Survival v ČR

Termín 06 - 11. 06. 2020
OdjezdOstrava 11:00
DestinaceČeská republika
Účastníků8
Cena3 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Když jsem před pár lety připravoval sraz průvodců Expedition Clubu, trošku jsem se bál, jestli úkoly typu "vyptej si od místních něco k snědku", "nabídni pomoc - třeba štípání dřeva - výměnou za lahev piva" a podobné jsou vůbec vhodné do našeho českého prostředí. Přece jen se v té době většina lidí bála, že jim u domu zazvoní banda uprchlíků, a tak jsem byl mírně skeptický. Realita byla ale fantastická, všechny skupiny přicházely na sraz s většinou splněných úkolů a obrovským zážitkem, že to, co prožíváme v Bosně, Ukrajině nebo Rumunsku, se dá zažít i v Česku.

Tahle zkušenost mě donedávna jen hřála u srdce, teď ale přichází chvíle, kdy ti ji chci nabídnout a podělit se s tebou o tenhle zážitek. Survival v Česku bude mít oproti našim klasickým Survivalům navíc pár vychytávek, které ti tuhle hru pěkně okoření!

Survival je hra, taková, kterou jsi ještě nehrál, taková, díky které se poznáš, zjistíš, kde jsou tvoje limity, a zažiješ skvělé věci se svým parťákem. Cílem Survivalu je dokázat si, že na to máš, že něco takového zvládneš, že se dokážeš kousnout a pokořit tuhle výzvu. A protože tady na tomhle světě žijeme obklopeni lidmi a někdy je největší výzvou domluvit se s tím, kdo stojí vedle tebe, probíhá celý Survival ve dvojicích = budeš mít svého parťáka a spolu budete čelit všem nástrahám a taky úkolům, které pro vás připravím.

Pokud jsi schopen ujít denně cca 25 km, měl bys tuhle akci po fyzické stránce zvládnout v pohodě. Survival ale není jen o překonávání vzdáleností, ale také o spolupráci = budeš mít parťáka (buďto se s ním přihlásíš, nebo ti ho vybereme z řad ostatních přihlášených). Kromě pohybu jsou další výzvou úkoly - musíš jich splnit co nejvíce: Vykoupat se v jednom z horských jezer? Postavit vor? Podojit kravku nebo se vyfotit s jelenem?  Možná... Právě úkoly, orientace v terénu, rozvrhnutí postupu a sladění se svým parťákem dávají téhle akci jedinečnou atmosféru :-) 

Pokud se chceš zúčastnit, musíš počítat s následujícím:

 • Musíš mít odvahu, výdrž a duši bojovníka. Znamená to, že musíš být schopen ujít (přeplavat, vylézt...) alespoň 25 km denně s převýšením 1000 metrů, a to několik dní po sobě. Survival trvá čistého času 4 dny = 96 hodin.
 • Musíš vědět, jak se zorientovat, přežít a postarat se o sebe v přírodě. Nebo se to můžeš naučit v průběhu :-)
 • Účastí souhlasíš s tím, že ti můžu odebrat nebo přidat věci z tvé výbavy. Na místě se ti tak může stát, že přijdeš o některé nebo dokonce všechny své věci (které ti samozřejmě vrátím po skončení akce). Po dobu Survivalu tak nebudeš mít k dispozici například stan a některé další věci - ale neboj, poradím ti, jak je nahradit ;-) 
 • Počítej s tím, že budeš mimo civilizaci = nebudeš moct vyřizovat maily a házet statusy na FB ani volat mamince, aby si pro tebe přijela = po dobu Survivalu nebudeš s nikým v kontaktu.

Malá ochutnávka

Z této výpravy máme super článek na našem BLOGU.

Náročnost

Survival - to je akce, kde bys si měl sáhnout na své limity. Připrav se na to, že budeš muset překonat denně vzdálenost přes 30 km s převýšením cca 1500 m. 

Jak to probíhá

Setkáme se v Ostravě, kde tě vyzvednu naší expe dodávkou. Přejedeme někam do přírody, uděláme si pohodu, dáme si oběd a já ti vysvětlím, o co na téhle akci jde. Dostaneš taky pár informací o regionu, kde se nacházíš, a rady, jak se vypořádat s tím, co přijde. Pak se podíváme na tvou výbavu - něco přidám, něco ti vezmu, dostaneš přiděleného parťáka z řad ostatních účastníků a pak už bude následovat zahájení Survivalu :-) 

To znamená, že tě s tvým parťákem vysadím neznámo kde a budete mít 96 hodin na to, abyste se dostali na místo určení. Cesta je náročná a vede přes hory, doly, jezera, řeky i neprostupné lesy - zkrátka žádná dlážděná cestička :-) A protože by to samo o sobě bylo jen o síle ve tvých nohách a dobré orientaci, dostaneš taky seznam úkolů. Protože tohle celé je hra!

Nechytil jsi pstruha? Nenašel jsi jelena a nezískal jsi místní pálenku? Pak ti nepomůže, že jsi dorazil do cíle jako první, protože tahle hra je krom toho, že zvládneš celou akci dokončit, taky o plnění těchhle úkolů - a bude jich hodně. Takže až se za 96 hodin potkáme - vyčerpaní a šťastní s těmi, co dokončí - sečteme body a zjistíme, kdo je vítězem. A o co hrajeme? Jednak o dobrý pocit, ale taky o nehynoucí slávu plus překvapení pro vítěze :-)

Bezpečnost 

Survival má být akce, která tě vyvede z komfortní zóny - máš si sáhnout na dno a přiblížit se limitu svých možností, abys poznal, kde tahle hranice leží, zároveň to ale celé má zůstat zábavou. Každý máme své hranice trošičku jinde, a proto se stane, že pro někoho tahle akce bude zážitkem, který mu ukáže, že má na víc a může jít dál. Pro někoho to ale bude důkaz, že limity leží blíž, než si myslel.

Jinými slovy - ne všichni tuhle výzvu dokončí. Po celou dobu akce budeš mít možnost ze Survivalu vystoupit a akci odpískat - v takovém případě si tě vyzvednu a pomůžu ti dostat se ze situace, ve které už si nevíš rady. Celá soutěž tím pro tebe ale končí. Po celou dobu akce budeš mít parťáka = budete ve dvou. Jednak se to ve dvou lépe táhne a jednak to je otázka bezpečnosti. Navíc bude každá dvojice vybavena GPS trackerem, díky kterému budu mít přehled o tom, kde se zrovna pohybujete.

Průvodce

Adam Stejskal

Adam je jeden z nejzcestovalejších lidí, které znám, ne-li vůbec. Odmala jezdí na lyžích a na SNB a obojí vyučuje. Má rád historii a cestování, a proto brzo vše spojil. V 15 letech začal "průvodcovat" na hradech a v 17 v Paříži a od té doby jezdil jako průvodce po Evropě. Doteď, dle jeho vlastních slov, byl v Evropě jako průvodce všude krom Běloruska. Je to ale hlavně pohodář, rád se nechá překvapovat a na svých sólo cestách moc neplánuje, objevuje. Poslední dobou ho chytl surf, a proto strávil několik posledních zim na Srí Lance, i když letošního Silvestra strávil v Himaláji v Kašmíru na skialpech. V poslední době zvládl nejdelší rally závod světa - Mongol rally, kterou dokončil a stihl přitom vystoupit na nejvyšší horu Arménie a Iránský Damavand (5610 m.n.m) Sám se chce v budoucnu více zaměřit na horské výstupy, protože ho baví zjišťovat, kde jsou jeho možnosti... Letos s ním můžeš vyrazit na Sibiř, Elbrus, Damavand, Ararat nebo do Ekvádoru :)

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.
Facebook Web Adam@expeditionclub.cz +420 603765108 Reference

Doprava

Naší expediční dodávkou, vyrážet budeme z Ostravy cca v 11:00 hod.

Ubytování

Survival - nech se překvapit - ale měl bys nastudovat, jak si postavit vlastní přístřešek :-) Po skončení Survivalu se o tebe postarám a budeš mít zařízené spaní.

Stravování

Jídlo si řeší každý sám. S sebou doporučuji sušené maso a proteinové tyčinky - nevylučuji, že ti to stejně vezmu :-) Na místě se zastavíme v supermarketu a budeš mít možnost si zásoby nakoupit = nic z domu brát nemusíš.

Výbava a Půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezmi si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. A pokud se ti líbí naše filozofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde - připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Doklady

Občanka a běžné doklady v ČR = kartička pojištěnce atd. Pokud máš řidičák, vezmi jej prosím také s sebou.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

3990 KčCena
6. - 11. 6. 2020 Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 7


Cena zahrnuje 
 • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
 • Veškeré ubytování
 • GPS tracker
 • Příprava trasy a check pointů 
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Společné vybavení (expediční lékárnička, vařič, vysílačky atp.)
 • Závěrečnou party
 • Práci mou a mých kolegů
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje 
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Případné vstupy 

Co cestou uvidíš

1. den: Sraz v Ostravě, přesun na hory, oběd a vysvětlení podmínek. Dostaneš informace o tom, co můžeš a nemůžeš v následujících dnech čekat, a popovídám ti taky něco o prostředí, ve kterém se budeš pohybovat. Potom zajdeme na nákup, určíme dvojice a probereme tvoji výbavu = něco přidám a něco ti vezmu. Pak nasedneme do našeho super auta a postupně vysadíme jednotlivé dvojice (na různých místech). HRA začíná! :-) Rozbaluješ obálku a čteš si seznam úkolů - je jich hodně a jeden lepší jako druhý. Zjišťuješ, kde se nacházejí tvoje check pointy - body, které tvoří tvoji trasu, a po domluvě s parťákem a naplánování vaší strategie vyrážíte za vítězstvím.

2. - 4. den: Survival den = můžu ti slíbit, že jsem pro tebe připravil nádhernou trasu, která tě zavede na vrcholky hor, k horským jezerům i do vesnic, kde si užiješ kontakt s místními - nebude to jen překonávání vzdálenosti, bude to super trek úžasnou krajinou!

5. den: Napjatě tě budu čekat v cílovém místě - věř mi, že to bude nádherné místo, kam se dostaneš s jazykem na vestě, ale určitě šťastný a se spoustou zážitků a snad i splněných úkolů. Až dorazíš, přijde na řadu hostina a oslava zvládnutého Survivalu + sčítání bodů, vyhodnocení akce a oslava. Nocleh na chatě.

6. den: Protože si to určitě zasloužíš, bude tento den na pohodu - vezmu tě na dobré jídlo a pokud budeš chtít tak si zajdeme si taky do sauny a do wellness. Odpoledne si uděláme pohodičku u grilování s výhledem :-) Všechno jednou končí a tak vyrazíme zpátky do Ostravy.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace