Beskydy na chatě u babičky

Termín 02 - 06. 12. 2020
Odjezd2.12. v 13:00 Brno - Expediční klubovna
DestinaceČeská republika
Číslo akce615
Účastníků9
Cena2 690,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

"Celý tenhle rok, zdál se mi poněkud nešťastný". Se začátkem podzimu jsme se těšili na 5 dní strávených s kamarády na chatě v Rumunsku. Bohužel nám zlý vir zase zhatil plány, a proto jsme se rozhodli strávit 5 dní na místě, kde budeme mít jistotu, že se akce uskuteční. A to je doma u nás v Beskydech, na chatě u Martinovy  babičky :-)

Beskydy –  Lašsko a Valašsko – Slivovica a bůh Radegast. Kamenitá půda, ve které rostou maximálně brambory nebo se ohýbá trnka.  Společně objevíme celé Beskydy.  Díky pokračujícímu podzimu a sychravému počasí zvolíme jinou strategii, než jsme měli v létě, kdy jsme přešli s batohem na zádech celé Beskydy a Javorníky. Na výlety budeme razit na lehko z naší základny, kterou bude chata od Martinovy babičky na Ostravici. Je to chata prostá, ale o to více útulná. Nečekej žádný luxus, ale o teplo se neboj. Zatopíme si v klubkách, zahrajeme karty, uvaříme guláš, a přes den budeme vyrážet na jednodenní túry na lehko do okolních kopců. Na naší cestě vylezeme na nejvyšší hory Beskyd, dáme točeného Radegasta, opečeme špekáčky a kdo chce může si udělat i výlet do Ostravy :-) Bude to objevné, polozimní a na pohodu.

Malá ochutnávka

Náročnost 2

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Tom Cimr

Tom je srdcař - hory jsou jeho hřištěm. Má rád lezení, polární oblasti, skialpy, svoji ženu a určitě i Expedition Club. S klubem projel Špicberky v létě i v zimě, ledové Grónsko nebo třeba Kavkaz. Mohl by aspirovat na titul nejzodpovědnější borec v klubu - vyráží vždycky dobře připraven a dokáže se o tebe skvěle postarat. V backofficu se stará jak o offline marketing, grafiku, tak třeba i o členství. Tzn. ty super členské výhody, expediční noviny i třeba víkendovky, jsou z většiny Tomova práce :-) Jsme moc rádi, že je Tomáš v našem týmu!

Tom společně s Víťou udělali 13.9. 2019 český prvovýstup na Pik Patkhor (6083m), nejvyšší vrchol Rushanského hřbetu v Tádžikistánu. Více o jejich expedici najdeš ZDE nebo na fb stránce.

  • Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení. 

    

Facebook Web cimr.tomas@gmail.com + 420 773 116 299 Reference

Doprava

Sraz je v Brně v Expediční klubovně. Odkud  se do Beskyd dopravíme expdičním fárem. Jelikož nevíme, kdo bude chtít z Brna, Ostravy atd. Tak dopravy není v ceně. Počítej 150 Kč za jeden směr.

Ubytování

Budeme spát 4x vevnitř u Martinovy babičky (ta tam ale nebude, neboj:-)). K dispozici je 7 postelí, ale vezmu nafukovací dvoulůžko, ať máme všichni kde ležet. Vrchní patro bude sloužit ke spánku, spodní k zábavě :-) Chata má elektřinu, tekoucí vodu, sprchu. Vše co normální člověk potřebuje. Vem si prosím tenký spacák.

Stravování

Stravu budeme řešit společně. Vzhledem tomu, že na chatě strávíme 4 večery, myslím, že bude nejlepší, když budou v kuchyni služby. Každý den bude mít službu dvojička, která se postará o večeři a o snídani. Obědy budeme vždy mimo chatu, ty budeme řešit individuálně. Buď zajdeme do restaurace, nebo si nabalíme svačinku. Na chatě je plynová plotýnky, rychlovarná konvice atd.

Výbava a půjčovna

Budeme se pohybovat hlavně na horách, a to na lehko. Vem si takové oblečení, které je vhodní na prosincové počasí v ČR. Pokud ti něco chybí, můžeš si to půjčit u nás - půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. A pokud se ti líbí naše filozofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde - připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

2690 KčCena
2. - 6. 12. 2020Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6

Cena zahrnuje

  • Ubytování u Martina na chatě na 4 noci
  • Pronájem vozidla a popojíždění v Podbeskydí.
  • Veškerou dopravu busem a vlakem dle programu
  • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvku na kurzy průvodcům
  • Mapové podklady jak tištěné, tak v elektronické formě
  • Pojištění proti úpadku CK
  • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
  • Jídlo
  • Cena dopravy z Brna, pro ty,  kteří využijí - 150 kč/jeden směr

Co cestou uvidíš

1. den:
Sraz v 12:30 v Brně v Expediční klubovně. Odjezd v 13:00. Pro ty, kteří pojedou odjinud, sraz v 15:00 ve Frýdku místku nebo ve 14:00 v Olomouci. Společně pojedeme do Frýdlantu nad Ostravicí a od chaty Polárka vyjdeme na Skalku 964 m.n.m. Odtuď budeme mít i panaroma Beskyd jak na dlani. Prohlédneme si vrcholy, kam další dny zamíříme. Večer dojedeme na chatu. Zatopíme v kamnech a a zabydlíme se. Pokocháme se výhledy na náš zítřejší cíl - Smrk.  První služba na večeři a seznámení :-)

Pokud někdo nechce přijít ve středu o dovolenou, tak není problém přijet pozdě večer do Frýdku nebo Ostravice, přijedu pro Vás autem.

2. den: 
Po snídani vyrazíme rovnou od chaty na Smrk - 1276 m.n.m, druhou nejvyšší horu Beskyd. Poté sestoupíme na Podolánky a přes Kladnatou a Čarták dojdeme až na Bumbálku. Tam si zalezeme do hospody a počkáme na BUS, kterým  přejedeme zpátky na Ostravici. Pokud bude hezky, opečeme si špekáčky popř. 2. služba na večeři. Večer strávíme u nějaké stolní hry a možná i zlatavého moku.

3. den:
Posuneme se autem na Čeladnou a vyrazíme směr Malá Stolová, Čertův Mlýn 1206 m.n.m. , Kněhyně 1256 m.n.m (kam bohužel není povolen přístup, protože tam hnízdí tetřev)- Potom nás čeká oblíbená beskydská atrakce Pustevny, socha boha Radegasta a stezka až na Radhošť 1124 m.n.m, na jehož vršku je dřevěná kaplička.  Potom sejdeme do horského sedla Pindula a "vyběhneme" na Velký Javorník, kde je krásný výhled na celé Beskydy. Potom sejdeme do Frenštátu pod Radhoštěm, kde si dáme tu nejepší zelňačku v restauraci u Bobra. V podvečer sedneme na osobáček a posuneme se na Čeladnou, kde nás čeká auto. Večer přijedeme na chatu. Třetí služba na večeři. 

4. den:
Ráno se posuneme autem až do vesnice Krásná. Vystoupáme mimo značenou trasu na Travný - 5. nejvyšší horu Beskyd. Odtud sestoupíme na Bílý Kříž, ze kterého po červené  vystoupáme na Lysou horu 1323 m - královnu Beskyd a zároveň nejvyšší vrchol. Potom sestoupíme na Ostravici, na naši chatu →26 km ↑1400 m. Trasa se dá případně zkrátit. Já pak z Ostravice skočím pro auta a jelikož je to poslední večer, závěrečná "party" na chatě. Možná bude i guláš!

5. den:

Ráno se sbalíme, rozloučíme se s chatou a přesuneme se autem na Samčanku, kde si už jen na lehko vyjdeme na Trojačku 987m. Potom si zajedeme do Frýdku Místku na ty nejlepší Číňany co znám. Potom se vydáme na cestu do Brna.  Komu se nechce, může v Ostravě navštívit DOV - dolní oblast Vítkovic a její krásné industriální památky. Popř. si může vylézt na haldu Emu. Se vším ochotně pomůžu.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.