Hangar boulder camp - Zillertal

Termín 11 - 17. 07. 2022
OdjezdBrno
DestinaceRakousko
Číslo akce804
Účastníků8
Cena12 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Chtěl by sis vyzkoušet bouldering v jeho nejkrásnější podobě? Nebo jen oprášit bouldermatku a poznat nové přátele? Jestli ano, tak pro Tebe máme skvělou zprávu. S radostí vypouštíme do světa další HANGAR BOULDER CAMP, který pořádáme společně s profíky z lezeckého centra Hangar Brno. Ostřílení lezci z jejich týmu Tě vezmou  do legendárních boulderových oblastí v Alpách. V Zillertalu, pod věčně bílými čepicemi třítisícovek najdeš monumentální žulové sochy tesané matkou přírodou, na kterých zúročíš svůj trénink na umělých stěnách. Místní ostrá žula se ti zaryje do kůže a do paměti stejně jako nová parta kamarádů.

Zillertal

Skalnaté horské údolí v srdci Alp, táhnoucí se z nadmořské výšky 500 m.n.m, až po ledovec ve třech a půl kilometrech. Ne nadarmo je toto místo považováno za kolébku alpinistických horolezců, žulové věže a věžičky najdete prakticky všude kam se podíváte. Kde se skály nezvládly prořezat krajinou, tam zůstaly zelené louky, na nichž místní farmáři pasou své krávy a ovce. Styl života v údolí je zde po desítky generací stále stejný, a to je jeden z mnoha důvodů, proč má toto místo své nezaměnitelné kouzlo, a proč se zde stále rádi vracíme. Sportovní lezení, horské lezení a bouldering v údolí vydá na několik let, a proto jsme si připravili pestrý program jen toho nejlepšího z boulderingu v Zillertallském údolí.

Malá ochutnávka

Lezecké centrum Hangar

Hangar je největší lezecké centrum o rozloze 1200m2 v České republice, zaměřené na bouldering. Jeho vznikem se splnil sen o moderním lezeckém centru zaměřeném na bouldering, kde se mohou potkávat všechny generace, všech výkonnostních tříd sportovců, přátelsky pospolu pod jednou střechou. To vše pod taktovkou nejlepšího lezce Adama Ondry


Náročnost 2

Tato výprava je prakticky nenáročná a je určena pro začínající a mírně pokročilé lezce. Přesuny k žulovým věžím a kamenům jsou většinou do 30 minut chůze s bouldermatkou na zádech. Navštívíme však i oblasti, které jsou vzdáleny pouze 5 minut chůze od vozidla. Obtížnosti zkoušených cest budou od stupnice 5B a záleží pak na každém, kolik a jak těžké cesty zvolí.

Bezpečnost

Bouldering sebou nese objektivní rizika, která nelze vyloučit. Jedná se zejména o nekontrolovaný pád z výšky maximálně třech metrů, který při nedodržení pokynů průvodce může vést k pohmožděninám, výronům a v krajních případech i zlomeninám. Je třeba dodržovat všechny zásady tohoto jinak jedinečného a krásného sportu. Vše bude na místě důkladně vysvětleno, a to zejména správné posouvání speciálních dopadových matrací tzn. „bouldermatek“ a techniku vzájemného chytání, která se nesmí podcenit! Průvodce na akci zajišťuje pouze maximální odporu a logistické zázemí, samotný výstup je pak na každém z nás.

Průvodce

Hangár team

Na téhle akci Tě provede někdo ze zkušené Hangár Crew. Nemusíš se bát, bude o Tebe dobře postaráno!Facebook Web info@hangarbrno.cz Reference

Jeník Jurečka

Lepšího lyžaře prostě v našich řadách nemáme! V týmu Expe je Jeník nováček, ale v životě už nějaké zkušenosti s cestováním posbíral. Zkusil si tvrdý život v rybárně na Aljašce i krásný ale poměrně náročný život backpackera při pobytu na Zélandu. Práce s lidmi Jeníka baví, naplňuje a dalo by se říci, že také živí. Pracuje na Fakultě sportovních studií v Brně, kde se věnuje studentům především v oblasti sportovního lezení a sjezdového lyžování. Je to bývalý závodní lyžař, který postupně přesedlal na instruktorskou dráhu. Své vzdělání si neustále doplňuje u APULu, kde absolvoval instruktorské kurzy od D až po A2, lavinový kurz a kurz závodního lyžování a koučingu. Ve volných chvílích nejraději utíká od civilizace do hor na skialpech, nebo jen tak na lehko v běžeckých botách.

