tedy čtyřdenní trek a k tomu kulturní poznávání a objevování. Nebyla to tedy jen velká dřina, ani neustálé přejíždění po památkách. Moc se mi líbilo, že hlavním mottem bylo si to společně užít a za to jsem moc ráda! :)

Průvodkyně si vedla úžasně. Na to, jakým výzvám akce čelila, pandemie a měnící se podmínky pobytu v Turecku i návratu do ČR, vše zvládala s přehledem a k našemu nejlepšímu prospěchu. Jsem z ní nadšená a hlavně se mi hrozně líbí její úvodní fotka na Expe webu - ta lucerna je dokonalá! Kdybych mohla, jedu s ní znovu. 

Sofinka byla skvělá, účastníci také a vůbec jsem z celé akce děsně nadšená. Takže jsem se samozřejmě již přihlásila na další expedici a přemluvila k tomu i přítele. Protože dobré věci se mají šířit. :D

Ověřit referenci

PaveLL

Maroko - Sahara a Antiatlas, listopad 2020, průvodce: Adam Stejskal

Průvodce hodnotím nejlépe jak to jen jde. Pochválil bych skvělou přípravu před akcí. Vzhledem k složitému stavu Covid. Bylo to vyčerpávající. Spojení zkušenosti, veselé nálady průvodce a přitom trochu přísnosti. např. vykopání účastníků výpravy na východy slunce, nekompromisní časový plán na přejezdy, ...

Bylo skvělé, že mohl jen můj 12 letý syn. Myslím, že to bylo nejen skvělé pro něj, ale i EXPE si vyzkoušela, jaké to jet dospívajícím klukem.

Ověřit referenci

Martina Podhůrská

Maroko - Sahara a Antiatlas, listopad 2020, průvodce: Adam Stejskal

Průvodce - Všechny krizovky řešeny s klidem, nejede podle natvrdo daného itineráře, ale je čas pro improvizaci, vždycky vysmátý a v pohodě, se zásobou hádanek a společenských her k ukrácení cesty. Dokázal namotivovat celou skupinu i k včasným příchodům i vstávání na prakticky každý východ slunce a člověk se opravdu ani na minutu nestihl nudit. :)

Od faktu že jsme během nastalé situace vůbec zvládli odjet, přes organizaci, bleskurychlé a skvěle zvládnuté řešení problémů s odletem, až po skvělý program jako perfektní kombo hor, pouště a surfů, kdy jsme skutečně i přes dvoudenní časovou sekeru zvládli vše plánované, přidali spoustu zážitků navíc, sešla se skvělá parta lidí, co víc si přát.

Obzvlášť díky za to, že mě tahle výprava, jako člověka, který fakt nemá rád hlavu pod vodou, dovedla k oblibě sportu jako je surf.

Ověřit referenci

Monika Hubková

Chorvatsko - Jižní Velebit, září 2020, průvodce: Kuba Frank

Kuba je jedním slovem NEJLEPŠÍ! Je to velký vtipálek, který bere vše s nadhledem (včetně sám sebe) a perfektně rozumí dynamice ve skupině. Vše probíhalo bezchybně a nálada osazenstva byla díky Kubovi vždy pozitivní a to i přes nepřízeň počasí. Vše co se dá ovlivnit bylo perfektní!

Ověřit referenci

Milan Bajaja

Bulharsko - Stará Planina po chatách, říjen 2020, průvodce: Honza Švábenský

Spokojenost po všech stránkách , člověk má pocit, že když cestuje s vámi ,tak je víc než zákazník , že je součástí skupiny lidí, co rádi objevují společně svět a zvyky místních obyvatel. Průvodce se o nás staral, jako o vlastní. :) Naprostá spokojenost po všech stránkách. Schopnost změny programu, dle potřeb skupiny a maximální podpora těch, co ji potřebovali. A v neposlední řadě, skvělí hudební zážitek.

Doufám, že se s vámi ještě podívám do dalších končin světa a poznám spoustu nových lidí . Ještě jednou díky, za super zážitek, ani se nám nechtělo vracet.

Ověřit referenci

Daniel Benada

Výsadek, říjen 2020, průvodce: Honza Žert

Průvodce Honza je prostě profík který byl snad už všude. Jeho historky a pohotové odpovědi udržovaly všechny zúčastněné v super uvolněné náladě. Klidně bych si to dal znovu. A dvakrát.

Co se týče výsadku, upřímně a velice příjemně mě překvapilo jak jsou lidi v $^&*£*+! srdeční a jakou mají snahu pomoci evidentně ztraceným a zmateným cizincům, kteří se jim z ničeho nic zjevili ve vesnici. O to víc, když nemluví stejnou řečí a nerozumíte si ani papuč. Před výsadkem bych nevěřil, že by si někdo cizího člověka (mě) pozval jen tak do domu, pak mi nabídl domácí mošt, pak deku, pak večeři, pak víno, a po setmění nocleh. Jo, a ráno snídani a odvoz.


Ověřit referenci

Alena Horská

Výsadek, říjen 2020, průvodce: Honza Žert

Honza je živá reklama na kvalitního průvodce. Byl v dobré náladě za všech okolností. Zvládnul vyhovět všem ve skupině navzdory tomu, že jsme byli poměrně nesourodá parta. Zdroj jeho energie musí být bezedný, protože držet tempo s posádkou a ještě to celé odřídit je prostě výkon. A jako bonus navíc nás zásobil historkami ze svých cest, které se poslouchaly úplně samy. Honzu doporučuje deset z deseti stomatologů. :D 

Ověřit referenci

Ivan Floreš

Bulharsko - přechod Pirinu, září 2020, průvodce: Martin Ksandr

Martin je skvělý průvodce. Je to kamzík, který běhá po horách tam a zpět a hledá ideální trasu. Když je potřeba, zajistí support pro slabší členy výpravy. Libí se mně, že se snaží vždy využít maximální potenciál míst, ale zároveň nic neláme přes koleno, takže neprostupným či nebezpečným cestám se vyhýbá. V neposlední řadě je také zdrojem zábavy. :)

Vzhledem k náročnosti bylo fajn mít jeden den odpočinkový s možností menšího výletu na lehko. Také velmi oceňuji závěrečnou návštěvu termálních pramenů.

Ověřit referenci

Miroslav Kulovaný

Švédsko, září 2020, průvodkyně: Barča Podlipná

Neskutečně různorodá výprava, která bavila od začátku až do konce. Za relativně krátkou dobu jsme viděli kus Švédska. Nikdy nepanovaly žádné zmatky a nepromrhal se jediný den. Navíc to, že mi lidi, které jsem znal 6 dní připravili narozeninovou oslavu, bylo velmi milé. Průvodkyně byla skvělá. Nejenže vše skvěle zařídila a vymyslela, ale bylo i možné se na lecčems rozumně domluvit.

Už se těším na další výpravu!

Ověřit referenci

Michal Kolcarek

Švédsko, září 2020, průvodkyně: Barča Podlipná

Měli jsme jet do Norska, které nám 2 týdny před odjezdem zavřelo hranice a Barča rychle vymyslela podobně úžasnou akci ve vedlejší zemi! Kvůli Covidu jsme tedy nakonec vyrazili do Švédska. A toho si cením na průvodkyni asi nejvíc. Podařilo se jí nadchnout všechny účastníky, takže skupina jela v původní podobě. Celá akce byla příjemně pohodová, probírali jsme program a hodně se to řídilo rozhodnutím skupiny. Nejsem si jistý, že se to dá uvést jako relevantní plus průvodkyně, ale to, že s sebou vzala svého přítele, který danou oblast zná jako své boty bylo taky super. Osobně jsem si moc užil i prohlídku Stockholmu, na kterou Barča poskytla zajímavé kulturní info. Vzít psy nemuselo vyhovovat každému, ale za mě super!

Krásně vyvážena akce. První den ve Švédsku ve znamení dlouhé cesty byl proložen parádními zastávkami. Prohlídka Helsinborgu v 6 ráno byla parádní. Pak pěkný trek na tři dny. Plutí na lodích byla taková třešnička na dortu, něco, co tuhle akci udělalo speciální. Druhá půlka akce byla víc kulturní. Vypustili jsme těžký trek, což hodnotím kladně, protože podmínky nebyly ideální. Nahradili jsme to, ale návštěvou krásné Uppsaly a prodlouženou návštěvou Stockholmu, takže za me paráda.

Ověřit referenci

Lukáš Oberreiter

Zugspitze a Grauspitz - nejvyšší vrcholy Německa a Lichtenštejnska, září 2020, průvodce: Adam Stejskal

Pochválil bych informovanost o výšlapech. Bylo to jak pro dobro průvodce, tak pro naše dobro, abychom nešli slepě za ním. Takhle si každý mohl do jisté míry volit i vlastní tempo. Především chválím i brutální improvizační změnu a reakci na covidovou situaci ve Slovinsku. Super.

Průvodce Adam byl skvěle připravený a nenechával stěžejní věci náhodě. Časový nátlak se ukázal jako velmi důležitý, jinak by se asi nedaly vylézt dva nejvyšší vrcholy za tak krátkou dobu. A taky je to hecař, což je pro mě osobně asi nejdůležitější -D.

Jsem naštvanej, že jsem žádný takový trip nepodnikl mnohem dřív. Zároveň jsem ale rád, že jsem tohle mohl okusit skrze vás ). Byla to famózní zkušenost, takže snad příště někde jinde! )

Ověřit referenci

Gabriela Vitásková

Venediger Hohenweg - hřebenovka východního Tyrolska, srpen 2020, průvodce:Andrej Tkačuk

Zpočátku jsem měla obavu, zda budou moje síly stačit na tuto výpravu, přeci jen jsem typická kancelářská myš, která se na hory dostane tak více méně sporadicky a to vesměs jen na víkend. S Expedition club jsem byla zatím jen podruhé, ale opětně nezklamal. Sešla se dobrá parta lidí, kteří jsou normální - nejsou to zhýčkaní lidé, kteří se budou ofrňovat nad tvrdou matrací, špatným počasím, nefungujícím internetem apod. nepodstatnými věcmi, ale užívají si čistě krásu hor a společnost stejně laděných lidí. Průvodce Andreje jako průvodce hodnotím jen a jen kladně. Je to velký pohodář, stále s dobrou náladou. Snažil se svoji pozornost rovnoměrně věnovat všem zúčastněným.Pokud někdo váhá.... tak mohu jen doporučit, určitě tato expedice stojí za to.

Ověřit referenci

Patrik

Venediger Hohenweg - hřebenovka východního Tyrolska, srpen 2020, průvodce: Andrej Tkačuk

O Brněnském Expedičním klubu jsem se dozvěděl přibližně před rokem, kdy jsem se přihlásil na výpravu do Nepálu na trek Mardi Himal. Ten však bohužel kvůli nešvaru s rozšiřující se chřipkou padl. Pro cestovatele nastala doba temna a každý z nás určitě hledal nějaké východisko alespoň na pár dní. V průběhu času jsem pokukoval na akce, které je klub v momentální situaci schopen zrealizovat a zaujala mě hřebenovka ve východním Tyrolsku. Moc dlouho jsem se nerozhodoval, jelikož jsem letos kvůli zaměstnání a šaškárně s kašlem nemohl čerpat moc dovolené a využíval jsem hlavně prodloužené víkendy. Konec letošních prázdniny se stejně jako jejich začátek pro mě tedy nesl v duchu hor.

Průvodce hodnotím 1* - Komunikativní a věčně vysmátý pohodář, od kterého se můžete naučit spoustu užitečných věcí. Například nezapomenout si sebou vzít něco dobrého na zahřátí nebo se nebát uvařit si v teple domova .

Ověřit referenci

Kristyna Matoulkova

Norsko - Femundsmarka a Dovrefjell, srpen 2020, průvodce Standa Dadák

Standa byl super průvodce. Byla s ním fakt sranda, ale zároveň jsem se s ním cítila bezpečně. Líbilo se mi, jak se s lehkosti vypořádával se všemi nástrahami a přitom se dokázal pořád usmívat. Plus se s ním dobře kecalo. Po pár dnech jsem měla pocit, jako bych ho už znala roky, jako fakt. Dala bych mu určitě pět z pěti, a kdyby to šlo, tak klidně i šest z pěti za to, ze vzal s sebou svoji prima manželku.

Pochválila bych plán výpravy (fakt jsem se nenudila), super parta, troška toho adrenalinu sem tam, večeře u ohně a zodpovědný pitný režim. Norsko bylo rozhodně zatím jedna z nejlepších dovolených, na kterých jsem zatím byla a za to díky!

Ověřit referenci

Jiří Kiška

Vandr lodí, brodem a pěškem - Tátové s dětmi, srpen 2020, průvodce: Filip Vítek

Super koncept, náramně jsem si to se synem užil. Byla paráda sledovat jak si děti spolu hrají, běhají po lese, spolupracují, nosí dřevo k ohni, atd. Plavba, slaňování, brodění a spaní na ostrově - to už byly třešničky na dortu. Filip je skvělý průvodce.

Ověřit referenci

Katka Uhlířová

Rumunsko - Fagaraš, červenec 2020, průvodce: Jirka Střípek

Zažili jsme vše a vše to k výpravě patřilo - krásné slunečné počasí, bouřku s kroupami přímo nad hlavou, srandu, vzájemnou podporu a dechberoucí výhledy. Líbí se mi kamarádský přístup všech, malé skupinky, demokratický přístup při rozhodování, zda pokračovat dál, podívat se ještě jinam nebo už ne apod., týmová spolupráce.

Náš průvodce byl Jirka Střípek, povídal, že je to jeho první taková výprava, i když to nebylo vůbec poznat. Spíše naopak. Je velmi vnímavý a všímavý k dění ve skupině a k jednotlivci, je neskutečně plný elánu a optimismu. Třeba uprostřed bouřky, když jsme šli dost strmý výšlap, si stoupnul na kraj a začal zpívat Prší prší jen se leje ... Bylo to zrovna v kopci, ve kterém mi dost docházel dech a najednou jsem uslyšela tu písničku ) ). Rozhodně je znát, že má zkušenosti s horami a přechody a má obří sílu (chvíli táhl i můj batoh). Pro mě fakt hustej týpek.

Ověřit referenci

Bára Zýková

Jeseníky po našem, červenec 2020, průvodce: Martin Ksandr

Průvodce byl vynikající! Profík a srdcař -) Akorát jsme ho asi občas zklamali, když jsme nevyrazili na úplně všechny naplánované tisícovky -)

Moc děkuji za dalši skvělou akci! Bylo to jako vždy skvělé (ač tentokrát o něco pohodovější než ostatní výpravy na kterých jsem byla - ale to taky není k zahození -)). Už začínám číhat, kam s Expe vyrazím na Silvestra.

Ověřit referenci

Petra

Jeseníky po našem, červenec 2020, průvodce: Martin Ksandr (+Sheila :))

Průvodce Martin bol skvelý, všetko mal naplánované, prípadne sme plán mierne upravili podľa aktuálnej situácie a počasia. Vybral moc krásne trasy a Sheila sa vždy postarala o dennú dávku roztomilosti. Za mňa veľká spokojnosť a už sa teším na ďalšiu výpravu -)

Ověřit referenci

Věra Štěpánská

Jeseníky po našem, červenec 2020, průvodce: Martin Ksandr

Bylo to celé fajn, líbila se mi ta odlehlá místa pro stanování, to jsem chtěla zažít a stále se k nim v duchu vracím. Na druhou stranu sprcha v Losinkách nebyla k zahození a kdybych měla stejnou akci zopakovat, tak bych ji znovu zařadila. Pěkná byla i trasa mimo turisticky značené cesty.

Vzhledem k tomu, že jsem byla před akcí zdravotně indisponovaná, věkově nejstarší, byla jsem průvodci vděčná za laskavé pošťouchnutí a podporu, abych akci nevzdala. Pomohlo mi, že zde byl i respekt k tomu, že jsem si dvě počáteční trasy zkrátila a postupně tak mohlo moje tělo naskočit. Jinak celkově bych hodnotila vedení akce jako jisté, přirozené, nenásilné, ale rozhodné - takže perfect -)

Ověřit referenci

Lenka Janováčová

Hřebenovka Lužických a Jizerských hor, červenec 2020, průvodce: Kuba Frank

Precizní organizace, průvodce o nás pečoval jako o vlastní děti, rozdělal pro nás za deště oheň a kdyby mohl, snese nám modré z nebe -) Moc jsem ocenila, že trasu přizpůsoboval našim silám (rozuměj prodloužil -) a počasí (v jedné restauraci jsme byli 3 hodiny -) A skvělá parta lidí!

Kubík byl neskutečný! Tak precizního a starostlivého kluka bych chtěla mít doma! Měl všechno pečlivě naplánované, starostlivě o nás pečoval a dbal na to, aby si s každým popovídal a dozvěděl se něco o něm. A když se mu u piva trochu rozvázal jazyk, žasla jsem, jak to má ve svých tuším 28 letech pěkně všechno srovnané! Thumbs up!

Bylo to moc prima a ráda pojedu s Kubíkem na Srí Lanku či do Nepálu!

Ověřit referenci

Lenka

Rumunsko Fagaraš, červenec 2020, průvodce: Vít Dubec

I když se šla trasa prvně, Víťa to měl hezky vymyšlené, trasa byla perfektní, spoty na přespání taktéž. Víťa držel partu pospolu a snažil se uzpůsobit trasu i tempo tak, aby vyhovovala všem účastníkům. Skvělý nápad byl, jít trek z obou stran, potkat se na hřebeni s druhou skupinou a na závěr to všichni spolu hezky ukončit. Všechno boží !

Průvodce Víťu hodnotím milionem bodů z deseti. Je to zkušenej borec, přátelské povahy a svým úsměvem ohromil ženy, muže a i medvědi z okolí se na něj chodili dívat, jakej je to frajer.

Ověřit referenci

Anička Hovořáková

Rumunsko - Fagaraš, červenec 2020, průvodce: Vít Dubec

Víťa byl dle mého spojovací článek naší skupiny. Člověk na svém místě - spolehlivý, vtipný, rozumný a pohodový. Prostě takový, jaký by měl průvodce být.

Ověřit referenci

Martin Jurík

Rumunsko - Fagaraš, červenec 2020, průvodce: Jirka Střípek

Pochválil bych skvělou partu - asi to přitahujete ) Zvolenou trasu, dobrý nápad se dvěma skupinami jdoucími proti sobě - odpadá složité dostávání se k autu. Závěrečnou dvouskupinovou party.

Průvodce Jirka byl naprosto boží. Pohodář, vtipálek..bylo to jako jet na hory s dlouholetým kamarádem. Dal skupině dostatek volnosti v rozhodování o “osudu výpravy”, zároveň měl vše pevně v rukou )

Ověřit referenci

Leona

Hřebenovka Lužických a Jizerských hor, červenec 2020, průvodce: Kuba Frank

Prošla jsem místa, která jsem neznala. Byla fajn parta, prima průvodce, dobrá organizace a hlavně byla dobrá nálada.

Průvodce Kuba je skvělý! Znal trasu dopředu, bylo možné ji upravit podle tempa a požadavku skupiny. Uměl vyřešit nepříjemné situace ohledně bydlení na soukromém pozemku -) Podpořil mě, když mi bylo trochu ouvej. Ráda s ním pojedu znovu.

Ověřit referenci

Tomáš Beran

Albánie, červenec 2020, průvodce: Honza Žert

Zvěsti nelžou. Už dlouho jsem přemýšlel o tom někam s vámi vyrazit. Jsem zarytý odpůrce tradičních cestovek a různých, uměle složených spolků. Tak jsem trochu váhal i přes několik referencí a známých lidí z vašich kruhů. Akce byla fajn, ačkoliv jsem moc nečetl itinerář a z Albánie jsme poznali jen malý kousek, takže to bylo takové malé překvapení kdy jsem vypekl, tak říkajíc sám sebe... Možná bych zvážil změnu názvu akce jako takové. Překvapilo mě jak kompaktní parta se dokázala sejít, to se často nestává. Průvodce Honza je člověk na svém místě, dobře nechystaný na každou eventualitu s dobře nastudovaným itinerářem. Průvodce který vnímá pocity a nálady účastníků a umí je správně vyhodnotit a pracovat s nimi, i když se vše neodvíjí 100% dle plánu.


Ověřit referenci

Michaela Johnová

Albánie, červenec 2020, průvodce: Honza Žert

Byla to má první akce s Expedition Clubem, tak jsem moc nevěděla co od toho čekat, ale jsem nadšená. I pár dní po příjezdu jsem plná dojmů a nemám v podstatě co vytknout. Sešla se fajn skupinka lidí, užili jsme si plno srandy, sem tam i nějaký adrenalin, otestovali jsme co v nás je, viděli jsme krásný kus země a ještě krásnější kus hor, ochutnali místní jídlo. Průvodce Honza je snad jeden z nejpříjemnějších lidí, jaké jsem kdy potkala. Optimismu a dobré nálady má na rozdávání, stejně tak i historek.

Ověřit referenci

Verča Bílková

Kurz skalního lezení, červenec 2020, instruktoři:  Vít Dubec, Tom Cimr

Jako absolutně všechny akce, které jsem doposud s EC absolvovala byla i tahle úplně boží - skvěle vybalancovaná teorie vs lezení. Dochází mi slovní zásoba a už moc nevím jak vás originálně pochválit ) Takže díky moc za skvělou akci a super den!


Ověřit referenci

Lucie Řehořková

Kurz skalního lezení, červenec 2020,  Instruktoři: Tom Cimr, Vít Dubec

Malý počet klientů = více prostoru pro individuální přístup, ucelené info k problematice lezení, dostatek času a prostoru na vlastní lezení, bezva lokalita = byli jsme tam sami. Jak Víťa, tak Tom - oba velmi příjemní, pohodáři, co opravdu lezení rozumí. Obzvlášť oceňuju Tomovu trpělivost a podporu ve zdolávání pro mě obtížného místa v komínu .

Ověřit referenci

Marek Maralík

Kurz skalního lezení - základy, červenec 2020, instruktor: Vít Dubec, Tom Cimr

Tom i Víťa mají řadu zkušeností a jsou je schopni srozumitelně podat aby je pochopil každý. Z jednodenního kurzu jsem si odvezl spoustu zkušeností a zážitků.

Ověřit referenci

Martin Černý

Krušnohorské tisícovky, červen 2020, průvodce: Ondra Švirák

I když se nejednalo o náročnou zahraniční expedici, vše bylo i tak připravené a Ondra měl trasu připravenou včetně všech zajímavostí, tipů na kvalitní lokály s levným (a k tomu ještě vynikajícím!) pivem. Je znát, že Ondra má už pár expedicí za sebou. Vždy připraven, i když tomu počasí moc do karet nehrálo. Dokáže vycítit dynamiku ve skupině a přizpůsobit tomu program. Naprostá spokojenost.

Ověřit referenci

Sabina Vodáková

Králický Sněžník pohodově, červen 2020, průvodce: Tom Cimr

Akce je fakt dobře sestavená, co se týče dní a míst, které jsou v plánu. Průvodce Tom byl fakt super. Několikrát se mě ptal, jestli nechci odlehčit batoh i když on ho měl určitě taky těžký. Obdivuji ho, s jakou lehkostí vyběhl na Kraličák a v podstatě na všechny kopce, co jsme cestou potkali D. A velká poklona a dík za to, že se vydal pro auto i když bylo asi 50 km daleko, jen aby nás zachránil před nekonečným deštěm.

Ověřit referenci

Tom Drahorád

Bělorusko, říjen 2019, průvodce: Barča Podlipná

Já si myslím, že velmi často mizí rozdíl mezi průvodcem a kámošem, a tak by to mělo být... U většiny expedic se po cestě stávají účastníci přáteli, a to je na tom super...Za ty 3 roky, co jezdím s Expe, jsem poznal nejen svět, ale i plno skvělých přátel, takže tím výletem to většinou vše začíná. Průvodkyně Barča je pečlivá, usměvavá, vždy připravená s plánem co dělat - jsem rád, že někdo za mě řeší to okolo, nemusím přemýšlet, kdy vstát, kam je, atd., stačí si to jen užívat a vo tom to je.. Je jedno, kde jsi, záleží s kým, a tady se to povedlo na 100 %. Chválím skvělou partu, hamburger v 6 ráno kousek od ubytka, výlet na kole, dědka Mráze, skvělou vodku a gin, gulášovou večerní party, spaní na koberci, prodloužení cesty, nádherné holky v Bělorusku, Nanuka, který je o dost větší a celé to přežil... Jen mě naštvalo, že ty holky na té party v Minsku neuměli anglicky! -) Takže jsem místo toho musel tancovat celou noc a nějaké dlouhé diskuze neproběhly, člověk je pak druhý den hrozně unaven, jak kdybych celý den šlapal s batohem...

Ověřit referenci

Stubaiské Alpy přechod nalehko, červenec 2019, průvodce: Andrej Tkačuk

Skvělá parta. Navzdory rozličnosti (i výkonové) jsme byli schopni se vždy domluvit a dorazit do cíle. Ubytování bylo vždy zajištěno/domluveno a o celou skupinu skvěle postaráno.

Andrej s každou expedicí posouvá dále své vůdcovské dovednosti. Popisek rozhodně nelže v tom, že je největší tanečník. Ještě by stálo za to přidat, že je milovníkem vody a koupačka je tak zaručena (ať už je teplota vody jakákoliv -) ) Ovládá umění navazování vztahů a vytváření a udržování přátelské a uvolněné atmosféry. Nezapomíná ani na průběžnou motivaci skupiny, a tím udržování morálky. Nad skupinou neusátle bdí a utužuje tak pouto, které mezi skupinou vzniká. Budu se těšit na další společnou výpravu.

Ověřit referenci

Katka

Bělorusko, říjen 2019, průvodce: Martin Ksandr

 Martin je pohotový, schopen vyřešit všechny nečekané situace. Rozhodně chválím klidnou hlavu průvodce při řešení šílených událostí na hranicích -D Taky ubytování - naprosto stylové - od folk house po luxusní byt v Minsku. Oproti Ukrajině méně času stráveného v autě. Krásná místa, od kulturních památek po krásnou přírodu. Nepřekonatelný Vilnius (to byl top! Škoda, že na něj zbylo jen pár hodin.) A že vystoupám na nejvyšší horu jakékoli země, by mě ani ve snu nenapadlo!!! A to byly dokonce dvě! -D Chci další ne moc fyzicky náročnou expedici! -D Jezdíme s vámi moc rádi!

Ověřit referenci

jirka vodak

Králický Sněžník pohodově , červen 2020, průvodce: Tom Cimr

Na akci bych pochválil organizaci, výběr místa expedice, prostě vše na profi úrovni a v přátelské atmosféře. Průvodce Tom byl naprosto skvělý a přátelsky. Opravdu bych každému přál takového příjemného a ochotného průvodce zažít a dekuju moc za vše, co pro naši výpravu dělal.

Ověřit referenci

Martina

Králický Sněžník pohodově, červen 2020, průvodce: Tom Cimr

Moc se mi líbil strašně sympatický přístup, když se něco nedaří podle plánu, prostě se dohodneme jak to změnit, aby všichni byli spokojení a výlet si užili. Na mou první výpravu byl Králičák rozhodně vzorná vizitka celého klubu.  I když jsme si na výpravu vybrali asi nejdeštivější víkend celého roku, nic nebyl pro průvodce problém. S každým si měl co říct, vůči členům výpravy byl velmi pozorný jak při přizpůsobení trasy, délky výletu, tak i půjčením třeba suchého oblečení.

Ověřit referenci

Pavlina Adam

Krušnohorské tisícovky, červen 2020, průvodce: Ondra Švirák

I přes nepřízeň počasí nám Ondra naplánoval skvělý alternativní program a ani nevadilo, že nebyl naplněn původní záměr výpravy. Užili jsme si to i tak. Celkově je Ondra skvělý průvodce do pohody a nepohody. Má vynikající zkušenosti ze zahraničních expedic a historkami o nich nám příjemně zpestřil i tu naši tuzemskou výpravu.

Ověřit referenci

Prokop Tomíšek

Beskydy a Javorníky, červen 2020, průvodce: Martin Ksandr

Pochválil bych prostředí, perfektní bandu lidí, náročnost (té bylo občas relativně hodně, ale bylo lze ji upravit a na závěr to byl zdroj dobré motivace). Průvodce Martin je super týpek, vyzná se, dokáže tě zabavit a nějak zvláštně i namotivovat. Co je super, že má přehled o lidech ve skupině a dovede podle toho upravovat dynamiku cestování. Lepší to být nemohlo.

Ověřit referenci

Roman

Beskydy a Javorníky, červen 2020, průvodce: Martin Ksandr

Na výpravu jsem jel s cílem poznat Beskydy, kde jsem nikdy předtím nebyl, a prověřit svoji fyzičku. Obojí se mi splnilo na 100 %. Akce byla náročná a to se mi právě líbilo. Sešla parta super lidí, ostatně jako na všech akci Expedition Clubu. Martin měl výpravu pečlivě naplánovanou, ať už se jedná o dopravu, výběr tras nebo míst pro přespání.

Ověřit referenci

Martin Kissler

Beskydy a Javorníky, červen 2020, průvodce: Martin Ksandr

Pochválil bych pohostinnost průvodce když nás ubytoval ve vlastní chatě. Přípravu trasy, která krásně ukázala to nejkrásnější z Beskyd. Podařenou partu lidí, kde všichni byli pozitivně naladěni a s chutí společně dosáhnout cíle. Martin je super pohodář a celou akci má vždy pod kontrolou a udržuje dobrou náladu v partě. Má krásnýho psa, který tomu přidává to pravé kouzlo.

Ověřit referenci

Klára Macháčková

Survival v ČR, červen 2020, průvodce: Adam Stejskal

Byla to drsná zkušenost, ale užila jsem si to. Oceňuji hezky zvolenou trasu (checkpointy) a celkový koncept akce. Adam byl super! Byla s ním zábava a zároveň byl spolehlivý a ochotný pomoct. Tahle akce mě motivovala s vámi vyrazit i příště

Ověřit referenci

Veronika

Rumunsko - Godeanu, březen 2020, průvodce: Martin Ksandr

Rozhodně bych pochválila lokalitu, ale to asi u výprav s expeditionem není nic neobvyklého, krásný hřeben, super výhledy téměř ode všud. Asi bych vyzdvihla spaní v Gugu bivaku první noc a výstup na vrchol Godeanu ) Osobně se mi líbil i netradiční sestup způsobený dřívějším zakončením akce kvůli situaci s koronavirem, ale to asi nebude součást běžné výpravy.

S průvodcem Martinem jsem už na výpravě byla a ráda pojedu znovu. Je to pro mě člověk, co se v horách vyzná a zcela věřím jeho úsudku. V klidu a za pochodu dokáže řešit všechny problémy, dbá na pohodu v kolektivu a vždycky se snaží podporovat a motivovat všechny členy výpravy.

Ověřit referenci

Daniela Koláčková

Senegal a Gambie, březen 2020, průvodce: Ondra Šperka

Chválím výběr jednotlivých ubytování (všechny byly vzhledem k lokalitě perfektní), taky Borůvku, že tu cestu celou zvládla -D (luxus vlastního auta pro přepravu po celém Senegalu i Gambii byl fakt k nezaplacení) a pak hlavně spolupráci celého Expetýmu na tom, abychom se nějak dostali domů -)

Deset hvězdiček z pěti pro Šperyho -) Zvládl řízení auta po všech šílených cestách, vyjednal a vyřešil vše co bylo potřeba, byla s ním zábava.

Velký zážitek, velké díky! Příště zas (a snad to otevření hranic nebude trvat příliš dlouho).

Ověřit referenci

Majkl Keyn

Senegal a Gambie, březen 2020, průvodce: Ondra Šperka

Mám v sobě plno dojmů a i přes hektickou cestu zpět, zkomplikovanou začínajícími opatřeními okolo pandemie, mám z akce mnoho zážitků a trvalých vzpomínek.

Průvodce Ondra je pozitivní člověk, který je schopný a ochotný cokoliv zařídit v klidu a v pohodě. Oceňuji, že pomůže každému v jakékoliv situaci. O každého se zajímá, každého vyslechne. Rád komunikuje s lidmi a pomáhá, myslím, že jsme se od něho mohli mnoho naučit. Perfektní kluk.

Ověřit referenci

Barbora Koudelková

Finsko - přechod jezera Inari, únor 2020, průvodce: Dany Pacholík

Akce, na kterou budu dlouho vzpomínat, hlavně kvůli super partě lidí. Určitě se s Expedition clubem ještě někam vydám. Průvodce byl super, zodpovědný, schopný přizpůsobit program podmínkám... Hned bych s ním jela znova.

Ověřit referenci

Martin Čerňan

Ukrajina - zimní přechod Černohorské poloniny, únor 2020, průvodce: Ondra Šperka

Ukrajina má velký potenciál. Líbí se mi zimní akce, pro které jsou tyto hory vzhledem ke svému profilu vhodné. Vyhovují mi akce v malé skupině lidí, která je operativně schopna měnit plány. Průvodce Ondra je charismatický sympaťák, po celou dobu byl oporou skupiny, byl dobře připravený. Byla to moje 3. akce s Expedition clubem, opět jsem byl velmi spokojený a již nyní koukám po další akci.

Ověřit referenci

Michaela Šolcová

Finsko - přechod jezera Inari, únor 2020, Dany Pacholík

Na akci bych pochválila všechno - destinaci, organizaci, schopnost průvodců improvizovat, společný večeře!, pohodovou atmosféru, spaní ve srubech...Průvodce hodnotím jako nejlepší, nejmilejší, nejhodnější, nejkrásnější -),... Ale vážně, nesmírně si jich vážím a i za tak krátkou dobu jsem si je nesmírně, nesmírně oblíbila! Dík za akci, ze který budu žít ještě nesmírně dlouho. Dík za otevření nových cestovních obzorů a nasbírání dalších zkušeností. Dík za to co děláte!

Ověřit referenci

Iveta

Ukrajina - zimní přechod Černohorské poloniny, únor 2020, průvodce: Ondra Šperka

Líbil se mi výběr prostředí a organizace tras. Průvodce Ondra byl perfektně organizovaný, schopný operativního řešení problémů na místě a také naslouchal přání skupiny. S Ondrou až na kraj světa!

Ověřit referenci

Zuzana Hlásecká

Amazonie, srpen 2019, průvodce: Honza Žert

Celej vejlet, už na Vašich webovkách post Cesta je cíl mě zaujal, otevřenej koncept cesty, kdy vlastně člověk předem neví, kde a kdy bude, ono to nějak dopadne, uvidí se, kdy a kde se nalodíme, vylodíme a podle toho se bude cesta odvíjet. Vlastně jsem byla natěšená na Amazonii a zároveň jsem nevěděla na co se přesně těšit, nejvíc na místní lidi a přírodu, nic z toho mě nezklamalo. Nakonec jsem ráda, že jsem před cestou víc neplánovala v myšlenkách, protože Amazonie mě uchvátila takovou jakou je, svoji autentičností a záhadností, kdy člověku nedá spát. Oceňuji především splynutí s davem, být součástí místní kultury a výběrovky typu - hospoda typu restaurace nebo otevřená garáž? Vždycky si vybereme tu garáž a nejvíc se mi líbilo ubytko v Hipilandii, jsem moc ráda, že jsme se jako skupina neshodli na hostelu, tohle bylo tuze fajn. Ve zkratce to byl vejlet bláznivej a krásnej, horkej, ale i vlhkej, plnej svobody, empatie, pokory a uvědomění, taky spousty rozčarování. Neočekávala sem nic, jen poznání a o to víc, vyšlo to vstříc.

Hodnotový Otevřený Nekonfliktní Zábavný Autentický průvodce Honza je v jižní Americe jako doma, ale myslím, že by byl jako doma kdekoliv na světě ) Před cestou, i během vejletu nebyl s ničím problém, Honza zodpověděl všechny naše zvídavé dotazy, poradil, pomohl, rozveselil a byl nám parťákem. Jeho nadšení pro danou chvíli nadchne všechny kolem, udržoval psychickou pohodu skupiny, ač si myslím, že byly chvíle, kdy nás musel mít plné kecky. Jo a také, v neposlední řadě - je to kouzelník, naučil nás chlastat! Neboť furt říkal To je to kouzlo, co my dokážeme a my mu věřili, vždyť je to průvodce, tak přeci ví!

Líbí se mi koncept celého Expe týmu - jet sama nebo s cestovkou? S Expe jsem někde uprostřed, sama bych se do Amazonie nikdy nevypravila a Expe neberu jako cestovku. Je to krásná hranice mezi možnostmi, které se člověku na expedici s Vámi nabízí. Mám pocit, že jsem tak napůl sama a zároveň cítím jistotu. Možnosti jsou otevřené, mění se podle místních podmínek na cestě a podle rozhodnutí skupiny. Honzis, MOC DĚKUJU za tenhle jižanský výlet, bylo to los perfektos. A EXPE Vám velké ď, že děláte to, co děláte a rozdáváte lidem radost a zážitky.

Ověřit referenci

Petr Kovářík

Hochschwab - zimní přechod, leden 2020, průvodce: Ondřej Kovářík - Kiki

Ondra byl skvělý, stopro splnil očekávání, udržel si přehled nad nejrychlejšími i nad pomalejšími členy výpravy, pružný - vstřícný kompromisům, výborně připraven, jen to počasí mohl zajistit lepší. 

Ověřit referenci

Kateřina Bouzková

Hochschwab - zimní přechod, leden 2020, průvodce: Ondřej Kovářík - Kiki

Ondra je ostatně jako všichni, s kterými jsem na akci byla, zodpovědný, kdokoliv měl problém s čímkoliv, pomohl, poradil.. Fyzicky dobře vybavený a zdatný :-) A je to člověk veselé mysli, což mám ráda. Jen tak dál :-)

Líbilo se mi spaní ve winterraumu, seznámení se s lavinovou výbavou, východ slunce na vrcholu Hochschwabu. A co se mi nelíbilo? Tání sněhu v lednu v Alpách v 2000 m n. m.! (Za což samozřejmě Expe nemůže :-D)

Ověřit referenci

Bára

Uruguay, leden 2020, průvodce: Adam Stejskal

Pochválila bych všechno! Celkově se sešla na akci prima parta. Zpočátku jsem se bála, protože jsem se před akcí dozvěděla, že jsem jediná holka, ale s klukama to bylo na pohodu. Nebylo to nijak fyzicky náročné, byla to hodně odpočinková akce, kde jsme jedli steaky a pili víno.

Průvodce Adam je super kluk, je vidět, že pro svojí práci žije a že ho to opravdu baví. Celou dobu byl moc hodný a ochotný, se vším pomohl a měl pořád dobrou náladu. Celou akci měl skvěle naplánovanou a vybral moc hezké ubytování. O všem měl načtené informace a dělal nám výklady.

Ověřit referenci

Gabriela Vitásková

Senegal a Gambie, leden 2020, průvodce: Silvestr Tkáč

Jako průvodce jsme měli Silvestra a musím říci, že je to jeden z nejlepších průvodců, které jsem dosud měla možnost poznat. Silvestr je neustále pozitivně naladěný člověk, který se každému věnuje na více jak 100 %. Bylo velice zajímavé poslouchat jeho osobní zkušenosti s životem v Africe, ale i celkově s jeho nomádským stylem života. Takže průvodce hodnotím více než pozitivně.

Líbila se mi různorodost náplně jednotlivých dní, průvodce neměl nejmenší problém pozměnit jednotlivý program dle domluvy lidí. Nemám ani jednu nejmenší věc, se kterou bych byla během cesty nespokojená. Pokud tedy pominu svoji vlastní nešikovnost, že jsem si v polovině vymkla kotník :-)

S Expedition Clubem jsem jela úplně poprvé, z počátku jsem si nebyla jistá, zda tento druh cestovky bude i pro mne, a musím říci, že jsem byla mile překvapena již na letišti. Sešla jsme se skvělá skupina lidí, se kterými byla radost poznávat krásy západní Afriky. Určitě i v budoucnu bych ráda opětně vyrazila na nějakou poznávací akci s vámi.

Ověřit referenci

Romana Ondrůjová

Senegal a Gambie, leden 2020, průvodce: Silvestr Tkáč

Silvestr Tkáč je profík se vším, co k tomu patří. Obdivuji trpělivost, ochotu a schopnost zvládat skupinu velmi různorodých lidí.Jeho znalost místních poměrů nám umožnila nakouknout do života běžných lidí úplně jinak něž na jiných cestách.

Ověřit referenci

Lada Vondrušková

Silvestr na Ukrajině a v Rumunsku, leden 2020, průvodce: Kuba Frank

U této expedice bych pochválila týmového ducha party. Skvěle vydařená akce. Na konci jsem věděla, že se mi bude opět stýskat. Kuba je skvělý společník, zábavný a vtipný. Dokáže vyřešit každou situaci, umí si poradit. Je flexibilní, vždy najde náhradní variantu.

Ověřit referenci

Světla

Mexiko - sopky, leden 2020, průvodce: Martin Ksandr

Průvodce hodnotím na výbornou. I když musím napsat, že to vůbec neměl lehké. Je to skvělý parťák do nepohody je s ním legrace a má vždy vše pod kontrolou což je velmi důležité. Pro každého měl trpělivost a pochopení. Cítila jsem se s ním bezpečně. A tak říkám díky, bylo to skvělé.

Ověřit referenci

Josef Vašata

Silvestr pod sněhem v Bosně - Sutjeska, prosinec 2019, průvodce: Petr Uhmann

Průvodce Petra hodnotím celkově velmi pozitivně. Je to komunikativní sympaťák, který dokáže řešit jakékoliv situace a dokáže se o nich pobavit a dává prostor i ostatním. Byl to člověk, který měl naší důvěru a nebyl žádný problém po celou dobu naší expedice. Dále mám velké plus k tomu, jak dokáže rychle přijmout změny nebo vymyslet i náhradní plán v případě nečekané situace.

Líbila se mi celková uvolněnost a pohodovost, nic není přesně dané a nemusí se hnát za nějakým plánem. Samozřejmě i výběr místa Sutjeska a celkově Bosna je super nápad. Příroda x počasí x výběr lokality - tohle byla prostě bomba, nikdy jsem se nějak nestresoval. Průvodce nás vzal jak na zajímavá místa k vidění, tak i do restaurací, kde to bylo levné a jídlo perfektní. Hodně se mi líbil první apartmán.

Poprvé jsem jel někam s Expedičním klubem. Zážitek to byl opravdu intenzivní :-), i když jsem si říkal, že příště chci do tepla, tohle mě prostě bavilo. Není to opravdu pro každého, jelikož se tam o vás nikdo nepostará, a tak to prostě má být. Ano, pomáhali jsme si, ale nikdo tě nebude vodit za ručičku, přeci jen je to expedice. Díky tomuto člověk pozná nejenom jiné kraje, ale i další zóny uvnitř své hlavy, kam by se sám třeba ani nevydal. Celkově to hodnotím velmi pozitivně. Díky.

Ověřit referenci

Lenka

Silvestr v rumunských Karpatech, leden 2020, průvodce Tom Cimr

Pochválila bych světýlka na bivaku! Vlastně všechno. Dobře zvládnutá organizace, a kde věci nešly podle plánu, Tom hned zařídil. Trek byl krásně vybraný. Prostě super akce. Tom se o nás krásně staral a sršel nakažlivým optimismem.

Ověřit referenci

Romana

Silvestr na Ukrajině a v Rumunsku, prosinec 2019, průvodce: Jakub Frank

Výprava byla skvělá, moc jsem si to užila. Byla to moje první cesta s Expedition Clubem, ale rozhodně ne poslední :-) Nejlepší ze všeho byli lidi - naprosto boží! A průvodce Kuba byl super! :-) O všechno se postaral, i přesto že to bylo poprvé, co se tahle akce konala a místa neměl sám projetá.


Ověřit referenci

Honza

Silvestr pod sněhem v Bosně - Prenj, prosinec 2019, průvodce: Standa Dadák

Standa je super. Průvodcuje se zapálením, drží pohromadě celou skupinu, aktivně lidi na výpravě zapojuje a nějakým nepochopitelným způsobem dokáže vyhovět všem. Rychle dokáže přeplánovat výpravu podle aktuální situace, snaží se edukovat co se týče vybavení, bezpečnosti a má hodně trpělivosti. Sakra, už to vypadá, jako by to psal Standa sám co? No prostě jeho výpravy jsou super a dojezd v Klubu cestovatelů byl boží.

Ověřit referenci

Karel Pešata

Silvestr pod sněhem v Bosně - Prenj, prosinec 2019, průvodce: Standa Dadák

Čekal jsem, že to bude stát za to a výprava opět předčila mé očekávání. Vlastně by mě ještě před pár dny nenapadlo, že se v zimě dobrovolně vydám do hor mimo udržované sjezdovky a upravené běžkařské tratě … a najednou jsem měl možnost poznat jak vypadá fakt hnusné počasí uprostřed hor, užít si tůry na sněžnicích nebo se vykoupat v zamrzajícím jezeře. Díky skvělé partě lidí jsem si tento Silvestr opravdu užil!

Před odjezdem do Bosny mi Standa slíbil, že mě nenechá nikde umřít a to splnil. Takže za mě maximální spokojenost ) Standa je borec, kterého to prostě baví a udělal by vše, aby si výpravu s ním užil úplně každý. A daří se mu to. Obdivuji jeho nadšení pomáhat druhým v posouvání svých psychických i fyzických hranic. Velké díky za to! Těším se na další akce s ním.

Ověřit referenci

Jana

Patagonie, listopad 2019, průvodce: Tom Cimr

Tom byl skvělej průvodce. Velmi přatelskej, vše měl velice dobře naplánovaný a zorganizovaný. Když byl na místě nějaký problém, tak ho hned řešil a našlo se alternativní řešení. Celkově to byla super akce - krásná příroda, skvělý lidi, rozložení jednotlivých etap treku (co se délky týče) tak akorát, takže byl čas i na odpočinek a v druhé polovině expedice bylo dost příležitosti si poradně užít i výborné argentinské steaky a chutné místní pivo.

Ověřit referenci

Vladislav Richter

Španělsko - běžecký kemp, říjen 2019, průvodce: Ondra Švirák

Na této akci bych pochválil průvodce a ostatní účastníky výpravy, lokaci, počasí, běžecký trasy, ubytování, zapůjčená auta, využití času mimo běh, prostě všechno...

Konkrétně průvodce byl úplně super. I kdyby se vyskytly nějaký problémy, tak Ondra by je určitě svojí výbornou španělštinou vyřešil ) Běžecký trasy měl výborně vymyšlený, takže jsme se podívali i na nejzajímavější místa v okolí a využili co zrovna každé místo nabízelo. Oceňuju taky večerní přednášky nejen o běhání. No a o Ondrových běžeckých kvalitách se tady nemusíme vůbec bavit )

Ověřit referenci

Monika

Srí Lanka, listopad 2019, průvodce: Adam Stejskal

Průvodce? 10 z 10 - Adam je boží :-) Celkově chválím i program - cestování, informace, zajímavá místa (místňácké specialitky) a pak i pohoda na baráčku a u oceánu. Ještě jednou díky za možnost zúčastnit se skvělé akce s fajn partou a parádním velitelem posádky :-)

Ověřit referenci

Kamil Kalousek

Expedice západním pobřežím Afriky, říjen 2019, průvodce: Filip Vítek

Filip je pohodář, díky svým pracovním zkušenostem umí perfektně jednat s lidmi a je to znát. Dokáže z kdejaké situace obratně vybruslit, nebo jí předejít. Myslím, že zcela jasné vysvědčení je to, že bych neváhal jet s Filipem na další expediční dobrodružství. 

Na téhle expedici určitě chválím rozmanitost projetých států, každý je něčím jiný a za 2 týdny poznáte spoustu odlišností a dá to člověku mnohem komplexnější rozhled. Zážítek nemusí být pozitivní, hlavně že je intenzivní. Tohle bylo oboje, pozitivní i intenzivní a a ta trocha nepohodlí za to stojí. Všem doporučuji. 

Ověřit referenci

Dalibor Kuchař

Expedice západním pobřežím Afriky, říjen 2019, průvodce: Filip Vítek

Rozhodně jedna z nejlepších dovolených. Většinou jsem zvyklý si organizovat dovolenou sám, a tak mi trochu chybělo napětí z nejistoty, co bude, jak se tam dostaneme, jak to stihneme, ale na druhou stranu to bylo o to příjemnější. Líbilo se mi, že jsme jako skupina pracovali velmi dobře, dokázali se domluvit, a díky tomu si to užít. Absolutním highlightem pro mne byla cesta vlakem, kterou jsem si užil na vagonu a díky za to.

Filip byl velmi dobrý průvodce. Je to pohodář, který nějak moc extrémně neplánuje, dává možnost týmu si odhlasovat, co by chtěl dělat, umí pobavit a rozesmát. Určitě doporučuji. Všechno, co jsme měli v plánu, jsme zvládli. Zároveň nebyl problém se domluvit např. na brzkém odjezdu, aby se vyšetřil čas, a díky tomu se povedla návštěva Cabo Blanco. Líbil se mi nápad se společným fondem, neboť to ušetřilo hromadu času. Vše bylo super a zažil jsem skvělou dovolenou.


Ověřit referenci

Kristína Jedličková

Expedice západním pobřežím Afriky, říjen 2019, průvodce: Filip Vítek

Bylo to dobrodružství, často adrenalin a zážitky, které bych jinak nezažila! Filip byl skvělej, byl součástí party a zároveň se o nás hezky staral a všechno zařídil. 

Ověřit referenci

Martin Brávek

Babí léto na poloninách, říjen 2019, průvodce: Adam Stejskal

Přesně takto jsem si expedici představoval. Příjemný mix pobytu v horách a kulturních zážitků. Adam byl vynikající, příjemně spontánní člověk. Pěkná ukázka toho, že i s rámcově dodržovaným plánem, se lze držet hlavního tématu výpravy. Adam je také perfektně faktograficky vybaven! A vždy má v rukávu trumf. Pokud jsou všechny akce takto boží, tak jste nejlepší!


Ověřit referenci

Eva Kopečná

Babí léto na poloninách, říjen 2019, průvodce: Adam Stejskal

Pochválila bych všechno. Expedice naprosto naplnila má očekávání, možná v některých bodech i předčila. Cesta byla více než pohodová, ubytování super, výšlap se spaním venku dokonalý, jídlo top a počasí úchvatné. K tomu skvělý průvodce a báječní spolu-expedičáci. Konkrétně průvodce byl naprostý pohodář, který má přehled o historii, umí nadchnout i pobavit. I na Ukrajinských cestách se s ním člověk v autě cítil bezpečně, přestože zatáčky nemilosrdně řezal D. Šlo vidět, že má vše zmáknuté, nemá rád zbytečné zdržování a umí nenásilně ukočírovat 8 lidí. Tudíž se nikde nečekalo, nezdržovalo a vše jelo jako po másle )

Když člověka něco baví, jde to na něm jednoduše vidět. Myslím si, že Expedition Club, je unikátní cestovka , která nabízí něco víc, než jen klasickou dovolenou. Jsem opravdu ráda, že jsem náhodou objevila Váš podcast - expe talk a dozvěděla se tak o Vašem clubu. Rozhodně jsem s Vámi nejela naposled )

Ověřit referenci

Daniela Koláčková

Černobyl a Ukrajina, říjen 2019, průvodce: Tom Cimr

Líbila se mi kombinace město/urbex/hory. Super bylo i to pořadí, protože po rušném Kyjevě jsme se na Koločavských kopcích hezky zrelaxovali -) A chválím nejen průvodce Toma ale taky obrovské díky za Juriho, který nás provedl po Černobylu. Byl to skvělý a docela punkový zážitek -D Průvodcem nám byl Tom Cimr a všechno bylo jedním slovem super. Protáhl nás městem, pokecal si o historii i současnosti, z rukávu sypal tipy kam se jít najíst i co všechno ochutnat. Neměl problém tempo i program jakkoliv přizpůsobit skupině. Taky nezkazí žádnou srandu -) a vzhledem k tomu, že jsme najeli skoro 3 000 km oceňuju i to, že není nervák za volantem. Šílený průjezd Kyjevem v dopravní špičce nebyl problém -D 

Byla jsem s Expedition clubem na výpravě poprvé, ale rozhodně ne naposledy -) Díky za zážitek!

Ověřit referenci

Pavel Chlumský

Roadtrip do Barcelony, říjen 2019, průvodce: Honza Žert

Líbilo se mi, jak jednoduše to bylo vymyšlený, žádné náročné domlouvání atd. Rovněž jak byl naplánovaný poměrně zajímavý výběr zastávek po cestě, asi toho za tu dobu nešlo víc stihnout. Honza je člověk, kterého nic nerozhodí a dokáže si se vším poradit. Jo a stejné to platí o informacích o nějakém místě. neexistuje otázka, na kterou by nevěděl správnou odpověď. :)

První akce s expedition clubem, trochu nezvyk jet s cestovkou , ale rozhodně dobrá zkušenost. Uvidíme, jak se povedou další výlety.

Ověřit referenci

Roman

Přechod Černohorské poloniny, říjen 2019, průvodce: Ondra Šperka

Těžko chválit konkrétní věc. Sešli se super lidi v krásné lokalitě. S celou expedicí jsem byl spokojen.

Ondrovi není co vytknout. Na akci byl výborně připraven. Po celou dobu udržoval dobrou náladu ve skupině a jako bonus objednal luxusní počasí ) Ondru můžu v klidu doporučit.

Ověřit referenci

Veronika Bílková

Přechod Černohorské poloniny, říjen 2019, průvodce: Ondra Šperka

Průvodce byl skvělýýý, jenom nemá moc rád kus kus. :) Jinak měl vše skvěle naplánované (včetně počasí).

S expedičním klubem jsem podnikla už 4 výpravy. Všechny byli naprosto úžasné, mám na ně jenom ty nejlepší vzpomínky a hlavně mi z nich zůstalo spoustu skvělých přátel, se kterými se vídám doposud. Díky za to.

Ověřit referenci

Michal Kolčárek

Bělorusko, říjen 2019, průvodce: Martin Ksandr

Martin je prostě profík. Všechno zařídí, krize vyřeší, ale stále si udržuje kamarádský přístup a člověk má silný pocit, že ho to opravdu baví a není tam proto, že to je jeho práce. Hodně oceňuji, že zajistil víza, protože to ušetřilo hodně starostí.

Co se mi na téhle výpravě líbilo? Zajímavý program v ne až tak zajímavé zemi :-) Zajímavé ubytování - skvělý byt ve Vilniusu, perníková chaloupka v Bělověžském pralese, východně-luxusní byt v Minsku a klasický panelák mezi tím. Jízda vlakem byla taky super. Mnohem zajímavější muzea, než bych v Bělorusku čekal - muzeum Velké Vlastenecké Války a Muzeum železnic v Brestu. Jako vášnivého cyklistu mě hodně bavila jízda na kole po Bělověžském pralese, to byla pěkná vsuvka.

Ověřit referenci

Bára

Slovinsko Karavanky a canyoning, září 2019, Andrej Tkačuk

Andreje jsem už před akcí znala z předchozího přechodu Stubaie a i to byl jeden z faktorů, proč jsem neváhala a vyrazila s ním do Slovinska. Během výletu vše bezproblémově klapalo. Andrej partu drží pohromadě a díky jeho trpělivosti není snad nic, co by narušilo pohodovou atmosféru. Plus má taky za řízení, kdy se s ním v autě člověk nemusí bát.

Ráda bych pochválila výlet do Slovinska celkově, od přechodu hřebene po canyoning. Na hřebeni jistě hrálo svoji roli počasí. To nám přálo, takže ty křeče v nohou nebyly nadarmo a my jsme si mohli užít parádní výhledy. Stanování bylo bez problémů a přechod tak akorát dlouhý, abychom se těšili do kempu do Bovce. Následující canyoning byl pro mě hřeb výletu, takovou otužovačku po túře prostě chceš. Taky pomohl osvěžit mysl po návštěvě Černé ovce, která by měla být pevným bodem programu P.

Ověřit referenci

Tomáš Berka

Írán - Damávand a nejvyšší vrcholy, září 2019, průvodce: Adam Stejskal

Intenzivní program vměstnaný do dvou týdnů, zvládnutý z lehkostí a beze spěchu, v pohodě. Ačkoliv jsme se všichni vzájemně téměř neznali, tak to byla super parta. Adam měl itinerář dobře vymyšlený a byl na vše připraven, i na záchranu iránských výletníků na Damavandu. Kde jsme potkali i výpravu z konkurenční cestovní kanceláře, jejichž průvodce byl ve srovnání s Adamem naprosto nepřipraven.

Ověřit referenci

Petra Cimflová

Írán - Damávand a nejvyšší vrcholy, září 2019, průvodce: Adam Stejskal

Nabitý vysokohorský program, který je opravdovou výzvou pro fajnšmekry, ale který se dá s trochou tréninku a špetkou silné vůle zvládnout a užít. Průvodce zaslouží 1*. Adam měl perfektně připravený itinerář, který odpovídal tomu, co jsme schopni zvládnout, takže jsme se nenudili ani nepadsali únavou. Věděl, co, jak a kde zařídit, nikdy jsme se nedostali do situace, že by nevěděl, jak ji řešit. A že jsme ho vyzkoušeli pořádně i co se týká zdravotní péče ) Byl nám skvělým průvodcem, spolucestovatelem i mentorem a dokázal nás dobře připravit na výšky, které nás čekaly. Tímto mu budiž odpuštěn íránský styl řízení, na který se adaptoval až moc rychle -D

Ověřit referenci

Radim Herout

Slovinsko Karavanky a canyoning, září 2019, Andrej Tkačuk

Andreje jako průvodce hodnotím velmi kladně (skvělej člověk se smyslem pro humor). Tuto expedici vedl velmi dobře a byla velká zábava. Celkově byla expedice Karavanky a canyoning neskutečně vydařená. Sice to byla moje teprve první expedice, ale byl to pro mě zatím nejlepší výlet. Skvělá parta, nadherné prostředí a šílenost zakončená skvělým adrenalinem v neoprenu. Karavanky jsou krásné a dobře zvolené prostředí. Na tuto akci budu vzpomínat velmi dlouho.

Ověřit referenci

Honza Čech

Slovinsko Karavanky a canyoning, září 2019, Andrej Tkačuk

Průvodce Andrej je veselý a bezprostřední chlapík, s kterým měla výprava připravený harmonogram, který se operativně přizůsobil nárokům skupiny. Lze jen doporučit. Vyzdvihl bych výběr lokality, krásné prostředí i dobře objednané počasí.

Ověřit referenci

Tomáš Kohutek

Čtyřtisícovky v Kazachstánu, září 2019, průvodce: Dan Born

Průvodce Dana Borna musím pochválit ve všech směrech. Přátelský kluk se smyslem pro humor, kterému nechybí zodpovědnost a rozum pro řešení případných problému během výpravy. Rád se s ním znovu potkám třeba na další výpravě.

Ověřit referenci

Klára Matasová

Čtyřtisícovky v Kazachstánu, září 2019, průvodce: Dan Born

Má druhá zkušenost s vaší akcí a opět velké nadšení z průvodce. Dan byl skvělý, nejen jako průvodce, ale i jako osobnost, byla s ním zábava, měla jsem s ním pocit, že ví co dělá a že není důvod mít jakékoliv obavy.

Skvěle sestavený program, zvládnutá organizace, báječný průvodce, není co nepochválit -)

Ověřit referenci

Barbora Bútorová

Čtyřtisícovky v Kazachstánu, srpen 2019, průvodce: Dan Born

Dan bol skvelý. V priebehu cesty k štvortisícovkám nás niektorých prekvapilo, ako bola táto cesta popsaná na webe a aká je realita.. no, zhodli sme sa, že to nie je až taká pohodovka, ako sa z popisu akcie dalo čakať, ale poriadne sme si mákli. A práve preto hodnotím Dana ako výborného leadera výpravy, veľmi nám pomáhal, uvedomoval si tiež, že je to pre nás náročnejšie, bol so mnou, keď mi traverzy skalných morén nerobili moc dobre, mal prehľad a bol tam pre nás a s nami.

Videli sme to, čo sa z Kazachstanu za tak krátky čas vidieť dá a okúsili sme aj niečo z kultúry mesta (a hlavne miestnej kuchyne). Odbehli sme si do divočiny, roadtrip do pustiny a púšte ma totálne dostal, úžasné :-)

Ešte raz díky Danovi! A teším sa na ďalšiu výpravu )

Ověřit referenci

Dominika Smrzova

Čtyřtisícovky v Kazachstánu, srpen 2019, průvodce: Dan Born

Děkuji za skvělý zážitek! Jsem moc ráda, že jsem si vybrala právě Expedition club! Určitě budu dál sledovat vypsané akce a ráda se opět zase do nějaké zapojím :-)

Dan byl skvělý průvodce! Vždycky nás podrobně seznámil s programem daného dne a trpělivě odpovídal na otázky “a jak je to daleko” a podobně :-) Ve skupině tvořil příjemnou uvolněnou atmosféru, ale vždycky když bylo třeba, přepnul do “seriózního módu” a dokázal úžasně podpořit - fyzicky, psychicky - když docházel moral nebo síly! Moc mu za to děkuju a obdivuju!


Ověřit referenci

Barbora Čechová

Rumunské hory - Retezat, srpen 2019, průvodce: Honza Švábenský

Honza opět nezklamal. Líbí se mi, že nám opět posunul hranice. Umí člověka vyhecovat, umí ho podržet a hlavně mu i v nejhorších chvílích pomůže. Člověk se na něj může spolehnout.

V Rumunsku se mi nejvíc líbil okruh, který jsme podstoupili. Bylo nádherný se koukat z jedné skály na druhou a vzápětí na tutéž horu vylézt. Člověk musel nabrat sílu a jít. Určitě s vámi pojedu znovu. Od vás mám ty nejlepší zážitky! Ještě jednou velké díky!

Ověřit referenci

Míša Šopáková

Rumunské hory - Retezat, srpen 2019, průvodce: Honza Švábenský

Rozhodně chválím organizaci, výběr trasy i zkušeného průvodce. Honza byl opravdu skvělý průvodce, myslím, že jsme nemohli mít lepšího :-) A krásné počasí byla jen třešnička... :-)

Toto byla má první zkušenost s Expeditionem a jsem nadšená. Kéž by byly všechny vaše akce jako tato. Hrozně jsem si ji užila. Každopádně už jsem přihlášená na další :-D

Ověřit referenci

Kristyna Grillova

Mongolsko - na koni i maršrutkou, srpen 2019, průvodce: Standa Dadák

Další akce s Expeditionem, která naprosto předčila me očekávání. Výběr míst, na která jsme se podívali byl super. Bagi a celá část na koních zajímavá a rozhodně chci na koně znovu. Byly to nezapomenutelné 3 týdny.

Standa je spis kamarád než jenom průvodce. Všechno probíhalo v klidu a pohodě, byla sranda, žádné zadrhele. Bylo skvělý, že nás bylo jen 5. Snazší domluva, i jsme se vzájemně poznali. Přejezdy autem byly delší, ale zas jsme viděli půlku Mongolska. Kempy nebyly zas až tak potřeba (semtam nějaká ta sprcha), ale jinak zbytečně moc lidi, takže bylo super, ze jsme se shodli a spali radši na nějakém super miste ve stanu.

Ověřit referenci

Jiří Šváb

Rumunské hory - Retezat, srpen 2019, průvodce: Honza Švábenský

Oceňuji, že navzdory relativně nižšímu věku oproti zbývajícím účastníkům dokázal Honza uřídit poměrně různorodou skupinu, a to tak, že ve výsledku si každý přišel na to svoje. Perfektní volba trasy. Specifický smysl pro humor =)Ověřit referenci

Kristyna Matoulkova

Arménie, srpen 2019, průvodce: Adam Stejskal

Moc díky za super akci. Byla to zatím jedna z nejlepších dovolených, co jsem měla. Už přemýšlím, kam s vámi pojedu příště :-)

Adam Stejskal byl vážně super průvodce. Pořád bylo co dělat, žádná krize, všechno, co bylo třeba, vysvětlil. Taky se mi líbilo, jak nám sem tam vyprávěl, za to bych mu dala 6/5. Doufám, že budu mít ještě šanci někam se s ním podívat.

Ověřit referenci

Martina Bártů

Rumunsko, srpen 2019, průvodce: Honza John Švábenský

Sešli jsme se skvělá parta, hory byly nádherné, délka akce byla tak akorát, počasí nám skvěle vyšlo. Průvodce Honza je zodpovědný, organizačně i komunikačně nadaný, trochu přeceňoval naše síly, pomáhal v těžších chvílích.

Je super, že existuje možnost zažít dobrodružství, kde si člověk sáhne na své psychické i fyzické limity, i když běžně zažívá úplně normální život. A ještě mu to někdo celé zorganizuje.

Ověřit referenci

Monika

Rumunsko, srpen 2019, průvodce: Honza John Švábenský

Moje druhá akce s Honzou a je to pořád super - mladej, schopnej, talent - no co víc dodat.

Expe akce vřele doporučuji - bezva lidi, skvělá místa, zábava, relax, napětí, vypětí, vzrušení - prostě všechno, co člověk hledá, když chce vypadnout z civilizace a mít kolem sebe fajn partu lidí. Retezat byla moje druhá akce a pokud mě vezmete i na další, tak určitě ne poslední. Děláte to báječně!

Ověřit referenci

Kika

Sibiř, srpen 2019, průvodce: Sofya Arsentyeva

Expedice byla neuvěřitelně pestrá a předčila v tomto směru mé očekávání. Určitě chválím zařazení treku na začátek, kdy jsme mnozí ozkoušeli své fyzické možnosti a pak už jsme mohli vypnout a užívat si zase spíše krás ruských měst. Trasa treku mi přišla zvolena vhodně a měli jsme možnost vidět velké množství krásných míst. Parádním zážitkem byla návštěva u Sofi doma, kde se o nás postarali ve všech směrech od vyprání všeho oblečení, přes přípravu tradičních jídel až po zábavu a skvělý program, o který se ve velkém zasloužil táta od Sofi, díky kterému jsme si mohli vyzkoušet jízdu na čtyřkolkách a let na paraglidu. Jsem moc ráda, že jsem mohla za tak krátkou dobu navštívit všechna krásná místa, která mám s Ruskem spojená - Moskva, Bajkal, Petrohrad, projížďka Transibiřskou magistrálou (kterou bych si jednou určitě chtěla projet celou).

Sofi je ukazem toho, že člověk k cestování nepotřebuje prvotřídní vybavení a hodiny nějakých treninků - všem nám to natřela i v riflích a polorozpadlých teniskách. D Průvodkyni hodnotím kladně snažila skupinu táhnout, psychicky podporovat, ukazovala nám ruské tradice a jídla, trpělivě učila část lidí azbuku a člověk tak měl možnost poznat Rusko úplně z jiné perspektivy. Já osobně jsem se se Sofi na výpravě ani chvíli nenudila, pořád jsme měli co dělat, co jíst, pít ( D) a tak ji můžu hodnotit jen kladně.

Ověřit referenci

Lenka

Kyrgyzstán, červenec 2019, průvodce: Ondřej Kovářík - Kiki

Ondra i Lenka byli skvělí průvodci. Vždy nápomocní a dobře nalazení. Oceňuji jejich schopnost zvládnout naši malou krizi, kdy z důvodů, se kterými nešlo počítat, jsme najednou měli znemožněnou půlku trasy. Bylo super, jak se s tím průvodci rychle vypořádali a změnili program, abychom si i tak hory náležitě užili. Moc děkuji za krásnou akci. Byli jste super!

Ověřit referenci

Zuzana Kubalová

Nejvyšší balkánské vrcholy, červenec 2019, průvodce: Honza Žert

Akce měla výborně rozvržený plán. Průvodce (Honzík) je pohodář, bavič a hlavně na svém místě . Profesionální přístup, vzniklé mini zádrhely zvládl rychle, s úsměvem a klidnou hlavou vyřešit. Klobouk dolů za řízení auta během celé akce a ještě do toho vše organizovat. Velké plus za informovanost ohledně míst, které jsme navštívili (a nebylo jich málo za těch 12 dní), ať už historická tak i aktuální fakta. Byla jsem s vámi na 2 akcích a prozatím jsem nadšená, takže jen tak dál. :)

Ověřit referenci

Lucie Hudcová

Týdenní Bosna, červen 2019, průvodce: Standa Dadák

Standa byl kliďas jako hrom. S dokonalou grácií ustál sociálně náročnější situace, neztrácel hlavu a když někdo přišel s něčím, co pro něj mělo představovat problém, Standa pohotově přišel s alternativním řešením nebo rovnou s několika. Tohle bych opravdu ráda zdůraznila, protože taková situace určitě nenastala jen jednou (ať už šlo o to, že někdo něco opravdu nezvládal nebo se jen prostě zrovna potřeboval vymrčet), a pokaždé ve mě dokázal tento jeho přístup vyvolat vlnu obdivu. Nedělalo mu problém zvolnit tempo s ohledem na slabšího, staral se, jestli pijeme dost vody (ikdyž já se spíš starala, jestli pijeme dost piva), snažil se rozproudit konverzaci, když zrovna vázla a prostě celkově se to snažil dělat hezký - a podle mě nanejvýš úspěšně. Mně bylo v Bosně opravdu krásně a svůj podíl na tom bezpochyby nese Standa. A poslední věc - celou tu dlouhou cestu (nejen) zpátky, kdy nás provezl neskutečnou bouřkou tak hebce, že se mi v tom bordelu podařilo usnout, odřídil sám, za což před ním taky smekám.

Moc se mi líbilo, že jsme první 2 noci spali u místního, takže proběhla interakce s místní kulturou opravdu důsledně. Členové naší smečky byli strašně fajn (až na nějakou tu výjimku), atmosféra byla hodně uvolněná a to taky udělalo svoje, stejně jako úžasný počasí.

Ověřit referenci

Karel Pešata

Týdenní Bosna, červen 2019, průvodce: Standa Dadák

Kdyby mi někdo před touto akcí řekl, co všechno zvládnu a zažiju, klepal bych si na čelo. Byl to intenzivní a nezapomenutelný týden. Zpětně si říkám “Waaauuu, to jsem fakt všechno zažil za jeden týden…?!”. Těžko se mi proto vybírá, co konkrétního pochválit, protože ta expedice jako celek byla neskutečný zážitek - od prvního kafe v Sarajevu až po after party v Brně, ze které jsem šel rovnou na vlak v 10 ráno. Co ale obzvlášť chválím, byla skvělá parta lidí. Až snad na jediného člena výpravy, jsme podle mého dokázali fungovat jako tým, který se zná roky a ne sotva týden. Určitě tomu nemalou měrou pomohl právě Standa, které ho jsme snad všichni vnímali jako zkušenějšího kámoše a ne jako průvodce. Tato expe posunula moji komfortní zónu (fyzickou i psychickou) a jsem za to moc rád. Nicméně byly 3 okamžiky, které pro mě byly svoji atmosférou naprosto luxusní • výše zmíněná cesta po hřebeni z Vito a její překonání • neplánovaná večerní procházka na nějaký “No name” kopec ) • párty v Mostaru (btw. doufám, že jste našli mostarskému kuželu v klubovně nějaké pěkné místo ) )

Ověřit referenci

Lenka

Velikonoce v Černobylu, duben 2019, průvodce: Dan Bokiš

Moje zkouška expedičního klubu byla nad očekávání, rozhodně mě zavedla do míst, kam bych sama nedoputovala a dala mi vyzkoušet nový způsob poznávání. Už se pomalu balím na další výpravu. Byla jsem spokojená s malou skupinkou s její různorodostí a dynamikou. Taky se zajímavými místy na programu a samozřejmě průvodcem. Dan byl skvělý, se všemi vycházel dobře, většinu výpravy odřídit, vyhledával informace a vyřešil krizové situace.

Ověřit referenci

Věrka Lorencová

Týdenní Bosna, červen 2019, průvodce: Ondra Šperka

Na akci bych pochválila zaprvé PRŮVODCE. Ač podstatně mladší než většina účastníků, má respekt, jde sám příkladem, nic mu není zatěžko. Má smysl pro humor a velké znalosti. Je dokonalý diplomat, umí perfektně jednat s lidmi.. Vše zařídil, ale nenásilně, všichni jsme si ho chválili. S Ondrou bych jela znovu a kamkoliv - bez zaváhání. Dále bylo super naplánování cesty, pobytu, výběr destinace. Sešla se výborná parta - k dokonalosti nic nechybělo. 

Ověřit referenci

Věra Hasová

Japonsko, květen 2019, průvodce: Vojta Lokša

V Japonsku s Vojtou bylo skvěle. Vojta musel čelit mnoha otázkám z naší strany, ale zvládl to výborně. Program byl skvělý a určitě s Vojtou ráda pojedu znovu. Myslím, že nám připravil ochutnávku z každého něco, a tak jsme zažili hory, údolí, památky, moderní města s mrakodrapy a vyhlídky, trochu kulinářského jídla. Prostě Vojtovi dávám za 1*** :-)


Ověřit referenci

Janka

Japonsko, květen 2019, průvodce: Vojta Lokša

Vojta je úžasný profesionál. Je vidieť, že Japonsko miluje a pozná a chce sa o svoje znalosti podeliť s ostatnými :-) Skvele reagoval na dynamiku skupiny, vnímal naše potreby a keď bolo treba, pozmenil plány, prispôsobil sa. 6 hviezdičiek z 5 :-)

Chválím kombináciu miest, prírody, známych pamiatok i menej známych miest. Karaoke bolo skvelé :-) Jedlo úžasné :-)

S Expeditionem som už na pár výletoch bola a každý bol úžasný a iný. Japonsko je skvelá poznávačka, hlavne vďaka Vojtovi, dúfam, že ešte pridá ďalšie cesty :-)

Ověřit referenci

Petr Šubrt

Černá Hora, květen 2019, průvodce: Standa Dadák

Standa je super, člověk na svém místě. Rozerval by se, aby všem pomohl, jak psychicky tak fyzicky. I přes to jaké jsme měli zlé počasí, tak nás dokázal povzbudit a ze všeho jsme vyšli s dobrou náladou a úsměvem. A jeho kuchařské umění! :-D Budu moc rád, když s ním zažiju ještě spoustu akcí.


Ověřit referenci

Sonka Ranušová

Přechod rumunské Rodny, květen 2019, průvodce: Dan Born

Náš sprievodca bol Dan Born, dobrodruh telom i dušou! Jeho prvá akcia v úlohe sprievodcu a predovšetkým nášho parťáka. Je rozhľadený, zodpovedný a organizačne zdatný, je mladučký, ale počínal si skutočne prvotriedne! :-) Vyzdvihujem jeho obetavosť, dobré srdce, skrátka kvalitný človek. Vážim si ho ako človeka, aj ako profíka. Expedičný klub, buďte radi, že ho máte! :-) Je to talent, podržal v každej situácii a snáď sa ocitnem v budúcnosti na nejakej ďalšej výbornej výprave... ktovie.

Chválim celkovo organizačnú štruktúru Expedičného klubu a kvalitných sprievodcov, ktorí výpravy vedú. Dan Born je výborným sprievodcom, spokojnosť po každej stránke. Páčila sa mi možnosť miernej variability programu. Mala som tú česť ísť expedičným vozidlom Borúvka a teraz Opelom Vivaro, obe autá mali niečo do seba, ale tentokrát každopádne veľký komfort a väčšia bezpečnosť. Vďaka! Aby som nezabudla, skvelá parta rôznych ľudí mojej krvnej skupiny, ktorých som si obľúbila.

Čoraz viac mi Expedičný klub prirastá k srdcu, jeho fungovanie, atmosféra Expedičnej klubovne, široké spektrum expedícii vo svete a hlavne stále sa mi potvrdzuje, že moja voľba zostať žiť a pracovať v Brne bola dobrá! :-) Mám vás na dosah!! Času menej, ale motivácia s vami cestovať čoraz väčšia... Veľké ĎAKUJEM! :-)

Ověřit referenci

Ondra Michna

Přechod rumunské Rodny, květen 2019, průvodce: Dan Born

Průvodce Dana hodnotím velice kladně. Prakticky mu nemám co vytknout. Vedl svou první skupinu a svého úkolu se zhostil bravurně. Vzhledem ke změně počasí a předpokládané bouřce se sněžením musel improvizovat a trasu doladit cestou do Rumunska. Vyhodnotil to skvěle a díky tomu to proběhlo nejlíp, jak nám počasí dovolilo... Jeho vůdčí schopnosti byly velice dobré a dokázal se rozhodnout i ve složitých situacích a dobře vyhodnocoval potenciální rizika (raději klesnout a zase nastoupat na hřeben než riskovat nebezpečný traverz ve sněhu). Vzhledem k drobnému úrazu po uklouznutí členky skupiny a následnému sníženému sebevědomí/strachu z opakované situace, byl schopen poskytnout pomocnou ruku jak slovním povzbuzením, tak fyzicky (prošlapat schůdnější cestu, přerozdělit obsah batohu k sobě či ostatním členům). Celkové hodnocení 1*, šel bych s ním určitě znova, perfektní kluk jak na hřeben, tak do hospody ke škopku. Na svůj věk velice vyspělý s notnou dávkou zkušeností.

Tato expedice měla být mým seznámením s turistikou na těžko v né moc složitém terénu... Nakonec se to změnilo na docela ostrý start ve sněhu a dešti. Každopádně nelituji, že jsem se zúčastnil, poznal super lidi a viděl aspoň část rumunské Rodny... Rád se zase zúčastním další expedice, tentokrát snad bez sněhového překvapení...

Ověřit referenci

Domča

Bulharsko na sněžnicích, březen 2019, průvodce: Martin Dubec

Program, resp. trasa je veľmi dobre zvolená. Za celý čas sme stretli len pár ľudí, čo se veľmi oceňuje. Náročnosť zodpovedala popisu. Bola som absolútne spokojná :-)

Citrus je pohoďák. Počas výpravy bol primerane nápomocný a vedel si poradiť v akejkoľvek situácii. Napriek tomu, že bol na tejto výprave prvý-krát, vôbec to nebolo poznať. Všetko klaplo bez problémov :-) Opäť sa stretla super partia, veľmi dobre som sa bavila, hoci to bolo pre mňa náročné. A tu mi práve Citrus pomohol, že mi požičal svoju huskynu Freyušku, ktorá bola do kopca veľký pomocník -)Ověřit referenci

Katarina Gotzmannova

Surfing v Maroku, duben 2019, průvodce: Víťa Dubec

Najlepsi, najsikovnejsi, najakcnejsi a nakrajsi spievodca, skvelo navrhnuty program, nenudili sme sa ani jeden den. Pred cestou do Maroka som nemala ziadne ocakavania. Ani od vas ani od samotneho Maroka, a preto som zostala milo prekvapena, ze som o Expedition Club doteraz nevedela! Velmi sa mi paci vas koncept a aj samotna expedicia do Maroka dopadla na jednotku! Dakujem za uzasne zazitky.

Ověřit referenci

Roman

Velikonoce v Bosně, duben 2019, průvodce: Honza Švábenský

Honza akci zvládl na výbornou. Treky měl dobře připravené. Bylo vidět, že se v horách vyzná. Líbilo se mi, že neměl problém ukončit výstup těsně pod vrcholem, protože by při pokračování hrozilo zbytečné riziko. Dokázal odhadnout možnosti všech členů výpravy a upravit tak program ke spokojenosti všech.

Akci není co vytknout. Perfektní organizace a vyšlo i počasí. Hlavně tři dny, po které jsme šli treky, odpovídaly přesně tomu, jak jsem si akci představoval.


Ověřit referenci

Pavel Křenek

Nepál, duben 2019, průvodce: Jakub Frank

Asi nejlepší průvodce, jakého jsem dosud zažil. Akce byla velmi rozumně naplánována, místa, kde jsme byli, opravdu znal, dokázal velmi dobře komunikovat s místními, průběh akce velmi citlivě přizpůsoboval na míru skupině a navíc si celou dobu zachovával pozitivní mysl a přátelské vystupování. Určitě bych s tímto průvodcem jel znovu :-)


Ověřit referenci

Monika

Velikonoce v Bosně, duben 2019, průvodce: Honza Švábenský

Musím uznat, že Honza to s námi neměl vůbec jednoduché, ale nakonec si s neposlušnou a prostořekou skupinkou, která ho převyšovala jak věkem, tak řečmi, hravě poradil. Je to prostě borec do nepohody, který se neztratí na dálnici, ve městě a už vůbec ne v horách. Je pro každou srandu a výzvu a s radostí jemu vlastí vás milerád vyvede z komfortní zóny, na což budete ještě notnou chvíli vzpomínat. Chválím nabitý program, který nám během krátké doby přinesl spoustu báječných zážitků a vzpomínek.


Ověřit referenci

Jana Kábrtová

Španělsko - běžecký kemp, únor 2019, průvodce: Ondřej Švirák

Ondra byl strašně ochotnej, vše zařídil, vysvětlil, naplánoval. Navíc s nim byla legrace. A taky dělá krásny fotky. Rozhodne bych jela znovu na akci, kterou povede Ondra.

Výprava naplnila přesně to, co jsem od ní očekávala. Nebo ještě naopak moje očekávání předčila. V první řadě chválím nápad něco takového zrealizovat. A potom výběr míst, kde jsme běhali, a celkovou uvolněnou atmosféru. Pokud to vyjde, tak se určitě na podobnou akci vydám v budoucnosti znovu. Moc jsem si ti užila a bavilo mě to.

Ověřit referenci

Karolína Paterová

Španělsko - běžecký kemp, únor 2019, průvodce: Ondřej Švirák

Ondra byl naprosto super průvodce! Jednoznačně bych s ním jela na jakoukoli akci znovu, obzvlášť pak na běžecký kemp. Dostali jsme se díky němu na velmi zajímavá místa a zároveň jsme se nepochybně dozvěděli spoustu nového o běhání, poradil mi i co se týče mého osobního tréninkového plánu.

Naprosto perfektní lokalita, trasy byly úžasné. Přišlo mi skvělé, že jsme vždy nějaký čas běhali a pak jsme objevovali místa ve Španělsku. Jednoznačně bych tento typ běžecké expedice doporučila každému, kdo je nadšený do běhání a cestování! Málokdo má možnost jen tak při práci či škole během jednoho týdne naběhat v horách 100 kilometrů, člověka tato expedice jednoznačně bežecky posune.

Expedition Club sleduji už delší dobu a jsem ráda, že jsem se konečně zúčastnila nějaké expedice a zrovna této běžecké! Určitě to není naposledy, co s vámi jedu. Nyní přemlouvám kamarádku na výsadek :-)

Ověřit referenci

Miroslav Turjap

Španělsko - běžecký kemp, únor 2019, průvodce: Ondřej Švirák

Very najs :-) Myslím, že všechno probíhalo hladce, organizace nikde nevázla, Ondra měl všechno připravené. Běhali jsme tak trochu na jeho tréninkovém písečku, takže dobrý. Já jsem byl s průběhem akce, počtem výběhů a jejich trasama, náročností, členitostí i s parťákama a ubytováním spokojený. Terén je tam technicky náročnější (oproti mým domovským Beskydám), ale já jsem si to užil a bylo to intenzivní.

Příští rok bych si dal něco podobného znovu!

Ověřit referenci

Jan Lukačevič

Silvestr na surfu v Maroku, prosinec 2018, průvodce: Víťa Dubec

Zajímavá kombinace chození po horách a surfu mi fakt sedla. Člověk trochu vymrzl a pokochal se nedotčenou přírodou a pak se ohřál a naučil plno nových věcí na surfu na pobřeží oceánu. To všecko v partě super lidí, se kterými se bavíme dál i po naší expedici. Za mě ideál! Navíc Vítek je super, zkušený a zcestovalý průvodce. Ocitl se v nezáviděníhodné situaci s partou nervózních a nemocných lidí, i tak si s tím až na výjimky dovedl skvěle poradit. Jeho nadšení a styl mě nadchly do dalších výprav s Expedition Clubem.

Ověřit referenci

Alena Ryšavá

Silvestr pohodově ve Lvově a Koločavě, prosinec 2018, průvodce: Standa Dadák

Bylo to příjemně různorodé, bylo fajn, že na každém místě byl dostatek času si vychutnat danou lokalitu. Chata v horách u Fjodora je taky zajímavé místo, kde si člověk užije Ukrajinu v plné kráse.

Standa byl v pohodě, i přesto, že akce původně nebyla pod ním, vypořádal se s tím skvěle.

Ověřit referenci

Veronika Clausová

Silvestr pohodově ve Lvově a Koločavě, prosinec 2018, průvodce: Standa Dadák

Nejvíc ze všeho se mi líbila parta lidí, která se vytvořila, bylo pořád čemu se smát. Byl to týden plnej nezapomenutelných zážitků! Standa byl super průvodce, byl pořád v dobré náladě a byla s ním sranda. Vůbec bych nepoznala, že jel s Expedition clubem poprvé, všechno dokázal vyřešit. Dokázal vytvořit skvělou partu, nikdy nebyla nuda. Díky za skvělou akci, zase to stálo za to! ) Určitě mám v plánu se s Expedition clubem někam brzo vydat!

Ověřit referenci

Tomáš Roub

Patagonie, prosinec 2018, průvodce: Ondřej Švirák

Byla to pecka po všech stránkách! Program byl vyvážený, po treku byl vždy čas na regeneraci.

Průvodce hodnotím pozitivně - Ondra byl během expedice pozitivní, pohotový, ochotný, naslouchal potřebám skupiny. Je nevyčerpatelnou studnicí znalostí ze světa outdooru a cestování. Fuckupy (ty k cestování patří!) ze strany místních hostelů a autobusových společností řešil s chladnou hlavou (ve španělsky mluvících zemích jsou podobné fuckupy koloritem, bez nich by to byla na cestě nuda :-D ).

Byla to jízda! Těším se na další zážitky s Expedition Clubem :-) 


Ověřit referenci

Milan Pech

Patagonie, listopad 2018, průvodce: Ondřej Švirák

Skvělý průvodce, který byl vždy připravený každému s něčím pomoci! Skvěle naplánované treky (Torres del Paine, Fitz Roy a Ushuaia), výlety do města při nákupech jídel, suvenýrů a delikátních večeří v luxusních restauracích za opravdu přijatelné ceny! Mladý a příjemný kolektiv expedice, který řešil vše společně a v nouzi vždy pomohl! To, co jsem si o Patagonii nastudoval, to jsem viděl a zažil. Naštěstí jsme měli počasí s pěti hvězdičkami, takže zas až tak drastické to nebylo, jak jsem původně předpokládal... naštěstí.

A co bych pochválil? Velice pečlivě naplánované treky, stanování, výběr hostelů, výběr nejzajímavějších míst v navštívených lokalitách. Každopádně členy expedice, kteří drželi za jeden provaz a vždy se čekalo na nejslabší celek, ať to byl ten, či onen. Tištěný manuál, který se dodržoval den po dnu. Elektronický seznam věcí, co si s sebou přibalit. Počasí - hlavně výlet na Fitz Roy k laguně, kdy jsme šli hned první den a viděli jsme štít bez mráčku. Na vlastní kůži zažít tornádo na hoře. Společnou fotku s Messnerem. Odlet ze Santiaga ve zlaté hodince! Opravdu dech beroucí zážitek při pohledu z letadla na zapadající slunce nad horami!

A jak hodnotím průvodce Ondru? Jak jinak než pěti hvězdičkami! Měl velkou skupinu lidí a několikrát muset improvizovat. Pro některé členy akce musel zařizovat alternativní výlety, jelikož se na daný trek necítili. Zařizoval hostely, povolení v kempech, taxíky, autobusy, lety, vybíral nejlepší restaurace v daných lokalitách, hledal nejlepší cesty, na kterých jsme měli překrásný výhled. Slabším cestovatelům, jako jsem byl já, pomáhal s jazykovou bariérou ve směnárnách, při výběrech místa na stanování a spoustu dalších věcí, které mě napadnou až po nějaké té době... :-)

Ověřit referenci

Andrej Tušan

Patagonie, listopad 2018, průvodce: Ondřej Švirák

Vďaka Expedičnému Klubu som sa dostal do Patagonie, po ktorej som davno túžil, ale iba vďaka Vám som sa tam prvý krát odhodlal. Skvelé treky v spoločnosti skvelej partie ľudí, ktorí sa na tejto expedicií zišli.

Ověřit referenci

Aneta Kočová

Ladakh - Indie Himálaje, srpen 2018, průvodce: Barča Ďásková

Sešla se skvělá parta, která si byla hodně věkově blízká. Díky tomu jsme si užili kopec srandy. Určitě bych pochválila výběr míst a aktivit. Díky tomu jsme mohli poznat Indickou rozmanitost, otestovat naše hranice a schopnosti (alespoň ty moje). Vše bylo naplánovné, tak abychom stihli načerpat energii a vyhovovalo to všem.

Barča = Nejlepší expediční průvodce  pod sluncem, bez nadsázky! Stále usměvá, i když ji rozhodně do smíchu není a to pak musí být i tobě. Vždycky najde řešení, které by vyhovovalo celé partě. Vždycky si ví rády, působí naprosto sebejistě, zkrátka je vidět, že dané místo zná a ví co dělá. Patří ji velké dík, protože bez ní, bychom se nikdy nepodívali do těch nejtajnějších zákoutí, které normální turista nevidí. Taky bych ocenila její ztřeštěnost, že se nechala strhnout každou naši blbinou, díky tomu se okamžitě stala parťačkou a ne paní vedoucí . Moc se mi líbí, že je vidět, že Barča dělá vše s láskou a Indie je její druhý domov. Díky tomu jsme si všichni odnesli nezapomenutelné zážitky. (Jistě nemluvím jen za sebe.)

Ověřit referenci

Anit Kozáková

Ladakh - Indie Himálaje, srpen 2018, průvodce: Barča Ďásková

Nemám slov, což se zrovna mě moc často nestává. Jen vzpomínka ve mě vyvolává velký pocit radosti a vděčnosti za to, co vše jsme měli možnost vidět, s kým jsme měli možnost mluvit, co vše, jsme zažili a co vše mě Indie, se vším všudy, naučila jako člověka. Indie sama o sobě je zážitkem, jsem ale moc ráda, že má první cesta byla právě tato expedice, rozhodně jsem se díky ní dostala na místa, kam bych jinak nemohla zavítat. Od bydlení s místňáky, raftování po posvátné řece Indus, několikadenní soužití s malými mníškami v srdci Himalájí, návštěvu prastarých klášterů a jejich nejtajnějších koutů, dechberoucí projížďku na koních srdcem překrásné krajiny Kašmíru, noční plavbu po indických benátkách v Shrinagaru, někonečné pěvecké výkony při cestách po hřebenech Himalájí, skvělou atmosféru a vtípky s ostatními expedičňáky, až po setkání s mnichem, kterého jsem ještě jako mláďě na gymplu spolu se spolužáky několik let podporovala. Mohla bych pokračovat dál a dál, ale to si musí každý zažít sám. Ještěže s námi nejel pan doktor, protože ten by jen a jen kochal. Tak jako já. ) Díky, že to děláte. Děláte to dobře.)
Chválím podporu při plánování před odjezdem - např. skvěle vypracovaný postup na získání víza, skvělý průběh - domluva na tom, co nás čeká dle zájmů celé skupiny, ale stále jsme dodržovali předběžný plán, různorodé zážitky od rozjímání v klášteře po adrenalin na raftu. Cesta, kterou jsme zvolili přes Indii byla super - začátek Manali, Spiti Valley, poté v Lehu více dní úplně ideál po polovině cesty, kdy už někdy na nás byla znát únava a pak poslední týden znovu nabitý další spostou zážitků. Chválím to, že jsem o sebe nikdy neměla strach, ani organizačně ani nijak jinak, absolutní důvěra v průvodce byla super pro splnění účelu, kvůli kterému jsem volila expedici, tedy odpočnout hlavě a jistota, že nic nestojí na mě, že je o nás všechny dobře postaráno. 

Barči dávám 6 hvězdiček z 5! Od prvního kontaktu mi Barča velmi sedla - milá slečna, která hezky jasně umí vysvětlit podstatu cesty i expedičního klubu jako takového. Už jsem něco procestovala, ale díky průvodkyni na této expedici mám pocit, že se tato cesta stala opravdu nezapomenutelnou. Ač se snažím vzpomenout na nějakou konstruktivní kritiku, bohužel mi v hlavě vyskakují samá pozitiva -) - vstřícná, vždy věděla co a jak, uměla pracovat se skupinou, ikdyž jsme byli unavení, hladoví nebo ukňouraný, měla jsem s ní pocit bezpečí, ukázala nám nevšední místa, která bych nebýt Barči určitě neviděla při cestě do Indie. Barča ale neměla jen roli průvodkyně, byla součást skupiny, přišlo mi, že jsme spíš parta kámošů na výletě, než průvodce a lidé, co se před cestou neznali. Díky Báře, za nezapomenutelnou cestu, o které budu básnit ještě dlouho, a to nejen díky zprostředkování setkání s mnichem, kterého jsem jako dítě podporovala přes neziskovku MOST, což je samo o sobě pecka! Rozhodně je člověk na svém místě, atmosféra, která byla i díky ní po celou cestu mezi námi všemi byla skvělá. Hlasuji za to donutit Báru ještě do nějaké jiné expedice, určitě bych jela a věřím, že bych nebyla sama! )Ověřit referenci

Tereza Kutínová

Mongolskem na koni, srpen 2018, průvodce: Honza Žert

Panenská příroda, přátelští místní, super parta. Pro mě dokonalý zážitek. Mongolsko je nádherná země a nejlépe ji dle mého názoru člověk pozná z koňského hřbetu. Expedition byl nejlepší volba. Jen mě mrzí, že jsme tam nemohli zůstat déle :-) A že jsem neuměla mongolsky, abych si popovídala s místními.

Průvodce Honza byl dokonalý. Ač v Mongolsku poprvé jako my, dokázal empatickou češtinou zařídit téměř vše (včetně luxusního počasí) a ještě k tomu s humorem. Bylo to tak nakažlivé, že jsme se smáli skoro pořád, až na pár chvil, kdy šly Žerty stranou. A i v takových chvílích jsme věděli, že jsme v dobrých rukou. Jedině byl asi trochu zklamaný, že se mu nepodařilo prodat nás za ty velbloudy :-) Jste fakt super parta. Moc vám fandím.

Ověřit referenci

Denis Birjukov

Mongolskem na koni, srpen 2018, průvodce: Honza Žert

Paráda, více takových akcí, programů a průvodců. Moc krásný výlet. Chválím průvodce, vymyšlenou trasu (vše hezky navazovalo a bylo velmi variabilní) jak s autem, tak na koních. Dobrá volba termínu - moc pěkná příroda a snesitelné teploty. (Měli jsme teda i velké štěstí na počasí.) Dobrá organizace celkově a bylo mi vyhověno i s mým příletem na místo o 24 hodin později.

S Honzou všechno fungovalo a co nefungovalo - zařídil. A hlavně udržoval neustále skvělou atmosféru a nepřetržitou srandu. Což muselo dát hodně práce a nervů, které na sobě většinou nedal znát. Takže jednička.


Ověřit referenci

Monika

Jednodenní ferratový kurz, září 2018, průvodce: Tom Cimr, Víťa Dubec

Skvěle vyvážená teorie s praxí, ferrat jsme si užili úplně dosyta, kluci organizátoři byli neuvěřitelně milí a zároveň profesionální... Prostě parádní kombinace :-) 

Ověřit referenci

Katka Swólová

Mongolskem na koni, srpen 2018, průvodce: Honza Žert

Nevím kde začít. Celá expedice byla jedním slovem úžasná. Ukázala Mongolsko opravdu takové, jaké je - od špinavého a chaotického Ulanbátaru, přes horskou tundru až po nekonečné stepi, kde země splývá s obzorem. Po trase jsme měli možnost vidět to nej z přírodních útvarů i historických a kulturních památek. A putování na koních? Snad nikde jinde nezažijete větší pocit svobody, než když cváláte po širých pláních, brodíte se ledovou řekou a usínáte za tlumeného ržání koní.

A průvodce? Nemám co vytknout. Honza si poradí snad všude i bez znalosti jazyka nebo několikaleté znalosti destinace. Jeho způsob navigování řidiče, kdy Honza používal výhradně češtinu, řidič mongolštinu a oba si rozuměli, je jedním z nezapomenutelných zážitků celé expedice.

Ověřit referenci

Tomáš Krejčí

Výstup na Ararat, srpen 2018, průvodce: Tom Cimr

Určitě chválím lidi, co se o to všechno starali - Tom, lidi v Expe, Anežka v Dogubajazid, Rašíd, Osman. Tom Cimr je super týpek. Zkušenej, vyklidněnej. Dodával celé akci takovou uklidněnou a jistou atmosféru. Je parádní profík a supr kámoš. S ním kdykoli znovu kamkoli.

Celkově se sešla dobrá parta. Hezkej kopec. Netradiční pohled na Turecko. Užívej, jak to jde a jak to máš rád. Život máme jen jeden a druhá šance nebude. Ahóój!

Ověřit referenci

Tomas

Mongolskem na koni, červenec 2018, průvodce: Dany Pacholík

Lokalita je skvělá, lidé jsou přátelští, příroda kouzelná a průvodce na úrovni - profesionální, připravený, bezprostřední, přátelský a vždy připravený pomoci.

Ověřit referenci

Sofia Adamová

Lofoty - na sever od slunce, červenec 2018,  průvodce: Matěj Štrunc

Hodně jsme toho zažili, viděli, zvládli, každý se v něčem musel překonat, jít za hranici svého komfortu, což si myslím, že je hodně přínosná zkušenost. Místa, kde jsme byli byly krásný!!!

Průvodce je podle mě člověk na správném místě! Dokázat pracovat se skupinou různých lidí a potřeb, neni vůbec snadný. Má pro průvodcování vlohy, baví mě, že nechává účastníkům prostor si akci užívat po svém, nikoho do ničeho nenutí, ale zase podpoří v překonání se. 

Ověřit referenci

Hanka Pevná

Lofoty - na sever od slunce, červenec 2018, průvodce: Matěj Štrunc

Líbila se mi vyváženost expedice. Prošli jsme místa, která jsou zajímavá z hlediska přírody, ale i města a kulturně-historická místa. Největší dojem ve mně zanechalo přespávání na nejsevernějším bodu Evropy a na pláži Kvalvika. Jsou to zážitky, které mi zůstanou na celý život.

Matěj je výborný průvodce. Dokázal si poradit v nejrůznějších situacích. Je vidět, že sám hodně cestuje. Uměl mě podpořit a rozesmát, i když mi do smíchu třeba nebylo. Rozhodně bych s ním jela znovu )

Ověřit referenci

Tomáš Lovas

Bosna, červenec 2018, průvodce: Dan Bokiš

Těším se na další akci :-) Jen se mi opakovaně potvrzuje, že na tento typ akci nejezdí žádní pitomci a vždy je super nálada. A pak se mi nechce ani domů :-D

Průvodce Danek byl skvělý, byl dobře připraven, i když jel na první větší akci. Znal dobře místní poměry a historii, o které povídal. Byla s ním sranda. Značka ideál. Co se týče výpravy - chválím dobrý poměr město a příroda a výběr lokalit. 

Ověřit referenci

Jana Maršálková

Tibet, červen 2018, průvodce: Vojta Lokša

Vojta je frajer a má můj neskonalý obdiv :-) Je to studnice vědomostí a v Číně je jako ryba ve vodě, bez něj bychom byli ztraceni. Dokáže si poradit s nečekanými situacemi i s klidem řešit drobné neshody ve skupině. Krom toho je to skvělý člověk se smyslem pro humor a velkým nadhledem. Určitě bych s ním ráda jela někam znovu.

Byla to moje první akce s Expeditionem a doufám, že ne poslední :-) Jsem moc spokojená. Děkuji.

Ověřit referenci

Nicole

Kosovo, červenec 2018, průvodce: Martin Ksandr

Velké DÍKY za tento skvělý a intenzivní zážitek! Pohodová atmosféra po celou dobu, skvělá parta lidí a já, jako netrénovaný a nezkušený jedinec, jsem nejvíce ocenila a moc si vážím podpory a pomoci - ať už toho, že mi kluci pomohli s odlehčením batohu, ale taky toho, že to dokázali nahecovat tak, že jsem to zvládla :-D

Martin je člověk na svém místě. Obyčejný kluk a pohodář, který si na nic nehraje, přestože má spousty zkušeností týkajících se hor a cestovaní. Také jsem velmi ocenila zodpovědnost jak při řízení auta, tak i při přechodu pohoří, kdy měl Martin vše a všechny naprosto pod kontrolou.


Ověřit referenci

Eliška Kopecká

Tibet, červen 2018, průvodce: Vojta Lokša

Expedice navštívila megalomanská města s populací větší než Česká republika, ale i odlehlé oblasti Tibetu s nádhernou přírodou. Pozorovat kontrast betonových měst plných mrakodrapů s čilým ruchem a zelených plání plných jaků, v dálce tyčící se vrcholky mohutných zasněžených hor, malých stavení, chrámů, modrého nebe a klidu, bylo opravdu něco nepopsatelného. Pochopit složitou filozofii buddhismu bychom během naší výpravy opravdu nestihli, avšak měli jsme nespočet příležitostí nahlédnout do života buddhistických mnichů, obdivovat nádherné výzdoby chrámů a během naší zastávky u jednoho z nejrozlehlejších klášterů (Yarchen Gar) jsme se připojili k jednomu z nejmystičtějších rituálů, nebeskému pohřbu. Tolik emocí, myšlenek a otázek, které se v mé hlavě objevily během nekončících modliteb mnichů a toho, co se mrtvá těla připravila, nařezala a přenechala supům, kteří ze svých strnulých pozic na zeleném kopci seskákali po svých končetinách z kopce dolů k položeným tělům a další přilétali po obloze se svým obřím rozpětím křídel, se nedá slovy popsat. A co nejroztomilejšího jsme během našeho putování potkali? Pandy a jaky!

Vojta je zkušený průvodce, který zvládá vše, co je potřeba. Bez jeho znalosti čínštiny bychom jen stěží mohli poznávat odlehlá městečka a místa v Tibetu. Díky jeho dlouhodobému pobytu v Číně, kde poznal nespočet tradičních pokrmů a nápojů, jsme mohli ochutnat ty nejlepší speciality ať už sečuánské, tibetské či pekingské kuchyně.

Ověřit referenci

Michaela

Skandinávie - nejvyšší vrcholy a Lofoty, červen 2018, průvodce: Adam Stejskal

Skandinávie byla moje první zkušenost, co se týče spaní ve stanu a lezení s krosnou po horách. Byl to pro mě tedy opravdu velký zážitek a určitě ne poslední :-) Byla jsem nadšená úplně z celé akce. Bylo například fajn při náročnějším výstupu, že ti, co už byli unavení, mohli počkat v táboře nebo kdekoliv jinde. Každý se tak mohl rozhodnout. Taky se mi líbilo, že jsme se úplně fixně nedrželi plánu a když počasí nepřálo, zvolili jsme si jiný program. 

Adam uměl vše dobře zorganizovat a přizpůsobit se počasí, bral ohled na ostatní a se vším, když bylo potřeba, pomohl.

Ověřit referenci

Hanka Malá

Moldavsko, Ukrajina a Rumunsko, červen 2018, průvodce: Martin Dubec

Expedice byla super, hodně náročná na vzdálenost. Byla to taková ochutnávka krásných zemí, namíchaná v koktejlu z přírody, měst, památek a dobrých jídel. Sama se divím, že jsem to vůbec dala, ale jsem hrozně ráda, že jsem jela! Přesuny na velké vzdálenosti jsme zvládli bez bloudění, našli jsme vždy, co jsme potřebovali. Nejvíce se mi líbily hory (Ukrajina, Rumunsko), potom krásná starobylá města, nejvíc asi Kišiněv. Užili jsme si koupání v moři, řece Dněstr i rybnících v Rumunsku a Maďarsku, výborné jídlo a pití a atmosféru několika zemí.

Martin je zkušený průvodce do nepohody, myslím, že si umí poradit v každé situaci. Potíže a překážky řeší s klidem a nadhledem, maximálně si pak pěkně po ostravsku zanadává. Je zdatný řidič, celkem nechápu, jak zvládl tu strašnou dálku odřídit sám (asi 4 000 km), ale zvládl to bravurně. Pro kolektiv je pohodář, umí pochválit a povzbudit (hlavně do kopce :-) ), kochá se krajinou a to je mi sympatické.

Ověřit referenci

Adel

Omán, listopad 2016, Adam Stejskal

The best!!!! Skvěle naplánovaná akce, vše přesně promyšlené, skvělý časový rozvržení každýho dne. Program byl sestavený tak, že jsme se ani minutu nešťourali v nose... A Adam je fakt Pan průvodce! O všem něco věděl, i vypjatý chvilky zvládl úplně v pohodě. Skvělý řidič. Nechrápe. A je velkej fešák. Super bylo večerní grilování i hotel v Dubaji.

Ověřit referenci

Laďka

Omán, listopad 2016, Adam Stejskal

Adam je živel, pohodář, sluníčko, autorita, nakažlivý provokatér, despota s dobrým srdcem a smyslem pro humor, improvizátor, sečtělec, maximalista na zážitky a vůdce smečky - v každém případě člověk na svém místě.

Co se mi líbilo na výpravě do Ománu? Moře. Ryby. Karety. Poušť. Teplé noci. Vstřícní Ománci. Toyoty Corolly, které to s námi v těžkém terénu kupodivu přežily. Až na jeden hodně legrační šrám na prázdném parkovišti. Ale džíp, džíp, ten by se hodil... 

Děkuju EC a Adamovi za umožnění mé první návštěvy arabského světa a prožití jeho atmosféry a vůní. Omán byl dobrá volba.

Ověřit referenci

Petr Tešnar

Srí Lanka, listopad 2016, Adam Stejskal

To, co děláte, je super!!! :-)

Adam je pohodář a o Srí Lance věděl všechno, na co jsme se ho zeptali - to bylo super. Plán cestování měl vymyšlený tak, že byl dost našlapaný, ale mně se to tak líbilo, jelo to všechno v jednom sletu a nebyly slepý místa, že bysme někde jen tak postávali a na něco vyloženě půl dne čekali.

Ověřit referenci

Jakub Huráb

Silvestr Finsko, prosinec 2016, průvodce: Martin Ksandr

Průvodce hodnotím na výbornou, Martin je super borec, nemám co dodat.

Tak jako i na předchozích 4 expedicích zase skvělá banda. Za ty peníze docela velkej luxus na jezeře ve srubech. Vše splněno, tak jak bylo plánováno, prostě výbornej výlet. Petrohrad byl hodně zajímavej, jak moc nejsem na města, tak mě fakt hodně zaujal.

Ověřit referenci

Pavel Šístek

Silvestr Bosna, prosinec 2016, Martin Dubec

Jste bezva tým! Martin alias Citrus je bezva, stejně jako Dany a další. A všichni jsou neúnavní, vtipní, komunikativní, svolní k různým veselým kouskům. Rozhodně chválím výběr lidí - jak průvodců, tak účastníků. A hodně zážitků s minimální dovolenkovou investicí.

Rád se zase k nějaké akci připojím! 

Ověřit referenci

Michal Semerád

Černobyl, průvodce: Adam Stejskal

S Adamem jsem byl velice spokojen. Pohodový chlapík, který vše zařídil s úsměvem a program expedice byl navržen velmi dobře - bylo tam od každého něco. Adam vždy věděl nějakou zajímavost k aktuálnímu místu a v dobách čekání, například u vrátnice v Černobylu, vytáhl nějakou hru či vtip a pobavil tak skupinu. Dělá svou práci velmi dobře. Celkově se výpravě nedá nic vytknout. Nejvíc mě zaujalo okolí Koločavy, Černobyl oceňuji až s odstupem času. Osobně mě moc neberou města, ale Kyjev byl moc fajn.

Ověřit referenci

Jan Bořek Dvořák

Silvestr Ukrajina, prosinec 2016, Sofya Arsentyeva

Díky za možnost navštívit bývalé spoluobčany, užít si tvrdé podmínky a dokázat si, že ještě přežiju pár dní v divočině obklopen dobrými souputníky. 

Chválím chutné jídlo, volnomyšlenkářskou partu, místní usedlíky za srdečnost, nápad navštívit staré turecké lázně v Budapešti a možnost diskutovat o programu. A dobrou práci průvodce - Sofi je navzdory svému věku žena povolaná pro tento úkol. 

Ověřit referenci

Lenka

Silvestr Ukrajina, prosinec 2016, průvodce: Sofya Arsentyeva

Sofie byla super. Průvodce by měl být člověk, co se nebojí skočit do všeho po hlavě. Nevím, co říct... Prostě spokojenost. Jenom mám jednu výtku - než koupíš svařák pro celou skupinku, nejprve vyzkoušej, jestli ti vůbec chutná :-D

Super byl sníh :-D Ale také parta lidí, výběr našeho ubytování, výlet na Strimbu i na jezero, skvěle hodnotím nápady vyhřívání se v sauně - ať už na četnické stanici, tak v Budapešti... Boží.

Ověřit referenci

Daniel Bokis

Silvestr Ukrajina, prosinec 2016, průvodce: Sofya Arsentyeva

Byl jsem se Sofi, no a Sofi je super. Když bylo třeba něco pořešit, tak to pořešila, věděla co a jak, a má správně akční povahu k vyprovokování různých aktivit typu stavění baru a chození v hlubokém sněhu bez sněžnic :-D

Líbila se mi super parta lidi a zařízená silvestrovská chata byla úžasná, jakože to prostředí kolem a tak, prostě paráda :-) A taky musím pochválit naše půjčené auto, i na sněhu a ledu se řídilo parádně :-)

Škoda, že to celé uběhlo moc rychle :-(

Ověřit referenci

Ondřej Peč

Zimní Bosna na sněžnicích, březen 2017, průvodce: Tom Cimr

Tom byl opravdu super!! Všechno věděl a znal, nebál se toho a všechno s chladnou hlavou vyřešil....

Určitě chválím míru náročnosti. Rozhodně se nejednalo o výpravu pro každého. Jezdit na lyžích sem a tam zvládne každý, zkuste ale ujít 16 km za den ve vysokém sněhu...to je už pořádná dávka...a to se mi právě líbilo. Kdybych chtěl vycházku po horách, jedu s cestovkou. Super bylo také vyvážení trekingu s poznáváním měst a místních specialit (zejména pálenek) :-D

Díky, díky,díky...jak jsme s oblibou říkali, při tomhle výletě jsme si konečně připadali jako chlapi :-)

Ověřit referenci

Karel Kysela

Zimní Bosna na sněžnicích, březen 2017, průvodce: Tom Cimr

Tom je sympaťák, profík, pohodář. Líbila se mi celková skladba výpravy, kdy jsme navštívili město, dali přenocování se sprchou, pak dvě noci v přírodě a před návratem opět město se sprchou. Bylo to skvělé. Příště opět s vámi.

Ověřit referenci

Tereza Mudráková

Srí Lanka, březen 2017, průvodce: Adam Stejskal

Komunikativní, informovaný, klidný a rozhodný Adam. Během akce vše navazovalo, nebylo lichých chvilek :-) Líbí se mi, že mi Expediční klub pomáhá k proměně z turisty v cestovatele...

Ověřit referenci

Gábi Zelíková

Maroko, Sahara (+ Toubkal), březen 2017, průvodce: Ondřej Švirák

Ondra byl úplně v pohodě, ráda jsem ho poznala. I přes pár nepříjemností prvního dne (problém s půjčením auta, s braním benzínu..), které ho museli trochu rozhodit, byl pořád dobře naladěný. Což oceňuji. Pěkně průvodcoval, mluvím o něm jen kladně.

Z Maroka jsem nadšená, takže chválím výběr destinace. Za těch 11 dní toho bylo k vidění a k prožití strašně moc. Všem nám připadalo, že tam už musíme být tak měsíc, protože každý den byl úplně jiný. Sešli jsme se fajn parta lidí (nikdo předtím nebyl v Africe, nikdo neuměl francouzsky, půlka byla nejvýš v Tatrách, půlka na sobě nikdy neměla mačky :-)) Takže vše nové, ale vše jsme parádně zvládli :-) Jediné, co bych vytkla, je, že cestování autem je hodně časově a psychicky v Maroku náročné. 

Ověřit referenci

Karel Černý

Maroko, Sahara (+ Toubkal), březen 2017, průvodce: Ondřej Švirák

Ondru hodnotím kladně, byl dobře připravený ohledně tras, citlivě reagoval na potřeby a schopnosti všech členů výpravy. V krizových situacích (dají-li se tak nějaké označit) zachoval chladnou hlavu. Rád s ním někam pojedu zas.

Chválím velmi dobře zvolené řazení jednotlivých navštívených míst a ideální datum pro návštěvu Maroka.


Ověřit referenci

Eva Dejdarová

Srí Lanka, březen 2017, průvodce: Adam Stejskal

Jak hodnotím průvodce? Ráda sním půjdu na pivo, až přijede do Prahy :-) Neustálý úsměv na tváři, ukázal nám toho opravdu hodně ...no má za A.

Jsem ráda, že vůbec takový způsob zájezdu existuje. Ať žije Expedition club!

Ověřit referenci

Petra Macháčková

Zimní Bosna na sněžnicích, březen 2017, průvodce: Tom Cimr

Tom byl super :-) Klidnej kluk, kterej neměl ztřeštěný nápady...teda vlastně občas jo :-), ale nikomu se při tom nic vážnějšího nestalo. Co se mi líbilo - když některá z nás vypadala zmrzle, tak nám nabídl svou vrstvu, při výstupu jsme dělali přestávky a počkali na ostatní. Když jsme se o trochu zpozdili s odjezdem, tak mu to sice vadilo, ale nedal to moc znát :-)

Možná to bude tím, že to byla moje první výprava a to bývá člověk vždycky hodně nadšený...líbil se mi koncept, že parta lidí podobnýho ražení vyrazí do hor, skamarádí se, zažije spoustu věcí, který by sami asi nikdy nepodnikli. Těch devět lidí je akorát. Taky se mi líbí, že není pevně daný, co budeme dělat...a taky pohodová atmosféra.

Ověřit referenci

Tomáš Dubják

Jaro na Podkarpatské Rusi, duben 2017, průvodce: Martin Dubec

Průvodce byl skvělý! Nemám, co bych Marťovi vytknul. Velice přátelský, nápomocný, vřelý, vtipný, zodpovědný, zkušený,... prostě borec!

Bylo to dokonalé. Sešla se bezva parta kluků. Program byl taky výborný. Prostě paráda. Rád budu na tuto expedici vzpomínat. Znovu bych se na Podkarpatskou Rus někdy podíval :-)

Ověřit referenci

Michaela Martanová

Borneo, duben 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam je pohodář a měl vše pod kontrolou. Čas byl do poslední minuty využit na maximum. Navíc je s ním sranda a dokáže perfektně stmelit tým.

Určitě chválím perfektní partu. Konkrétně pak trek v džungli, kde jsme prověřili naši psychickou a fyzickou zdatnost a spolupráci celého týmu.

To, co jako Expedition Club děláte, má smysl. Děkuji za lidi jako vy a doufám, že se naše cesty v budoucnu opět spojí.

Ověřit referenci

Tomáš Drahorád

Borneo, duben 2017, průvodce: Adam Stejskal

Vlastně musím pochválit koncept Expedition Club - proto s vámi již podruhé (a né naposled) vyrážím. Libí se mi, že expedice jsou přesně ta hranice mezi tím jet sám/jet s cestovkou - program, který se mění během expedice podle místních podmínek, mi vyhovuje - těším se ale vlastně nevím na co :-)

Ověřit referenci

Bohdan Boblach

Skandinávie, květen 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam je naprosto úžasný kluk. Férový, vtipný, schopný, inteligentní, vstřícný a kamarádský....prostě démon v tom nejlepším slova smyslu a rád s ním zase odpálím kamkoliv do světa..

Určitě chválím itinerář....za 16 dní toho vidět tolik je naprosto ojedinělé. Není co vytknout a těším se na další akce...

Ověřit referenci

Pavel Křetinský

Výsadek, květen 2017, průvodce: Martin Ksandr

Martin byl skvělý, podal výklad, řešil nastalé problémy, byla s ním sranda, dobře organizoval.

Byla to jedna z nejdobrodružnějších akcí, co jsem zažil - být vysazen někde a nevědět kde, jít někam, kde to taky neznám, nemít jídlo, peníze, mapu, spoléhat jen na pomoc místních lidí a platit úsměvem či drobnými dárky. Mám z toho spoustu dojmů a zážitků získaných za pouhých 24 h!

Chválím parádní výběr lokace, zajištění stanů i pivka s párky v cíli, zajímavé úkoly, dobré počasí.

Ověřit referenci

Tomáš Porwolik

Moldavsko, Ukrajina a Rumunsko, květen 2017, průvodce: Ondřej Švirák

Ondra je skvělý průvodce. Celý program měl perfektně připravený a v případě problémů měl připravené alternativy, co můžeme dělat. Na každém místě nám povykládal pár zajímavých informací. Veškeré papírování na hranicích i zařizování ubytování proběhlo hladce.

Sešla se úplně skvělá parta lidí a po celou dobu jsme se skvěle bavili. Navštívili jsme místa, do kterých bych se sám nevydal, ale s naším skvělým průvodcem jsem se cítil naprosto bezpečně a odnesl si skvělé zážitky. 

Bohužel jsme velkou část expedice strávili v autě. Dále jsme vinou osudu píchli 2 pneumatiky a na silnicích byly zácpy, takže jsme nestihli část programu v Rumunsku. Ale i tak patří tahle expedice mezi nejlepší zážitky v mém životě, fakt jsem si to užil.

Ověřit referenci

Irina

Slovinsko - Triglav, červen 2017, průvodce: Tom Cimr

Tom byl snad nejlepší průvodce, jakého bych si mohla přát. Velice příjemný v komunikaci, dokázal zachovat klid, když bylo potřeba, a obecně byl velmi nápomocný. Vždycky jsem měla pocit, že se můžu na něj spolehnout. Doufám, že se ještě potkáme v rámci nějaké další výpravy :-)

Líbila se mi flexibilita v plánovaní a Tomův přistup k členům výpravy.


Ověřit referenci

pepa brablec

Černá Hora + Durmitor, červen 2017, průvodce: Jan Haráč - Kudrna

Kudrna je borec, chovám veliký respekt.

Bylo to dokonalé - jsem v kondici, utužil vztahy, skvělá parta lidí, poznal jsem sám sebe, prostě mega bomba super - vážně.

Ověřit referenci

Olda

Výsadek, červen 2017, průvodce: Víťa Dubec

Víťa zvládl svůj úkol - dostali jsme se na místo výsadku, byly nám sděleny pravidla a na co si dát pozor (např. zaminování cílové oblasti) a všichni jsme zase v pořádku přijeli domů. Krom toho s ním byla v autě i mimo něj sranda. Já jsem s Víťou rozhodně spokojen! :-)

Výborná akce, na které jsme s mou skvělou parťačkou Dášou poznali neskutečnou štědrost a důvěru místních lidí! Opravdu jsem nečekal, že v 10 večer nás v prvním domě, který jsme zkusili, pozvou dále a nechají nás u sebe přespat! Podobně druhý den, kdy jsme přišli k místním vyfotit si ovčáckého psa a místo fotky jsme odcházeli s plnými žaludky a jídlem pro oba na půlku dne. To mi hlava prostě doteď nebere! :-) Až na pár krátkých výletů po ČR a SR s kamarády jsem se nikdy nevydal nikam dále z takových těch blbých důvodů jako "Tam nejezdi, to je nebezpečné. Tam tě akorát tak okradou. To bude drahé, to nestojí za to." a podobně. Výsadek mi ukázal, že lidé jsou úžasní a opravdu stačí přijít, zeptat se... a že pak opravdu není vůbec problém za 24 hodin přejít hranici státu, dostat se na 150 km vzdálené místo, najíst se (několikrát), sehnat místní pálenku a splnit po cestě ještě spoustu dalších úkolů, a to bez jediné koruny! Člověku se pak až nechce věřit, jak mohl být tak blbý a místo cestování sedět doma na zadku. Výsadek mě neskutečně nabudil k dalšímu cestování a poznávání světa!

Ověřit referenci

Kamil Jirka

Grónsko, červen 2017, průvodce: Tom Cimr

Tom je velkej pohodář. Když jsem četl, že je to nejzodpovědnější průvodce, tak jsem tomu moc nevěřil. Je to pravda. Příprava byla parádní.

Chválím opačný směr tracku, než je běžné. Bylo to zajímavé i výhodné.

Nespokojený jsem byl s nedostatkem alkoholu. Doporučuji další expedice informovat, že v Grónsku nelze v sobotu a v neděli žádný alkohol koupit, protože se prodává jen v týdnu.

Ověřit referenci

Ondřej Poul

Kosovo, červen 2017, průvodce: Martin Dubec

Martin byl super. Pořád držel dobrou náladu a vše řešil v klidu (a vše vždy vyřešil :-) ). Navíc už procestoval kus světa a má tím pádem i řadu zkušeností. To šlo vidět i na tom, jak dobře měl naplánovanou cestu (možná místa na spaní, voda,...). Jako průvodce ho můžu jen doporučit.

Byl jsem spokojen se vším, byl to pro mě další super zážitek....... a to i po komplikacích s upadeným motorem. Musím říct, že to byl nakonec největší zážitek.

Ověřit referenci

Tadeáš Západ Vala

Balkán, červenec 2017, průvodce: Ondřej Švirák

Ondra byl super a nemám k němu ani k jeho průvodcování výhrady:-D Líbil se mi jeho přístup k plánu a organizaci akce. Opakovaně nám dával na výběr z možností, kam se podívat a kam jet, a adekvátně reagoval na naše názory co udělat jinak (např. ohledně místa spaní,...) Po pravdě nebyla žádná konkrétní věc, se kterou jsem byl nespokojen, za což kromě destinace a průvodce byla zodpovědná výborná parta lidí :-) 

S Expedition Clubem jsem vycestoval už podruhé a utvrdilo mě to v myšlence, že jakmile budu mít opět čas, peníze a možnosti, pojedu s vámi moc rád někam znovu :-)

Ověřit referenci

Kateřina Karasová

Kosovo, červen 2017, průvodce: Martin Dubec

Výborný průvodce, sympatická parta a skvěle zvolena trasa. Byl to jeden z největších zážitků roku, včetně neočekávaných situací. Martin byl velmi dobře připravený, držel dobrou náladu a pohodu. Cítila jsem se tak, že se můžu spolehnout a má vše pod kontrolou v jakékoliv situaci. 

Má první zkušenost s Expedition Clubem je více než pozitivní. Sešla se nám skvělá skupina lidí, mám spousty zážitků a odpočinula jsem si od každodenního kola v krásné přírodě. Přesně to jsem chtěla. Za mě parádní dovolená a brzy ráda vyrazím znovu do míst, která nejsou pro každého.

Ověřit referenci

Nina Mocova

Grónsko, červen 2017, průvodce: Tom Cimr

Tom je pan PAN - prostě Náčelník každým coulem! Pracuje se skupinou! S jejími limity! Přizpůsobí vlastní modus! Užívá si to! Předává pozitivní energii a když ze skupiny vyprchává optimismus, nenechává se vyvést z míry! Pana Míru zná :-)! Klobouk dolů před jeho funkčností (chci ze své pozice, mno jo no starší osoby, musím... v jeho věku! Více takových průvodců, co umí číst skupinu!!!!! S Tomem pojedu i na kraj světa! :-)

Krom náčelníka a jeho empatie chválím i výběr destinace, inuitský humor a posledního komára, co se rozhodl, že nebodne! :-)

Svému srdci můžeš vždycky věřit. A proto v rámci propojení orgánů věřím, ze jazyk se srdeční zástavou v jedné rovině jest :-) V této výpravě není nic, co bych v rámci zástavy měla řici! Srdce naplněno jest! :-)

Ověřit referenci

Kateřina Melicharová

Kyrgyzstán, červenec 2017, průvodce: Ondřej Švirák

Ondra Švirák - výborná organizace a příprava, super kluk, takže hodnotím nejvyššími body. Ondra byl skutečně moc dobře připraven, nikde jsme nebloudili, ubytování bylo super zajištěné, během výletu nedošlo k žádným problémům, a to ani mezi samotnými členy výpravy. Všechno bylo skvěle organizováno.

Moc ráda se s vámi vydám do exotických krajin znovu, děkuji za super zážitky :-)

Ověřit referenci

Vojtěch Mokrý

Slovinsko, Triglav, červenec 2017, průvodce: Vít Dubec

Víťa je vynikající a zkušený průvodce, to se pozná. Reaguje skvěle na potřeby skupiny i jednotlivců, stará se a problémy řeší velmi rychle. Asi skaut, je vždy připraven.

Rozhodně chválím přizpůsobivost programu. A s čím jsem nebyl spokojen? Nosil jsem omylem 3 litry vody navíc :-D Jsem si toho všiml až při vybalování při návratu...

Ověřit referenci

Martin Pokorný

Lofoty - na sever od slunce, červenec 2017, průvodce: Ondřej Švirák

Průvodce Ondra byl naprosto super, díky němu jsme toho viděli neskutečně hodně. Při problémech, které se vyskytly, se zachoval jako profesionál a vše dokázal vyřešit. Kromě toho má super humor, kterým dělá dobrou náladu, prostě samé klady. Akce byla opravdu neskutečná a ještě teď jsem plný zážitků.

Pochválil bych všechno. Neskutečnou přírodu, skvělého průvodce i kolektiv. Hodně jsme toho viděli, procestovali celé Norsko a zároveň jsme podnikali i nádherné treky, prostě všechno tak, jak jsem o tom snil.

Určitě bych s vámi rád někdy podnikl další výpravu, je to fakt celoživotní zážitek. S vámi se lze dostat na místa, na jaká se s běžnou cestovkou nedostanete. Radši jezdím na vlastní pěst než s cestovkou, ale tohle je úplně něco jiného. Prostě super :-)

Ověřit referenci

Lenka Víchová

Gruzie, srpen 2017, průvodce: Tom Cimr

Tom byl člen výpravy, který si to prostě celé užíval s námi a díky tomu zavládla úžasně pohodová atmosféra. Neměla jsem vůbec pocit, že to je ten „guide“, který musí organizovat, zajišťovat, má starosti, je to jeho povinnost, práce a otrava s těma „klientama“, kterým furt něco je a mají blbý dotazy… On byl prostě jeden z nás, skvělý společník, pohodář, ohleduplný, pozorný, mile vtipný, bavič a tanečník :-D Prostě to nebyl zájezd s cestovkou, ale parta kámošů, která se vydala na trek za skvělými zážitky do míst, která nejsou pro každého. A přitom všechno fungovalo a klapalo. Nikde jsme nebloudili, nic se nepokazilo. Jak to ten kluk dělá? Jinak tedy, Tom je průvodce, který když má mluvit, tak mluví, když není třeba nic říct, tak mlčí. Když má organizovat a zajistit potřebné, tak je to na 110 %, a když se mají nechat věci plynout, tak je nechá. Tímto se mu omluvuju a sypu si popel na hlavu za ten pohrdavý záchvat výsměchu, když mi před odjezdem do telefonu řekl, že v Gruzii nikdy nebyl. 

S Expeditionem jsem jela poprvé. Po různých cestovkách, výjezdech s partou i sólo cestách jsem nevěděla, jak se do vysněné Gruzie vydat. „Tak jeď s Expedition Clubem.“ … “Ne, s cestovkou nechci.“ … “Ale oni jsou jiní.“ A je to pravda! Gruzie je nádherná, úchvatná a s vámi to bylo to nejlepší, co jsem mohla udělat. (Nikde ale pochvaly šířit nebudu, protože pak byste měli tolik zájemců, že už by na mě nikdy nezbylo žádné místo :-D )

Díky této výpravě do nejkrásnějších hor na světě s těmi úžasnými lidmi se stalo, že životem a prací postupně odměřená introvertka, která moc nemluví, nikoho si k sobě moc nepouští a stydlivě se drží zpět, tančila, zpívala, skvěle si výpravu užívala, přátele našla a při loučení slzy zaháněla.

Vadilo mi jen to, že to skončilo, a to hnusný loučení… To bych pro příště prosím zrušila :-)

Ověřit referenci

Roman Gorka

Gruzie, srpen 2017, průvodce: Tom Cimr

Tomáš byl na své třetí velké expedici. Projevoval maximální zájem o lidi. Jako společníka bych ho vyzdvihl na hodně vysokou úroveň, ale jako průvodce na ještě lepší. V případě celé cesty nás vždy vedl a při sestupování hodně špatným terénem, kdy jsme cestu ztratili a museli použít lano k sestupu, se o nás maximálně staral. Byl již předem připravený v rámci cesty a umístění lokačních bodů v telefonu. Vždy jsem se rád podíval, kudy jdeme. Směr jsme neztratili ani jednou. Pouze cestu, ale to nebyla Tomášova chyba. Rád bych ho vyzvedl na hodně pozitivní úroveň jako průvodce. Jednak v rámci skvělé fyzičky a připravenosti. (Vždy na nás čekal a pak byl zase hned první a vedl skupinu). Dále jako člověka, který má ve svém věku už hodně cestovatelských zkušeností. A do třetice všeho dobrého jako člověka, který při vyprávění svých zážitků navnadí lidi k dalšímu cestování. Díky Tome za všechno.

Děkuju za fantastický trip do gruzínských končin a hlavně za super skupinu. Můj sen je splněn, ale cestování s Expedition Clubem pro mě jen tak neskončí. Tím doufám, že i velké přátelství s vámi začalo. Celou dobu jsem si to užíval a psychicky jsem si nemohl odpočinout lépe. Cítím se pořád naplněn tímto výletem a pořád cítím vůni koriandru. Děkuju za všechno. Mám vás rád. 

Ověřit referenci

Eva Černochová

Bosna, září 2017, průvodce: Ondřej Švirák

Náš průvodce byl naprosto fantastický. Skvělý řidič, neúnavný (a neunavitelný) => tímto ještě jednou děkuji za zachráněnou výbavu, pro kterou mi Ondra v polovině výstupu na Vito doběhl na úplný začátek stezky. Člověk pro každou špatnost. Udělá, co účastníkům na očích uvidí (vyleze třeba pro nezralé granátové jabka.... protože by už mohly být...). Kamzíci blednou závistí, Ondra je totiž v horách ve svém živlu. Přední voj, zadní voj střídá podle potřeby. Generálským komplexem rozhodně netrpí a naše ukňourané remcaní a blbé a ještě blbější dotazy snášel s obdivuhodným nadhledem. Sečteno & podtrženo => Ondra je rozhodně člověk, se kterým chcete jít po skončení akce na pivo. 

Do expedičního balíčku prosím přidávat silné antidepresiva, aby si po příjezdu domů někdo nehodil mašli, protože už je konec...

Ověřit referenci

Jarka Bindasová

Moldavsko, Ukrajina a Rumunsko, září 2017, průvodce: Martin Ksandr

Martin jako průvodce nemá chybu, je vynalézavý, pohotový, i když si to nemyslí, tak i hodně tolerantní :-) Chválím všechno (destinace, počasí, lidi, Borůvku). Jen tak dál (do míst, která nejsou pro každého).


Ověřit referenci

Roman

Moldavsko, Ukrajina a Rumunsko, září 2017, průvodce: Martin Ksandr

Martin není jen průvodce, je součástí týmu, jedním z nás, a to je to, čeho si na něm cením nejvíc. Je skvělý bavič, umí stmelit kolektiv. A nemá problém pozměnit plány dle situace a vyřešit nečekané překážky.

Chválím všechno. Nápad, průběh, a na druhou stranu i účastníky.


Ověřit referenci

Ladislav Macho

Bolívie a Peru, září 2017, průvodce: Honza Žert

Tak Honza bol uplny TOP sprievodca. Cokolvek sme sa spytali, tak hned vedel odpovedat. Vtipny, mily, usmievavy a hlavne je vidiet, ze Juznu Ameriku pozna ako keby sa tam narodil. Neustale nam aj daval informacie ako sa spravat, spominal nam aj ake triky pouzivaju zlodeji a dokonca sme tie jeho informacie pouzili, ked sme stretli zlodejov v autobuse, do bodky robili to, co nam Honzo povedal. Udrzoval neustalu dobru naladu v kolektive roznymi vtipnymi historkami a neustale sme sa smali. Proste ja ho hodnotim uplne nadpiemerne. 10/10 a keby som mohol, dam viac :-)

Pochvalil by som to, ze Honzo sa snazil, aby sme splynuli s davom a neposobili ako turisti. Ziadne turisticke restauracie, vzdy sa snazil najst nieco, kam chodia domaci, preto sme ochutnali ak vela skvelych jedal za bezkonkurencnu cenu.

TOP zazitok na cely zivot, keby som mohol, zostanem v Bolivii/Peru aj dlhsie. Za cely cas som sa nenudil ani sekundu. Vynikajuci program, striedanie adrenalinovych veci s kulturnym programom bolo dokonale.

Ověřit referenci

Roman Pavlík

Černobyl, září 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam je super člověk s velkým přehledem, znalostmi a smyslem pro humor. Doufám, že se ještě uvidíme. Ať už na nějaké další expedici, nebo jen někde u pivka nebo vodky :-)

Byla to moje první expedice. Úplně jsem nevěděl, co očekávat a takové to všudypřítomné šimrání v břiše mě doprovázelo až do té doby, než jsme usedli do Borůvky a Adam se zeptal, zda je mezi námi nějaký abstinent :-) Od té doby jsem byl v klidu. Myslím, že expedice splnila přesně to, co jsem chtěl a proč jsem si Expedition Club vybral. Menší skupinka lidí, z kterých se stala dobrá parta, super průvodce a destinace, kam se člověk s obyčejnou cestovkou asi nepodívá.

Už se těším na další expedice. V plánu jich máme hned několik. Sakra, nemůžete mi zařídit, abych měl v práci více dovolené?!? :-)

Ověřit referenci

Jaromíra Jindrová

Černobyl, září 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam se ukázal jako skvělý a hlavně pohodový průvodce. Jeho schopnost zachovávat klid, nadhled a dobrou náladu je vskutku obdivuhodná. Držel skupinu tak nějak pohromadě navzdory její velké různorodosti. Možná bych ještě vypíchla, že stejně jako Expedition Club tak ani jeho průvodci nejsou pro každého. Ale kdo umí, umí.

Rozhodně bych pochválila pestrost celé akce a taky množství míst, která jsme stihli navštívit. Vměstnat tak rozmanitý program do jednoho týdne je vskutku umění. To, že jsem si na akci báječně oddychla, už považuji jen za bonus. Pro mne osobně byla první a určitě ne poslední výprava s Expedition Clubem cestou v mnoha směrech i duchovní. 

Ověřit referenci

Veronika Bílková

Rumunské hory, září 2017, průvodce: Martin Dubec

Marťas je super průvodce, dokáže si poradit a je veelký pohodář. Rumunsko nebyl můj první výlet (a rozhodně ne poslední) s EC a opět splnil moje očekávání. Byla to naprostá paráda. Stejně jako v Albánii se sešla bezva parta lidí, všechno bylo suprově naplánované, ale zároveň se program místy přizpůsoboval tak, aby vyhověl všem.

Ověřit referenci

Linda Bobrová

Ladakh - Indie Himálaje, srpen 2017, průvodce: Bára Ďásková

Expedice byla skvěle zorganizovaná. Už před odjezdem se o nás Barča starala a neustále nabízela pomoc či informace, do čeho jsme se to vlastně dali. Především jsem byla nadšená z toho, kam všude jsme se právě díky ní a jejím přátelům z Indie mohli dostat. Byla jsem spokojená naprosto se vším, sešla se nás skvělá parta a Indie je naprosto úchvatná. Nemělo to jedinou chybu. 

Barča byla po celou dobu, a tím myslím od prvního hovoru s ní, až do poslední chvíle, takovou naší starostlivou maminou. Neustále se ujišťovala, jestli je všechno jak má být a jestli jsme spokojení. Jsem jí neskutečně vděčná za to, co všechno pro nás udělala a zařídila. Dokázala nás totiž vzít na místa, kam bych se bez její pomoci nikdy nepodívala, a ukázala nám Indii v celé její kráse. Barča je prostě úžasná, nejen že je velice přátelská a milá, ale má i velké srdce a vy víte, že kdyby se cokoli dělo, vždycky vám pomůže. Byla celé skupině naprosto otevřená a hlavně nás nerozdělila na průvodkyni a ostatní, ale utvořili jsme jednu skvělou partu a stali se tak přáteli. Vyzařuje z ní hrozně pozitivní energie a svou nadšeností ze světa vás dokáže strhnout na svou vlnu. S Bárou bych se nebála navštívit jakoukoliv zemi, protože tím, jak je odvážná, dodává odvahu a touhu po dobrodružství i ostatním. A jak říká náš kamarád Tenzin a Jeho Svátost Dalajláma: World doesn´t need more engineers, scientists or businessmans. World need more lovers. Myslím, že jedním takovým z těch lovers Bára právě je. Patří jí můj obdiv a děkuji za to, že jsem mohla být šťastná a ocitla se na měsíc v naprosté pohádce. 

Do Indie jsem se naprosto zamilovala, především do oblasti Ladakhu a Spiti. Tibetská kultura, do níž jsme mohli nahlédnout, mě naprosto fascinovala a myslím, že se od Tibeťanů máme ještě co učit. Naprosto jsem si užívala každou minutu, kdy jsem mohla trávit čas s místními obyvateli, Tenzinem a celou naší skupinou. Jsem vděčná za to, že jsem mohla být součástí něčeho tak upřímného a plného lásky.

Ověřit referenci

Iveta Karhánková

Ladakh - Indie Himálaje, srpen 2017, průvodce: Bára Ďásková

Jsem ráda, že jsem se na poslední chvíli rozhodla jet. Tibeťané a Himálaje mi učarovaly a Bářina znalost Indie a slabost pro ni tuto cestu maximálně pozvedly. Díky, Expedition Clube :-)

Nejvíce se mi líbila pasáž, kdy jsme cestovali Himálajemi a přespávali v klášterech. V Lehu taky moc fajn. Šrínagar mě zaujal hlavně z pohledu ornitologa, jezero je nádherná ptačí lokalita a já sama bych tam strávila více dní pozorováním ptáků. Pak už na mě bylo všude moc lidí a málo přírody. Ale jsem ráda za každý zážitek, který jsem na cestě mohla zažít.

Průvodkyně Bára je výjimečná ženská! Indii má pod kůží a podívali jsme se díky ní do míst, která nejsou pro běžné turisty k vidění. Zná perfektně mentalitu Indů i Tibeťanů. Je velmi soucitná, obrovsky trpělivá, empatická, stmelující, bezprostřední a zábavná. Pokud se vyskytly trošku horší chvilky, dokázala všechny podržet. Zároveň se nebojí říci svůj názor. Za mě super!!!

Ověřit referenci

Matúš Uríček

Ladakh - Indie Himálaje, srpen 2017, průvodce: Bára Ďásková

Som vďačný Expedition clubu za to, že mi umožnil pocítiť krásu spoznávania nových obzorov, kultúr, hodnôt krásu cestovania. Umožnil mi vnímať, že v iných kútoch sveta ľudia vedú úplne iné životy, pre nás fascinujúce, pre nich všedné. Vzbudilo to vo mne bázeň a chuť spoznávať ďalej. Určite s Vami ešte rád niekam pôjdem.

Bára bola veľmi príjemná a priateľská. Najviac sa mi páčila jej uvolnenosť, istota, že všetko dopadne presne tak ako má, ktorou napĺňala našu kolektívnu atmosféru. Neviem si ani predstaviť lepšiu sprievodkyňu pre danú výpravu. Som jej veľmi vďačný.

Chválím možnosť vidieť tak odlahlé kúty Indie, sprostredkované s takou bezprostrednosťou, ku ktorej by sa inak človek dostal len veľmi ťažko. Vačšinou sme sa zdržiavali v miestach, kde bolo len minimum turistov.

Ověřit referenci

Světlana Germeková

Ladakh - Indie Himálaje, srpen 2017, průvodce: Bára Ďásková

Naše průvodkyně Bára měla hodně akcí naplánováno a dokázala nás motivovat tak, že jsme se vždy zúčastnili všichni. Pokud to náš zdravotní stav dovolil. Je to člověk, který ví, jak se správně v této lokalitě pohybovat a chovat. Řekla bych, že do této akce zapojila nejen své znalosti, ale i své srdce. Pro každého měla pochopení, dokázala s ním i promluvit. Respektovala názory ostatních. Vytvořili jsme velmi dobrý tým a myslím, že na tuto akci budu dlouho vzpomínat. Díky za takového skvělého člověka jako je Bára Ďásková.

Pokud je průvodce skvělý člověk, a to Bára je, tak bych řekla, že se nějaké další akce zúčastním velmi ráda a do Indie se určitě ještě vypravím.

Ověřit referenci

Jaroslava Dzugasova

Belize, Guatemala - mayská stezka, říjen2017, průvodce: Dany Pacholík

Dany je super! Sikovny chalan v andropauze ) ...priznaky iba obcas :-)

Bola som prvykrat na takejto dovolenke a moc sa mi pacilo! Myslela som kedysi, par rokov dozadu, ze tulat sa svetom s batohom na chrbte uz nestiham... najskor v buducom zivote... Ale, podarilo sa naskocit na vlak a hodlam pokracovat! :-) A vela som sa naucila zaroven... Ako to chodi a ako riesit veci ci situacie pri cestovani. Spokojna!!! :-) Ste super! Fandim vam! A uz pozeram v programe, co si vyberiem dalsie :-) A urcite budem sirit dobre meno EC medzi mojimi znami! :-)

Ověřit referenci

Honza

Survival, listopad 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam je skvělej organizátor, má přehled o celé oblasti, dokáže navrhnout vhodnou trasu, všechno na jeho výpravách klape, je zodpovědnej, rozvážnej a je s ním sranda :-) 

Survival byl opravdu náročný (to je dobře) a bylo to dobře zorganizované. Skvěle vymyšlené úkoly i trasy. Díky za skvělou akci!

Ověřit referenci

Dan

Survival, listopad 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam je super průvodce, zaprvé o Zakarpatské Ukrajině ví fakt všechno a pořád nám mohl vyprávět, zadruhé si lajznul takovou organizačně náročnou akci, jako je Survival, a podle mě ji měl zvládnutou velmi dobře :-)

Akce dostála svého slibu, že si sáhneme na dno, to se povedlo snad u všech (u nás teda určitě).. Takový výsadek na třetí, kde se z relativně pohodového přesouvání stopem stává reálný boj o čas a rychle ubývající světlo.. Člověk se tak mnohem víc musel spolehnout na svoje nohy a orientaci a o to tady taky šlo.. Taky za ten čas na cestě to už člověka fakt donutí se spolehnout i na místní a nějaký ostych jde stranou. Tak aspoň zjistíte, jak hodní lidi existujou.. :-) No a závěrečná euforie z úspěšného zvládnutí, kdy posledních několik hodin už jde člověk úplně na automat, tak to se nedá ani popsat :-)

Dík za super akci :-)

Ověřit referenci

Zuzana Procházková

Jordánsko a Izrael, říjen 2017, průvodce: Sofya Arsentyeva

Sofi byla skvělá, nic jí nerozházelo a jela bych s ní znovu. Tohle byla moje první akce s Expedition Clubem a rozhodně toho nelituju. Líbilo se mi, že jsem nemusela nic zásadního zařizovat nebo plánovat. A v každém případě to nebyl zájezd jako s cestovkou, a to myslím v dobrém slova smyslu. Celá akce byl zážitek od začátku do konce. Sešla se fajn parta lidí a myslím, že jsme si to užili všichni. Izrael a Jordánsko jsou krásné destinace a můžu jen doporučit.

Ověřit referenci

Jan Štekr

Senegal a Gambie, prosinec 2017, průvodce: Martin Ksandr

Martin je super, všechno měl zmáknuté a s přihlédnutím k tomu, v jaké díře jsme byli, můžu jen smeknout :-) Líbila se mi pestrá náplň, program jednotlivých dnů nebyl jednotvárný. Nabídl od všeho trochu, viděli jsme města, národní parky, řeky, moře... Rozhodně nemůžu říct, že bych se někde nudil :-) Výborná a vydařená akce, určitě na ní budu ještě dlouho vzpomínat.

Ověřit referenci

Dominika Jančovičová

Senegal a Gambie, prosinec 2017, průvodce: Martin Ksandr

Marťas je úžasný sprievodca, človek, týpek a správny exot. Pri tom však dostatočne skúsený a zodpovedný, aby vedel, čo si môže dovoliť a čo nie. Nebyť jeho, polovicu vecí by sme asi nevideli a nezažili :-) (Aspoň ja určite nie.)

Počiatočné informácie hovorili o nočnom prejazde a preprave lokálnymi busmi. To som rada, že sa nekonalo v sľubovanej miere a nakoniec sme cestovali vlastným prenajatým mikrobusom. Inak ale musím chváliť všetko - od sprievodcu, cez program, ubytovanie až po členov výpravy! 200% :-) Všetko bolo super. Zopár zádrheľov, ktoré sme absolvovali, však patria k cestovaniu a nemajú nič spoločné s organizáciou výpravy :-) Je o čom rozprávať.

Bola to prvá expedícia s Expedičným klubom, rozhodne však nie posledná. Ak ma vezmete aj na ďalšiu :-D

Ověřit referenci

Markéta Stejskalová

Senegal a Gambie, prosinec 2017, průvodce: Martin Ksandr

Už jsem měla jednou tu čest a nemůžu jinak než Martina opět vynachválit. Člověk na správném místě, ochoten se vším a každému pomoci, dobrosrdečný, věřící v dobrotu ostatních, neskutečně charakterní. Ze svých dosavadních zkušeností těží a dokáže je využívat. Nikdy jsem neměla pocit, že bychom se museli něčeho bát, vždy prostě všechno zařídil. Myslím, že lepšího průvodce jsme ani nemohli dostat.

Výběr destinace byl super - okouzlila mě hlavně Gambie. Konečný nápad vzít busík s řidičem byl super, lepší než kdybychom museli sami řídit. Byl by to pro nás asi celkem stres. No hlavně bych ale pochválila Martina a naši bandu, díky těmto lidem byla tato expedice parádní.

Ověřit referenci

Eva Čalkovská

Silvestr v náručí Ukrajiny - Koločava, Poloniny, prosinec 2017, průvodce: Sofya Arsentyeva

Silvestr na Ukrajině byla moje první akce s Expedition clubem. Ze začátku jsem úplně nevěděla do čeho jdu a co vlastně mohu očekávat. Musím, ale přiznat, že celá akce naprosto předčila všechna moje očekávání ). Už teď se těším na další, jen je těžké si vybrat, která to bude D.

Sofí byla naprosto úžasná průvodkyně. Veselá, akční,rozhodná, trpělivá a stále usměvavá. Doufám, že se ještě uvidíme na nějaké další akci. Lepšího průvodce po Ukrajině jsme si nemohli přát ).

Ověřit referenci

Renata

Silvestr Ukrajina - Lvov a Poloniny, prosinec 2017, průvodce: Lenka Pazourková

Lenka je skvělá průvodkyně, má výborné organizační schopnosti, je empatická, starostlivá ke všem účastníkům, je s ní strašná sranda, dokáže si poradit i v zapeklitých situacích, jo a skvělá řidička! :-)

Líbil se mi celkový program, návaznost navštívených míst, skvělý ukrajinský jídlo, úžasní hostitelé na chatě, zajištění super místního jídla, možnost sauny... JEDNÍM SLOVEM SKVĚLÁ AKCE! Jenom to dlouhé čekání na hranicích, s čímž se ale musí počítat, a také dlouhé přejezdy autem jsou náročnější.

Byla jsem s vámi poprvé na doporučení kamarádů a moc se mi to líbilo. Určitě pojedu na nějakou další akci zase. Díky moc za zorganizování a přípravu, a ještě jednou velké díky posílám Lence!

Ověřit referenci

Luděk

Austrálie kolem dokola, prosinec 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam je skvělý. Spokojen jsem s ním byl už minule. Proto jsem s ním jel i tentokrát. Vše má promyšlené celkem do detailů a dobrý i je i v krizových situacích. Osobně bych se s ním nebál jet i do pekla. Jestli tam pojedete, tak se hlásím jako první :-)

Ověřit referenci

Leona

Austrálie kolem dokola, prosinec 2017, průvodce: Adam Stejskal

Adam má všechno perfektně nastudovaný a připravený - a pokud něco nevyjde, vždycky si ví rady a z fleku vymyslí ještě bombastičtější akci, než byste si dokázali představit (i v tom nejdivočejším snu). Nic vám nedá zadarmo, ale v tom tkví podstata celé expedice - poznáte, že vaše limity jsou mnohem dál, než byste kdy čekali. Díky za to - nejlepší trip EVER! A to z velké části díky Adamovi! Musíte ho zbožňovat. A to i ve chvíli, kdy na něj ječíte, že je naprostej kretén :-) V klidu si hodí loket z vokna a jede bomby.

Rozhodně chválím průvodce, organizaci, super náladu, pozitivní přístup, žádný drama. Jen ti komáři byli někdy fakt otravní a neviděla jsem žádnýho žraloka :-)

Ověřit referenci

Jan Bartoň

Austrálie kolem dokola, prosinec 2017, průvodce: Adam Stejskal

Bylo skvělé, že jsme jezdili do odlehlejších pseudokempů. To jsem si opravdu užíval. Podařila se nám poskládat super parta. Nic vážného se nikomu nestalo. Skvěle strávený měsíc. The best... Jel bych tam hned znova :-D

Ověřit referenci

MIrka

Srí Lanka, únor 2018, průvodce: Adam Stejskal

Adam byl moc prima, vstřícný, ochotný, stále usměvavý. Jeho znalost Srí Lanky a vstřícný přístup z této výpravy udělaly fakt skvělý zážitek. Líbila se mi vyváženost - především v tom druhém týdnu, kdy byly naplánovány kromě surfování a užívání si moře další výlety. Výprava byla jednoduše skvělá - nádherný ostrov, krásná příroda, výborný program, skvělý průvodce!

Ověřit referenci

Martina

Srí Lanka, únor 2018, průvodce: Adam Stejskal

Adam je rozený průvodce a tmelič skupiny. Byl s námi ve spojení před akcí a doprovázel nás celou cestou. Vždy předem vysvětlil, co se bude dít, přidal fakta a nějaké ty historické informace. Nechal nás vyzkoušet si vlastní síly, takže jsme se cítili jako parťáci a ne jako školka na výletě. SUPER. Večer jsme hráli hry, když se nám chtělo, stejně tak ve vlaku, když byla dlouhá cesta. Vše vysvětlil, poradil, a když jsme chtěli něco speciálního, vše nám zařídil. Cesta byla podařená i díky Adamovi, proto mohu podle jedné hry, kterou jsme společně na cestě hráli, napsat: díky NÁŠ NEJLEPŠÍ ADAME! Pokud to půjde, ráda pojedu s clubem znovu.

Ověřit referenci

Jitka

Srí Lanka, únor 2018, průvodce: Adam Stejskal

Adam nás vzal na místa, která měl dopředu prověřená a zážitek byl zaručen. Má super znalosti místních zvyklostí a historie ostrova. Líbila se mi přímá interakce s místními, dovolenkové provedení, ve kterém si každý našel to své - válení u moře, pohyb, výlety, výborná kuchyně, zážitky (hadi, čaje, surf, jízda přecpaným vlakem...). Budu dlouho vzpomínat - zážitky byly silné...!!!

Ověřit referenci

Petra

Jednodenní ferratový kurz, květen 2018, instruktor: Tomáš Cimr, Vít Dubec

Kluci byli skvělí a vytvořili skvělou atmosféru. Měli všechno skvěle připravené, mohli jsme si vyzkoušet různé typy vybavení a ke všemu nám dali info, na co si při pořízení dát pozor. Super místo - ferraty byly krátké, takže se dalo odpočívat a zkusit si to několikrát. Dozvěděla jsem se i na co se připravit, když budu plánovat ferratovou výpravu po vlastní ose.

Ověřit referenci