Mexiko - sopky

Termín07 - 19. 04. 2020
Odjezdodlet z Prahy/Vídně 7.4.2020
DestinaceMexiko
Účastníků9
Cena20 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Na akci už nejsou volná místa

Výpravu do Mexika už máme bohužel plnou. Nezoufej ale, občas se stane, že se někteří účastníci odhlásí. Pokud tě láká s námi vyrazit, vyplň si nezávaznou přihlášku a my s tebou budeme počítat jako s náhradníkem. Do Mexika navíc nevyrážíme naposledy, stačí sledovat nově vypsané akce :)

Úvodem

Vzhledem k tomu, že akce na Silvestra měla úspěch, tak jsme Mexiko vypsali ještě jednou. A ne v ledajakém termínu, ale na velikonoce. Mexičané jsou silně věřící a Velikonoce považují za důležitý církevní svátek. Po celém státě propukne bujaré veselí a pořádají se velká procesí. Lidé chodí v převlecích a tequilla teče proudem. A přesně v tomto období jsme si pro Tebe připravili výstup na 2 pětitisícovky v severní Americe, Pico de Orizaba 5636 m n.m a Iztaccíhuatl 5286 m n.m. Věděl jsi, že... Pico de Orizaba je nejvyšší horou Mexika? Asi jo, že? Nevadí. Že to je ale zároveň nejvyšší aktivní sopka severní Ameriky a patří do projektu The volcanic seven summits, to už jsem Tě dostal, co? :)

Cílem je strávit a užít si Velikonoce na horách a to velmi netradičně (kdy jsi naposledy lezl na sopky?). Zároveň si chceme užít i tepla. Dole v nížině bude příjemně na krátký rukáv a u moře to bude na koupání. Dvoudenní koupačka v Mexickém zálivu? Proč ne! Celé to budeme prokládat vyhlášeným mexickým jídlem, kdy vše bude zabaleno do omáčky oslav a veselí. Zdá se mi to jako dobrý plán na velikonoce v roce 2020! Co říkáš? 

Taková malá ochutnávka z roku 2018

Náročnost je 3+ z 5

Výstup na 5-ti tisícový vrchol je jistě slušný sportovní výkon. My půjdeme na vrcholy nalehko v rámci jednodenního výstupu, proto hodnocení 3+ 

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Bezpečnost

Ve městech: Mexiko je v některých částech poněkud neklidné. Drogové kartely se soustřeďují na severu, takže to by neměl být náš problém. I tak jsou ale v Mexiku běžné krádeže a přepadení. Budeme se pohybovat vlastními auty a ne MHD a ve městech se budeme držet spolu. Po dodržení základních pravidel, by neměl být žádný problém. 

Na horách: Jedná se o technicky jednoduché výstupy na které postačí mačky a trekové hůlky. Vrchní partie obou dvoutisícovek jsou pokryty ledovci. Ledovec je ale kompaktní bez trhlin, i přesto ale budeme mít s sebou ledovcovou výbavu. Půjčíme si ji na místě a je to v ceně výpravy. Martin Vás všechny zaučí v ledovcové problematice. 

Průvodce

Dan Born

Jestli můžu o někom říct, že jsme si ho v klubu vychovali, tak je Dan ten nejlepší příklad. Absolvoval s náma alespoň 10 akcí a přirostl nám k srdci. Jak už to bývá, z účastníků se stávají kamarádi a z kamarádů průvodci. Dan má za sebou nejedem zářez. Společně s Láďou Smržem, jako nejmladší Čech, přešel zamrzlé jezero Bajkal. Zvládli to v rekordním čase 16dní 6hod a 6min. Vedl výpravu do Kazachstánu. Vylezl s prstem v nose Elbrus a co se týče lezení, má do budoucna ještě velká plánu. Jinak Dan žije v Praze a jeho prozatimním dítětem je platební appka Twisto, na jejímž vývoji se podílí.

Jo a pro ty, kteří chtějí zjistit o Danovi trochu více. kouknětě na jeho BLOG. Normálně články nečtu, ale tohle je fakt sranda :D


Facebook Web me@danborn.cz Reference

Přednostní přihlašování

Na tuto výpravu vyrážíme poprvé. To znamená, že jsme v této destinaci ještě nikdy nebyli nebo sem míříme za novými cíli. Proto se na ni mohou po dobu jednoho měsíce přednostně přihlásit naši aktivní členové. Proč? Vytvoříme tím totiž pevné jádro výpravy z lidí, které dobře známe. Můžeme tak s jistotou garantovat, že se na výpravě sejde super parta, která společně zvládne naprosto vše! 
Nejsi aktivní člen? Nevadí! Rozhodně se nejedná o výpravu pro uzavřenou skupinu, je to pouze jen naše řešení, jak garantovat prověřené jádro lidí. Přihlášku si rozhodně můžeš kdykoli podat a průvodce se s tebou osobně domluví, kdy si ji závazně potvrdíte. Akce byla vypsána 10/2019.

Doprava

Doprava letecky. Letenky nejsou v ceně. Preferujeme společný odlet i přílet, tudíž letenky koupíme po předchozí domluvě na stejný termín. Společně poletíme z Prahy/Vídně do Ciudad de Mexiko. Let zpět buď ze stejného místa nebo z Cancúnu. Cena se pohybuje okolo 15.000 Kč za zpáteční letenku.

Hned na letišti si půjčíme auta, která budeme mít po celou dobu pobytu. Jedno auto bude řídit Dan druhé auto někdo způsobilý a ochotný – auto bude pojištěné na 0% spoluúčast. Není se tedy čeho bát. Najedeme tak 1600 km.

Ubytovaní

Většinu nocí budeme spát v hotelech střední kategorie 7x. Tři noci strávíme i venku ve spacáku. Stany si půjčíme na místě.

Stravování

Pokud jsi ještě neochutnal skvělou místní kuchyni, neměl by sis tento zážitek nechat ujít. Mexiko je svojí kuchyní vyhlášené! Cestou se po společné domluvě budeme stravovat v restauracích a místních stáncích s jídlem. Jídlo řešíš sám za sebe, ale z domu velké zásoby netahej, max na 3 spaní ve stanu. I tak ale můžeme koupit jídlo tam, takže max, nějaký Travellunch. Co se týče vaření, budeme potřebovat plynové vařiče. Bomby koupíme na místě. 

Výbava a půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezměte si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Vstupní formality, vízum, očkování

Pro vstup do Mexika není třeba řešit vízum. Je nutný platný cestovní pas s minimální dobou platnosti šest měsíců. Doporučuji udělat kopii cestovního pasu (vyfotit do telefonu). Pas nos neustále u sebe.

Doporučuji ti obstarat si očkování proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu. Rovněž proti žluté zimnici. Za jistých okolností může být očkování proti žluté zimnici povinné (v případě, že předtím budeš pobývat v oblasti s výskytem této nemoci = pokud před Mexikem plánuješ projet Afriku, nech si naočkovat žlutou zimnici). Pravděpodobně to na letišti nebude kontrolovat ani po tobě kdekoliv vyžadovat, ale zdraví máme přeci jen jedno. Detailní info ZDE.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

20 990 KčCena
7.4 - 19.4.2020 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6, max. 9

Cena zahrnuje

 • Veškeré ubytování na místě 7x v hotelu vč. horských chat a spaní na pláži.
 • Pronájem vlastních vozidel a všech náklady s tím spojené (palivo, dálniční poplatky, full insurance atd.)
 • Veškerou další dopravu. Autobusy, Jeep, MHD.
 • Permity za výstupy a vstupy do NP
 • Půjčení potřebné výbavy (mačky, sedáky, lano atp.), zajištění stanů na místě.
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě.
 • Práci mou a mých kolegů.
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, lano, šrouby atd. )
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH

Cena nezahrnuje

 • Letenku cca 15000 Kč
 • Jídlo
 • Pojištění
 • Vstupy do památek 

Co cestou uvidíš

1. den:
Odlet z ČR do Ciudad de Mexico.

2. den: 
Vyzvedneme si auta, které nám dají volnost po celou dobu pobytu. Podle příletu si projdeme centrum města. Večer se zajedeme ubytovat do vyšších partií města (3000 m), abychom se už částečně aklimatizovali. Město patří mezi největší aglomerace světa, přes 20 mil obyvatel. Jen jím projíždět bude zážitek. Spaní v hotelu ve městě

3. den:
Návštěva pyramid v Teotihuacánu, centrum aztécké kultury. Zajdeme si na pravý mexický oběd a večer se přesuneme do parku Parque de los Venados a přespíme ve výšce 3700 m n.m. Spaní v hotelu

4. den:
Přesun do kráteru a výstup na vrchol Nevado de Toluca (4680 m). Uděláme si okružní pochod kolem celého kráteru. Večer sjedeme do hlavního města a večer strávíme v nějakém z místních barů. Olé! Spaní v hotelu

5. den:
Dopoledne si odpočineme a poté přejedeme do města Amecameca, kde si uděláme permit. Poté vyjedeme pod Iztaccíhuatl do výšky 4050 m, kde budeme spát. Můžeme si udělat krátký aklimatizační výstup, ale spíše budeme odpočívat a hrát karty.

6. den:
Den výstupu na hlavní vrchol Iztaccíhuatl (5286 m n.n.). Pokud vyjde počasí, budeme mít krásný výhled na Popocatepetl. Viz ZDE. Pokud bude Popocatepetl soptit, je šance, že se bohužel zavře i vrchol Iztaccíhuatl. Vzhledem k tomu, že se to nedá předvídat, budeme popř. tuto nenadálou situaci řešit na místě. Spaní ve stanu

7. den:
Odpočinkový den. Tento den budeme mít v plánu jen přejezd do městečka Pueblo, které je zapsané v UNESCO. Projdeme si jeho historické centrum a přespíme v hotelu.Večer si zajdeme do vyhlášené místní restaurace na dobré jídlo. Spaní v hotelu

8. den:
Přejedeme do města Orizaba, kde doladíme a půjčíme si poslední kusy výbavy. Vyjedeme do sedla mezi Sierra Negra a Pico de Orizaba. Spánek ve výšce 4200 m. Brzo zalehnout a příprava na výstup. Spaní ve stanu

9. den:
Výstup na nejvyšší horu Mexika Pico de Orizaba - 5636 m n.m. Vyjdeme brzo ráno cca ve 3 AM, abychom měli jistotu dobrého počasí bez mraků. Spaní v hotelu

10. den:
Rezervní den na výstup. Pokud vše půjde podle plánu, pojedeme do mexického zálivu a v hotelu na pláži si užijeme zasloužilého relaxu. Spaní v hotelu

11. den:
Koupačka v Mexickém zálivu. Relax u dobré knihy. Kdo moc neposedí na místě., máme pořád k dispozici půjčená auta a můžeme vymyslet jednodenní výlet po okolí. Večer návrat do stejného ubytování na pláži. Spaní v hotelu

12. den:
Přejezd zpět do Mexiko city. Vrácení aut a konec výpravy

A) odlet domů do ČR
B) přelet na Yucatán a prodloužení návštěvy Mexika o pár dní. Možnost návštěvy mayských pozůstatků a dalších památek. Vše ale už na vlastní pěst. Já letím určitě na Yucatan, můžeme pořešit letenku spolu. Přelet stojí jenom 1000 Kč.

13. den - ?:
A) Přílet domů
B) Program na Yucatánu

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace