Chorvatsko - Jižní Velebit

Termín08 - 13. 04. 2020
OdjezdExpediční klubovna
DestinaceChorvatsko
Účastníků8
Cena6 690,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Na akci už nejsou volná místa

Výpravu na Velebit už máme bohužel plnou. Nezoufej ale, občas se stane, že se někteří účastníci odhlásí. Pokud tě láká s námi vyrazit, vyplň si nezávaznou přihlášku a my s tebou budeme počítat jako s náhradníkem. Do Chorvatska navíc nevyrážíme naposledy, stačí sledovat nově vypsané akce :)

Úvodem

Chorvatsko, stát spojovaný nejčastěji s letní dovolenkou u moře a spaním v autokempech. To ale není nic pro nás! Chci ti ukázat něco spešl, místa, o kterých možná ani nevíš, že se tu nachází. Pojedeme do největšího chorvatského pohoří - Velebitu. Do krajiny, která je protkaná ostrými vápencovými stěnami a špicemi, na jedné straně lemována lesy a na druhé pobřežím Jadranu. V zimě tady moc lidí neuvidíš, a co teprve na jaře? V dubnu! Vsaď se, že tady nikoho nepotkáme, budeme se tu procházet sami a kochat se krásnými výhledy na Jadran. Celým pohořím Velebit vede turistická trasa, na které jsou rozesety malé chatky a turistické přístřešky - "Kuče", které nám poskytnou úkryt pro přenocování. Celý přechod tedy absolvujeme pěkně beze stanů, co nejvíc na lehko. Přechod zakončíme v NP Paklenica a projdeme si jeho monumentální soutěsky, které jsou rájem horolezců. Počasí touto dobou může být trochu vrtkavé, tak s tím počítej. Za odměnu budeme mít tyto kopce jen pro sebe! 

Malá ochutnávka

Za fotky děkujeme loňské výpravě

Koukni na video z minulého roku

Náročnost

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Bezpečnost

Na této výpravě nehrozí žádná mimořádná bezpečnostní rizika.

Průvodce

Martin Dubec

Marťas alias Citrus je člověk, který chodí po horách už odmala - Tatry a Beskydy jsou jeho domovským hřištěm. Má rád cestování a surf, se kterým začal v Anglii. Od té doby sjížděl vlny Španělska, Francie nebo Maroka! Poslední dobou chodí do hor se svým psem Freyou - sibiřským huskym. Kromě toho má rád čaj, Ukrajinu, Maroko a Bosnu :-) Už je to nějaký ten pátek, co se přidal do týmu Expedition Clubu a zapadl mezi nás, jakoby byl mezi námi odjakživa. On to má možná i v genech, je to totiž brácha od Víti Dubce :-)

Facebook Web martin.dubec@hotmail.com +420 732 286 783 Reference

Přednostní přihlašování

Na tuto výpravu vyrážíme poprvé. To znamená, že jsme v této destinaci ještě nikdy nebyli nebo sem míříme za novými cíli. Proto se na ni mohou po dobu jednoho měsíce přednostně přihlásit naši aktivní členové. Proč? Vytvoříme tím totiž pevné jádro výpravy z lidí, které dobře známe. Můžeme tak s jistotou garantovat, že se na výpravě sejde super parta, která společně zvládne naprosto vše! 
Nejsi aktivní člen? Nevadí! Rozhodně se nejedná o výpravu pro uzavřenou skupinu, je to pouze jen naše řešení, jak garantovat prověřené jádro lidí. Přihlášku si rozhodně můžeš kdykoli podat a průvodce se s tebou osobně domluví, kdy si ji závazně potvrdíte. Akce byla vypsána 11.11.2019.

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Dopravíme se po vlastní ose do cíle naší cesty pomocí devítimístné expediční dodávky, která vyniká spolehlivostí a lze ji použít i mimo asfaltový povrch silnic :-) Řidičem bude po většinu času průvodce, ale kvůli bezpečnosti se po předchozí dohodě na dálnici vystřídá se zkušeným řidičem z vašich řad. TRASA PŘEJEZDU

Ubytovaní

Během výpravy budeme spát 1x v horské chatě s obsluhou, zbytek nocí v turistických přístřešcích a malých opuštěných chatkách.

Stravování

V rámci výpravy není zajištěno občerstvení a stravování. Jídlo není v režii klubu a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Během cesty není problém zastavit na žádost v obchodech, ale na místě už si vše nesete na zádech. Půjdeme „na těžko“, takže i jídlo si poneseme s sebou. Vařit budeme na plynových vařičích. V informačním emailu běžně posíláme seznam jídla, které je vhodné vzít si na hory. Můžete se inspirovat :‐). Po skončení treku si za odměnu zajdeme někam do dobré restaurace. 

Výbava a půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezměte si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 6 690 Kč Cena
8. - 13.4. 2020Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • veškeré ubytování na místě
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • pojištění proti úpadku CK
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy

Co cestou uvidíš

1. den: Odjezd z Expediční Klubovny a noční přejezd do Chorvatska.

2. den: Ráno přijedeme do městečka Karlobag, kde si dáme snídani, odpočineme si po dlouhé cestě a pak se přesuneme na začátek našeho treku do vesnice - Baške Oštarije. Odtud nás čeká zhruba 6-7h pochodu do první chatky pod vrchem Veliki Stolač. Zde přenocujeme pod střechou.

3. den: Další den nás čeká etapa Veliki Stolač - Panos - Debeli Kuk - Tatekova koliba, což je název pro další turistický přístřešek v podobě malé útulné chatičky. Zde přenocujeme pod střechou. Čeká nás zhruba 5 - 6h pochodu.

4. den: Vyrazíme přes vrchol Stapina na náhorní travnaté plato Veliko Rujno, odtud s odbočkou na vrchol Bojin Kuk, až do přístřešku Sklonište Struge. Zde přenocujeme pod střechou. Čeká nás zhruba 7 - 8h pochodu.

5. den: Poslední etapa přechodu povede přes nejvyšší vrchol Vaganski Vrh - Planinarsky dom Paklenica - Kaňon Velká Paklenica až dolů do městečka Starigrad na pobřeží. Čeká nás zhruba 7 - 8h pochodu.

6. den: Ráno si zajedeme na snídani a prohlídku do blízkého města Zadar a potom vyrazíme na cestu zpět do ČR. Příjezd ve večerních hodinách. 


Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace