Mexiko - sopky

Termín28. 12. - 08. 01. 2020
Odjezdodlet z Prahy 28. 12. 2019
DestinaceMexiko
Účastníků9
Cena19 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Ahoj, sedím na letišti v Istanbulu a za 2 hoďky letíme na treky do Kyrgoše a do Číny vystoupat na sedmitisícovou horu. Přípravy na cesty nakonec zabraly víc času, než jsem předpokládal, takže jsem si text k téhle výpravě do Mexika jen doma připravil a říkal si, že ho zveřejním na webu během volných chvílí v letištním salonku. Jen jsem si to bohužel zapomněl hodit na cloud, takže nemám nic :-( 

Chci ale, ať víte, že se na letošní Silvestr chystá tahle boží akce! Takže ve zkratce: Přes Silvestra vylezeme na pár nejvyšších mexických kopců - Pico de Orizaba (5636 m n.m. = nejvyšší hora Mexika), Iztaccíhuatl (5286 m n.m. = 3. nejvyšší hora Mexika) a pak ještě na jednu čtyřtisícovku. Výstupy pak spláchneme dvoudenní koupačkou v Mexickém zálivu.  Není to super? No jasně že je! 

Na začátku srpna, až se vrátím z výprav, to tu rozepíšu detailněji. Takže jestli tě to zaujalo, nic si na přelom letošního roku neplánuj a těš se na další informace! 

Ahoooj, Martin

Taková malá ochutnávka z roku 2018

Náročnost je 3+ z 5

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Martin Ksandr

Martin je jedním z tahounů Expedition Clubu. Přemýšlím, jak bych Ti Martina představil. Mohl bych Ti dlouze vyprávět o tom, jak rád vytrhává lidi z pohodlí civilizace a stereotypů i přesto, že sám není žádným kulturním barbarem. Mohl bych vám vyprávět, jak zdolal nejvyšší horu Afghánistánu, Noshaq 7492 m,  jak vylezl osmitisícovku Manáslu 8156 m, jak podnikl prvovýstup na pákistánsky vrchol Sugulu Peak 6102m nebo vrcholy v tádžickém Pamíru. Mohl bych dlouze vykládat o přechodu zamrzlého jezera Khovsgol v Mongolsku, o Špicberkách, Kavkaze, Mauritánii, Bolívii, Ugandě, Ománu, Kazachstánu a pokračovat dále. Namísto toho Ti řeknu jenom tohle: Vydej se s Martinem na expedici a poznej, jaký je to člověk!

Martin společně s Polďasem a dalšími borci zdolali 1. 10. 2015 osmou nejvyšší horu světa, Manáslu 8163 m. Za tento výstup dostali ocenění ČHS "Talent roku - výstupy nad 6000m". Martin společně s Kudrnou alias Janem Haráčem v roce 2017 zkoušeli prvovýstup na pákistánský vrchol Sugulu Peak ZDE

  • Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení. 

Facebook Web martin@expeditionclub.cz +420 603 788 117 Reference

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

19 990 KčCena
28. 12. 2019 - 8. 1. 2020 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6, max. 9
Cena zahrnuje
Cena je zatím jen orientační, upřesníme v srpnu
Cena nezahrnuje
Cena je zatím jen orientační, upřesníme v srpnu

Co cestou uvidíš

1. den: Odlet z ČR do Ciudad de Mexico.
2. den: Podle příletu si projdeme centrum města. Večer se zajedeme ubytovat do vyšších partií města (3000 m), abychom se už částečně aklimatizovali.
3. den: Návštěva pyramid v Teotihuacánu, centru aztécké kultury. Večer se přesuneme do parku Parque de los Venados a přespíme ve výšce 3700 m n.m.
4. den: Přesun do kráteru a výstup na vrchol Nevado de Toluca (4680 m). Uděláme si okružní pochod kolem celého kráteru. Večer sjedeme do hlavního města a oslavíme Silvestra panákem tequily v mexickém stylu. Olé!
5. den: Dopoledne si odpočineme a poté přejedeme pod Iztaccíhuatl do výšky 4050 m, kde budeme spát. Můžeme si udělat krátký aklimatizační výstup.
6. den: Den výstupu na hlavní vrchol Iztaccíhuatl (5286 m n.n.). Pokud vyjde počasí, budeme mít krásný výhled na Popocatepetl. 
7. den: Odpočinkový den. Tento den budeme mít v plánu jen přejezd do městečka Pueblo, které je zapsané v UNESCO. Projdeme si jeho historické centrum a přespíme v hotelu.
8. den: Přejedeme do města Orizaba, kde doladíme poslední kusy výbavy a vyjedeme do sedla mezi Sierra Negra a Pico de Orizaba. Spánek ve výšce 4200 m.
9. den: Výstup na nejvyšší horu Mexika Pico de Orizaba - 5636 m n.m.
10. den: Rezervní den - koupačka v Mexickém zálivu.
11. den: Koupačka v Mexickém zálivu.
12. den: Let domů nebo přelet na Yucatan. 

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace