Výprava do neznáma - letecky

Termín 30. 04. - 09. 05. 2021
OdjezdBude upřesněno
DestinaceCelý svět,Neznámá
Číslo akce425
Účastníků9
Cena12 490,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Plánuješ rád? Máš všechno dokonale připravené a rozepsané?

 • Dovolená v Jugoslávii?
 • První automobil?
 • Sociální jistoty...

Tak se na to vykašli! :-) Protože jen málokdy se věci vyvíjí podle tvých plánů a většinou se musíš umět přizpůsobit situaci. A to tě na téhle akci naučím! Cílem je ukázat ti, jak fajn je cestovat bez toho, aniž by ses předem musel připravovat, bez toho, aniž by sis vytvořil očekávání, a bez toho, aniž by sis den po dni odškrtával položky z itineráře :-)  

Jednou jsem takhle přemýšlel, jak se na spoustě mých cest něco pokazilo a úplně to změnilo průběh akce. Já se tomu prostě musel přizpůsobit a přijmout to. Nakonec jsem došel k závěru, že tyhle nenadálé změny měly většinou za následek super zážitky, které překonaly to, co jsem týdny dopředu plánoval a na co jsem se těšil.

A právě tohle je důvod, proč tě chci pozvat na tuhle akci - nemusíš totiž plánovat vůbec nic. Nebudeš vědět, ani kam pojedeš, co bude zítra, kde budeme spát nebo jak si seženeme jídlo - prostě se uvolni a nech věci plynout :-) Sejdeme se na letišti, já ti dám do ruky letenky a pak spolu nasedneme na letadlo a poletíme - bude to Afrika? Blízký Východ? Asie nebo Himálaje? Uvidíme... 

Malá ochutnávka

Spoustu další inspirace, informací, rozhovorů s průvodci nebo tipy nalezneš na našem BLOGU.

Náročnost

Průzkumník: Pokud se chceš zúčastnit této akce, měl bys mít zkušenosti s chůzí po horách s batohem. Jedná se o jednodenní či vícedenní túry se zátěží na zádech. Měl bys být schopen ujít 15 km s 15kilovým batohem pár dnů po sobě. (Albánie, Island) 

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Průvodce

Mám plán a jestli vyjde, tak to bude boží cesta do neznáma! :-)

Martin Ksandr

Tahoun, motivátor, paličák, horolezec.

Martin je bezesporu základní kámen Expedition Clubu. To neříkám jen proto, že umí být tak tvrdý, ale protože klub na něm z velké části stojí. Mohl bych Ti dlouze vyprávět o tom, jak rád vytrhává lidi z pohodlí civilizace a stereotypů, přestože sám není žádným kulturním barbarem. Mohl bych Ti vylíčit, jak zdolal nejvyšší horu Afghánistánu, Noshaq (7492 m),  jak vylezl osmitisícovku Manáslu (8156 m), jak podnikl prvovýstup na pákistánsky vrchol Sugulu Peak (6102 m) nebo vrcholy v tádžickém Pamíru. Mohl bych dlouze povídat o přechodu zamrzlého jezera Khovsgol v Mongolsku, o Číně, Špicberkách, Kavkazu, Mauritánii, Bolívii, Ugandě, Ománu, Kazachstánu a pokračovat dále. Namísto toho Ti řeknu jenom tohle: Vydej se s Martinem na výpravu a udělej si obrázek sám...

 • Martin společně s Polďasem a dalšími borci zdolali 1. 10. 2015 osmou nejvyšší horu světa, Manáslu 8163 m. Za tento výstup dostali ocenění ČHS "Talent roku - výstupy nad 6000m".
 • Martin společně s Kudrnou alias Janem Haráčem v roce 2017 zkoušeli prvovýstup na pákistánský vrchol Sugulu Peak ZDE
 • Martin vedl v roce 2019 první úspěšný klubový výstup na sedmitisícovku - Muztagh Atta 7546m - více ZDE
 • Martin vede tento rok 2021 první klubový pokus o výstup na osmitisícovku - Gasherbrum 2 - více ZDE
 • Licencovaný horský průvodce MŠMT a instruktor skalního lezení. 

     Facebook Web martin@expeditionclub.cz +420 603 788 117 Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Čekají nás přesuny letadlem, místními busy, vlaky nebo jinými dopravními prostředky - většinou využíváme místní dopravu, abys měl možnost potkat se s tamními lidmi. Prostě musíš být připraven na všechno.

Ubytování

Výlet do neznáma = nech se překvapit ;-) Spát budeme venku, vevnitř, pod přístřešky a možná že dojde i na postel :-) Určitě ti doporučím vzít si s sebou karimatku a spacák - před odletem ti upřesním, jak moc teplý by měl být.

Stravování

Jídlo si řeší každý sám. S sebou si žádné zásoby neber - maximálně sušené maso nebo proteinovou tyčinku. Na místě se zastavíme v supermarketu nebo místním obchodě a budeš mít možnost si zásoby nakoupit.

Doklady

Možná to nic neznamená, ale na všechny akce "Výprava do neznáma" musíš mít s sebou cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po skončení akce + běžné doklady, které u sebe nosíš. 

Výbava a Půjčovna

Nepotřebuješ nic speciálního - stan, karimatku, spacák, čelovku a oblečení na hory a do přírody. Před odletem ti to upřesním, abys věděl, jestli se nachystat na mrazy za polárním kruhem nebo na přechody pouští. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Pokud se ti líbí naše filozofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde - připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí    

12 490 KčCena
30. 4.  - 9. 5. 2021Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje  


 • Veškeré ubytování
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Společné přesuny místní dopravou, možná půjčení vozidla
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • DPH
 • Pojištění proti úpadku CK
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy 
 • Letenku cca 5000 Kč - hradí se spolu se zálohou na akci

 Co cestou uvidíš

1. den: Odlet z blízkosti ČR nebo přímo z ČR.

2. den: První den v místě, kam doletíme - určitě ti povím něco o tom, kam jsem tě dovezl, představím ti místní kuchyni, zvyky a pokud to zákon dovolí, uděláme si seznamovací party - v opačném případě si dáme seznamovací čaj.

3. den: Vyrazíme za zážitky - pokud očekáváš, že ti první den vysypu itinerář celé akce, tak se pleteš, protože na téhle výpravě dostaneš info o tom, co tě čeká, v průběhu dne, aby ses mohl připravit - víc toho přece vědět nepotřebuješ :-)

4. den: Čeká tě nejen poznávání kultury ve městech, ale hlavně příroda - protože hory jsou naše radost - tak se do nich vypravíme!

5. den: Určitě zajdeme i za místními - povykládáme o jejich životě, dáme si jejich jídlo a třeba je i přesvědčíme, aby nás naučili uvařit něco z toho, co nám chutná.

6. den: Hory nejsou o výhledech na vrcholky, ale hlavně o výhledech z vrcholků do údolí - takže tě čeká pár dní v divočině. Že by sis vylezl/a první třítisícovku nebo možná čtyřtisícovku?

7. den: Třeba to bude právě tenhle den, kdy se ti začne stýskat po facebooku a začneš panikařit, že jsi na instagram nepřidal už dva dny žádnou fotku :-)

8. den: Tenhle den si dáme nějakou místní adventure atrakci - projedeme se na raftech nebo skočíme bungee nebo vysekáme díru v ledu a půjdeme se koupat anebo podojíme velbloudy?

9. den: Blíží se smutné loučení, a proto budeme smutek tlumit na závěrečné party, kde budeme bilancovat naše úspěchy :-)

10. den: Výprava do neznáma končí, přílet do Evropy - někde blízko ČR.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace