ALPENVEREIN ČLENSKÉ POPLATKY 2018

Kompletní pojistné podmínky (český překlad) PDF

Úhradou členských poplatků na aktuální rok se stáváte aktivními členy Alpenvereinu a můžete využívat celou řadu výhod. Každý člen má také automaticky sjednáno pojištění Alpenverein Weltweit Service kryjící rizika při provozování sportovních aktivit na celém světě. 

kategorie                                           roční poplatek                 pro členy ČHS*

A Dospělí (r.1954–1990)                1 690 Kč                             1 610 Kč

B Junioři (r. 1991–1999)                1 290 Kč                             1240 Kč

Studenti (r. 1990–1991)
Senioři (r. 1953 a starší)
Členové horské služby (nutno doložit kopii průkazu člena HS)

C Děti (r. 2000 a mladší)                           700 Kč                   680 Kč
Tělesně postižená (od 50%)

A+C Samoživitelé s jedním nebo více nezaopatřenými dětmi
do r. 2000, u studentů do r. 1991            1 690 Kč               1 610 Kč

A+B+C
Rodina s jedním či více nezaopatřenými dětmi do r. 1999 nebo studenty do r. 1990 za ně neplatí žádné poplatky!        
                                                                     2 980 Kč               2850 Kč

 

Výhody členství


 • Celoroční pojištění

Hlavní výhodou a pro většinu z vás i důvodem, proč se členy Alpenvereinu stáváte, je pojištění kryjící rizika při provozování sportovních aktivit na celém světě. Výjimkou jsou pouze letecké sporty, jako je paragliding, parašutismus apod. a motoristické disciplíny. 

 • Na horských chatách za půlku

Nejméně 10 €/noc (obvykle 50 % běžné ceny) ušetříte za nocleh ve více než 500 horských chatách rakouského, německého a jihotyrolského Alpenvereinu. Stejně tak slevy poskytují chaty ve Švýcarsku, Francii, Itálii,Španělsku, Slovinsku, Lichtenštejnsku, Belgii, Lucembursku, Nizozemsku včetně některých chat na Slovensku!

 • Zdarma klíč od Winterraum
Winterraum = v zimním období veřejně přístupná část horské chaty, vybavená nutnými potřebami pro přenocování.  Je součástí většiny chat Alpenvereinu. Za nocleh se platí symbolický obnos do kasy. Členové sekce Edelweiss/OEAV.CZ si mohou vypůjčit klíč ZDARMA v kanceláři OEAV.CZ na Údolní 57 v Brně nebo v prodejnách Alpsport v Praze i v Brně, pouze s vratnou zálohou 1 000 Kč. Doporučujeme rezervaci předem.

 • Rodinné výhodné členství
Jsou-li členy Alpenvereinu oba rodiče, získávají jejich děti do 18 let (studenti  až do 27 let) členství zdarma. Přestože děti neplatí žádný poplatek, obdrží svůj členský průkaz a jsou jim zachovány všechny výhody včetně pojištění. Rodinné členství platí i pro samoživitele.

 

Pojištění Alpenverein


• Úhradou členských poplatků získáváte i celoroční pojištění Alpenverein Weltweit Service. Jste tak pojištěni pro veškeré volnočasové,sportovní i outdoorové aktivity, při své dovolené či na služebních cestách(pozor na výjimky), včetně případného transportu.
• Pojistná ochrana je poskytována pro prvních 8 týdnů každé cesty do zahraničí; musí však být  sjednána před započetím cesty.
• Pojištění kryje i případ autonehody při cestě na dovolenou, rekreaci i do místa sportovních soutěží (samotná účast na soutěžích a závodech pojištěna není).
• Pojistitelem pro Alpenverein Weltweit Service je Generali Versicherung AG.

Náklady na nutné léčebné výlohy
- (včetně zdravotně nutné přepravy do nemocnice) v zahraničí až do výše 10 000 €, celosvětově. U ambulantního léčení platí pojištěný vlastní podíl ve výši 70 € na osobu a jeden pobyt v cizině.

Náklady na vyprošťování a záchranné akce
- až do výše 25 000 € na osobu a pojistnou událost včetně zásahu vrtulníkem, celosvětově.

Náklady na repatriaci ze zahraničí
- bez omezení částky, celosvětově.

Pojištění odpovědnosti za škodu
- do výše 3 000 000 € (vztahuje se pouze na turistiku a trekking, horolezectví, lezení, běžecké i sjezdové lyžování, skialpinismus, snowboarding, divokou vodu, canyoning, MTB a terénní cyklistiku), pouze v Evropě.

Pojištění soudních výloh
- do výše 35 000 €, pouze v Evropě (podmínky viz.odpovědnost za škodu).
Uvedené limity plnění platí pro jednu osobu a jednu pojistnou událost. 

Připojištění

Řádní členové Alpenvereinu si nad rámec základního pojištění mohou sjednat následující připojištění:

 • Trvalé následky úrazu
  Pojišťovna Generali Versicherung AG, která je partnerem rakouského Alpenvereinu, nabízí pro členy Alpenvereinu finanční zabezpečení pro případ úrazu s následky trvalé invalidity od 50 %, které se vám mohou přihodit  při sportovních aktivitách ve vašem volném čase. Připojištění je platné na kalendářní rok.
  Trvalou invaliditu je možné doobjednat nezávisle na prodloužení členství v Alpenverein kdykoli v průběhu roku.
 • Ceny připojištění trvalé invalidity:
  Pro jednotlivce 280 Kč/rok resp. 550 Kč/rok = dvojnásobné připojištění nebo 825 Kč/ rok = trojnásobné připojištění. Tomu pak odpovídá měsíční odškodné po celý zbytek života ve výši 450 € / 900 € nebo 1 350 €.
  Pro rodinu s dětmi do 15 let 995 Kč/rok resp. 1 990 Kč/rok nebo  2 985 Kč/rok.Pojištění lze uzavřít pro každého člena OEAV až do dovršeného 74. roku života.

 

Alpenverein Premium

Připojištění využijete zejména v případě:

 • Pobytu mimo území republiky, který bude delší než 8 týdnů.
 • Vícedenních výstupů na hory vyšší než 6 000 metrů.
 • Navýšení pojistného limitu pro léčebné výlohy z 10 000 €na 500 000 €.

Sjednává se pro jednotlivce nebo rodinu – tedy až 7 společně cestujících osob. Z nich mohou být maximálně 2 dospělí nezávisle na příbuzenských vztazích.
Pozor! Vyřízení tohoto připojištění trvá přibližně týden. Aktuální ceník a podrobné podmínky připojištění naleznete na: www.oeav.cz/alpenvereinpripojisteni


Přihláška

Pojištění si můžeš udělat bez problému i u nás, stačí vyplnit tento FORMULÁŘ