Informace: Víkendovka - Seakajaky na přehradě

Termín14 - 15. 11. 2020
Odjezd10:00 u stanice vodní záchranné služby
DestinaceČeská republika
Účastníků9
Cena0,- Kč

Zobrazit detail akce Facebooková skupina

Víkendovky

Víkendovky jsou kratší akce, které pořádá Expedition Club. Trvají maximálně prodloužený víkend a jejich cílem je hlavně ČR a pohraničí. Jejich účelem je poznat krásy blízkého okolí a strávit společně pohodový čas. Slouží také těm lidem, kteří váhají, jestli s námi někdy v budoucnu vyrazit, a chtějí nás poznat. Víkendovky jsou akce pro členy i nečleny klubu a jsou zadarmo, jedeme čistě jako skupina kamarádů!! Pouze se složíme na společné náklady. Tyto akce pořádáme jednou za měsíc. 

Pokud se chceš na víkendovku přihlásit, zvaž prosím zodpovědně, jestli se opravdu zúčastníš. Účast tě nic nestojí, ale pokud se na poslední chvíli odhlásíš, zůstanou zbytečně prázdná místa a ostatním zvedneš náklady. Ber tedy prosím přihlášku závazně.

Úvodem

Plave to, ale ryba to není, má to kormidlo plachetnice to není, je to dlouhý přes pět metrů – je to mořský kajak! Je to tak, listopadovou víkendovku strávíme na seakajacích a to z jednoho prostého důvodu: Příští rok totiž vyrážíme i na pravou expedici na moři - ZDE. Proplouvat mezi ostrovy, kotvit na plážích a nechat se budit křikem racků. Zní ti to jako dobrodružství, které nutně potřebuješ zažít? Na to je potřeba vzít všechno pěkně od začátku. Jak ten mořský kajak vypadá? Jak se v tom sedí, pádluje, zatáčí? Víkendovka je ideální příležitostí udělat první krok k tomu, aby jsi mořské dobrodružství mohl zažít a taky se seznámil s Cupi, která ho pro nás kuje.

Přihláška ZDE

Pokud se ti líbí myšlenka strávit s námi den plný pádlování, můžeš vyplnit přihlášku. Vzhledem k tomu, že se jedná o víkendovou akci, přihláška je automaticky závazná (pokud se nedomluvíš s průvodcem jinak), takže ti budeme držet jedno z osmi volných míst.

Přihláška je společná pro sobotní i nedělní víkendovku. Momentálně je místo pouze na neděli 15.11.

Co je v plánu

Naučíš se, jak si nastavit kajak, jak se ovládá, jak do něj bez problému nasednout, když nemáš vedle sebe molo a poznáš, že pádlování není úplně hračka. Jestli jsi nikdy neseděl/a v kajaku, vůbec to nevadí. Každá vodácká zkušenost se ale počítá :) Celý den strávíme na vodě, propádlujeme až na začátek přehrady k hradu Veveří. Oběd, sváču a další pauzy zvládneme na vodě.

Členský příspěvek?

Tato akce je zadarmo. Organizujeme ji bez nároků na zisk a i průvodce jede jen jako kamarád, tedy zadarmo. Bude tě stát pouze tvoje náklady na na místo a zapůjčení kajaků (všechno by mělo vyjít do cca 400,-)

Náročnost 2+

Pro zhodnocení náročnosti koukni SEM.

Průvodce

Tereza Cupáková: 723 800 613

Náhradní kontakt: Tom Cimr: 773 116 299, tom@expeditionclub.cz

Doprava

Na sraz se každý dopravíme individuálně, je to totiž hned za Brnem. Pokud nejsi brňák a stejně na víkendovku chceš přijet, není problém přespat večer v Expediční klubovně.

Sraz: 10:00 ZDE

Stravování a výbava

Každý vlastní, vezmi si svačinku  i oběd z domu. Do kajaku se toho vejde spousta a podle počasí si klidně přibal termosku s teplým čajem :-). 

Z výbavy se ti bude hodit teplejší oblečení, třeba něco z merina a klidně nějakou bundu proti větru. Máš-li, hodí se boty do vody, ale jinak žádné extra vybavení nepotřebuješ. Hodí se určitě náhradní oblečení kdyby ses nedobrovolně vykoupal/a. Kompletní vodáckou výbavu (kajaky, vesty, pádla aj.) už najdeš na místě. Společně se složíme na náklady na jejich vypůjčení (cca 400 Kč).