Stubaiské Alpy - přechod nalehko - PLNO

Termín11 - 15. 07. 2019
Odjezd11. 7. 2019 6:30 z Brna
DestinaceRakousko
Účastníků8
Cena6 190,- Kč

Akce již proběhla.

Zobrazit reference na podobnou akci

Sdílet Tweet Share Mailem

Stubaiské Alpy

Stubaiská hřebenová cesta je jednou z nejkrásnějších tras, kterou v Rakousku můžete projít. Táhne se po hřebenech a vrcholcích v okolí Stubaiského ledovce a na její projití je potřeba skoro 8 dní. My si z ní ukrojíme menší kousek, ale zato ty nejhezčí části.

Strávíme pět dní na horských túrách s lehčím batohem, na spaní využijeme pohostinnosti místních chat a vyšlápneme si na pár vrcholků alespoň nad 3000 m. Akce je ideální pro ty, kteří si ještě chtějí užít krásu Alp probouzejících se po zimě a zároveň se nebojí náročnějších treků v horském prostředí, kde budou ještě možná patrné zbytky zimy.

Malá ochutnávka

Za fotky moc děkujeme Verči Lokajové.

Náročnost je 2+ z 5

Přestože chuť objevovat a dobrodružný duch jsou těmi nejdůležitějšími požadavky na účastníky, výprava klade i fyzické nároky. Nejsou však nijak přemrštěné, takže lidé s běžnou fyzičkou a zdravým odhodláním ji zvládnou i přesto, že vysokohorský terén nemusí být žádná procházka růžovým sadem. Čeká nás slušná nálož výškových metrů, skalnatý terén a království výhledů. Zaťaté zuby stejně jako silná vůle budou zapotřebí. V plánu není místo na restday (i když můžeme plán v některých případech upravit), je nadupaný výstupy a výšlapy, které rozhodně stojí za to. Cesta vede po hřebenech a většinu dní nastoupáme a zklesáme okolo 700 m. V plánu jsou ale i kratší dny, kdy si buď lze odpočinout na chatě, nebo vyrazit nalehko na nějaký vrcholek v okolí chaty.

Průvodce

Andrej Tkačuk

Andrej, tenhle fešák, původem z Ukrajiny, má za sebou nejednu naši výpravu. Prozradím ti jedno tajemství, ze všech našich průvodců a možná i členů je po večerech rozhodně nejlepší tanečník :) Milovník vína, aut Mini cooper, kvalitních košil a své ženy. I přesto, že má jako jeden z mála z nás manželku, umí do toho na výpravách pořádně šlápnout. 

andrej.tkacuk@gmail.com 734523916 Reference

Bezpečnost

Horské prostředí skrývá krom svých krás také celou řadu nebezpečí. Mezi ta objektivní patří bezesporu počasí, náročný terén, na exponovaných hřebenech především bouřky a taky končící zima. Máme však dost zkušeností, dokážeme dobře vyhodnotit situaci a informace o aktuálním stavu počasí nepodceňujeme. Podle podmínek taky můžeme celou řadu věcí z itineráře posunout a poupravit plán.

Cíl naší cesty 

Vyčistit si hlavu a vyšlápnout někam výš než je třetí patro domu, kde bydlíme. Hory nabízejí celou řadu zážitků a výzev. Hlavním cílem je samozřejmě vidět vrcholky Alp nejenom z pohlednic a zespodu z údolí, ale pěkně svrchu a z ostrých hřebenů. Druhým a neméně důležitým cílem je stát se partou, která bude táhnout za jeden provaz a vytvoří přátelské prostředí, kde se všichni budou cítit dobře.

Doprava

Pojedeme autem, bylo by vhodné mít ještě aspoň 2 řidiče. Kdo se cítí být schopný pro řízení? Bohužel v autě není AUX ani USB, tak vezměte prosím CD, co se vám líbí, ať máme co poslouchat. Bere to Mp3. Více se o autu, kterým pojedeme dozvíš ZDE

Ubytování

Spát budeme 4x na horských chatách. Vzhledem k tomu, že horské chaty v Rakousku nabízejí 50% slevu pro členy Alpenvereinu, není ubytování v ceně (aby mohli při platbě členové uplatnit svoji slevu). Nedá se odhadnout, kdo ho bude mít a kdo ne. Ubytování stojí bez pojištění Alpenverein cca 20 euro na noc, s AV polovinu. Díky spaní na chatách s sebou stačí nést jenom vložku do spacáku nebo tenounký spacáček, což nám zlehčí batohy.

Výdaje na ubytování:


Innsbrucker Hutte10/20 euro
Bremer Hutte13/23 euro
Nürnberger Hutte11,5/26,5 euro
Sulzenau Hutte11/22 euro


Stravování 

Jídlo není v naší režii a je na každém účastníkovi, jak si jej zajistí. Na chatách si můžeme dát večeři i snídani a nést si tak na zádech jenom obědy, dá se ale i uvařit před chatou. S lehčím batohem se nám vždy půjde lépe, a proto tuto volbu necháme na vás. Pro členy Alpenvereinu bývá na chatách možnost levného "horského" jídla k večeři, většinou okolo 7-9 euro.

Výbava a Půjčovna

Budeme se pohybovat jak ve městě, tak v horách. Vezměte si proto s sebou normální oblečení, ale i oblečení na hory. Seznam doporučené výbavy najdeš v tomto checklistu (stan a spacák potřeba nebudou). Důležité části výbavy Ti případně zdůrazní průvodce. Pokud ti něco z výbavy chybí, můžeš si ji půjčit u nás. Půjčovnu najdeš na Expedičním eshopu ZDE. Stejně tak, pokud se ti líbí naše filosofie, můžeš nás reprezentovat na horách i jinde :) Připravili jsme pro tebe v eshopu pár expedičních vychytávek, které by se ti mohly na výpravě hodit.

Legislativa

Jedná se o společnou akci členů spolku Expedition Club International z.s., která je zajištěna podle platné legislativy cestovní kanceláří Expediční klub s.r.o., jež má platnou koncesi i pojištění proti úpadku u pojišťovny Slavia ZDE. Na tuto akci je aplikován zvláštní režim DPH.

Shrnutí

6 190 Kč Cena
11. - 15. 7. 2019Minimální počet lidí pro realizaci výpravy je 6
Cena zahrnuje  


  • Pronájem devítimístného expedičního auta, naftu, dálniční poplatky + všechny náklady s tím spojené
  • Zajištění průvodcovských služeb včetně příspěvků na kurzy průvodcům
  • Mapové podklady jak v tištěné, tak elektronické formě, GPS
  • Práci mou a mých kolegů
  • Společné vybavení (expediční lékárnička, dojišťovací lano, vařič atp.)
  • Pojištění proti úpadku
  • DPH
Cena nezahrnuje 
  • Jídlo
  • Individuální pojištění
  • 4x nocleh na horské chatě (s pojištěním Alpenverein cca 4x10 eur)


Co cestou uvidíš

1. den: Potkáme se brzo ráno v klubovně a vyrazíme přes Innsbruck k údolí pod Stubaiským ledovcem. Po příjezdu necháme auto v Neustiffu a trochu si do kopce pomůžeme lanovkou. Zbytek výškových metrů na Innsbrucker Hutte už ale dojdeme po svých. (↑1070 m, 9 km, 4 h)

2. den: Po ránu trošku nastoupáme a přejdeme i přes lehce exponovaný úsek u Pramarspitze (2511 m). Kolem idylických jezer, ve kterých se můžeme vykoupat, se dostaneme pod chatu Bremer Hutte, k níž se dá projít lany zajištěným (ale bezpečným) komínem, nebo zvolit trošku delší cestu pod nákladní lanovkou. (↑850 m ↓800 m, 7 h)

3. den: Hřebenovka nás povede až k vrcholu Simmingjöchl (2754 m), ze kterého je krásný panoramatický výhled na celé Stubaiské Alpy. Od chaty Nürnberger Hütte si můžeme udělat drobnou zacházku ke kraji ledovce a jezerům po ním. (↑450 m ↓600 m, 4 h)

4. den: Podle energie a počasí můžeme zvolit variantu přes vrchol Maierspitze (2782 m) nebo jenom přes hřeben, z jehož vrcholků už uvidíme Sulzenau Hutte spolu se stubaiskými ledovci nad ní. Cesta na chatu nám moc času nezabere, a proto si můžeme nalehko vyšlápnout na Grosser Trogler a zpět, odkud jsou výhledy ještě lepší. (↑550 m ↓650 m, 4 h)

5. den: Průvodce se ráno oddělí, seběhne dolů do údolí a zajede pro auto. Podle domluvy lze absolvovat ještě krátkou etapu přes sedlo pod Grosser Troglerem k chatě Dresdner Hutte, anebo sejít rovnou cestou dolů kolem vodopádů do údolí. Tady se naložíme do auta a vyrazíme zpět do Brna.

Plán akce je pouze orientační, je ovlivňován počasím, osudem a přáním samotné skupiny.