Ekvádor - Chimborazo a Cotopaxi - Poslední místo

Termín 29. 12. 2019 - 16. 01. 2020
Odjezdpo dohodě, záleží na odletu
DestinaceEkvádor
Číslo akce409
Účastníků9
Cena23 990,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Úvodem

Chceš si vylézt nejvyšší horu světa?  Dát si pečené morče? Zdolat vrchol nejvyšší aktivní sopky Ekvádoru a užít si koupání v Tichém oceánu? Tohle vše můžeš zažít na téhle výpravě! Chimborazo 6.263 m.n.m, nejvyšší hora Ekvádoru, je vyhaslá sopka a její vrchol je nejdále od středu zeměkoule.

Tahle akce je zaměřena právě ke zdolání Chimboraza, což není zadarmo! A proto, abychom se připravili a aklimatizovali, vylezeme několik dalších vrcholů. Generální zkouškou před nejvyšší horou bude výstup na Cotopaxi 5.897 m.n.m. Je to jedna z nejfotogeničtějších hor na světě, pravidelný kužel s ledovcovou čepicí, prostě paráda! Čeká tě výstup na vrchol s horským vůdcem, postup přes ledovec, zajištěné cesty, žebříky i několik noclehů na horských chatách ve výškách přes 4500 m.n.m. Po výstupu na Cotopaxi tě čeká Chimborazo, bude to tvoje první šestitisícovka? Cestu absolvuješ opět s horským vůdcem a vybereme si klasickou výstupovou cestu, která je ze všech možností tou nejjednodušší, tak abychom měli co největší šanci stanout na vrcholu.

Po prvních deseti dnech odložíme lana, cepíny a mačky a pojedeme procestovat kus Ekvádoru. Čeká tě největší město země - Guayaquil a pak cesta po pobřeží, koupání, pohoda na pláži, národní parky a hlavní město s troškou historie :)

Ochutnáš taky spoustu dobrého jídla - garnáty, krevety, empanádu, chifles nebo fanescu - čočkovou polévku se sušenou treskou, mlékem a fazelma. Ekvádor je země banánů, vysokých hor a parádního pobřeží...

Malá ochutnávka

Za fotky děkujeme Martinovi Zavadilovi z naší naší výpravy v roce 2016

Průvodce

Adam Stejskal

Nadšenec, šiřitel pozitivních vibrací, surfař, horal.

Adam byl pozitivní už dávno před coronavirem, ještě než to byla taková "masovka". Má neuvěřitelný dar nadchnout, ba přímo strhnout, lidi pro svou věc. Jeho pozitivní nálada a entuziasmus jsou nesmírně nakažlivé, a tak i třeba návštěva pochmurného Černobylu, nebo diktaturou drceného Běloruska, je s Adamem nezapomenutelná jízda. Tenhle kluk si z ničeho nedělá těžkou hlavu a mám pocit, že žádné trable mu nedokážou vzít vítr z plachet. A že už jich v životě pár zažil! Adam dělá průvodce od svých 15ti let a vzhledem k tomu, že při téhle práci se vám průšvihy lepí na paty, naučil se brát život s nadhledem. Kdybych vám měl vyjmenovat všechna zajímavá místa, které už navštívil, potřeboval bych tak další 2 strany a stejně byste tomu nevěřili. Místo toho vám prozradím, že tenhle kluk je studnice šílených cestovatelských historek a není zas tak těžké je z něj dostat. Pokud tě to zatím nepřesvědčilo, tak tady jen stručně pár faktů.

 • Adam začal průvodcovat v 15t-i letech na hradech a zámcích
 • Dělal průvodce ve všech státech Evropy (kromě Islandu) a na všech kontinentech mimo Antarktidu
 • Má na kontě výstupy na vrcholy vyšší než 6000 m.n.m.
 • Adam je nadšený surfař a provozuje surfhouse Villa Coconut na Srí Lance
 • Absolvoval nejdelší Ralley závod na světě – Mongol Ralley
 • Dobrovolník u horské služby
 • Licencovaný horský průvodce MŠMT
Facebook Web Adam@expeditionclub.cz +420 603765108 Reference

Přednostní přihlašování

Na tuto výpravu vyrážíme poprvé. To znamená, že jsme v této destinaci ještě nikdy nebyli nebo sem míříme za novými cíli. Proto se na ni mohou po dobu jednoho měsíce přednostně přihlásit naši aktivní členové. Proč? Vytvoříme tím totiž pevné jádro výpravy z lidí, které dobře známe. Můžeme tak s jistotou garantovat, že se na výpravě sejde super parta, která společně zvládne naprosto vše! 

Nejsi aktivní člen? Nevadí! Rozhodně se nejedná o výpravu pro uzavřenou skupinu, je to pouze jen naše řešení, jak garantovat prověřené jádro lidí. Přihlášku si rozhodně můžeš kdykoli podat a průvodce se s tebou osobně domluví, kdy si ji závazně potvrdíte. Akce byla vypsána 15.11.2019.

Cíl naší cesty

Cílem naší cesty je vystoupit na hory Chimborazo 6.263 m.n.m. a Cotopaxi 5.897 m.n.m. Dále chceme poznat život ve městech, užít si národní parky na pobřeží Ekvádoru, vidět lamy, seznámit se s Kečuy a ochutnat nějaké místní dobroty. Určitě se zajedeme podívat taky na střed světa - přece jen Ekvádor leží na rovníku :)

Náročnost

Výsadkář (ne pro každého): Myslíš, že na tom s fyzičkou nejsi špatně a dokážeš se kousnout? Tyto akce jsou pro lidi, kteří pravidelně sportují. Jedná se především o vícedenní přechody a výstupy na náročnější vrcholy. Abys zvládl tuto akci, měl bys být schopen jít několik dní v zápřahu s 20kilovým batohem, každý den cca 20 km s denním převýšením až 1000 m. Pro účast na tuto akci bude často vyžadována osobní schůzka s průvodcem. (Kyrgyzstán, Špicberky)

Zhodnocení náročnosti je k dispozici ZDE.


Bezpečnost

V rámci bezpečnosti i pravidel pro vrcholový den = výstup na Cotopaxi a Chimborazo, budeme mít na každé 2 účastníky naší akce 1 místního průvodce s mezinárodní licencí horského vůdce. Stojí to dost peněz, ale pravidla jsou pravidla a bezpečnost je na prvním místě. Technicky nejsou vrcholy nějak náročné. Jedná se o základní chůzi na ledovci, kterou se bez problému naučíš na místě. Akce je koncipována tak, abychom měli kvalitní aklimatizaci a všichni by měli mít dobrou šanci na zdolání vrcholu.

Doprava

Doprava letecky. Letenky nejsou v ceně. Nyní se cena letenky z Vídně pohybuje okolo 20 000 Kč, což je na silvestra dobrá cena. Preferujeme společný odlet i přílet. Tudíž letenky koupíme po předchozí domluvě na naší FB skupině - ve stejném termínu. 

Ubytování

Spát budeme v hostelech, guesthousech, v horských chatách, u místních a ve stanech. 3 noci strávíme ve stanu. Je možné že nebudeme brát stany a zajistíme si je od místní agentury. Samozřejmostí je dobrý spacák a karimatka.

Stravování

Vařit rozhodně nebudeme, čerstvé ovoce k snídani, avokádové sendviče, místní pivo, ke kterému se hodí grilované maso, čočkovo-fazolová polévka s mlékem a rybou nebo na ulici prodávané brambory s pečeným vepřovým.

Stravování na ulici i v restauracích, ceny jsou srovnatelné s českými, mnohdy levnější. Stravování si řeší každý sám - ale zásoby netahej - výjimkou je mrazem upravená strava - travel lunch a podobné, což naopak doporučuji pro první dny v horách.

Výbava a Půjčovna

Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu. Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Detailní seznam vybavení a diskuze k tomu, kdo co bere a nebere, proběhne na FB stránkách naší skupiny.

Vízum, režim vstupu, doklady, očkování

Pro vstup do Ekvádoru není třeba víz. Budeš potřebovat cestovní pas s platností aspoň 6 měsíců po návratu z Ekvádoru.

Doporučuji obstarat si očkování proti žloutence typu A a B a břišnímu tyfu. Očkování zde není žádné povinné. Nikdo to tedy na letišti nebude kontrolovat, ale zdraví máme přeci jen jedno. Detailní info ZDE

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o , jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

23 990 Kč Cena
29. 12. 2019 - 16. 01. 2020Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 7
Cena zahrnuje
 • Ubytování
 • Veškerou dopravu na místě
 • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
 • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě
 • Práci mou a mých kolegů
 • Společné vybavení (expediční lékárnička atp.)
 • Pojištění proti úpadku
 • DPH
Cena nezahrnuje
 • Jídlo
 • Individuální pojištění
 • Leteckou dopravu: ČR - Ekvádor a zpět = cca 20.000 Kč
 • Balíček pro výstup na Cotopaxi a Chimborazo. V ceně balíčku je permit, horský vůdce, spaní na chatě v BC a polopenze = 3x.  Cena na osobu = 250 USD a 250 USD za každou horu jednou.
 • Případné vstupy = cca 50-100 USD

Plán cesty

Den 1 - 29.12: Odlet z ČR.

Den 2: Přílet do Guayaquilu, největšího města Ekvádoru. Podle příletu nocleh a seznamovací party v centru města nebo přesun do Quita.

Den 3: Přejezd do Quita. Skočíme si koupit plynové bomby a mapové podklady do vojenského geografického institutu. Prohlídka města (UNESCO). Muzeum umění La Capilla Del Hombre, staré město, basilika Del Voto Nacional a taky trhy Mercado central. Mají tam super domácí restaurace. Střídmá oslava nového roku. Spánek v hotelu.

Den 4: Den prohlídka Quita + vyvezeme se lanovkou až do 4000m pod horu Rucu Pichincha. Částečná aklimatizace. Vyzkoušíme, jak naše tělo bude reagovat na rychlý vzestup výšky a to vše bezpečně. V případě, že by někomu bylo špatně, tak se bez námahy lanovkou sveze hned dolů. Pokud zbyde čas můžeme kouknout na . „La Mitad del Mundo“. Večer zůstaneme ještě v v Quitu.

Den 5:  Ráno odjezd do NP Cotopaxi – Laguna di Limpiopungo - procházka kolem jezera. Spánek ve stanu

Den 6: Aklimatizační výstup na Rumiňahui central (4.630 m.n.m.) Nocleh u jezera Limpiopungo. Jak na Nový rok, tak po celý rok - takže do toho půjdeme aktivně :) Spánek ve stanu

Den 7: Ráno pohoda u jezera, krátký trek a pak přesun do základního tábora Cotopaxi (4.850 m.n.m.), druhé nejvyšší hory Ekvádoru. Krátký aklimatizační trek na lehko nad chatu, k hranici ledovce. Nocleh na horské chatě.

Den 8: Dopoledne opět krátký trek na hranici ledovce, příprava na výstupový den. Setkání s místními guidy, probrání bezpečnosti a postupu pro dobytí vrcholu. Nocleh na horské chatě – výstup zahajujeme okolo půlnoci.

Den 9: Krátce po půlnoci vyrazíme na vrchol Cotopaxi 5.897 m.n.m. Výstup po ledovci normální cestou – ta je vybavena jistícími lany i žebříky. S výstupem nám z bezpečnostních důvodů pomůže místní horský vůdce. Odpoledne sestup zpět do horské chaty a odtud pak odjezd do údolí, do města Riobamba a vydatný spánek! Nocleh. Je zde možnost, že vulcán bude aktivní a nebude jej možné zdolat. V tom případě zkusíme alternativní vrchol Illinizas Norte. Do 3900 autem a potom pěšky do chatky 4700m a pak na vrchol 5200m.

Den 10: Pořádně se vyspíme, dáme si dobrou snídani a budeme relaxovat! Ráno finálně domluvíme výstup na Chimborazo podle zhodnocení zdatnosti skupiny. Schůzka s horskými vůdci. Následně 2 dny budou sloužit odpočinku.  V případě špatného počasí nám tyto dny rovněž poslouží jako rezervní dny. Pokud budeme mít chuť, odpoledně se přesuneme do Baňos. Dáme si zasloužené termální prameny. 

Den 11: Ráno pohoda. Zajedeme se projet na kole až k úžasnému vodopádu Pailon del Diablo. Přesun zpět do Riobamby a finální příprava na výstup. Půjčení maček, bot atd.

Den 12: Přesun pod Chimborazo. Výjezd na horskou chatu Carrel (4.850 m.n.m) nebo Whymper (5050 m.n.m.). Setkání s místními guidy, opět probereme plán výstupu a bezpečnost. Pak tě čeká pár hodin odpočinku. Výstup na Chimborazo začíná okolo půlnoci.

Den 13: O půlnoci zahájení výstupu na Chimborazo, půjdeme JZ cestou. Pro výstup se k naší skupině opět připojí místní horský vůdce. 1 guide na 2 lidi. Vrchol nejvyšší hory Ekvádoru = Chimborazo 6.268 m.n.m. Návrat zpět na horskou chatu okolo poledne. Odpočinek, jídlo a pak přesun autem zpět do Riobamby. 

Den 14: Přesun do největšího města Ekvádoru - Guayaquil. Tento den se zajdeme podívat na kakaovou plantáž, dáme si super čokoládu a dobré jídlo. Projdeme Guayaquil a hlavně si odpočineme. V případě nepříznivého počasí nám tento den poslouží jako rezervní den při výstupu na Chimborazo.

Den 15: Ráno pojedeme na pláž, do super městečka, kde si můžeš taky vyzkoušet surfování a navíc má parádní název - Montanita. Takže pláž, dobrý drink a super party na oslavu výstupu na Chimborazo :) Nocleh v hostelu u pláže.

Den 16: Volný den na pláži v městečku Montanita. Kdo bude chtít, může si se mnou vyzkoušet surf, takže dopoledne proběhne teoretická lekce a odpoledne půjdeme do vln :) V případě nepřízně počasí na Chimborazu můžeme tento den brát jako rezervní pro výstup na Chimborazo.

Den 17: Ráno ještě pohoda a koupačka, dobrý oběd a odpoledne odjezd do národního parku Machalilla, tady si dáme krátkou procházku podél pobřeží. Opoledne se přesuneme zpět do Guayaquilu

Den 18: Všechno jednou končí a taky se budeme loučit a vyrazíme na cestu zpět do ČR. Odlet.

Den 19: Přílet do ČR.

Akci je možné zkrátit a neúčastnit se pobytu na pláži u Guayaquilu.
Plán akce je pouze orientační a je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.