Uruguay

Termín18. 01. - 01. 02. 2020
Odjezdpo dohodě, záleží na odletu
DestinaceUruguay
Účastníků9
Cena19 990,- Kč

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Uruguay je zemí čaje maté,  vína, grilovaného masa a parádních pláží, kde si zasurfuješ nebo zrelaxuješ. A přesně tohle ti chci ukázat, budeme bydlet a ochutnávat víno na vinici, jíst steaky, naučím tě surfovat, pronajmeme si náklaďák a projedeme národní park Cabo Polonio, kde budeme pozorovat tuleně. Vezmu tě až na Brazilskou hranici, do města hazardu, kde si můžeš vsadit v místním kasínu a zbohatnout :)

A protože je Uruguay nevelká zěmě, přesněji 2. nejmenší v Jižní Americe, tak potom co ji spolu projedeme, sedneme na trajekt a poplujeme do Argentiny, do hlavního města Buenos Aires! Tam tě čekají temperamentní argentinští muži a krasavice, porovnávání kvality Uruguayského a Argentinského vína a taky prozkoumávání nejzajímavějších čtvrtí téhle metropole.

Co uvidíš

Průvodce

Adam Stejskal

Adam je jeden z nejzcestovalejších lidí, které znám, ne-li vůbec. Odmala jezdí na lyžích a na SNB a obojí vyučuje. Má rád historii a cestování, a proto brzo vše spojil. V 15 letech začal "průvodcovat" na hradech a v 17 v Paříži a od té doby jezdil jako průvodce po Evropě. Doteď, dle jeho vlastních slov, byl v Evropě jako průvodce všude krom Běloruska. Je to ale hlavně pohodář, rád se nechá překvapovat a na svých sólo cestách moc neplánuje, objevuje. Poslední dobou ho chytl surf, a proto strávil několik posledních zim na Srí Lance, i když letošního Silvestra strávil v Himaláji v Kašmíru na skialpech. V poslední době zvládl nejdelší rally závod světa - Mongol rally, kterou dokončil a stihl přitom vystoupit na nejvyšší horu Arménie a Iránský Damavand (5610 m.n.m) Sám se chce v budoucnu více zaměřit na horské výstupy, protože ho baví zjišťovat, kde jsou jeho možnosti... Letos s ním můžeš vyrazit na Sibiř, Elbrus, Damavand, Ararat nebo do Ekvádoru :)

 • Licencovaný horský průvodce MŠMT.
Facebook Web Adam@expeditionclub.cz +420 603765108 Reference

Cíl naší cesty

Hlavním cílem výpravy je prozkoumat Uruguay, poznat jeho kulturu i přírodní krásy, nahlédnout do historie i současnosti. Ochutnat Uruguayské a Argentinské víno a zjistit, které je lepší. Kdo chce, naučit se surfovat, vidět tuleně a vsadit si v Brazílii v kasínu :)  Dalším a neméně důležitým cílem je stát se partou, která bude táhnout za jeden provaz, a hlavně - užít si to!

Náročnost

Turista (Lehké treky): Tyto akce jsou pro lidi, kteří mají rádi pohyb, ale přeci jen se ještě nechtějí tahat s těžkým batohem a chtějí si spíše užít krajinu a okolí. Pro absolvování těchto výprav bys měl být schopen vyjít na lehko na kopec, srovnatelný s Lysou horou. Jedná se o jednodenní túry a procházky po okolí. (Sahara, Bosna, Výsadek)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.


Doprava

Doprava letecky. Letenky nejsou v ceně. Nyní se cena letenky z Prahy pohybuje okolo 14 000 Kč. Preferujeme společný odlet i přílet. Tudíž letenky koupíme po předchozí domluvě na naší FB skupině - ve stejném termínu. 

Ubytování

Spát budeme v hostelech, guesthousech u místních a na vinicích :) Doporučuji vzít si vložku do spacáku. M

Stravování

Vařit rozhodně nebudeme, čerstvé ovoce k snídani, avokádové sendviče, maté, místní víno, ke kterému se hodí grilované hovězí, empanadas a další dobroty si nebudeme odpírat :)
Stravování na ulici i v restauracích, je to cenově srovnatelné s ČR. Stravování si řeší každý sám - ale zásoby netahej, nakoupíme v místních obchodech.

Výbava a Půjčovna

Detailní seznam výbavy bude poslán cca 2 měsíce před výpravou. Vzhledem k jednoduchosti akce a příznivému klimatu nebude zapotřebí nic nadstandardního.Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Vstupní formality, vízum a očkování

Vstup do Uruguaye je pro občany ČR bezvízový. Je nutný platný cestovní pas s minimální dobou platnosti šest měsíců po návratu. Doporučujeme udělat kopii cestovního pasu.

Doporučujeme ti obstarat si očkování proti žluté zimnici, žloutence typu A a B a břišnímu tyfu. Jaké očkování ZDE

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH

Shrnutí

19 990 Kč Cena
18. 01. - 1. 02. 2020Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 7
Cena zahrnuje
 • Veškeré ubytování
 • Veškerou dopravu na místě
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Pojištění proti úpadku
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Leteckou dopravu: ČR - Uruguay a zpět = cca 14.000 Kč
 • Případné vstupy = cca 200 USD

Plán cesty

Den 1: Odlet z ČR.

Den 2: Přílet do Uruguaye – sraz na letišti v Montevideo. Ubytování v hlavním městě, večer si zajdeme na super večeři, dáme dobré víno a seznámíme se. Nocleh v hostelu.

Den 3: Ráno přesun do města Punta del Este – nejznámější přímořské letovisko, kde se promenují místní celebrity. Koukneme se jak jim to sluší a večer se přesuneme do městečka La Barra, které je centrem surfování a dobrého jídla :) Tady strávíme 3 noci.

Den 4: Ráno si uděláme úvodní lekci surfování na souši a odpoledne tě čeká lekce surfování s instruktorem v oceánu. Večer zajdeme na místní trh a budeme ochutnávat víno. Nocleh v La Barra.

Den 5: Dopoledne surfování a odpoledne uděláme výlet do Casapueblo, což je muzeum, galerie a neuvěřitelný dům na pláži, který si postavil uruguayský umělec Carlos Páez Vilaró. Večer se vrátíme zpět na pláž do La Barra.

Den 6: Ráno si dáme surfování a odpoledne vyrazíme na Cabo Polonio. Je to národní park, kde žije jen pár lidí a dá se tady pohybovat ve starých náklaďácích. Nocleh přímo v národním parku.

Den 7: Tento den si dáme na procházení, koupání a prozkoumání Cabo Polonio, budeme sledovat tuleně a taky se s nimi okoupeme :) Nocleh opět v národním parku.

Den 8: Ráno vyrazíme k pevnosti Santa Teresa, která leží u stejnojmenné pláže. Prohlídneme pevnost, dáme koupání a pak budeme pokračovat na Brazilskou hranici do města Chuy. To je rozděleno mezi Uruguay a Brazílii – půlka ulice je brazilská a půlka uruguayská. Je zde zřízena duty free zóna, jsou tady kasína a bujarý noční život :) Nocleh v Chuy.

Den 9: Ráno si zajistíme odvoz zpět do Montevidea, odpoledne pak dorazíme na jeho předměstí a ubytujeme se na vinici. Projdeme si vinici i vinařství, dozvíš se spoustu zajímavostí o pěstování vína a své znalosti pak zúročíš při ochutnávce, kde ti bude jasné, proč jsou místní vína tak super :) Dáme si dobrý hovězí steak a přespíme na vinici.

Den 10: Prohlídneme si Montevideo, zajdeme si do historického centra, prohlídneme tržnici Mercado del Puerto, projdeme promenádu Rambla a ubytujeme se v centru.

Den 11: Dopoledne se rozloučíme s Montevideem a nalodíme se na trajekt. Našim cílem bude Buenos Aires, hlavní město Argentiny. Večer si projdeme centrum a ubytujeme se v centru. Večer porovnáme argentinská a uruguayská vína :)

Den 12: Buenos Aires, prohlídneme si centrum města - metropolitní katedrála, palác argentinského národního kongresu, Puente de la Mujer, čtvrť La Boce.

Den 13: Všechno jednou končí a tak se tento den rozloučíme, popláčeme si a odletíme z Buenos Aires domů do ČR.

Den 14: Přílet do ČR.

Plán akce je pouze orientační a je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.

(ne)závazná přihláška Zjistit bližší informace