Survival

Termín 21 - 27. 10. 2018
OdjezdOdjezd z Brna 21. 10. v 08:00 hod.
Destinace
Účastníků8
Cena7 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Že bys to zkusil? Že se akorát tváříme drsně, ale ve skutečnosti to bude akce pro slečinky? Uvidíme :-) Nemůžu ti říct, kam jedeš, ani co tě během těch 72 hodin, kdy budeš spolu se svým parťákem uprostřed divočiny, čeká, takže si určitě něco takového myslet můžeš, ale pokud opravdu chceš jet, tak musíš počítat s následujícím:

 • Musíš mít odvahu, výdrž a duši bojovníka. Znamená to, že musíš být schopen ujít alespoň 25 km denně s převýšením 1000 metrů, a to několik dní po sobě.
 • Musíš vědět, jak se orientovat a postarat se o sebe v přírodě.
 • Účastí souhlasíš s tím, že ti můžeme odebrat nebo přidat věci z tvé výbavy. Na místě se ti tak může stát, že přijdeš o některé věci (které ti samozřejmě vrátíme po skončení akce).
 • Počítej s tím, že budeš mimo civilizaci = nebudeš moct vyřizovat maily a házet statusy na FB ani volat mamince, aby si pro Tebe přijela = po dobu survivalu nebudeš s nikým v kontaktu.
 • Musíš mít pas – minimální platnost 6 měsíců po skončení akce.

Malá ochutnávka

Náročnost

Výsadkář (ne pro každého): Myslíš, že na tom s fyzičkou nejsi špatně a dokážeš se kousnout? Tyto akce jsou pro lidi, kteří pravidelně sportují. Jedná se především o vícedenní přechody a výstupy na náročnější vrcholy. Abys zvládl tuto akci, měl bys být schopen jít několik dní v zápřahu s 20kilovým batohem, každý den cca 20 km s denním převýšením až 1000 m. Pro účast na tuto akci bude často vyžadována osobní schůzka s průvodcem. (Kyrgyzstán, Špicberky)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.

Cíl Survivalu

Cílem Survivalu je dokázat si, že na to máš, že něco takového zvládneš, že se dokážeš kousnout a pokořit tuhle výzvu. A protože tady na tomhle světě žijeme obklopeni lidmi a někdy je největší výzvou domluvit se s tím, kdo stojí vedle tebe, probíhá celý Survival ve dvojicích = budeš mít svého parťáka a spolu budete čelit všem nástrahám a taky úkolům, které si pro vás připravíme.

Jak to probíhá

Večer vyjedeme z Brna a odvezeme tě spolu s ostatními na předem neznámé místo v zahraničí. Potom co dorazíme, ti vysvětlím, o co na téhle akci jde. Dostaneš taky pár informací o regionu, kde se nacházíš, a rady, jak se vypořádat s tím, co přijde. Pak se podíváme na tvou výbavu - něco přidám, něco ti vezmu, dostaneš přiděleného parťáka z řad ostatních účastníků a pak už bude následovat zahájení Survivalu :-) 

To znamená, že tě s tvým parťákem vysadím neznámo kde a budete mít 72 hodin na to, abyste se dostali na místo určení. Cesta je náročná a vede přes hory, doly, jezera, řeky i neprostupné lesy :-) A protože by to samo o sobě bylo jen o síle ve tvých nohách a dobré orientaci, dostaneš taky seznam úkolů. Protože tohle celé je hra!

Nepodojil jsi kozu? Neujel jsi část cesty na koni a nezískal jsi místní pálenku? Pak ti nepomůže, že jsi dorazil do cíle jako první, protože tahle hra je krom toho, že zvládneš celou akci dokončit v daném místě, taky o plnění těchhle úkolů - a bude jich hodně. Takže až se za 72 hodin potkáme - vyčerpaní a šťastní s těmi, co dokončí, - sečteme body a zjistíme, kdo je vítěz. A o co hrajeme? Jednak o dobrý pocit, ale hlavně o možnost účastnit se té nejnáročnější akce - ultimátního survivalu. 

Jaký je rozdíl oproti Výsadku?

Hlavně ve fyzické náročnosti, délce, komfortu a potřebných schopnostech na jeho absolvování. Survival je samozřejmě náročnější :-)

Bezpečnost 

Survival má být akce, která tě vyvede z komfortní zóny - máš si sáhnout na dno a přiblížit se limitu svých možností, abys poznal, kde tahle hranice leží. Každý máme své hranice trošičku jinde, a proto se stane, že pro někoho tahle akce bude zážitkem, který mu ukáže, že má na víc a může jít dál. Pro někoho to ale bude důkaz, že limity leží blíž, než si myslel. Jinými slovy - ne všichni tuhle výzvu dokončí. Po celou dobu akce budeš mít možnost ze Survivalu vystoupit a akci odpískat - v takovém případě si tě vyzvednu a pomůžu ti dostat se ze situace, ve které už si nevíš rady. Celá soutěž tím pro tebe ale končí. 

Abychom ti byli schopni pomoct v případě nouze, nebo tě vyzvednout, když už nebudeš moct, každá dvojice od nás dostane satelitní GPS tracker, díky kterému tě snadno lokalizujeme i v divočině. 

Průvodce

Adam Stejskal

Adam je jeden z nejzcestovalejších lidí, které znám, ne-li vůbec. Odmala jezdí na lyžích a na SNB a obojí vyučuje. Má rád historii a cestování, a proto brzo vše spojil. V 15 letech začal "průvodcovat" na hradech a v 17 v Paříži a od té doby jezdil jako průvodce po Evropě. Doteď, dle jeho vlastních slov, byl v Evropě jako průvodce všude krom Běloruska. Je to ale hlavně pohodář, rád se nechá překvapovat a na svých sólo cestách moc neplánuje, objevuje.

Poslední dobou ho chytl surf, a proto strávil několik posledních zim na Srí Lance, kde provozuje surfhouse. Letošního Silvestra strávil v Ekvádoru při výstupu na Chimborazo 6268 m.n.m. V poslední době zvládl nejdelší rally závod světa - Mongol rally, kterou dokončil a stihl přitom vystoupit na nejvyšší horu Arménie a Iránský Damavand (5610 m.n.m), vystoupal také na vrcholy Araratu, Elbrusu nebo Cotopaxi. Sám se chce v budoucnu více zaměřit na horské výstupy, protože ho baví zjišťovat, kde jsou jeho možnosti... 

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.
Facebook Web Adam@expeditionclub.cz +420 603765108 Reference

Doprava

Cestovat budeme, jak už je pro nás typické, v menší skupince lidí. Pojedeme devítimístným vanem.

Řídit budu po většinu času já, ale z důvodu bezpečnosti se po cestě na chvíli vystřídám s někým z vás = řidičák si vezmi s sebou.

Ubytování

Survival - nech se překvapit - ale měl bys nastudovat, jak si postavit vlastní přístřešek :-)

Po skončení Survivalu budeme spát jednu noc v přírodě a pak tě čeká závěrečná party a nocleh v pohodlné posteli.

Stravování

Jídlo si řeší každý sám. S sebou si žádné zásoby neber - maximálně doporučuji sušené maso nebo proteinovou tyčinku. Na místě se zastavíme v supermarketu a budeš mít možnost si zásoby nakoupit.

Vybavení

Detailní seznam výbavy probereme před akcí. Budeš potřebovat nepromokavou bundu, spacák, karimatku, dobré boty, čelovku = nic speciálního.

Doklady

Možná to nic neznamená, ale na všechny akce Survival musíš mít s sebou cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců po skončení akce. 

Shrnutí    

7990 Kč Mimořádný členský příspěvek
21. 10. - 27. 11. 2018 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6.
Mimořádný členský příspěvek zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič atp.)
 • Součástí Mimořádného členského příspěvku je také příspěvek na chod spolku Czech Expedition Club z.s.
Mimořádný členský příspěvek nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy 

Co cestou uvidíš

1. den: Odjezd z Brna ve 08:00 hodin. 

2. den: Příjezd na místo určení. Dopoledne si dáme snídani, popovídáme si o celé akci, dostaneš informace o tom, co můžeš a nemůžeš v následujících dnech čekat a popovídám ti taky něco o prostředí, ve kterém se budeš pohybovat. Potom zajdeme na nákup a určíme dvojice. Odpoledne pak začíná Survival = probereme tvoji výbavu - něco ti vezmu a něco ti zase přidám :) Pak nasedneme do našeho super auta a postupně vysadíme jednotlivé dvojice (na různých místech).

Pak už jen roztrhneš obálku s úkoly a dalšími pokyny - no a Survival začíná!

3. den: Možná po bezesné noci, stále ještě s optimismem a dostatkem energie začneš plnit některý z desítek úkolů, které budete mít s parťákem na seznamu - zároveň budeš přemýšlet jak vybalancovat plnění úkolů a svižný postup - přece jen je potřeba být v cíli v čas :) 

4. den: Čas se krátí a síly ubývají - tenhle den klesá počet splněných úkolů, protože většina týmů zjišťuje, že dosažení cíle nebude zadarmo.

5. den: Závěr - dají to jen drsńáci - cílem není aby dokončili všechny týmy - budeš mezi hrdiny co dojdou v čas a splníš dost úkolů? Setkání v cílovém místě - oslava - postarám se o tvé vyhládlé bříško a taky se poveselíme nad historkama z plnění úkolů i z cesty.

6. den: Bonusový výstup - za odměnu tě vezmu na nejvyšší horu jednoho státu :-) Večer pohoda - ubytování, wellness - masáže - švédské stoly a postel :)

7. den: Tenhle den si dáme koupání a vyrazíme domů - do Brna.