jurecka1@seznam.cz + 420 774 062 207 Reference

Doprava

Pojedeme v malé skupince maximálně osmi lidí. Pro dopravu použijeme novější a pohodlnou dodávku, která vyniká spolehlivostí. Řídit bude většinou průvodce, po domluvě nebo v případě nutnosti některý z účastníků.

Ubytování

Ubytování je v ceně výpravy zajištěno v apartmánech horské chaty, s výhledem na celé údolí. Místo, kde si po večerech rádi společně posedíme u dobré kávy, nebo vychlazeného piva.

Stravování

Jídlo si každý řeší sám. Apartmány disponují dobře vybavenými kuchyněmi. Společné vaření, nebo vaření ve skupinách bývá proto nejlepší volbou. Část jídla si můžeme nakoupit již v Čechách, většinu však na místě v supermarketech.

Výbava a půjčovna

Přesto, že je bouldering na výbavu poměrně nenáročný sport, je třeba myslet na to, že se budeme pohybovat v horách. Dobré a teplé oblečení, obzvláště proti dešti a pevné boty by neměly chybět žádnému z účastníků výpravy. Už jsme zažili, že rozdíl mezi dolní části údolí, oproti horním pasážím byl až 20°! Zapůjčení bouldermatek je v ceně výpravy. Na vyžádání je možno také zapůjčit lezecké boty. Také doporučujeme vzít s sebou dostatečné množství magnesia a krém na prolezenou kůži na rukou.

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezmi si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco chybí, můžeš si to půjčit u nás - půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. A pokud se ti líbí naše filozofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde - připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

 12 990 Kč Cena
11. - 17.7. 2022Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování na místě (6x noc v plně vybaveném apartmánu)
 • Vysvětlení metodiky a techniky boulderingu
 • Zapůjčení společného vybavení (bouldermatky, lékárnička, atp.)
 • Zajištění průvodce/instruktora se zkušenostmi a adekvátním vzděláním
 • Individuální konzultace ohledně výbavy
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Pojištění proti úpadku CK
 • DPH dle zvláštního režimu
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Jakékoli případné vstupy (případné vstupy do NP Berchtesgaden při zpáteční cestě, muzea, atd)

Co cestou uvidíš

1. den: Ranní odjezd z lezeckého centra HANGAR. Krátká zastávka a koupačka v horském jezeře Mondsee. Ubytování a první společný večer v Zillertallu.

2. den: Ginzling Wand. Příjemné lezení v chládku borovicového lesa kousíček od auta a dobré hospody. Vysvětlení metodiky a bezpečnosti při boulderingu v Alpách.

3. den: Bouldering v oblasti travnatých luk Kaserler Alm. Večerní návštěva Mayrhofenu, kde doplníme lezecké zásoby v místním mountainshopu, potraviny v supermarketu a tekutiny v irském baru Scotland Yard Pub.

4. den: Rest day. Kůže na prstech prolezená, svaly pálí a bude třeba vypnout a dát nějaký ten relax. Jestli ho strávíme treky kolem fascinujících vysokohorských jezer, půjčením horských kol a zkouškou trailů místních bike parků, nebo jen pohodovou návštěvou Innsbrucku a koupáním v jezeře Mieming, bude záležet na počasí a náladě výpravy.

5. den: Objevování a lezení těch nejkrásnějších žulových skvostů v Zillertallu v oblastech Sundergrund. Pozn. Pozor na místní horské kozy, jsou všude, jsou paličaté a teritoriální. Často se stane, že si na vyhlídnutý boulder budeš hold muset počkat. Kozel tě tam zkrátka nepustí :D

6. den: Objevování žulových bloků v oblasti Zillergrund

7. den: Návrat do Brna s možností návštěvy orlího hnízda Berchtesgaden National Park.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace